Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też używam tej sznurówki :D.

 

53 minuty temu, SSling napisał:

 

Ale mówisz o tych konkretnie co wrzuciłeś czy w ogóle do tych słuchawek? To nie są jakieś standardowe wtyki?

Kable do słuchawek AQ musisz zamówić od kogoś kto zajmuje się produkcją kabli. Ewentualnie była tu kiedyś mowa, że ten kabelek pasuje http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=13129 . Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś chciał, to chyba będę się pozbywał swojego kabla robionego u JD do moich AQ. Zamierzam jednak pójść w trochę inny "projekt". Kabelek 120 cm, na świetnych wtykach, na balans 2,5mm, 8 żył miedzi, słuchane całe 5 godzin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście hołków z tym kablem:

 

http://www.lavricables.com/cables/ultimate-silver-audioquest-nighthawk-upgrade-cable/    ?

 

Jak wrażenia? Warto w to inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytając komentarze u pana Ryki zainteresowałem się tym kablem ale to jest opinia jednej osoby ;)  może ktoś "od nas" miał przyjemność z tym kabelkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Weird_O napisał:

Właśnie czytając komentarze u pana Ryki zainteresowałem się tym kablem ale to jest opinia jednej osoby ;)  może ktoś "od nas" miał przyjemność z tym kabelkiem.

 

Chyba tylko anglojęzyczne fora zostały

Jakiś czas temu próbowałem w necie szukać podobnych konstrukcji poza tu wymienianym Lavricables znalazłem tylko Moon Audio, które w swojej ofercie też ma srebro ale cena większa no i dochodzi cło + vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Weird_O napisał:

Pytanie czy warto w to inwestować, czy faktycznie polepszają dźwięk?

 

Kimber Kable czyste srebro 16 żył to ok. 3 tys. $ :) Także ten tego... Jam mam Kimber miedź do Sony i jest różnica w porównaniu ze stokowym (miedź srebrzona), ale nie jest to przepaść. A co za problem skontaktować się z Jimmim i wypożyczyć smoczy kabel? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, abstrahując od wyższości srebra nad miedzią... zejdźmy na ziemię i doradźcie proszę jaki stojak na NHC?

Pakowanie ich po użyciu do pudła/worka to mordęga :P 

Jakby ktoś mi nawet jakiś zaoferował, to bym się nie obraził na dobry deal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bernie napisał:

Smoczy kabel może być też na miedzi. Jeśli nie chcesz zmieniać charakteru NHC.

Mam miedź 8 żył z najnowszej serii na balans 2,5mm. Zmiany są jeżeli chodzi o granie, choć nie są fundamentalne. Po pierwsze, to wokale nie są już tak wysunięte w przód. Nie wychodzą przed szereg, stają się mniej intymne/natarczywe choć nadal obecne, choć nadal zachowują swój charakter. Ot, robią pół kroku do tyłu. Do tego bas nie uderza tak twardo, staje się bardziej miękki, kulturalny, nie tak agresywny. Cały przekaz staje się zresztą spokojniejszy i bardziej łagodny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lżejszy kabelek, czterożyłowy od JD, on podobno najmniej zmienia charakter ( w oryginale też są bodajże 4 żyły).  Wolę bardziej wysunięte intymne wokale. Z 8-żyłowym według JD jest pełniejsze, bardziej dociążone brzmienie, można go spytać zresztą, doradzi. Według Jimmiego, cytując: "Miedź OCC to zupełnie co innego. Kable z niej wykonane mają tendencja do przyciemniania i wygładzania brzmienia.Moja miedź jest bardziej w charakterze kabli audioquesta, z dobrym dociążeniem i szczegółowością. Wiele osób chwali ją również za holografię."

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Weird_O napisał:

Hmm... chyba jednak póki co zostanę przy kablu od carbonów.

Słusznie.

 

2 godziny temu, Ankhazam napisał:

Panowie, abstrahując od wyższości srebra nad miedzią... zejdźmy na ziemię i doradźcie proszę jaki stojak na NHC?

Pakowanie ich po użyciu do pudła/worka to mordęga :P 

Jakby ktoś mi nawet jakiś zaoferował, to bym się nie obraził na dobry deal ;)

Ja tam się nie szczypię:

IMG_0261.JPG

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam do tego Pana napisać z zapytaniem, kiedy znów będzie miał stojaczki, bo ten jest genialny.

 

https://allegro.pl/statyw-na-sluchawki-stojak-sluchawkowy-i7506098193.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vaiet napisał:

Ja zamierzam do tego Pana napisać z zapytaniem, kiedy znów będzie miał stojaczki, bo ten jest genialny.

 

https://allegro.pl/statyw-na-sluchawki-stojak-sluchawkowy-i7506098193.html

Tak, to prawda, za te pieniądze to jest klasa, można mieć w różnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vaiet napisał:

Ja zamierzam do tego Pana napisać z zapytaniem, kiedy znów będzie miał stojaczki, bo ten jest genialny.

 

https://allegro.pl/statyw-na-sluchawki-stojak-sluchawkowy-i7506098193.html

 

A teraz nie ma? Trzeba zamówić i poczekać. Ostatnio czekałem coś 2-3 tygodnie.

https://www.synciesli.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

A teraz nie ma? Trzeba zamówić i poczekać. Ostatnio czekałem coś 2-3 tygodnie.

Nope. Właśnie dostałem odpowiedź, będą dostępne za ok. 1,5 tygodnia jak się zrobią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności