Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz Spawn. W opisie kabla znalazłem coś takiego...

 

Improved cable: Shorter (4.25ft) length for easier use at the desktop or with mobile devices; flexible, non-braided jacket increases durability, eliminates kinking, minimizes microphonics; robustly engineered and rigorously tested strain relief further increases durability; discrete microphone and smartphone controls enable phone calls and playback functions (Play, Pause, Skip) without compromising sound qualityNote: Cable can be terminated with balanced connections or customized to various specifications.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel_PK napisał:

Dzięki za odpowiedz Spawn. W opisie kabla znalazłem coś takiego...

 

Improved cable: Shorter (4.25ft) length for easier use at the desktop or with mobile devices; flexible, non-braided jacket increases durability, eliminates kinking, minimizes microphonics; robustly engineered and rigorously tested strain relief further increases durability; discrete microphone and smartphone controls enable phone calls and playback functions (Play, Pause, Skip) without compromising sound qualityNote: Cable can be terminated with balanced connections or customized to various specifications.

 

To ostatnie zdanie oznacza że można obciąć wtyczke i zreterminować kabel jako zbalansowany czyli zamienisz zwykły na zbalansowany - przejściówka nie wchodzi w grę. Jak będziesz chciał od nowa mieć zwykły to znowu musisz obciąć wtyczke i przelutować.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spawn napisał:

 

To ostatnie zdanie oznacza że można obciąć wtyczke i zreterminować kabel jako zbalansowany czyli zamienisz zwykły na zbalansowany - przejściówka nie wchodzi w grę. Jak będziesz chciał od nowa mieć zwykły to znowu musisz obciąć wtyczke i przelutować.

@Spawn, w Vsonic GR07x można było przez przejściówkę mieć albo zwykły kabel albo zbalansowany 2,5mm. No to chyba da się zrobić taki kabel żeby było przez przejściówkę ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, superbart napisał:

@Spawn, w Vsonic GR07x można było przez przejściówkę mieć albo zwykły kabel albo zbalansowany 2,5mm. No to chyba da się zrobić taki kabel żeby było przez przejściówkę ?

 

W sumie masz racje. Można zbalansowany kabel podłączyć przez specjalną przejściówke do normalnego gniazdka jedynie nie da się zwykłego kabla przejściówką podłączyć do wyjścia zbalansowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37501]Spawn[/mention], w Vsonic GR07x można było przez przejściówkę mieć albo zwykły kabel albo zbalansowany 2,5mm. No to chyba da się zrobić taki kabel żeby było przez przejściówkę ?

A w GR07X nie było odwrotnie? Słuchawki stokowo były zbalansowane, a można było wpiąć kabel SE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zbalansowanych kabli i kabelków są przejściówki na zwykłego jacka single ended, więc z powrotem nic nie trzeba obcinać. Ja tak na przykład do Triple Fi.10 mam zbalansowany kabelek od FiiO i podłączam przez przejściówkę do gniada 3,5 mm. Nie można tylko podłączyć zwykłego jacka przejściówką do balansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel_PK napisał:

Dzieki wielkie za info. Wiesz może czy ktoś z Warszawy wykonuje takie usługi?

 

 

@Perul

A temat xlr/jacek był wałkowany wielokrotnie, również i  w tym temacie;).

Wg mnie wszystkie słuchawki powinny być sprzedawane z kablem czterożyłowym zakończonym xlrem, bo są wtedy uniwersalne wystarczy przejściówka xlr->jacek (przejściówka z trzypolowego jacka stereo na xlr to zestaw do palenia wzmaków symetrycznych).

Ja w swoich pierwszych hołkach uciąłem jacka i dolutowałem xlr (kabel jest czterożyłowy, a w zasadzie sżyły są zdublowane więc nawet ośmio), oraz kupiłem przejściówkę xlr->jacek, więc mogłem je wpiąć wszędzie.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Frenchcore napisał:

Jednak skusiłeś się, nie czekając na Audeze

Jak wrażenia ?

Raz się żyję , chociaż Carbony były dużo niżej na mojej liści niż Audeze :) Pierwsze godziny były trudne  ,dźwięk był dziwny , góra, perkusja a dokładnie talerze, brzmiały tragicznie .

Ale po drugiej nocy wygrzewania ,jest już dużo lepiej i zaczyna się podobać  :) Nie wiem czy to moje uszy się przyzwyczaiły , czy to wygrzewanie ,ale tak jak tu wcześniej pisali użytkownicy, trzeba dać im czas .

 

Mam tylko problem z kablem , jest przykrótki do stacjonarki i mam dylemat, Czy zainwestować w nowy  kabel i opamy  V5 lub V6 do sc808, czy lepiej kupić Burson Play i zamontować w biurku w fioletowym punkcie .Koszt będzie podobny ...

IMG_20180621_081655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zainwestować w lepszy kabel niezależnie od innych czynników, bo ergonomia jest ważna, a fabryczny prędzej czy później przyprawi Cię o napady furii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

Ja bym proponował zainwestować w lepszy kabel niezależnie od innych czynników, bo ergonomia jest ważna, a fabryczny prędzej czy później przyprawi Cię o napady furii :).

Jest jakiś kabel w sensownej cenie, który nie zmienia zbyt mocno dźwięku ? Ten wąż matwi mnie z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że jack obraca się w kazdym gnieździe ze względu na sztywność i ciężar kabla w związku z czym zastanawiam się nad jego trwałością. Drugi problem to te cienkie odcinki idące od słuchawki do splittera. Jakby były grubsze to jeszcze pół biedy a tak to czekam kiedy nie wytrzymają od ciężaru reszty kabla :). No więc jakiś lżejszy, mobilny kabelek jak najbardziej wskazany tylko jaki najlepiej. Nie znam się ponieważ tylko raz wymieniałem kabel do HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

W moim (i nie tylko) przypadku nastąpiło "wygrzanie użytkownika"; po ok. tygodniu wąż przestał mnie wk.rwiać.

 

U mnie podobnie, zdołalem już sobie wmówić, że nie jest już taki sztywny i całkiem dobrze się układa ?......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał:

W moim (i nie tylko) przypadku nastąpiło "wygrzanie użytkownika"; po ok. tygodniu wąż przestał mnie wk.rwiać.

Cóż, do mnie właśnie przyjechał kabelek od JD i ulga jest niesamowita. Wąż z dwiema mackami idzie do pudełka i tam zostanie.

No i nareszcie gniazdo 2,5mm w moim Questyle ma co robić :D.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

Cóż, do mnie właśnie przyjechał kabelek od JD i ulga jest niesamowita. Wąż z dwiema mackami idzie do pudełka i tam zostanie.

No i nareszcie gniazdo 2,5mm w moim Questyle ma co robić :D.

Jaka mieszanka i jaki efekt dźwiękowy? Poza tym pochwalił byś się, uwieczniając kabelek na zdjęciu :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Kabelek jak kabelek, zwykłe OFC, chociaż jak to u JD pięknie zrobiony. Efekt dźwiękowy słyszę, ale jest to raczej wynik połączenia zbalansowanego no i tu bez nowości - lepsza separacja i dynamika, co Owle wznosi jeszcze na wyższy piedestał niż już zajmowały.

 

owlezkabelkiem.jpg

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 09:04, audionanik napisał:

W moim (i nie tylko) przypadku nastąpiło "wygrzanie użytkownika"; po ok. tygodniu wąż przestał mnie wk.rwiać.

:o

W dniu 21.06.2018 o 13:25, MPM napisał:

U mnie podobnie, zdołalem już sobie wmówić, że nie jest już taki sztywny i całkiem dobrze się układa ?......

:P

W dniu 21.06.2018 o 22:22, Vaiet napisał:

Jaka mieszanka i jaki efekt dźwiękowy? Poza tym pochwalił byś się, uwieczniając kabelek na zdjęciu :P

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zdementować, mit o długotrwałym wygrzewaniu NH, ale nie bardzo mogę.

Moje jedne NH mają mały przebieg (poprzedni właściciel użył ich mało razy, a ja posiadałem równolegle karbony i na nich się głównie skupiałem);

drugie mam teraz mocno wychuśtane...no i te drugie są WYRAŹNIE jaśniejsze, otwarte, z mniejszą bułką na przełomie dołu i średnich, grają z większą werwą, no i wcale nie są maślanie spokojne - taka sytuacja.

Edit: falstart.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności