Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

No więc słucham sobie tych Owli na KANNie i jest to, muszę przyznać, ciekawe przeżycie. Zatem parę słów, może się komuś przyda.

 

Generalnie rzecz ujmując KANN robi Owlom górę niemal jak z Hawków. Jakakolwiek ostrość i ewentualne ukłucia znikają. Co nie znaczy, że góry nie ma albo jest nudna, po prostu ma te smakowite wygładzenie jak Hawki z zachowaniem całej barwy i detaliczności. Przełom basu i średnicy z kolei jest nieco bardziej trzymany w ryzach (co niektórzy określają jako mniejszą bułę). W rezultacie wydaje się być tyci neutralniej, ale jednak nie, bo średnica jest zauważalnie uwydatniona, a i bas jeżeli utwór po niego wyraźnie zawoła przykopie naprawdę ostro. Całość jak to u Owli jest raczej miękka niż ostra, spójna i przyjemna, ale jednocześnie intensywna i wyrazista. Scena i głębia są na może nie mistrzowskim poziomie, ale idą w tym kierunku - to wciąż słuchawki zamknięte! Nadal jest wrażenie piętnastu tysięcy faktur basu i średnicy (powinienem zrobić copyright na to określenie :P), ale dźwięki są swobodniejsze w przestrzeni i nie raz słyszałem coś za uszami. Ma to manierę podobną jak moje Staxy - bardzo wyraźny i bliski środek z jednocześnie wielką przestrzenią wokoło.

Jedyne w czym nie do końca takie zestawienie mi pasuje to ostrzejszy rok i metal, chociaż tutaj ewidentnie wrażenia różnią się zależnie od granego utworu - czasami jest po prostu za miękko i kleiście, no ale te gatunki mają swoje specyficzne wymagania i ja jak dotąd za najlepsze do nich uważam Sonorusy III z padami HM5.

Ogółem synergia bardzo, bardzo dobra, szczególnie pod moje gusta. Takiego grania nie powstydziłyby się drogie planary. Więcej - ja nie znam zamkniętych planarów, które tak grają. Owle z KANNem zdecydowanie bardziej mi się podobają niż LCD-XC z dowolnym źródłem.

 

Jeszcze z konkretnych przykładów, bo akurat mi się zapamiętało. Bjork - Virus to na tym torze uczta, każdy bębenek i dzwonek da się odczuć fizycznie i fakturowo, a przestrzennie brzmi to dosłownie jakby siedzieć pośrodku sceny pośród wykonawców. Grałem nie raz na scenie i mogę zapewnić, wiem o czym mówię. Massive Attack - Unfinished Sympathy jest epickie, bo smyczki idą jak ściana wodospadu, pełne i wyraziste, brzmi wręcz wzruszająco. Celtic Woman - Teir Abhaile Riu jest magiczne, bębenki i chórki sięgają za uszy, wokale i skrzypce są jak sączące się światło letnim popołudniem :D.

 

Podsumowując: gra to ani trochę nie gorzej, niż mój Questyle. A to jest ode mnie olbrzymia rekomendacja, bo ja kocham brzmienie tego combo :ph34r:. Dobrze jest wreszcie mieć playerka przenośnego na takim poziomie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolomanolo napisał:
2 godziny temu, Corvin74 napisał:
A ja sobie słucham na HNC Melody Gardot - płyty : Currency of Man... jak to brzmi... to chyba płyta stworzona dla tych nauszników.

Posłuchaj "Fat of the land"

Ehhh.... ich to tylko na koncercie... to w końcu jeźcy apokalipsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vaiet napisał:

Bez przesady. Wystarczy, że znajdą opaskę i nie będzie kosztować 150 dolców, bo wtedy ich zwyczajnie wyśmieję.

 

Przy okazji - jakieś macie środki do konserwacji skóry? Takie, którymi można byłoby zakonserwować zarówno kuferek jak i opaskę pałąka? Zapewne są jakieś olejki lub impregnaty, ale nie wiem szczerze mówiąc, za czym się rozglądać. Pastować to ja tego nie zamierzam, więc za wszelkie "mądre" rady serdecznie z góry dziękuję.

 

Zdaje mi sie, ze to skora nie jest. Na futerale jest zwykla skaja, a na padach proteinka.

To chyba nie wymaga zadnej szczegolnej konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chico99 napisał:

Skóra ekologiczna.

Nie ma co przesadzać, trzymać w jakimś woreczku, nie zapuścić, przetrzeć wilgotną szmatką i będzie cacy.

Tyle tylko, że widać już oznaki zużycia, a ja chciałbym mieć je w stanie sklepowym, bliskim perfekcji. Więc zależy mi na nowych padach i opasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaiet napisał:

Tyle tylko, że widać już oznaki zużycia, a ja chciałbym mieć je w stanie sklepowym, bliskim perfekcji. Więc zależy mi na nowych padach i opasce.

 

Tzn.? Jakie oznaki?

Mój egzemplarz, mocno eksploatowany, widać po końcówkach i samych kablach, nie nosi oznak zużycja na elementach skórkowych pałąk, pady.

A poprzedni właściciel, dbający nie był. Świadczą o tym dwa, małe pęknięcia kopułek, powstałe na skutek, odrzucania słuchawek na twarde podłoże.;)

Dobrze, że nie wpłynęło to na przetworniki, dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś dotarła do mnie kupiona w poniedziałek para drewniaków.  Pierwsza, kupiona dwa miesiące temu, jak część z Was wie, została skradziona przez pośrednika, firmę Borderlinx (firma ogłosiła bankructwo i wypięła się na tysiące klientów). Tu nadal są dostępne, wysyłane z Holandii kurierem DPD. W sumie wychodzą 1260, ale są nowe i z gwarancją. No i z zapachem :)

Trzeba tylko do nich napisać, żeby udostępnili płatność Paypal i naliczają jakoś 45 euro za przesyłkę. Według mnie, to i tak śmieszne pieniądze za nowe drewniaki.

Edytowane przez all999
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Vaietos Pedantos Niemożliwos ma   posoundmanowe 2,5-roczne około, mu ekoskórka przyszarzała przytarła się tu i tam.

 

To już tak ze starości, z tym nic nie zrobimy, przytarte, poszarzałe jak ... Soundman.

6 minut temu, all999 napisał:

Ok, dziś dotarła do mnie kupiona w poniedziałek para drewniaków.  Pierwsza, kupiona dwa miesiące temu, jak część z Was wie, została skradziona przez pośrednika, firmę Borderlinx. Tu nadal są dostępne, wysyłane z Holandii kurierem DPD. W sumie wychodzą 1260, ale są nowe i z gwarancją. No i z zapachem :)

Trzeba tylko do nich napisać, żeby udostępnili płatność Paypal i naliczają jakoś 45 euro za przesyłkę. Według mnie, to i tak śmieszne pieniądze za nowe drewniaki.

 

Widzieli my, w Zakupach, gratulacje.:)

Możesz, jak już je odsłuchasz i bezpośrednio porównasz, napisać czy sygnatura jest tak odmienna, że warto je mieć na dłużej, jedne i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

Widzieli my, w Zakupach, gratulacje.:)

Możesz, jak już je odsłuchasz i bezpośrednio porównasz, napisać czy sygnatura jest tak odmienna, że warto je mieć na dłużej, jedne i drugie?

Też mnie interesuje porównanie, bo czy jest sens mieć NH i NHC równocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że zamiast mieć oba modele wystarczy mieć zestaw padów do zmiany i ewentualnie kabelek? Bo chyba innych różnić w Carbonach nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Nie.

A był jakiś test Carbonów z padami i kabelkiem z oryginałów? Brzmi interesująco :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, timecage napisał:

A był jakiś test Carbonów z padami i kabelkiem z oryginałów? Brzmi interesująco :).

Patrz wyżej. Miałem obydwa modele jednocześnie i wachlowałem padami oraz kablami w te i we w tę. Wyszło mi, że NHC i NH nie grają identycznie, lecz to są małe różnice dla onanistów a nie melomanów; no i cholera wie z czego wynikają (deko inny materiał muszli? lepsze spasowanie elementów w karbonach? "niewygrzanie" NHC? a może inny jest kabelek w samych muszlach od gniazd do przetworników?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Patrz wyżej. Miałem obydwa modele jednocześnie i wachlowałem padami oraz kablami w te i we w tę. Wyszło mi, że NHC i NH nie grają identycznie, lecz to są małe różnice dla onanistów a nie melomanów; no i cholera wie z czego wynikają (deko inny materiał muszli? lepsze spasowanie elementów w karbonach? "niewygrzanie" NHC? a może inny jest kabelek w samych muszlach od gniazd do przetworników?).

Z tego wynika, że raczej nie warto mieć obu par na raz. Ja pewnie też nie dostrzegłbym różnicy słuch już nie ten co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

to są małe różnice dla onanistów a nie melomanów

Aha, czyli ogółem rzecz ujmując grają identycznie enough :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Patrz wyżej. Miałem obydwa modele jednocześnie i wachlowałem padami oraz kablami w te i we w tę. Wyszło mi, że NHC i NH nie grają identycznie, lecz to są małe różnice dla onanistów a nie melomanów; no i cholera wie z czego wynikają (deko inny materiał muszli? lepsze spasowanie elementów w karbonach? "niewygrzanie" NHC? a może inny jest kabelek w samych muszlach od gniazd do przetworników?).

 

Wreszcie miarodajne stanowisko, like jutro ,bo już nie mam.

Wygląda, więc że podążam słuszną drogą, skupiając się na NHcls,  thank you, Master Yoda, he he.

Yoda_detail.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Drogę słuszną powiadasz...uhhhmmm...tą sam odnaleźć musisz...hhmmm...umysł wpierw oczyścić....tak umysł...yyhhmmm..

 

Oczyszczam, oczyszczam już sobie zapodałem kurację.

 

Oczyszczanie-woskiem-i-jajem-724x1024.jpg

I żeby nie było, to nie żaden offtop.

Cały czas mowa o czyszczeniu i konserwacji AQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięty już jestem i ledwo żyję, ale tak na szybkości powiem słów kilka. Mianowicie założyłem do klasyków proteiny i podłączyłem węża, a potem puściłem w tan na zmianę z NHC... Carbony nie mają więcej, jak 40-kilka godzin (podobno), ale różnice między nimi są naprawdę niewielkie. Jak będę mniej styrany i miał możliwość porównać je o bardziej ludzkiej porze, niż wieczór, gdzie jadę już na rezerwie, to może powiem coś więcej. O ile nie pójdą dalej Hawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj wariacie, masz świetnie wygrzane Hawki i w dobrym stanie, to moje byłe jakby co...he,he.

Można sobie nówki kupić jak najbardziej ,ale wiesz ile będziesz czekał by te nowe tak zagrały jak te zużyte??

Bo jak się  wścieknę to odkupię te Hawki jak nie chcesz, stare ale jare, tak trzeba oceniać?

11 godzin temu, chico99 napisał:

 

To już tak ze starości, z tym nic nie zrobimy, przytarte, poszarzałe jak ... Soundman.

 

Widzieli my, w Zakupach, gratulacje.:)

Możesz, jak już je odsłuchasz i bezpośrednio porównasz, napisać czy sygnatura jest tak odmienna, że warto je mieć na dłużej, jedne i drugie?

Tak jest , Soundman poszarzał i wyliniał całkiem już...leci na ostatkach oparów....niedługo czas na miejsce spoczynku?

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie sprzedawaj wariacie, masz świetnie wygrzane Hawki i w dobrym stanie, to moje byłe jakby co...he,he.

Można sobie nówki kupić jak najbardziej ,ale wiesz ile będziesz czekał by te nowe tak zagrały jak te zużyte??

Bo jak się  wścieknę to odkupię te Hawki jak nie chcesz, stare ale jare, tak trzeba oceniać?

Tak jest , Soundman poszarzał i wyliniał całkiem już...leci na ostatkach oparów....niedługo czas na miejsce spoczynku?

No co poradzę? :P Muszę mieć TH610 albo oszaleję. A że NHC grają dostatecznie blisko drewniaków, to jakoś przeżyję, że mam te brzydsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności