Skocz do zawartości

FiiO E18


Kadlubek

Rekomendowane odpowiedzi

mam, działa z iphonem bezproblemowo - i rzeczywiście podnosi jakość muzyki (jest mocno muzyczny) i lepiej wysterowuje słuchawki, ale ma swoje oczywiste limity i nie ze wszystkim słuchawkami gra przekonująco, ale za te cene niespodzianka jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuje.Słyszałem że względem dźwięku e18 to to samo co x5(jeśli chodzi o jakość i charakterystykę).To prawda?

 

Edit:chodzi mi o to,że w paru recenzjach spotkałem się z opinią że x5 i e18 to praktycznie to samo(w takim razie wydanie 700zł więcej na x5 w większości mija się z celem).Z kolei tu na forumce dochodzą mnie głosy,że e18 jest bardziej analityczny,suchy.

Edytowane przez delfin150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja X5 nie słuchałem. Poza tym, zależnie od softu, X5 może grać misiowato bądź bardziej analitycznie, jak wnioskuję z opinii userów tego sprzętu na forum (gdzieś był duży temat o X5). W sumie nie zdziwiłbym się, jakby na którymś z nowszych softow oba sprzęty grały niemal identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X 5 na sofcie 2.20, miałem równolegle E 18, też czekałem na porównanie brzmienia tych urządzeń ( w testach na forum ), ale się nie doczekałem. Kupiłem i się zawiodłem. X 5 gra cieplej na średnicy, ma podkreślone skraje pasma. E 18 gra przy nim dość chudo jak dla mnie. E 18 poszedł w cholerę.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/113378-test-dacamp-fiio-e18-kunlun/

Edytowane przez Zwrotnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie e18 i nie mógłbym powiedzieć, że gra chudo tylko równo, przy czym w niektórych słuchawkach poprawia ich przejrzystość, góra staję się bardziej wyrazista.
Mimo tego żadne pasmo nie wybija się nad pozostałe.
IMO to jest duża zaleta Fiio ponieważ można go parować praktycznie z każdymi słuchawkami.
Można rzec, że gra naturalnie ale mam wrażenie że delikatnie ociepla przekaz.

I nie powinno nikomu zabraknąć niskich tonów.
Naprawdę...

Bas jest punktowy, dobrze kontrolowany.
Ja przeważnie słucham muzyki filmowej gdzie dobry bas to podstawa i naprawdę nie mogę narzekać na jego ilość i jakość.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Modowanych Philipków shp 9500 przez Perula i na e18 słuchałem wieczorem Vangelisa i jak mi w pewnym momencie nie przyfanzoliło basem, no mówię wam - aż mi kapcie spadły... :)
Tak więc nie rozumiem zarzutów dlaczego twierdzisz że gra chudo ?
Za mało było dla Ciebie basu?

A co do X5 to miałem wrażenie że Fiio gra odwróconą V-ką i że nie jest tak jak mówisz, że skrajne pasma są podbite- tylko średnica była wypchnięta do przodu a dół i góra były cofnięte.
Tylko nie wiem na jakim sofcie było to Fiio...

Edytowane przez atom_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X 5 na sofcie 2.20, miałem równolegle E 18, też czekałem na porównanie brzmienia tych urządzeń ( w testach na forum ), ale się nie doczekałem. Kupiłem i się zawiodłem. X 5 gra cieplej na średnicy, ma podkreślone skraje pasma. E 18 gra przy nim dość chudo jak dla mnie. E 18 poszedł w cholerę.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/113378-test-dacamp-fiio-e18-kunlun/

 

Bo najlepiej to na własne uszy się przekonać! :)

 

A tutaj jest moje 0.02$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajków ni mo, jak zwykle...

O właśnie to https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/31/fiio-sound-challenge/comment-page-1/#comment-2826

Nie tylko MrB porównał x5 z e18.

Ale jak to uczynił!

Wielki kawał dobrej roboty...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy X5 i E18 grają inaczej?

 

Tak, grają inaczej. Mam wrażenie, że niektórzy recenzenci zasugerowali się użytymi kościami.

 

2. Czy E18 jest suchy i analityczny?

 

Żaden z nich nie jest suchy, X5 moim zdaniem ma w sobie coś z analityczności dlatego go lubię i dlatego zgrywa się z funowymi słuchawkami, taka charakter to takie rozpłaszczone od góry A, ale w zasadzie jest dość równo i wszystko jest trzymane za zęby.

 

E18 Nie wiem jak określić charakterystykę, ma podbity lekko bas i wydaje się funowy w dźwięku, nie ma takiej kontroli i analityczności jak X5. Lecz uwzględniając skalę absolutną to jest dość równy i uniwersalny w dźwięku. Na pewno nie suchy i nie zimny. kolorki też ma choć dużo mniejsze niż taki X3.

 

3. Czy X5 gra cieplej na średnicy?

 

Ma jej więcej, ale nie jest ona cieplejsza, jest ona czystsza i chudsza. Nie ma w nim podkreślonych skrajów pasma. Skraje pasma są punktowe i wstrzemięźliwe, trzymane za gębę. W E18 bas i góra są obszerniejsze oraz słabiej kontrolowane.

 

Ostatecznie jednak oba bym je określił jako modernistyczne brzmienie, czyli dość równe, napowietrzone, bez oczywistych braków czy niedociągnięć, czy celowych modulacji. E18 z włączonym EQ to dla mnie już piecyk.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę inaczej formułujemy to co słyszymy z X 5 i E 18. Z wiekiem słuch nam się też trochę zmienia ( a ja swoje lata już mam ;) ). Dla mnie np. idealna synergia to X 5 ( pracujący zarówno jako odtwarzacz jak i dac z wyjścia słuchawkowego ) i Grado SR 60 ( pierwsza wersja tych słuchawek ). Np. z Koss Porta Pro brzmienie jest dla mnie za ciemne. Słuchając E 18 w trybie dac z Grado brakuje mi dołu i góry, słyszę sam środek i dlatego określiłem to jako dźwięk chudy tzn. lżejszy, mało nasycony. X 5 jest dla mnie bardziej soczysty,nasycony i cieplejszy na średnicy. Tak to odbieram.

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam SRek miałem MS1i czyli podobne słuchawki i miały one podkreślone srajne pasma i ciepłą średnicę. W sumie myślę, że fajnie, by się grado zgrały z X5tką. Nie wiem o co chodzi z Twoim porówniem do E18, lecz to w porządku, że masz swoją opinie. Audio to subiektywna sprawa i na odbiór wpływa wiele czynników. Dlatego najlepiej ufać własnym uszom, a czasami one też nas okłamują. ;) Kłopoty ze słownictwem też robią zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Według mnie E18 to dobry AMP/DAC jednak mam lekki zastrzeżenia do wysokich tonów, są bardzo wygładzone, według mnie za bardzo i brzmią trochę cyfrowo. Jako ogół jest ok, podobno Ibasso D-Zero Mk2 jest lepsze i za podobną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie E18 to dobry AMP/DAC jednak mam lekki zastrzeżenia do wysokich tonów, są bardzo wygładzone, według mnie za bardzo i brzmią trochę cyfrowo. Jako ogół jest ok, podobno Ibasso D-Zero Mk2 jest lepsze i za podobną cenę.

 

No dobra, masz już 50 postów, zapraszamy do komisu :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności