Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, decees napisał:

Wygrzewarkę tanio kupię, eh... jak długie pojedyncze sesje pink noise można im zapodawać i jakie przerwy pomiędzy?

Jeżeli nie podchodzi Ci ich granie to poczekaj kilka dni; jeśli nadal nie spasi to sprzedaj; nie ma co czekać na wygrzanie; różnice są (j.w.) ale to nadal NH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czekaj tylko SŁUCHAJ!!!!! Do jasnej ciasnej!!!!

BTW, przez moją jaskinię odsłuchową przewinęły się różne słuchawki, tuzy i nie-tuzy - zawsze będę uważał hd800 z brystonem za najbardziej efektowne fony ever, t1v1 za najbardziej poprawne, ether floły super rockowe granie; zawsze bardzo wysoko będę cenił staxy (zwłaszcza, o dziwo, 404-ki) itd... itd...i wiem, że nawet mając je wszystkie naraz słuchałbym najczęściej hołków, jako najbardziej naturalnych, z najniższym poziomem zniekształceń, najmniej męczących (praktycznie w ogóle), super rozdzielczych, szczegółowych, "analogowych" i dla mnie najwygodniejszych (HD800 mogą się schować do schowowni).

Howgh! (hawk!).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

To nie czekaj tylko SŁUCHAJ!!!!! Do jasnej ciasnej!!!!

BTW, przez moją jaskinię odsłuchową przewinęły się różne słuchawki, tuzy i nie-tuzy - zawsze będę uważał hd800 z brystonem za najbardziej efektowne fony ever, t1v1 za najbardziej poprawne, ether floły super rockowe granie; zawsze bardzo wysoko będę cenił staxy (zwłaszcza, o dziwo, 404-ki) itd... itd...i wiem, że nawet mając je wszystkie naraz słuchałbym najczęściej hołków, jako najbardziej naturalnych, z najniższym poziomem zniekształceń, najmniej męczących (praktycznie w ogóle), super rozdzielczych, szczegółowych, "analogowych" i dla mnie najwygodniejszych (HD800 mogą się schować do schowowni).

Howgh! (hawk!).

Coś w tym jest słucham ich od 2h, zdecydowanie zostają na dłużej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wygrzewania NightHawków temat zdaje się został wyczerpany przez Piotra Rykę na jego blogu. Trzeba pamiętać, żeby robić przerwy w wygrzewaniu. Nie do dapa, do szuflady i 24h/7 granie, o nie. Tylko audiofilskie źródła, bo inaczej słuchawki można źle wygrzać. No i nie słuchać na początku za głośno, tylko raczej ciszej i stopniowo pogłaśniać. Na nieaudiofilskim sprzęcie słuchawki można zmasakrować brzmieniowo i będą źle wygrzane. 

 

Do tego metoda GRADO_fana: 

 

No i zapomniałem napisać, żeby w ogóle najlepiej słuchawek nie używać, bo wpływ dostosowania się kształtu padów do głowy może skutecznie przekreślić efekty mozolnego wygrzewania słuchawek. 

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audionanik napisał:

Chciałem zdementować, mit o długotrwałym wygrzewaniu NH, ale nie bardzo mogę.

Moje jedne NH mają mały przebieg (poprzedni właściciel użył ich mało razy, a ja posiadałem równolegle karbony i na nich się głównie skupiałem);

drugie mam teraz mocno wychuśtane...no i te drugie są WYRAŹNIE jaśniejsze, otwarte, z mniejszą bułką na przełomie dołu i średnich, grają z większą werwą, no i wcale nie są maślanie spokojne - taka sytuacja.

Te moje tak lepiej grają?...bo jak tak to się nie dziwię, ponad 2,5roku używane...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Soundman1200 napisał:

Te moje tak lepiej grają?...bo jak tak to się nie dziwię, ponad 2,5roku używane...?

Jeszcze dziś pady przełożę i sprawdzę czy to nie ich sprawka - @Soundman1200 sadysto:D, pozbawiłeś ich części wyściółki od wewnętrznej strony i przez to mogą jaśniej grać:

image.png

*zdjęcie Smoka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to szum płetw i dzikiej walki o pokarm ;)

Ale koniec OT, teraz proszę o typowanie najlepszego comba dla Sów do powiedzmy 2,5K (mogą być używki) - raczej Sabre wchodzi w grę, bo na AK4490 już wiem jak grają :)

Kurcze, szkoda że nie mam już SABAJa DA3 do obadania po balansie, @Karmazynowy go chyba przechwycił z komisu ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@decees Nie, jednak zrezygnowałem. Chciałem go pod TV i stereo, ale zapomniałem, że tam mam tylko optyczne wyjście, nie wyprowadzę dźwięku przez USB, nie użyję też konwertera z USB na optyczne bo Sabaj pobiera zasilanie przez USB. Szkoda, bo gra fantastycznie. Ostatecznie chyba wezmę Sabaja D4, czekam na jakąś promocję.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, decees napisał:

Tak, to szum płetw i dzikiej walki o pokarm ;)

Ale koniec OT, teraz proszę o typowanie najlepszego comba dla Sów do powiedzmy 2,5K (mogą być używki) - raczej Sabre wchodzi w grę, bo na AK4490 już wiem jak grają :)

Kurcze, szkoda że nie mam już SABAJa DA3 do obadania po balansie, @Karmazynowy go chyba przechwycił z komisu ostatnio?

 

wiadomo że do 2,5k nic od dx150 lepiej nie zagra, ale to akm...

 

można też taniej - HiBy R3, to sabre, ale z podbiciem na dole, zaoszczędzoną kasę trzebą jednak wydać na kabel bal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności