Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, v-max89 napisał:

Krótkie pytanie, do raczej jasnego źródła ipod touch 2g bardziej mogą pasować nighawk czy nightowl?

 

Jak źródło jasne to, i sowy i jastrzębie zagrają dobrze. Czy wyśmienicie to już zależy od jakości źródła. 

Raczej zastanów się czy chcesz AQ zamknięte, czy otwarte?

Edytowane przez chico99
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owle mają nieco rozjaśnioną górę w stosunku do Hawków, więc niekoniecznie do bardzo jasnego źródła się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem dobrą cechę NHC. Oglądając film z lektorem na TV, miałem problemy zez zrozumiem czytania lektora. Nie wiem jak to Hawki zrobiły, ale po poszczeniu dźwięku przez słuchawki lektor stał się łatwo zrozumiały.

Tak że u mnie te słuchawki zostają, choćby do oglądania filmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kartonik napisał:

Ostatnio odkryłem dobrą cechę NHC. Oglądając film z lektorem na TV, miałem problemy zez zrozumiem czytania lektora. Nie wiem jak to Hawki zrobiły, ale po poszczeniu dźwięku przez słuchawki lektor stał się łatwo zrozumiały.

Tak że u mnie te słuchawki zostają, choćby do oglądania filmów :D

 

Ja na nich muzyki słucham rzadko, ale są tak wygodne do grania/filmów i ogólnie całodziennego ślęczenia przy kompie, że mają dożywocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kartonik napisał:

Ostatnio odkryłem dobrą cechę NHC. Oglądając film z lektorem na TV, miałem problemy zez zrozumiem czytania lektora. Nie wiem jak to Hawki zrobiły, ale po poszczeniu dźwięku przez słuchawki lektor stał się łatwo zrozumiały.

Tak że u mnie te słuchawki zostają, choćby do oglądania filmów :D

Zapewne 99% niezłych słuchawek tak zrobi, nie tylko Hołki, po prostu współczesne telewizory mają beznadziejny dźwięk.

Przesiadka z 10-letniego Sharpa na współczesnego Philipsa była dla mnie bardzo bolesna jeśli chodzi o dźwięk, (no bo obraz, a zwłaszcza upłynniacze, to jednak zdecydowanie po stronie Philipsa) - na szczęście mam podłączoną mini wieżę i dźwięk leci również na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zrobiłem sobie takie porównanie na płytach między AQNHC a LCD2C i wyszło mi tak, że łatwiejszy w odbierze oraz taki bardziej relaksujący dźwięk mają NHC, natomiast LCD2c są dokładniejsze i więcej na nich słychać, ale dźwięk czasami nie jest tak angażujący. Jak słucham płyt na NHC to mam wrażenie bliskości (no wiem to słuchawki zamknięte) wokali, a w LCD2c oddalenia - jednak przestrzeń jest zdecydowanie lepsza. Ogólnie obie pary są ze mną i słucham ich na zmianę, dobrze że małżonka to akceptuj ? Staram się zarazić ją tą "audiofilską" chorobą na którą wszyscy zapadliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Zapewne 99% niezłych słuchawek tak zrobi,

Podczas mania hołków przeleciało przez moje mieszkanie ze dwadzieścia kilogramów słuchawek i trudne do odgadnięcia słowa/dźwięki zawsze najłatwiej mi było zrozumieć na NH lub t1v1.

11 minut temu, Corvin74 napisał:

LCD2c są dokładniejsze i więcej na nich słychać

He he, no to najwidoczniej Meksykanie bardzo się podciągnęli w sztuce budowy przetworników;).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Zapewne 99% niezłych słuchawek tak zrobi, nie tylko Hołki, po prostu współczesne telewizory mają beznadziejny dźwięk.

Przesiadka z 10-letniego Sharpa na współczesnego Philipsa była dla mnie bardzo bolesna jeśli chodzi o dźwięk, (no bo obraz, a zwłaszcza upłynniacze, to jednak zdecydowanie po stronie Philipsa) - na szczęście mam podłączoną mini wieżę i dźwięk leci również na nią.

 

Zgadza się, ogólnie na słuchawkach lepszy jest dźwięk niż z głośników telewizora, ale Hołki robią to wyraźnie lepiej od innych słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seler666 napisał:

Porównywał ktoś kiedyś Hawki puszczane z AQ Black i Red? Myślę nad którymś z nich. 

To poczekaj chwilę. Będę miał jutro lub pojutrze czarnucha, to powiem jak będzie grał, ale najpewniej albo go zwrócę albo sprzedam gdyby ktoś był chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kartonik napisał:

 

Zgadza się, ogólnie na słuchawkach lepszy jest dźwięk niż z głośników telewizora, ale Hołki robią to wyraźnie lepiej od innych słuchawek.

Średnica Marcin, ta średnica robi całą robotę w Howkach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seler666 napisał:

Porównywał ktoś kiedyś Hawki puszczane z AQ Black i Red? Myślę nad którymś z nich. 

Owle z redem i blackiem słucham. Generalnie Black bardziej dociążony, duże źródła pozorne, średnica blisko, góra delikatna. Scenicznie ok, nic się nie zlewa ale dźwięki wypełniają cała scenę.

W Red separacja lepsza, scena wydaje się większa prze mniejsze, precyzyjniejsze źródła ale to podobny obszar. Gra efektownie, i jest efekt wow!

Nadal w takiej parze jest to granie dociążone, średnica nie jest już tak blisko co dodatkowo daje poczucie przestrzeni, sopran ładnie separowany.

O barwach się nie wypowiadam bo słucham elektroniki i metalu. 

Wybrałbym reda :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ja osobiście posiadam pierwszą odsłonę tych słuchawek i posiadam dwa dedykowane okablowania.

Aktualnie używam tz ,, nitki, sznurówki ,, którą uważam za lepsze połączenie, bas jest mniej dociążony reszta bez zmian.

IMG_1850.JPG

Edytowane przez Frenchcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności