Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem dzisiaj i po 6 dniach słuchania Owli przepiąłem się na Beyery T1... 

 

... Pierwsze wrażenie takie, że Beyery to klasa, taki spokój, wszystko poukładane i na swoim miejscu, z oddechem, w zasadzie nic się nie wybija przed szereg, gra tak jak trzeba... 

 

Ale to jeden utwór, drugiego już nie mogłem słuchać. Jakiś ten dźwięk zbyt przybrudzony mi się wydał. Zbyt jasny. 

 

Teraz już nie wiem, czy Owle są ciemne, czy Beyery jasne. Nie wiem, czy to Sowy czarują, czy Beyery są aż zbyt rzetelne. Różnice konstrukcyjne, otwarte vs zamknięte, niby nie powinno się porównywać. Inne pady. Już to wszystko zaczyna mi się mieszać, mącić i tak dalej. 

 

Nie tak dawno wydawało mi się, że Beyery to najlepsze słuchawki jakie miałem :ph34r:

 

Ale Owle grają tak czysto, może delikatnie zmiękczonym dźwiękiem, dobrze wypełnionym, żadnej zamuły nie ma, no może trochę pogłosowo jest, tunelowo z lekka... 

 

Wcześniej jak miałem Denony D7200 to też potrafiłem słuchać ich przez tydzień, wrócić do T1. Wiadomo, trzeba było się przyzwyczajać, ale tak się nie odbiłem jak od ściany, to na pewno. 

 

Oj, to był baaaardzo dobry zakup. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam służbowy wypad do Krakowa i jak się wyrobie, to podejdę do Top Hifi, ale z własnym grajkiem. Ostatnio jak tam byłem, to słuchałem tylko ze sklepowego zestawu i o ile NHC grały świetnie, to NO grały dziwnie słabo. Chciałbym się upewnić, czy wtedy miałem słabszy dzień, czy sprzęt mocno nie podpasował Sowom.

Ale jak sobie przypomnę jak instrumenty smyczkowe grały NHC  :wub:, to nie wiem czy Sowy są w tanie je przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach kabelka o którym pisałem wcześniej.

 

Mam nadzieję że pisząc o kablu w tym wątku nie naruszam jakichś zasad, w razie czego proszę o info lub przerzucenie tego posta gdzie trzeba, z całego forum czytam jedynie wątek o Hawkach po prostu (no bo po co o innych słuchawkach, nieprawdaż? J )

Powiem krótko – dla mnie rewelacja.

 

Wrażenia w punktach:

 

Plusy:

 

1.       Zdjęty basowy woal rozlewający się w oryginale na średnicę i chyba powyżej nawet, skrywający masę szczegółów jak się okazało. Bas jest faktycznie świetnie kontrolowany teraz. Niby go nie brakuje ale nie przeszkadza, nie zachodzi na wyższe pasma. O wiele wyraźniej słychać wokale, poszczególne instrumenty, detale, szczególiki   - wszystko. Zdecydowanie większa rozdzielczość ,separacja, szczegółowość. Gdybym nie wiedział że kabel jest miedziany myślałbym że to srebro. Ale jakieś lepsze bo bez ostrości, wszystko muzykalne i gładkie, ciepłe (choć minimalnie mniej ciepły niż oryginalny kabel)

 

2.       Więcej powietrza, przestrzeni (na boki), głębia chyba ciut mniejsza niż w oryginalnym kablu, co może się jeszcze zmienić z czasem (oryginał grał już ok. 1000h, nowy ok. 20h)

 

3.       Szybszy dźwięk.

 

4.       Zachowany jest charakter brzmieniowy Hawków, wysoka muzykalność, pogłos (może nieco mniejszy) – ale bez tego przekoloryzowania. Całość jest bardzo muzykalna, może nie ma tej gęstej ciemnej  miodności średnicy, ale teraz widać jak było to przekolorowane i ile skrywało informacji. Teraz czarowanie odbywa się samym dźwiękiem – tak to odbieram. Nadal jest miło, funowo ale dźwiękowo znacznie LEPIEJ. Nic nie męczy tylko jeszcze bardziej wciąga.

 

5.       Super wykonanie, bardzo starannie,  miedź 6N, luty czystym srebrem , solidna izolacja teflonowa,  drewniane wstawki – super wtyk duży jack. Szybki czas realizacji w moim przypadku – ok. 7 dni
 

6.       Ogólnie kabel świetny moim zdaniem, , słychać teraz po prostu ŚWIETNY DŹWIĘK HAWKÓW bez sztucznego podkolorowania.

 

Zapięcie z powrotem oryginalnego kabelka pokazuje jak bardzo jest mniej rozdzielczy, wręcz przymula.
Gdybym miał kasę kupiłbym chyba jeszcze jedne Hawki na zapas, ta mi się teraz ich granie podoba.,

 

Minusy:

 

1.       Kabelek jest z gatunku sztywnych (solid core)  – porównywalny z oryginałem i do tego ok.  2 razy grubszy, więc mało komfortowy. Raczej stacjonarny. Mnie akurat to nie przeszkadza.

2.       Nie słuchałem droższych typu Lavricables, Forza, Tonalium Audio – ale chyba już nie chcę J, z resztą cenowo raczej zabijają.

 

Trochę informacji technicznych od wykonawcy:

 

-Długość 200cm

-Wtyki miedziane pokryte złotem

-Miedź OCC 6N w izolacji teflonowej

-System splotu Twin Twist

-Oplot naturalny bawełniany

-Zakończenie wtyczek oraz rozdzielacza z naturalnego drewna mahoniowego

 

Kabelek dzięki zastosowaniu odpowiedniej miedzi kontroluję całe pasmo oraz jest niesamowicie szybki i precyzyjny. Brak ostrości w dźwięku. Odpowiednio dobrany rozmiar żyły przewodu pozwolił zmniejszyć impedancję przewodu 10krotnie w porównaniu do przewodu fabrycznego

 

 

Polecam przetestować samemu, zainteresowanym przekażę namiar na autora na PM (bo tak otwarcie to już chyba za duży spam czy hajp by był ? )
Ciekawy byłbym bardzo opinii jeszcze kogoś o tym kabelku. Ja jestem bardzo happy.

 

 

 

 


 

Edytowane przez midibridi
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH - hybrydy, czyli skóra po bokach i na górze, materiał od środka, 2 kable długi i cieńkie sznurowadlo

NO i NHC - 2 pary padów: pełna skóra (protein) i materiałowe (microsuede, nie jest to typowy welur); 1 kabel, dziwny, krótki twór o grubości kabla zasilającego

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, midibridi napisał:

Polecam przetestować samemu, zainteresowanym przekażę namiar na autora na PM (bo tak otwarcie to już chyba za duży spam czy hajp by był ? )

Ciekawy byłbym bardzo opinii jeszcze kogoś o tym kabelku. Ja jestem bardzo happy.
 

Niech producent podeśle taki kabel np. do naszego Arcykapłana Dźwiękowych Wypraw Jastrzębi @audionanika, to będziemy wiedzieć, ile on wart. :)

 

Edytowane przez majkel
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

@majkel, nie wiem czy to dobry pomysł - kilku kiedyś podesłało do jakichś słuchawek, to się teraz nie odzywają do mnie, bo pałki nie ssałem jak inni na forum; a nawet ośmieliłem się wybrzydzać.

 

na pewno inna opinie jest dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

@majkel, nie wiem czy to dobry pomysł - kilku kiedyś podesłało do jakichś słuchawek, to się teraz nie odzywają do mnie, bo pałki nie ssałem jak inni na forum; a nawet ośmieliłem się wybrzydzać.

I dlatego jest to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

@majkel, nie wiem czy to dobry pomysł - kilku kiedyś podesłało do jakichś słuchawek, to się teraz nie odzywają do mnie, bo pałki nie ssałem jak inni na forum; a nawet ośmieliłem się wybrzydzać.

 

Na razie to jesteś podejrzany o ciągnięcie profitów za reklamę NHC :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kartonik napisał:

 

Na razie to jesteś podejrzany o ciągnięcie profitów za reklamę NHC :ph34r:

Ciągnięcie to nawet udane słowo w tej sytuacji.

Ale tak to już jest, że forumowi entuzjaści jakiegoś produktu audio (pomijając zawodowców, ale ich łatwo wyczaić raczej) są postrzegani przez producentów/dystrybutorów jako "pożyteczni idioci" ( i w sumie słusznie).

Jednak jak coś będzie nie tegez; uuuu wtedy sytuacja dla sprzedawców nie jest już taka komfortowa; wolny od zobowiązań użytkownik może cisnąć ile wlezie (i w sumie słusznie).

                           ;)

1 minutę temu, nsk napisał:

Płacić nanikowi za nakręcanie hajpu? Ktoś nie ma co robić chyba z pieniędzmi. Może AudioQuest mu w kablach zapłaci, że pomaga im czyścić magazyny :D.

Aś błysnął chłopie, jak telewizor normalnie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kartonik napisał:

 

Na razie to jesteś podejrzany o ciągnięcie profitów za reklamę NHC :ph34r:

No to przecie wiadome że Audionanik dostał Hawki za darmo byle zareklamował...he,he.

Przejął po mnie pałeczkę...a u mnie na półce dumnie się prężą LCD3, HD800, TH900, Hawki,T1....all for free....:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Przejął po mnie pałeczkę...

Now this could be wildly taken out of context ;).

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy wspominalem, że odkrywam na nowo znane utwory, trawa wydaje się bardziej zielona a niebo niebieskie?

:)

A poważnie to przekazuje info od twórcy druta: po majowym weekendzie będzie dostępny  egzemplarz do „zobowiązującego posłuchania” dla osoby poważnie myślącej o wymianie kabelka.

W tym temacie proszę o kontakt bezpośrednio z autorem: lukaszkisiel91@o2.pl

Ode mnie chyba tyle  w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Na czym to „zobowiązanie” miałoby polegać, bo my tu dzisiaj erotyczne klimaty mamy?

Zakladam jednak, że zwyczajnie połknąłeś negację

 

|W sensie że jest możliwość wysłania kabelka na odsłuch przed potencjalnym zakupem (jeżeli się spodoba), dla poważnie zainteresowanej osoby 

 

Bez podtekstów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu posiadaczy NH Carbon.

Na razie się "wygrzewają" podłączone do SGS II na zapuszczonym radio. Co mnie rozwaliło to sposób zapakowania i zabezpieczenia tych słuchawek. Wrażenie obcowania z produktem premium od początku do końca. 

 

20180424_171728_HDR.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuś tam grajo ale na razie za wiela nie słuchał. W ogóle się boję ich słuchać .... . Ten znaczek to koło logo dystrybutora był także... ten .. teges... .

Tak na poważnie to ja jestem słabiutki w rozkładaniu dźwięku na drobne. Nie kupiłem w ciemno bo pojechałem do salonu Top Hi Fi z grajkiem i posłuchałem najpierw. Ostatnią sztukę mieli i już chciałem brać te testówki ale nie mogli kartonu znaleźć więc poczekałem na nówki. Teraz się cieszę bo samo otwieranie to radocha :).

Co do grania to spodobało mi się to co usłyszałem a na szczęście miałem ze sobą małżonkę, która słuch ma lepszy i oceniła, że grają jak taka klasa wyższa no i są mega wygodne.

Jeszcze je trochę zostawię na tym SGS II żeby sobie pograły a potem będę testował na spokojnie. Jestem mało osłuchany ale ani w testówkach ani wczoraj w nówkach nie usłyszałem studni ani echa. W sumie może to i dobrze :). Co do góry to też pewnie przez brak osłuchania ale mi jej nie brakuje. Może takie lekkie przydymienie jest w nówkach. Czy zniknie jak pograją to się okaże. W książece marketingowej z pudełka proszą żeby ich nie oceniać dopóki nie pograją te 150h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności