Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, audionanik napisał:

Znajome wiewiórki podszepnęły mi również, że AQ wypuszcza kable do NH (raczej nie będą kosztowały 100 złotych).

 

Jak kabel będzie miał ręce i nogi :) i będzie na poziomie cenowym ~300zł, czyli tyle co trzeba dać za kable u tutejszych mistrzów, to będzie można go spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Już zapomniałem jak mocny mają bukiet; a moje dziewice dopiero co rozpieczętowane wręcz buchnęły tym...zapachem(;)), zatykając nozdrza:D.

 

U mnie zapach przepadł bezpowrotnie dwa mc temu

A pierwszego lipcowego dnia ubiegłego roku tak ładnie mi pachniały w pokoju. Ehhhhhh

Ahhh lubiłem ten zapach, to był mój fetysz

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena i 2 pary padów....ale za ten kabel 1,3m to powinien Audioquest na 1 rok pracy przymusowej być wysłany...żarty jakieś czy co?

Wiadomo że normalna, zdrowa na umyśle firma wydaje w tej cenie słuchawki z dwoma kablami, jeden 3m ,drugi krótki do sprzętu przenośnego...

Tak więc ,nawet jakbym miał kasę to bym Carbonów nie brał ,wariaty...stare Hawki brązowe sporo zdrowsze...

I to wszystko firma specjalizująca się w kablach...ehhh,szkoda gadać bo rzygać się chce....:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładkę skręca się i jest sztywny.

@Soundman1200 zapewniam Cię jednak, że dźwięk jaki dociera z hołków po tym wężu skutecznie powstrzymuje wymioty.

Parę chwil z karbonami..i wywaliłbyś k701 za okno; a wcześniej połamał, podeptał żeby nikt ich już nie słuchał:D.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że ja już swoje słuchawki, w tym Hawki, mam i wariować nie muszę :). Chociaż ceny zrobili zacne, trzeba im przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Też się skusiłem na Owle, dzięki @audionanik :) 

 

Miałem NH "drewniane" dwa razy, pożyczone a potem swoje przez prawie rok. Jednak zawsze przeszkadzał mi pogłos, jak dla mnie było go za dużo i ostatecznie je sprzedałem.

Klimatu im odmówić nie można, jak i wielu innych pozytywnych cech.

Jeśli ktoś szuka klimatu NH ale w umiarkowanym wydaniu to NO mogą się okazać złotym środkiem. I prawdę mówiąc kupiłbym je już dawno gdyby nie kosztowały 3k, a teraz nic tylko brać :)

ps. tylko w NO kabel jest z biegu do wymiany, przynajmniej ergonomicznie jest to kablowe kowadło :( 

 

A porownywałeś NH i NO łeb w łeb? Faktycznie jest taka różnica w pogłosowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Na dokładkę skręca się i jest sztywny.

@Soundman1200 zapewniam Cię jednak, że dźwięk jaki dociera z hołków po tym wężu skutecznie powstrzymuje wymioty.

Parę chwil z karbonami..i wywaliłbyś k701 za okno; a wcześniej połamał, podeptał żeby nikt ich już nie słuchał:D.

Ale ten kabelek ,nie mogę  odpuścić...gdzie nadal są Qwle za niemal 3tys...

Więc wystawiam nowym Hawkom ocenę bardzo niską za to...2+ to góra za to...kabel dać 1,3m w tak drogich słuchawkach...tragedia....

Co z tego że brzmienie jak za 8tys....firma specjalizująca się i słynąca z produkcji kabli, olewa słuchacza w swoich pierwszych topowych słuchawkach...

Ja wymiękam....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LuQi napisał:

 

A porownywałeś NH i NO łeb w łeb? Faktycznie jest taka różnica w pogłosowości?

Tak, miałem jedne obok drugich. Dokładnie różnic nie pamiętam, chociaż po linkach od @audionanik pamięć zaczyna wracać :) i  tak jak wcześniej napisałem, NO prezentują szkołę grania tej serii ale w miksie z klasycznie brzmiącymi słuchawkami, wychodzi taki Jastrzębiosów. 

NO nieco jaśniejsze na średnicy, kontury dźwięku wyraźniejsze i scenicznie rozrzucone na większej przestrzeni (efekt powodowany pierwszymi dwoma przymiotami), pogłos nie zasłania/zadymia obrazu muzycznego. Swoistego klimatu mają mniej, są bardziej normalne. NH czarujące i otulające swoją aurą. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel 1,3 m to dla mnie nawet zaleta, sprzęt mam na biurku przy kompie więc będzie jak znalazł. Ale fakt, mogli by dodać dodatkowy kabel powiedzmy 3 metrowy. Może w tej cenie (promocyjnej) to w obecnych czasach zbyt wielkie oczekiwania, z drugiej strony takie Denony 7100/d600 w zestawie miały zdaje się kabel i krótki, i długi właśnie. Do tego ładne wyściełane pudełko, a np. D7200 to już uboższe wydanie i tylko 1 kabel (3 metrowy), no ale cena premierowo też o jakieś 2 tysiące niższa. 

 

Widać HM5 pozostaną niedoścignione w kwestii akcesoriów - pokrowiec, kabel długi i krótki, druga para padów... No, żeby był ideał, to zamiast drugich skórkowych mogliby dodawać welury dla odmiany :P

 

Czyżby mały hajp się szykował, a dawno tu chyba nie było takowego? Choć może to nie do końca dobre określenie, bo w końcu mowa o słuchawkach już uznanych, jedynie cena swoje robi... ;)

 

Zobaczymy, posłuchamy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

Nie hajp tylko jak zawsze syndrom CCC czyli Cena Czyni Cuda

Mi brakowało hołków, a w tej cenie za nowe i z drugą parą padów, to już mus było kupić.

Właśnie odbyłem sesję z "microsuede-earpads" czyli z pełnymi szmaciakami, z którymi wcześniej nie miałem do czynienia.

Spieszę tym samym uspokoić tych, których odrzucało bumienie na wyższym basie - teraz jest ok.! Bas jest równiejszy, najniższy jest też przez to bardziej słyszalny. Dymek, mgiełka na wyższej średnicy jest nadal, może nawet ciut większa(? inna trochę), ale góra niezmiennie idealnie czysta i przejrzysta. Ogólne wrażenie na szmacianych padach - bardziej wyrównane granie i mniejsza pogłosowość (ale inaczej niż w oulach na proteinach). Zero ostrych krawędzi.

Takie tam...na gorąco:D.

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nsk napisał:

Jak ktoś zainteresowany to niech jeszcze poczeka, niedługo będą bitwy ze zbijaniem cen w komisie jak trafi kilka sztuk :D.

Nie psuj zabawy, poza tym jak się skończy promo to ceny na rynku wtórnym będę porównywalne do tych z promo :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki jako nieliczne ze słuchawek które wyszły w przeciągu kilku lat ,wytrzymały presję czasu i oczekiwań...

Teraz są doceniane, widać jak fajnie sobie radzą na rynku sprzętowym ,często ucierają nosa sporo droższym słuchawkom...

Przecież każdy chce jednak głównie usłyszeć SWOJĄ muzykę na słuchawkach, Hawki to gwarantują...he,he.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Soundman1200 napisał:

Hawki jako nieliczne ze słuchawek które wyszły w przeciągu kilku lat ,wytrzymały presję czasu i oczekiwań...

Teraz są doceniane, widać jak fajnie sobie radzą na rynku sprzętowym ,często ucierają nosa sporo droższym słuchawkom...

Przecież każdy chce jednak głównie usłyszeć SWOJĄ muzykę na słuchawkach, Hawki to gwarantują...he,he.:)

 

O ile mnie pamiec nie myli to przeszly bez echa a hype nakreciles Ty Soundmanku po czym znowu cisza ;) Teraz cena przez pol to raczej wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co zrobić, te 50tys od Audioquesta za promowanie poszło i znowu trzeba interes kręcić...he,he.

A tak na poważnie ,nie dziwię się , NightHawki to takie muzykalniejsze Staxy, bez ich wad jak słaba ergonomia i zbyt realistyczny przekaz...

Ludzie szukają fanu, relaksu, i to Hawki zapewniają idealnie.

Zawsze mówiłem że z elektrostatami mogą jedynie słuchawki na biocelulozie konkurować...:D

Sony MDR-R10 marzenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności