Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wybor pomiedzy hm5, dt150, pro80. Sluchawki do godzinnego sluchania mu


jackson23

Pytanie

Czesc! Zamierzam w niedlugim czasie sprawic sobie jedne z tytulowych sluchawek: dt150, hm5, pro80. Nie mam mozliwosci sprawdzenia zadnych z nich osobiscie dlatego wiedze na ich temat czerpie z opinii innych osob. Przeczytalem wszystkie recenzji na tym forum wspomnianych sluchawek ale nie moge sie zdecydowac ktore jednak kupic. Nie lubie mocno wyeksponowanych wysokich tonow ktore draznia, chcialbym zeby sluchawki byly szczegolowe ale nie moga ciac glowy wysokimi jak np robi to Cal.

Posiadam obecnie sluchawki hd565, hmc631, cal, ksc75, hd660. Najlepiej slucha mi sie na hd565 oraz hmc631. Z tym ze uedne i drugi maja wady, hd565 ewidentny slaby bas, niby jest ale nie ma dobrego wypelnienia. Hmc631 graja dobrze, poprawnie ale nie wciagaja dzwiekowo na dlugie godziny tak jak hd565. Chcialbym zakupic slucgawki ktore byly by polaczeniem tych dwoch czyli posiadaly przestrzen, , nienatarczywa gore, ladny srodek oraz bas ktory sluchac i nie jest tylko plumkaniem jak to jest w przypadku hd565. Ktore z wymienionych sluchawek Waszym zdaniem beda spelnialy te kryteria?

Czytajac wiele recenzji gdzies natknalem sie na informacje dotyczaca przetwornikow, teraz tego nie moge znalezc ale czy ktores z wymienionych przeze mnie sluchawek maja przetworniki 55mm, czyli wieksze niz w innych konstrukcjach?

Wzmacniacze ktorych uzywam to LC, Valhalla, canamp, gss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HM5 to bardzo równe słuchawki. Na pierwszy rzut oka wydają się nudne i niczym specjalne nie przekonują. Teraz kolejna para do mnie leci i dam im parę dni po czym pewnie pójdą w świat :-) Pro80 to słuchawki nad którymi warto się pochylić. Cena z Chin jest śmieszne niska w porównaniu do tego co sobą prezentują. Scena jest mała, w końcu to zamknięte słuchawki, ale ich V-ka jest bardzo widowiskowa. Mają przyjemny bas, którego jest dość sporo, średnica wycofana, wysokie wychodzą przed szereg. Zmiana padów + kabelek i można mówić o pelnoprawnych słuchawkach audiofilskich :-) Niestety góra potrafi zakluc. Z tej trójki najlepsze będą pewnie DT150, chociaż ich nie znam, ale po Twoim opisie HM5 odpadają przez bas, Pro 80 przez górę ktora czasem jest natarczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś na forum pisałem wrażenia z bezpośredniego porównania DT-150 do HD650 na sprzęcie: XONAR (chyba STX) + DarkVoice 336SE (chyba, to jest sprzęt mojego kumpla).

 

DT-150 mają szerszą scenę, schodzą z basem niżej, ma on mocniejsze uderzenie i nie jest "miśkowaty". Dodatkowo osobiście uważam je za wygodniejsze, ponieważ całkowicie zakrywają małżowiny uszne. Kolega twierdził natomiast, że dla niego DT-150 trochę zbyt mocno ściskają głowę. Wygoda to kwestia osobnicza, dla mnie są bardzo wygodne, mają metalowy pałąk, który można wygiąć tak, aby dobrze pasowały.

 

Na lampie DT-150 były wg mnie lepsze, a na pewno bardziej uniwersalne. Tyle, że DT-150 na lampach grają słabo - one potrzebują mocnego tranzystora. Wzmacniacz na 2 kostkach AD8397 napędzany z 2 akumulatorów żelowych 12V i DT-150 pokazują magię. Są niezniszczalne - wiele razy szybko wstawałem z krzesła mając nogę na kablu (100kg żywej wagi) i nic. Jedyna ich wada to pady, które po roku czy 2 niszczą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie góra zależy od nagrania. Wg mnie fajnie wybrzmiewa i jest aksamitna. Nie ma sybilantów ani nie kłuje, chyba że podłączy się słabe źródło i marnej jakości wzmacniacz - np. na Fioo E09k góra jest płaska, talerze nie wybrzmiewają, są suche. Po podłączeniu pod wzmacniacz DIY z porządnym zasilaniem góra jest świetna. Talerze być może minimalnie schowane ale tylko względem słuchawek, które nie mają basu. Po kilku miesiącach używania Takstarów TS-671 wróciłem do DT-150 i wgniotło mnie w fotel. TS-671 może nie mają bardzo mało basu, ale nie mają w dolnych pasmach autorytetu. DT-150 graja jak kolumny (stwierdziły tak 3 osoby, którym dałem ich posłuchać).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze nimi kuszę ludzi bo żal mi tego modelu, ludzie patrzą na wygląd i go skreślają a dźwiękowo to jest wysoka półka. Jedna osoba może być głucha i się mylić (np. ja) ale wystarczy poczytać w internecie o DT-150 i rysuje się obraz słuchawek genialnych, które są takim niemieckim diamentem pokrytym z wierzchu węglem (wygląd). Ja je kupiłem w ciemno po przeczytaniu wszystkiego na ich temat na head-fi. Początkowo byłem trochę zawiedziony, pierwsze godziny były słabe. Grały midbasem a średnica była piskliwa (też wina ówczesnego Fioo). Po kilkunastu godzinach się wszystko poprawiło, po około 200h nastąpiła stabilizacja. Z powodu tych słuchawek zacząłem bawić się w DIY, te słuchawki są tego warte. Martwię się tylko padami. Na head-fi widziałem, że ludzie nakładają na DT-150 pady od alphadogów i HM5, więc chyba na wszystko jest metoda.

 

Mam tylko pewne wątpliwości czy O2 to odpowiednia półka dla tych słuchawek. Sam w tej chwili mam wzmacniacz na JRC4556 (ale różnica względem o2 jest duża, mam mocniejsze zasilanie) i jednak względem wzmacniacza na AD8397 zostaje w tyle. Gra dobrze, ale nowsze kostki to już półka wyżej, DT150 zmieniają się wraz z wzmacniaczem. Najlepiej pasuje do nich mocny tranzystor, który sam w sobie nie zamula dolnego pasma, z bardzo dobrym zasilaniem aby nie wysuszać średnicy i góry.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raz na 2 lata można przeboleć zakup nowych padów, tylko po kilku takich wymianach atrakcyjność tych słuchawek (stosunek cena/jakość) trochę spada. Przydałby się jakiś preparat do konserwacji tego materiału, ale nie znam się. Mam obok siebie tapicera, może kiedyś przejdę się do niego i podpytam. Trochę offtopic leci, jackson23 pewnie czeka na informacje o innych modelach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności