Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

WiMP


LoGo

Rekomendowane odpowiedzi

WiMP - Norweski portal z muzyką(na zasadzie Deezer, o którym pisał KHRoN), niedawno zawitał do naszego pięknego kraju :)

 

http://wimp.pl/wweb/index/

 

W linkach poniżej można przeczytać dokładniej o tym serwisie:

http://www.telix.pl/...ta-3,51937.html

http://technologie.g...zna_chmura.html

 

Warto dodać, że teraz można go "testować" za free, będzie tak aż do wprowadzenia abonamentu w 1st kwartale przyszłego roku ;)

App'ka dostępna jest też na Androida i IOS.

 

 

Co o nim sądzicie? Jak Wam się podoba?

Ja na pewno coś od siebie napiszę jak bliżej się mu przyjrzę ;)

Edytowane przez LoGo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna dziać w temacie, to dobrze. Jest aplikacja na maca i to spora przewaga nad deezerem. Poza tym aplikacja na iPhona wygląda gorzej, ale ważne żeby działała. Jakość muzyki nie najlepsza, zobaczymy jak będzie dalej. Testujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze niemiłe spostrzeżenie:

App'ka na androidzie czasami się zawiesza i przestaje działać (na SGS2)

 

Info co do jakości dźwięku (odszyfrowane z niemieckiego :D ):

Normalna jakość - 64 kbit/s AAC+

Wysoka jakość - 256 kbit/s AAC (dla premium userów, ale na razie niedostępna u nas <_< )

 

Edit:

Pierwsze miłe spostrzeżenie:

Na androidzie działa tryb offline :D

Edytowane przez LoGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już parę dni używam WiMP'a to wypada coś konkretnego o nim napisać :)

 

Zacznę od opisania aplikacji na PC i Android'a (IOS i Mac nie mam jak wypróbować).

 

PC - Przejrzysta, prosta w obsłudze. Najważniejsze rzeczy są łatwo dostępne, całkiem przyjemnie też porusza się po stronach zespołów i playlist.

Z takich mniejszych rzeczy wartych uwagi:

- Na poziomie playlisty/albumu można zapętlić albo włączyć losowe odtwarzanie

- Można wybrać w którym rogu ekranu wyświetlać się mają powiadomienia

- Możliwość połączenia z scrobblem dzięki czemu wlicza się to do naszych statystyk na profilu Last.fm

 

Android - IMO tak samo przejrzyście i prosto podana aplikacja jak na PC. Wszystko odpowiednio "zmniejszone" lub schowane w ikonkę albo skrót nazwy.

Aplikacja działa płynnie ale czasami potrafi się zaciąć. Dzieje się to baaardzo rzadko, ale jednak sama świadomość powoduje pewien niesmak.

 

Największym plusem mobilnej wersji jest tryb offline (ściągamy album / piosenkę / playlistę) dzięki któremu możemy korzystać z WiMP'a jak ze zwykłego odtwarzacza na Andku. Obsługę ułatwia dedykowany widget(4x2), na którym wyświetla się okładka płyty oraz przyciski do zmieniania piosenek i ich startu/pauzy. W trybie offline appka działa płynnie i ani razu nie miałem z nią problemów.

 

Myślę, że osoby zainteresowane, we własnym zakresie będą się "zagłębiać" w takie bajerki jak "Top lista Billboard" czy playlista stworzona przez muzyków z Pearl Jam specjalnie dla WiMP ;)

 

Największy plus WiMP ma u mnie za ilość i różnorodność utworów. Z ulotki (rozdawanej na Targach Muzycznych) można dowiedzieć się, że mają już 1,5mln płyt (nie licząc EP'ek i pojedynczych utworów) co daje "pi razy drzwi" jakieś 18mln piosenek - wow.

Są tu płyty zespołów, których nawet obszerne i przepastne biblioteki wszelakich torrentów nie mają w swoich zbiorach :ph34r:

 

W przyszłości ma pojawić się jeszcze więcej wykonawców polskich(ale nie tych pokroju Krzysztofa Krawczyka czy Edyty Górniak tylko niezależnych, młodych oraz wartych posłuchania i odkrycia wykonawców).

 

Ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywne, wszystko przystępnie podane, cieszy biblioteka utworów...ale, oczywiście zawsze musi być "ale"...

Ale jednak jakość muzyki pozostawia wiele do życzenia(może na słabszym sprzęcie nie będzie to tak wadzić, jednak przy sprzęcie z wyższych półek widoczne staną się ograniczenia WiMP'a).

Ponieważ wszystko jest na razie w fazie "beta" nie ma możliwości korzystania z lepszej jakości dźwięku, nie działają też, nie które opcje w ustawieniach( jak np. odnośniki do strony internetowej, która szczerze mówiąc w wersji polskojęzycznej też pozostawia wieeeele do życzenia...).

 

Podsumowując: Z czystym sumieniem mogę polecić WiMP'a każdemu do "przetestowania" bo na pewno znajdzie muzykę dla siebie. Jednak testowanie go pod względem jakości dźwięku nie wyjdzie raczej nikomu na dobre :P

 

 

 

Wiem, że nie jest to zbyt profesjonalnie napisane, może być dla niektórych też niespójne lub chaotyczne. Doświadczenie w pisaniu "takich" tekstów dopiero zdobywam i mam nadzieję, że kolejny będzie już lepszy pod względem merytorycznym i bardziej uporządkowany.

W końcu ważne jest, żeby uczyć się na błędach :)

 

Także ponownie zapraszam do komentowania i pisania swoich opinii! :)

Edytowane przez LoGo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję na PC

 

+Płynność, nizawodność.

+Ilość utworów - gdy już jest dany wykonawca, biblioteka jest spora.(np Floydzi czy Hendrix)

 

-Jakość samej muzyki

-Ilość wykonawców - Nie ma AC/DC?! Zaczęła mnie interesować psychodela i tutaj też krucho.

-Wyszukiwarka jest taka sobie, jakoś przejścia między tagami/gatunkami są mało intuicyjne.

 

Jak pisałem wyżej - za free spoko, ale jak będzie płatna wersja to podziękuję.

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aż specjalnie pofatygowałem się o założenie konta :P

 

Testuje tą Apkę od zaledwie dwóch dni, ale są już pewne rzeczy które mnie w niej denerwują.

Np. link skopiowany z aplikacji na komputerze nie otwiera się w przeglądarce dopóki nie zmienimy *.pl na *.de (czy inny kraj).

Przykład - http://wimp.pl/track/2890501 - nie działa, ale już http://wimp.de/track/2890501 - działa. Podobnie z playlistami, artystami czy innymi rzeczami. Czuję, że zostaliśmy pominięci :D

Jakość muzyki też nie jest jakaś zbytnio porywająca.

Plusem jest posiadanie wszystkiego w jednym miejscu bez pobierania tego na komputer.

Minusem jest brak możliwości jakiegokolwiek kontaktu z Polskim czy jakimkolwiek Supportem przez Polską Wersję Strony.

 

Jeżeli była by płatna to na pewno bym z niej nie korzystał:P

 

Jak odkryje nowe rzeczy to postaram się odpisywać w miare możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG! I so exited!

 

Dzięki za polecenie potestuje, bo nigdy z czegoś takiego jeszcze nie korzystałem.

 

Słucham od jakiejś godziny i powiem szczerze że jakość muzyki mi nie przeszkadza, może jak bym porównał to stwierdził, że czegoś brakuje, ale tak normalnie jak słucham to nie przyjdzie mi do głowy pomysł, że jest za słaba jakość (a słucham w połączeniu integra + D2000).

 

To czego mi brakuje to wyszukiwanie po narodowościach i brak zakładek takich j-pop, j-rock, japan, bo do tej muzyki jest u nas bardzo słaby dostęp.

 

Ile będzie kosztowac abonament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cripex: WiMP wszedł do Polski niecały miesiąc temu, wszystko jest w fazie beta, więc daj im trochę czasu na dopracowanie wszystkiego ;)

 

@MrBrainwash: Z tego co pamiętam, z rozmowy z kolesiem na stoisku na Europejskich Targach Muzycznych to mówił coś o "kilkunastu max do dwudziestu paru złotych. Których opłatę będzie można wliczyć do abonamentu za tv+net+tel od najpopularniejszych dostawców jak i za abonament w sieciach komórkowych(też tych najpopularniejszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowałem że sobie wykupie tylko nie wiem czy w tym czy w jakimś innym z większą bazą albumów.

 

Chociaż chciałbym mieć możliwość korzystania z aplikacji na PC tak jak to jest tu. Bo słuchanie z przeglądarki mi się nie widzi.

 

Anyway na razie korzystam za free :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już parę dni używam WiMP'a to wypada coś konkretnego o nim napisać :)

 

Zacznę od opisania aplikacji na PC i Android'a (IOS i Mac nie mam jak wypróbować).

 

PC - Przejrzysta, prosta w obsłudze. Najważniejsze rzeczy są łatwo dostępne, całkiem przyjemnie też porusza się po stronach zespołów i playlist.

Z takich mniejszych rzeczy wartych uwagi:

- Na poziomie playlisty/albumu można zapętlić albo włączyć losowe odtwarzanie

- Można wybrać w którym rogu ekranu wyświetlać się mają powiadomienia

- Możliwość połączenia z scrobblem dzięki czemu wlicza się to do naszych statystyk na profilu Last.fm

 

Android - IMO tak samo przejrzyście i prosto podana aplikacja jak na PC. Wszystko odpowiednio "zmniejszone" lub schowane w ikonkę albo skrót nazwy.

Aplikacja działa płynnie ale czasami potrafi się zaciąć. Dzieje się to baaardzo rzadko, ale jednak sama świadomość powoduje pewien niesmak.

 

Największym plusem mobilnej wersji jest tryb offline (ściągamy album / piosenkę / playlistę) dzięki któremu możemy korzystać z WiMP'a jak ze zwykłego odtwarzacza na Andku. Obsługę ułatwia dedykowany widget(4x2), na którym wyświetla się okładka płyty oraz przyciski do zmieniania piosenek i ich startu/pauzy. W trybie offline appka działa płynnie i ani razu nie miałem z nią problemów.

 

Myślę, że osoby zainteresowane, we własnym zakresie będą się "zagłębiać" w takie bajerki jak "Top lista Billboard" czy playlista stworzona przez muzyków z Pearl Jam specjalnie dla WiMP ;)

 

Największy plus WiMP ma u mnie za ilość i różnorodność utworów. Z ulotki (rozdawanej na Targach Muzycznych) można dowiedzieć się, że mają już 1,5mln płyt (nie licząc EP'ek i pojedynczych utworów) co daje "pi razy drzwi" jakieś 18mln piosenek - wow.

Są tu płyty zespołów, których nawet obszerne i przepastne biblioteki wszelakich torrentów nie mają w swoich zbiorach :ph34r:

 

W przyszłości ma pojawić się jeszcze więcej wykonawców polskich(ale nie tych pokroju Krzysztofa Krawczyka czy Edyty Górniak tylko niezależnych, młodych oraz wartych posłuchania i odkrycia wykonawców).

 

Ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywne, wszystko przystępnie podane, cieszy biblioteka utworów...ale, oczywiście zawsze musi być "ale"...

Ale jednak jakość muzyki pozostawia wiele do życzenia(może na słabszym sprzęcie nie będzie to tak wadzić, jednak przy sprzęcie z wyższych półek widoczne staną się ograniczenia WiMP'a).

Ponieważ wszystko jest na razie w fazie "beta" nie ma możliwości korzystania z lepszej jakości dźwięku, nie działają też, nie które opcje w ustawieniach( jak np. odnośniki do strony internetowej, która szczerze mówiąc w wersji polskojęzycznej też pozostawia wieeeele do życzenia...).

 

Podsumowując: Z czystym sumieniem mogę polecić WiMP'a każdemu do "przetestowania" bo na pewno znajdzie muzykę dla siebie. Jednak testowanie go pod względem jakości dźwięku nie wyjdzie raczej nikomu na dobre :P

 

 

 

Wiem, że nie jest to zbyt profesjonalnie napisane, może być dla niektórych też niespójne lub chaotyczne. Doświadczenie w pisaniu "takich" tekstów dopiero zdobywam i mam nadzieję, że kolejny będzie już lepszy pod względem merytorycznym i bardziej uporządkowany.

W końcu ważne jest, żeby uczyć się na błędach :)

 

Także ponownie zapraszam do komentowania i pisania swoich opinii! :)

Cześć, to ja mam takie banalne pytanie- korzystam z WiMP na iPhone- działa ok, sprzedałem temat koleżance w pracy która ma Samsunga Ace 2 + karta pamięci 32 GB, ale nie mogę za nic znaleźć opcji aby zapisywać utwory na karcie pamięci....niby aplikacja jest zainstalowana na karcie, a utwory zasysa do pamięci tel....widzę że masz też Androida więc pytanie- jak zapisać utwory na karcie? Czy w WiMP jest jakaś opcja czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Wykupiłem dostęp za 9.99zł tj. opcje desktopową. Jednak przy albumach Petera Gabriela i Led Zeppelin jest informacja że będę mógł tego słuchać gdy zakupię możliwość pobrania ich. To jakiś tymczasowy błąd, czy faktycznie aby słuchać niektórych albumów trzeba zapłacić więcej? Wybrałem WiMP ze względu na tych wykonawców właśnie, a tu takie zagranie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

Widzieli nową promocję? Pakiet premium 3-miesięczny, każdy m-c za 9,90.

gdzie?

 

Sorry, 19,99 za trzy miesiące. To jest link z maila jaki dostałem kilka dni temu - https://wimp.pl/campaignoffer/?utm_source=wimp&utm_medium=email&utm_content=intro&utm_campaign=crm3for1&utm_banner=na&offerKey=PLPremium3for1upfrontStandard&campaignOffer=true&aelink=b6c0

 

Dajcie znać czy działa...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z premium? Teraz sobie normalnie ściągam polskie albumy za free, wiec po co mam jeszcze kupić subskrypcje?

 

Tu masz różnice pomiędzy typami kont - http://wimp.pl/wweb/iwannarock/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzieli nową promocję? Pakiet premium 3-miesięczny, każdy m-c za 9,90.

gdzie?

 

Sorry, 19,99 za trzy miesiące. To jest link z maila jaki dostałem kilka dni temu - https://wimp.pl/campaignoffer/?utm_source=wimp&utm_medium=email&utm_content=intro&utm_campaign=crm3for1&utm_banner=na&offerKey=PLPremium3for1upfrontStandard&campaignOffer=true&aelink=b6c0

 

Dajcie znać czy działa...

 

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności