Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, może rzeczywiście Hawki są lepsze od Owli. Ja wybrałem te drugie, bo jakoś ten model za mną chodził, a poza tym cenię sobie walory zamkniętych słuchawek. A te miały być jeszcze wygodne. 

 

No i są wygodne. A grają tak, że w sumie nie chce mi się niczego analizować. Taki efekt zespojenia dźwięku w jedną całość, detale się nie wybijają specjalnie ale wszystko dobrze słychać. Czysty fun przy zachowaniu odpowiedniej plus/minus tonalności, brak wrażenia cyfrowości. 

 

Nie każdemu muszą się spodobać, to jasne :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Ja grałem na starych nh z proteinami, ale wróciłem do hybryd. Na karbonach mam micro suede i w to mi graj.

 

Z tego co widzę, to w zestawie NHC są tylko te "skórkowe", czy są jeszcze jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

co nie oznacza że je bym kupił,

;)

 

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Staxy zjadają 98% słuchawek na rynku

Czyli jednak zostaje te 2% na nh.

 

Godzinę temu, Noah napisał:

 @audionanik co ja czytam , hawki maja bardziej  detaliczna górę od staxow ?

Super to raczej (wyższą) średnicę staxy mają, trudną do pobicia, samą górę to owszem, ale signaczery dobrą miały; reszta (miałem na własność 4 modele poznałem 7) to czasem lepiej czasem gorzej. Dynamiki mają tu większy potencjał, ale i rozpiętość jakościowa u nich ogromna - i niestety najczęściej bez szału, gorzej niż staxy; stąd schemat w opiniach.

 

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

To chyba słabszy dzień albo tydzień Audionanika

Nie, po prostu ja najczęściej robię sobie jaja na forum;

a o dokładności, rozdzielczości, ogólnie jakości nh piszę z reguły poważnie...no i taka sytuacja.

 

Godzinę temu, timecage napisał:

to z tymi pierwszymi szans nie ma.

To fajnie.

 

Godzinę temu, timecage napisał:

A Lambdy 700 słyszał?

Nie, ale u mnie jest ten problem, że piki na grzbietach fali akustycznej, zwiększone ciśnienie akustyczne na high-mids, poświata, lewe rozbłyski, nadaktywność cienkiej niewytłumionej membrany itp. nie oznaczają dla mnie faktury i szczegółowości; naprawdę nie jestem fanem zniekształceń, wolę czystą treść. Ale przyznaję, staxy mimo sporych zniekształceń potrafią na dole i środku zrobić lajf; tylko nie za długo bo potem dają w kość i męczą.

2 minuty temu, kartonik napisał:

 

Z tego co widzę, to w zestawie NHC są tylko te "skórkowe", czy są jeszcze jakieś inne?

Jest druga para w komplecie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ale przyznaję, staxy mimo sporych zniekształceń potrafią na dole i środku zrobić lajf; tylko nie za długo bo potem dają w kość i męczą"                                                                                            

Te zniekształcenia to zapomnijmy, ...ale z resztą się zgadzam jak najbardziej, znowu wraca nasz ulubiony Audionanik....Soundman 2:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja miałem szczęście słyszeć jakieś lepsze Staxy w życiu :ph34r:.

Ale w sumie to może nie mam co roztrząsać tematu, bo sam preferuję raczej sygnaturę brzmienia Hawkową i tylko mam skoki w bok czasami.

Zresztą to taki audiofilski truizm, ale jednak od rodzaju słuchanej muzyki wiele zależy. Nie zawsze gęsto i z pogłosem pasuje.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Undertaker napisał:

Cóż, może rzeczywiście Hawki są lepsze od Owli. Ja wybrałem te drugie, bo jakoś ten model za mną chodził, a poza tym cenię sobie walory zamkniętych słuchawek. A te miały być jeszcze wygodne. 

 

No i są wygodne. A grają tak, że w sumie nie chce mi się niczego analizować. Taki efekt zespojenia dźwięku w jedną całość, detale się nie wybijają specjalnie ale wszystko dobrze słychać. Czysty fun przy zachowaniu odpowiedniej plus/minus tonalności, brak wrażenia cyfrowości. 

 

Nie każdemu muszą się spodobać, to jasne :)

 

 

 

Owle są stonowane w stylu serii, i jakościowo równie dobre. Wiem bo mam od dwóch dni a wcześniej długo miałem Hawki.

Hawków nie mogłem słuchać bo mi pogłos zasłaniał obraz muzyczny, ale dużo zależy od ucha, sluchanych gatunków i sprzętu podpiętego. 

 

Night'owcy połączmy siły i jakiś kabel znajdźmy! Faw mi chodzi po głowie, tylko Claire czy noir? Czy co? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

....cena 6 paczek

 

450 z niemieckiego Amazona, z przesyłką jednodniową. SMSLe trzymają w magazynie w Poznaniu.

 

 

Night'owcy połączmy siły i jakiś kabel znajdźmy! Faw mi chodzi po głowie, tylko Claire czy noir? Czy co?

 

Tiaaa, i szykuj się na dwa miesiące oczekiwania na realizację zamówienia. FAW ma problemy i z terminami i z obsługą klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaworrr napisał:

Owle są stonowane w stylu serii, i jakościowo równie dobre. Wiem bo mam od dwóch dni a wcześniej długo miałem Hawki.

Hawków nie mogłem słuchać bo mi pogłos zasłaniał obraz muzyczny, ale dużo zależy od ucha, sluchanych gatunków i sprzętu podpiętego. 

 

Night'owcy połączmy siły i jakiś kabel znajdźmy! Faw mi chodzi po głowie, tylko Claire czy noir? Czy co? :)

Ja miałem FAW Claire HPC Mk2 i sprzedałem bez większego żalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, all999 napisał:

450 z niemieckiego Amazona, z przesyłką jednodniową. SMSLe trzymają w magazynie w Poznaniu.

Wszystko popsułeś.

Tyle chociaż, że z Mp3store mogłem pożyczyć i porównać, pomarudzić oraz pocebulić.

 

36 minut temu, Jaworrr napisał:

Night'owcy połączmy siły i jakiś kabel znajdźmy! Faw mi chodzi po głowie, tylko Claire czy noir? Czy co? :)

Łączyć się jak najbardziej, ale nie FAW - każda plecionka z linki to raczej będzie nie to. Trzeba nam cieniutkich solid core lub litz z mała ilością żył.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukają tego...co nie znajdą za Chiny ludowe...he,he....a pierwsze lepsze Staxy to....

No ale uwiąd starczy, i te sprawy...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

sam preferuję raczej sygnaturę brzmienia Hawkową i tylko mam skoki w bok czasami.

Zaufaj swoim uszom:).

Posluchaj jak szszszepcze Ci żona na uszszszko, jak dźwięczą metalowe szsztućććce, jak deszczczcz bębni w okno i uderza w parapet, jak szumi wiatr, kapie woda do pełnej wanny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Zaufaj swoim uszom:).

Posluchaj jak szszszepcze Ci żona na uszszszko, jak dźwięczą metalowe szsztućććce, jak deszczczcz bębni w okno i uderza w parapet, jak szumi wiatr, kapie woda do pełnej wanny;)

Wspaniałe oddanie brzmienia Staxów...gratulacje....są nie do pobicia....

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LuQi napisał:

Które byś polecił do Soniaka i dlaczego? 

 

Jak chcesz kupować w ciemno to Owle bo sa normalniejsze niż Hawki ale zdecydowanie doradzam posłuchać albo kupić w możliwością zwrotu bo to jest "inne granie".

 

 

Słuchałem w top-hifi w Krakowie, gdzie mają jedne i drugie, w innych salonach w Polsce pewnie też. Wygodny fotel, cisza i miła obsługa. Polecam się przejść jak ktoś ma niedaleko. Dowiedziałem się że cena taka super bo udało im się kupić pule jednych i drugich w dobrej cenie. Jak się sprzedadzą to cena wróci do normalnego poziomu. @audionanik ponoć jakiś klient nalegał na kupno wygrzanego egzemplarza hawków, to Ty? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności