Skocz do zawartości

Czytnik dobry do pdf.


wieras

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta szachownica to raczej pudlo, pierwszy raz o niej slysze. Natomiast zmierzam do zupelnie czegos innego. Poki co, nikt z was nie wzial pod uwage 1kluczowej rzeczy, ktora w przypadku sluchu jakos latwiej przechodzi wam przez gardlo, ale w przypadku wzroku jakos nie chce: PREFERENCJE. Ostatnio czytalem pdfa na 6calowym czytniku (oczywiscie obrocony, odpowiednio przyciete marginesy itd). Czy bylo wygodnie? Jakbym mial po 8godzinach pracy przed kompem gapic sie w swiecacy ekran czegokolwiek, zeby sobie jeszcze cos poczytac, to dziekuje za taka wygode. Wiec nie ma sie co czepiac slowek, ze to jest podswietlenie, a tamto nadswietlenie, lub to jest kolor mysi, a tamten wpada w koci, tylko proponuje poczytac pol godziny na jednym urzadzeniu, potem pol godziny na drugim i po problemie. Kazdy dokona wlasnego wyboru. Wlasnego, a nie mojszego.

 

Ale co mają preferencje do najzwyklejszej ergonomii. Komfort czytania zależy od kontrastu, co stanowi w tym przypadku różnicę w jasności tła względem druku właściwego. Jaśniejsze tło -> większy realny kontrast -> większy komfort czytania. Tak twierdzą okuliści. Zresztą jest na ten temat opracowanie dostępne w necie, na temat komfortu czytania i wpływu na niego poszczególnych czynników. I trudno mieszać do tego preferencje. No chyba że mowa o innego rodzaju preferencjach, na przykład masochistycznych ;), znaczy ktoś woli jak ma mniejszy komfort.

 

Na komfort czytania wpływa kilka czynników, rozmiar samego tekstu, kontrast, ciężar urządzenia itd. Im gorszy których z tych czynników, tym komfort mniejszy. Jeśli tło ciemniejsze, to mniejszy jest kontrast między tekstem a tłem. Nie ma w tym raczej głębszej filozofii.

 

EDIT

 

A z szachownicą to nie pudło, tylko w sam raz pokazanie jak zwodnicze potrafią być ludzkie zmysły. Nie bez powodu Amazon, a i obecnie pozostałe firmy, odchodzą od czytników w jasnych obudowach. Na rynku pozostają wyłącznie te z ciemnymi ramkami. Gdy obudowa była jasna, to każdy patrzący na ekran praktycznie dałby się pokroić za tezę, że ekran jest ciemniejszy w takim czytniku, gdy obok leżał identyczny, tylko w ciemnej obudowie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Twojej teorii wiekszy komfort czytania czegokolwiek jest na tablecie, niz kindlu classic, bo na tablecie moge sobie ustawic lepszy kontrast?

No wiadomo, że e-papier mniej obciąża wzrok, ale jak to się ma do jego niby białego koloru, to nie wiem...

To ja juz piaty raz tlumaczyl nie bede;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak właśnie myślałem, że nie ma dobrej propozycji dla ludzi chcących czytać pdf. Zależy mi na czytaniu branżowych e-booków, które są głównie w pdf. Miałem tablet, ale go sprzedałem, bo to w sumie to samo co na komputerze - wzrok się męczy strasznie.

Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się na rynku dobry czytnik z kolorami i czytający wykresy i obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak właśnie myślałem, że nie ma dobrej propozycji dla ludzi chcących czytać pdf. Zależy mi na czytaniu branżowych e-booków, które są głównie w pdf. Miałem tablet, ale go sprzedałem, bo to w sumie to samo co na komputerze - wzrok się męczy strasznie.

 

Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się na rynku dobry czytnik z kolorami i czytający wykresy i obrazki.

 

 

Są już czytniki z kolorami, ale wiesz problem poelga na tym iż pdf- jest czasami tak ciężki że potrafi kompa zawiesić nie jednego. Czytnik nie jest jakiś mocarny i nie będzie. Ma trzymać długo na baterii i w sumie robić proste zadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik kolorowy się znajdzie, np. Ectaco jetBook Color http://www.ectacoinc.pl/czytnik_JetBook/e_czytnik_jetBook_Color/index.html

Tylko kolory nie są za bardzo naturalne, pastelowe - taka technologia i cena niezbyt przystępna. No i "waga" niektórych pdfów potrafi zawiesić czytnik, chociaż nowsze Kindle są już trochę szybsze niż starsze wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ją porzuć.

Spoko, wierzę w rozwój technologii :) Jakby mi ktoś powiedział 10 lat temu, że będę w telefonie przeglądał strony internetowe. to bym miał z niego potężną bekę.

Słuchajcie, mój znajomy się odezwał, że ma do sprzedania Kindle DX. Czy będzie dobry to czytania pdf.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 10 cali, sam sobie odpowiedz na to pytanie- to dalej Kindle, tylko stary dosyć za czasów keyboard tylko z większym ekranem /

 

Generalnie to spotykają mnie bardzo sprzeczne informacje, więc już nie ogarniam o jest prawdą.

 

Czyli raczej słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na swiatczytnikow.pl - to kompetentna strona i jej opiekun-twórca. Możesz go nawet bezpośrednio zapytać czy jest teraz sens w tego DX-a wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na swiatczytnikow.pl - to kompetentna strona i jej opiekun-twórca. Możesz go nawet bezpośrednio zapytać czy jest teraz sens w tego DX-a wchodzić.

Dzięki za poradę :)

Jak to znajomy, to wez kompa z pdfami, idz do niego, wrzuc na kindla i sprawdz, jak sie czyta.

Problem polega na tym, że znajomy mieszka w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeslij mu ze 3 pdfy mailem i niech Ci odesle fotki jak sie strony wyswietlaja. Bo mimo rozmiaru ekranu, moze sie okazac ze i tak pdfy sa poszatkowane

 

No chyba tak zrobię, bo on mówi, że dobrze się wyświetlają, ale wiadomo, że będzie zachwalał produkt jak ma na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności