Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kupno oryginalnego Win7 na portalu aukcyjnym


budrys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Co powinien dokładnie zawierać zestaw systemu windows 7 aby był w pełni legalny ?

Płytę, nalepkę, faktura, coś jeszcze ? Rozbierzność cen jest straszna. Nie interesuje mnie klucz, update.

Box jest drogi, może oem ?

Chcę być jedynym i pierwszym urzytkownikiem windowsa. Będzie na jednym komputerze.

Edytowane przez budrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czym się przejmujesz? Nie znam oferty, ale zobacz komentarze (daj linka).

Zobacz czy sprzedawca zajmuje się sprzedażą windowsow czy handluje WSZYSTKIM.

Nie zwracaj uwagi na pozytywy - każdy wystawia je z automatu. Skup się na negatywach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja opowiem swoją historię odnośnie zakupu systemu na Alledrogo. Było to w 2010 roku, znalazłem aukcję sklepu z Zachodniopomorskiego w atrakcyjnej cenie. Oczywiście wszystko jak najbardziej legalnie, oryginalne pudełko, płyta, naklejka, itd. Ponieważ zakup był na firmę otrzymałem dokument sprzedaży, ale nie fakturę - nie pamiętam jakie było tłumaczenie sprzedającego. Ale jako dokument spisaliśmy umowę kupna sprzedaży, więc w koszty wrzuciłem, ale oczywiście nie było VAT więc nie miałem go jak odliczyć. Cena była na tyle atrakcyjna, że wolałem wziąć bez VAT niż kupować gdzie indziej na fakturę. Rejestracja i upgrady działały prawidłowo. System jak system. I wydawało się, że wszystko jest w porządku..... Aż do dnia, kiedy po roku korzystania z komputera w drzwiach mojej firmy pojawił się pan policjant z pytaniem, czy kupowałem Windows 7 w określonej formie. Następnie grzecznie zostałem poproszony (a raczej spytany), czy wydam dysk z systemem jako dowód w prowadzonej sprawie dobrowolnie, czy też odmawiam ale i tak go zabiorą tylko siłą ;) Skontaktowałem się z kolegą, który jest prokuratorem i okazało się, że nie mam nic do gadania. Dysk muszę wydać, a na decyzję prokuratora prowadzącego sprawę mogę złożyć skargę. Ale i tak to nic nie da. Tak więc zabrano mi dysk (panowie zgodzili się abym przerzucił swoje dane na inny dyski), dołożyłem płytę, naklejkę, pudełko i wszystko co miałem i oddałem dysk z Windows 7 jako dowód. W sumie nie wiem dowód czego, bo byłem ofiarą ewentualnego oszustwa.

 

Po około roku dostałem zawiadomienie z prokuratury, że mogę zgłosić się po zabrane mi materiały. Oddano mi dysk, płytę, pudełko, itd i na moje pisemne żądanie odpowiedź, że oprogramowania mogę używać.

 

Summa summarum, to od tamtej pory wolę kupić system w normalnej firmie, a nie martwić się i mieć zszargane nerwy. Całe szczęście, że na komputerze z tym felernym systemem nie było nic ważnego. Ale gdyby to był komputer księgowej albo inny z ważnymi danymi, to miałbym niezły problem, bo z marszu musiałbym kupować nowy dysk, system i wszystko przerzucać i instalować od nowa.

 

To tak ku przestrodze :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to dziwi - powinni wziąć to co kupiłem, a nie jakiś dysk z komputera. Co jak mam 3 komputery w domu? Na każdym Windows z innego źródła (OEM, Box). Na dodatek mam tam prywatne dane, zdjęcia, które nigdy nie powinny wychodzić poza moje miejsce zamieszkania.

 

Przecież nawet nie muszę wiedzieć czy Windows (a dokładniej użyty klucz Windowsa) został zainstalowany z nośnika o który pytają policjanci...

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w naszym kraju, że to klient powinien przeprowadzić śledztwo przed zakupem, czy aby produkt na pewno jest legalny, bo nie wiadomo dlaczego w razie problemu to on dostaje po d*pie. Trochę dziwne dla mnie, ale tak to jest. W przypadku przekrętów samochodowych to samo: http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/linki-do-artykuow-o-sprowadzonych.html

Klient końcowy musi płacić za przekręty powodowane dziurawym systemem. No sorry, ale jeśli takie coś przechodzi to jest to wina źle skonstruowanego systemu, a nie kupującego... więc dlaczego płaci się za nieudolność urzędników i tworzonych przez nich przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu jest Polska i lepiej mieć pirackiego Windowsa (prawie brak możliwości "nalotu"), aniżeli kupować go na allegro.

O nalot się nie boję. W internecie jest pełno kopii z kluczami, ale żadnej pewności nie ma, że po miesiącu nie skończy się windows, A ja zostane bez komputera, starego systemu i możliwośći załatwienia następnej kopii windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam nowego kompa i zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7 64bit, ale jak czytam takie cyrki to mi się odniechciewa.

Jak zwykle zachowanie organów państwowych deprawuje.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam nowego kompa i zastanawiam się nad kupnem Windowsa 7 64bit, ale jak czytam takie cyrki to mi się odniechciewa.

Jak zwykle zachowanie organów państwowych deprawuje.

 

To nie szukaj okazji na allegro za 5zł taniej tylko skorzystaj z renomowanego sklepu i będziesz spokojny: senetic, agito, proline itd.

 

Swoją drogą to nie lepiej już 8 zakupić, wydajnościowo dużo lepiej aniżeli 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rzygam na myśl o korzystaniu codziennie z Windowsa 8 :P

 

Jednak zasada, że co drugi windows jest skopany nadal ma potwierdzenie.

Windows 95 - skopany

Windows 98 - dobry

Windows Millenium - skopany

Windows XP - dobry

Windows Vista - skopany

Windows 7 - dobry

Windows 8 - ...sami wiecie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rzygam na myśl o korzystaniu codziennie z Windowsa 8 :P

 

Jednak zasada, że co drugi windows jest skopany nadal ma potwierdzenie.

Windows 95 - skopany

Windows 98 - dobry

Windows Millenium - skopany

Windows XP - dobry

Windows Vista - skopany

Windows 7 - dobry

Windows 8 - ...sami wiecie ;)

Ja Win 8.1 tak przerobilem ze wyglada jak Win7 choc troche szperania to kosztowalo (doinstalowanie paska startu, wylaczenie "goracych naroznikow", automatycznie startowanie do pulpitu, powylaczanie glupich skrotow) ale bylo warto :) Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rzygam na myśl o korzystaniu codziennie z Windowsa 8 :P

 

Jednak zasada, że co drugi windows jest skopany nadal ma potwierdzenie.

Windows 95 - skopany

Windows 98 - dobry

Windows Millenium - skopany

Windows XP - dobry

Windows Vista - skopany

Windows 7 - dobry

Windows 8 - ...sami wiecie ;)

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2014/10-overflow/20141024_win10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie nie przekonuje ten tabletowy GUI

 

Tabletowy gui nikogo chyba nie przekonuje i w przypadku komputera stancjonarnego czy laptopa jest to mega nie wygodne do użytkowania. Natomiast kilka minut zajmuje doinstalowanie starego shella programem darmowym classic shell lub startisback za niewielką opłatą (lub witaminą) i wracamy do starego dobrego menu.

 

Windows 8(8.1) został zooptymalizowany do pracy na urzadzeniach przenośnych a co za tym poszło to także optymalizacja zarządzania energią i wydajnością. Na laptopach zyskujemy w stosunku do win7 od kilku do kilkunastu, kilkudziesięciu w niektórych przypadkach procent dłuższą pracę na baterii. Na stacjonarnych przekłada nam się to na wydajność w szczególności gdy mówimy o nowych technologiach procesorów i reszty komponentów.

 

 

 

Swoją drogą to nie lepiej już 8 zakupić, wydajnościowo dużo lepiej aniżeli 7.

 

OT

tia tak jak 7 jest szybsza od XP :P

 

 

W przypadku nowych procesorów i większej ilości pamięci tak, zdecydowanie 7 będzie szybsza od xp, gdyż wykorzysta nowe technologie i większą ilość pamięci (oczywiście nie wspominam o xp x64 bo to żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie win8 vs win7 to wszelkie testy ktore czytacie są SPONSOROWANE, aby "zmieniać" to raz

Dwa, ze testy nie obejmują tego, że aby dopasować Windowsa do laptopa należy się POBAWIĆ oraz DOINSTALOWAĆ odpowiednie oprogramowanie/nakładki. - które również obciąża procesor.

 

W tym momencie wszystkie testy wydajnościowe są o kant kupra roztłuc.

No i najważniejsze.

Skoro uruchamia się 3-4sekundy szybciej, a potrzeba poświęcić 2-3h na istalacje, zmiany i powrót do normalności to policzcie sobie kiedy to się zwróci.

 

Windows 7 jest naprawdę ok, a dużo lepszym pomysłem będzie wziąć nadgodziny pracy w wymiany HDD na SSD albo jakiegokolwiek komponentu na lepszy - odt jeszcze szybszy komputer.


XP po kilku modyfikacjach jest naprawdę dobry, przez co przez dłuższy czas na nieco gorszym kompie na nim "siedziałem" po zmianie na dużo lepszy komp różnicy nie ma kolosalnej... Szkoda, że XP nie jest dostosowany do obecnych podzespołów, ilości RAMu itp.

Taki dobry system byl...

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 8 staruje szybciej po uefi bo.... POST (Power On Self Test) nie jest wykonywany dwa razy a raz. Do tej pory wszystkie win powtarzały posta biosowego, win 8 tego nie robi, plus kilka tweaków. Dla mnie jest to porażka na całego.

Do tego OEMowy win8 przychodzi na laptopach z taką ilośią g...na preinstalowanego na obrazie zachowanym na ukrytej partycji, że szok (mój vaio po starcie miał grubo ponad 8GB syfu!!!!!).

I oczywiście mega mądry pomysł umieszczania systemu na ukrytej partycji i nie dawania nalepki - mniej kumaty użytkownik będzie non stop reinstalował system z tym samym shitem na pokładzie, a jeszcze zabawne jest to że za taki system zapłacił bo wersja z win/bez win to spora różnica w cenie. Kolejna "zaleta" umieszczania obrazu windowsa na ukrytej partycji to to, że jak Ci padnie dysk twardy, to system odzyskasz ..... z właśnie padniętego dysku twardego :) Gdyby nie moja żona, która zmuszona była przez uczelnię do oddania magisterki TYLKO I WYŁĄCZNIE w formacie doc, nie wróciłbym do windowsa na domowym sprzęcie. Dla mnie niepojęte jest to, żebym w cholernie drogim systemie musiał dokupować soft do wszystkiego - chcesz wiedzieć jakie masz bebechy? kup everesta/inny shit albo weź trialówwkę z pierdylionem taskbarów itp. W linux : lshw -vv i po sprawie, nawet jak sprzęt nie działa pod linuchem to się przynajmnniej przedstawi.

Do tego bardzo przejrzysty model sprzedażowy (najlepszym przykładem jest ten właśnie wątek) - to tak jak bym poszedł do mercedesa i zapytał o ceny ich modeli - a idź pan w miasto i poszukaj salonów z naszym znaczkiem, bo my takich informacji nie udzielamy. Jak się natniesz to twój problem, bo powinieneś wiedzieć że tanio legalnego mercedesa mieć nie można :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę, że Microsoft software tworzy, a nie zajmuje się jego dystrybucją (chociaż jak byś poszukał, to na stronie możesz kupić...).

Porównanie do mercedesa beznadziejne. Tyczy się to bowiem każdej branży i każdego produktu. Omegę też możesz kupić w DoCzasu czy Aparcie albo od Ruskich.

I też może być kradziona albo podrobiona. Czy to wina producenta? No nie. To wina nieuczciwych dystrybutorów, sprzedawców itd.

 

Microsoft ma bardzo dobry system sprzedażowy. A to, że na vaio masz syf to wina SONY, którzy do zarządzania głośnikami tworzą kolejne oprogramowanie z wieloma wodotryskami. Jaki to ma związek z Microsoftem i Windowsem? Żaden.

Nie powtarzaj więc tych "linuxowych" frazesów bo są nic nie warte. Nawet Adobe odwróciło się od Linuxowców na rzecz Windowsa.

Obydwa systemy są dobre, ale monopol robi swoje. Wszystkiego nie zemulujesz, musisz się z tym pogodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 7 jest gorszy od 8 to dlaczego jest od niego droższy? :huh: Szykuje się 10-tka a 7 dalej taki drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę, że Microsoft software tworzy, a nie zajmuje się jego dystrybucją (chociaż jak byś poszukał, to na stronie możesz kupić...).

Porównanie do mercedesa beznadziejne. Tyczy się to bowiem każdej branży i każdego produktu. Omegę też możesz kupić w DoCzasu czy Aparcie albo od Ruskich.

I też może być kradziona albo podrobiona. Czy to wina producenta? No nie. To wina nieuczciwych dystrybutorów, sprzedawców itd.

 

Microsoft ma bardzo dobry system sprzedażowy. A to, że na vaio masz syf to wina SONY, którzy do zarządzania głośnikami tworzą kolejne oprogramowanie z wieloma wodotryskami. Jaki to ma związek z Microsoftem i Windowsem? Żaden.

Nie powtarzaj więc tych "linuxowych" frazesów bo są nic nie warte. Nawet Adobe odwróciło się od Linuxowców na rzecz Windowsa.

Obydwa systemy są dobre, ale monopol robi swoje. Wszystkiego nie zemulujesz, musisz się z tym pogodzić :)

Nie zrozumiałeś mnie :) ja nie mam nic do windowsa, ale właśnie do sposobu sprzedaży. Producent omegi nie będzie Cię ścigał za podróbkę. Będzie ścigał podrabiających. Krytykuję ten model spdzedaży, bo brak nalepki i wypinanie się na klienta to umowa zarówno sony i microsoftu. Skoro zapłaciłem za soft to nie chcę być odbijany od helpdesku microsoftu do sony w sprawie klucza, który nabyłem. Nie twierdzę, że linux jest lepszy/gorszy - twierdzę że za niego nie płacę a mimo to nie jest naładowany syfem od sponsorów. Do tego na stronach microsoftu ze świecą szukać poradnika na temat procesów które są systemowe a które nie. Dla mnie jako niwindowsowca to całe dnie budowania listy crapware a potem weekend odinstalowywania tego chłamu. I to jest dla mnie skandal za te kilka stów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej na pewno nie wychodzi http://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/5324708 http://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/676245

 

btw wracając do rozmowy, to że producent nie ma dobrego pomysłu na zabezpieczenie systemu przed nielegalnym rozpowszechnianiem nie powinno interesować klienta w czasie kupna. Nie potrafią, nie mają pomysłu to ich problem i strata. Ściganie za to nieświadomego klienta jest po prostu groteską. A rekwirowanie kompa na rok to już kosmos.

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności