Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie głośniki kupić Solo7C, Solo9C czy z906?


FELIX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Borykam się z wyborem na jakie głośniki się zdecydować. Zależy mi na dobrym dźwięku, ale też przestrzennym dźwięku (stąd Logitech z906), jutro będę miał okazję je przesłuchać, więc skupmy się głównie na Solo.

Ze względu na mniejszy problem z rozmieszczeniem, skłaniam się ku zestawowi stereo. Wiem, że solo7C nie mają złącz cyfrowych w przeciwieństwie do Solo9C. Chciałbym głośniki podłączyć do karty dźwiękowej, konsoli (optyk) i telewizora bądź dekodera (również optyk).

Czytałem, że nowsze microlaby, nie do końca są takie udane jak poprzedni model. Czy warto poświęcać te złącza na rzecz lepszej jakości? Czy faktycznie różnica jest aż tak diametralna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Edifierach nie myślałem. Czym się różni wersja new 7c od poprzedniej?

No ja nie ukrywam, że zależy mi cholernie na tych złączach. Jednak po optyce na spokojnie podłączę wszystko co potrzebuję. Przez myśl mi też przeszło podwojenie budżetu na 7c i kupno dwóch kolumn i wzmacniacza, ale średnio mam ochotę z tym kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7C new od poprzedniej różni się poprawionym pilotem (ja i tak zamówiłem sobie lepszy dedykowany Microlaba bo ten mi się nie podoba), panelem bocznym na głośniku do ustawień dźwięku (wcześniej go nie było) oraz przedłużonymi i lepszymi kablami.

 

Też zastanawiałem się nad 9C, nad optykiem szczególnie bo wtedy już kupiłbym porządny wzmacniacz i puściłbym to cyfrowo, ale ostatecznie wybrałem 7C new, nie z powodów finansowych, a z racji tego, że zbierają lepsze noty niż 9C. Choć nie powiem, że nie ciekawi mnie jak grają te 9C w rzeczywistości. Z 7C jestem mega zadowolony, w zasadzie można pokusić się o stwierdzenie, że te głośniki sprawiają wrażenie "niekomputerowych", a jak na te standardy moim zdaniem bardzo dobry wybór :). Dam znać jak dojdzie mi Emu 0202, pewnie będzie jeszcze lepiej.

 

Dwie kolumny i wzmacniacz to będzie na pewno dużo lepsza opcja, ale z gotowców w tej cenie chyba nic lepszego z 'nie-monitorów studyjnych' nie ma ;)

 

Aha, zapomniałbym, głośniki są dużo większe niż się spodziewałem, jak na komputerowe to są wręcz ogromne - na biurku mieści mi się tylko laptop i 7c, nic więcej (czekam na hejty, że jak to 7c na biurku, że powinno się je ustawić na ziemi parę metrów przed słuchaczem, tak, tak ;) ).

Edytowane przez dawidtar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena jest fajna, można usłyszeć głębię, w miarę dobra separacja instrumentów, podoba mi się góra, wokale, aż chce się słuchać na tym zestawie różnych akustycznych czy studyjnych wersji utworów, klasyki, jazzu. Ale jeśli trzeba uderzyć basem to również potrafią, choć nie jest to bas jak z subwoofera, ma moc, ale jednak jako dopełnienie dźwięku. Głośniki wydają się w miarę neutralne, nie są ani basowymi potworami, ani przesadnie jasnym zestawem. Czy można porównać do prawidłowo rozstawionego i dobranego sprzętu hi-fi? Porównywać można, oczywiście wiadomo, że głośniki komputerowe dalej będą głośnikami komputerowymi, nie kupowałem ich z myślą, że będzie to sprzęt hi-fi, a raczej sprzęt do relaksu przy muzyce. I w tej materii sprawdzają się idealnie. Wiadomo, że kolumny + wzmacniacz dobrej klasy i duży pokój, prawidłowe rozstawienie i Solo 7C postawione na biurku nie mają szans, ale za tą cenę, do komputera - wydaje mi się, że jeśli ktoś nie ma głowy, czasu czy pieniędzy na kombinowanie z doborem czegoś droższego to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam "nie" do komputera - a przeciwnie - stricte do muzyki.

ALE. Nie zamierzam kupować używanych wzmacniaczy, a estetyka wykonania jest dla mnie ważna, bo w pewien sposób głośniki będą grały w pokoju w którym często rozmawiam z potencjalnymi klientami.

Tak więc, 20 letnie wzmacniacze itd odpadają...

 

A tu, w tej cenie, całkiem ładny wygląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk jest dla ciebie najważniejszy to solo 7c. 9c maja ładniejsze przyciski z boku pilot nie jest ladniejszy niz w 7c ale podobno solidniej wykonany większy. 9c daje więcej możliwości tzn połączenie kablem hdmi wejscie coaxial itp. 9c mają więcej RMS. Sam powiem tylko że wybrałem 7c, aczkolwiek nie wiem czy to był dobry wybór bo praktycznie nie możliwe jest porównanie tych dwóch par głośników w sklepie po pierwsze sa trudno dostępne nawet jak są to przecież nie przyjdziesz do sklepu z własnym kompem i kartą dźwiękową i kanapą i nie zrobisz odsłuchu na co najmniej kilkunastu ulubionych utworach które bardzo dobrze znasz. Powiem ci jedno które nie weźmiesz to jestem przekonany że bedziesz mega zadowolony. Jak masz pytania odnośnie solo 7c to pytaj odpowiem. AAA i które nie kupisz musisz mieć dobre źródło dźwięku. Zapomnij o logitechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przyszło Emu 0202, co ciekawe działa mi pod windowsem 8.1 z najnowszymi updateami bez najmniejszych problemów, a tak piszą wszyscy, że działa najlepiej pod XP ;)

To co się stało po podłączeniu do karty Solo 7C przerosło moje najśmielsze oczekiwania, jest mega! Scena, piękna scena, separacja instrumentów świetna, kontrola nad dźwiękiem mistrzowska, zejście basu, wokale! Te kolumny potrzebują dobrego źródła i pokazują wtedy pazur. Jak byłem zadowolony jeszcze wczoraj z tych 7C tak teraz jestem oczarowany, 0202 dopełniło dzieła, polecam taki zestaw!

 

Ps.: A jak ktoś mieszka w okolicach Tarnowa to zapraszam na odsłuch tego zestawu ;)

Edytowane przez dawidtar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rezultaty są imponujące (...) Dźwięk stereo jest potężny (...) Nawet ekran dotykowy jest niesamowity"

 

NAWET ERKAN!

 

Tak swoją drogą - popatrzcie jakie to ma rozmiary xD

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Simple-Audio-Listen,2,0,976,7044.htm

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale chodziłem po sklepach typu MediaMarkt, gdzie można znaleźć sprzęt Hi-Fi o całkiem niezłych parametrach, w cenach dla ludu (pomijając oczywiście chore marże MM). Napaliłem się na jeden zestaw, cena dużo za duża. Mimo wszystko kupiłem 3-miesięczne solo7C. Po odpowiedniej konfiguracji, te głośniki grają tak, że usiadłem na tyłku i otworzyłem gębę. Na prawdę gra rewelacyjnie. Jeśli nie ma się ochoty na grzebanie w sprzęcie używanym w cenie do półtora tysiąca, brakuje nam wiedzy i możliwości odsłuchu, nie ma co się pierdzielić. Solo robią na prawdę genialną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności