Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Perul już się w modowanie Hawków bawił z tego co pamiętam. Wątek poczytajcie solidnie, historii naszego Hawkowego państwa nie znacie ;).

Padami bawił się nie tylko Vaiet, no ale o mnie nikt nie pamięta, trudno :(.

 

Zasadniczo oryginalne Nighthawk wydają się najlepsze na hybrydach, czyli tak jak się urodziły. Jakiś czas podobały mi się Hawki na skórkach (na pewno tak są wygodniejsze), ale po zakupie Owli zrozumiałem, że brzmiały po prostu sucho.

 

No a jako DAP polecam KANNa, chociaż drogie toto. Jakoś niedawno wklejałem opis wrażeń brzmieniowych z Owlami.

O, znalazłem:

 

 

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Zasadniczo oryginalne Nighthawk wydają się najlepsze na hybrydach, czyli tak jak się urodziły. Jakiś czas podobały mi się Hawki na skórkach (na pewno tak są wygodniejsze), ale po zakupie Owli zrozumiałem, że brzmiały po prostu sucho.

 

To sowy na których najlepiej Ci grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LuQi napisał:

 

To sowy na których najlepiej Ci grają?

Na skórkach. Welurów nie tykałem nawet, mam awersję. Testowałem też Owle na hybrydach i prawdę mówiąc niespecjalnie słyszałem różnicę (tylko wygodowo było tyci lepiej) z czego wnioskuję, że cokolwiek hybrydy robią jest niwelowane przez zamknięcie przetwornika i cokolwiek tam innego w Owlach zrobili.

 

A jeszcze apropo DAPów - grałem z FiioX5ii i jest bardzo fajnie mobilnie, ale w domu przy spokojnym odsłuchu to jednak nie ta rozdzielczość w porównaniu do playerów wyżejpółkowych. Grałem również z FiioX7ii i tutaj są przestrzenie. Jeżeli komuś zależy na szerokości i wysokim poziomie ogólnym to polecam posłuchać.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak szczerze ile skórkowe pady w NH wytrzymują? W moich ATH-W1000Z po 3 latach wyglądają jak nowe
Pady na moich "drewnianych" hołkach mają się bardzo dobrze po dwóch I pół roku intensywnego użytkowania. Mimo, że to hybrydy a nie skórki, wątpię by była między nimi różnica w jakości materiału czy wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel od prodiża  przetarł się na końcówce ;/ Słabe te przewody ....Ciekawe jak z gwarancją ...

A poza tym wymieniłem NightHawk na NightOwl i jest dla mnie lepiej (chociaż kusiło mi kupić używki na forum lcd2 lub fostex 610 :))

Teraz albo do Aima sc808 wsadzę Bursony V6 lub nowa Integrę.

Co myślicie nad chord mojo  ?

A może pójść na całość i kupić używkę Burson Conductor V2+ i mieć sprzęt na lata??

 

 

 

IMG_20180804_114907.thumb.jpg.f4a5ec0c19810f8c40ff7346e477894b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Dobre combo. Lecialem na nim dosc dlugo.

Tylko że u mnie 80,% czasu pracował by stacjonarne i chyba za mocno do tego się nie nadaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Pomyśl o CMA400i do Owli....?

Potwierdzam i polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał:

Potwierdzam i polecam.

 

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Pomyśl o CMA400i do Owli....?

 

Marzą mi się w przyszłości hifiman x  lub jakiś model z wyższej półki cenowej i zakup cma400i byłby raczej na kilka lat .

Recenzje ma pozytywne :)

Burson Conductor V2+   siedzi mi w głowie, używka... trochę się na niego nakręciłem heh

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Sie jak najbardziej nadaje.

Tylko tam pod ładowaniem akumulator byłby cały czas, wydaje mi się że źle to robi dla baterii i całego urządzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radzik55 napisał:

Tylko tam pod ładowaniem akumulator byłby cały czas, wydaje mi się że źle to robi dla baterii i całego urządzenia ?

Są osobne wej usb do ładowania i danych cyfrowych. Ja i tak najczęściej używałem go wykorzystując oba naraz z niechlujstwa i lenistwa ( niechcialo mi się pilnować stanu baterii). Mojo robił u mnie wyłącznie za stacjonarkę i sprawdzał się dobrze dopóki nie posłuchałem swojego obecnego daca, który nie ma już co prawda, tak ładnie podrobionej barwy na średnicy, ale jest rzetelniejszy na górze. Mojo miewa problemy z górą - czasem jest ona poszarpana i ostrawa; podejrzewam tu zasilanie; mianowicie z tego co pamietam, mojo daje wyższe napięcie na wyjściu niż napięcie jego baterii, co wskazuje na obecność przetwornicy, a ta już potrafi dac w kość z zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vaiet napisał:

A co takiego ma CMA400i, że tak dobrze robi Hołkom i Owlom?

Gładkość, podkolorowaną średnicę i nieco złagodzony bas. Nie jest to na pewno granie dla każdego, ale jak ktoś lubi brzmienie tych słuchawek i nie chce ich korygować jasnym wzmacniaczem, a tylko podkreślić ich cechy, to Questyle się dobrze nadaje. KANN zresztą podobnie, choć już nie tak gładki jest.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, timecage napisał:

Gładkość, podkolorowaną średnicę i nieco złagodzony bas. Nie jest to na pewno granie dla każdego, ale jak ktoś lubi brzmienie tych słuchawek i nie chce ich korygować jasnym wzmacniaczem, a tylko podkreślić ich cechy, to Questyle się dobrze nadaje. KANN zresztą podobnie, choć już nie tak gładki jest.

Jedyne czego bym chciał, to drobne oddalenie pierwszego planu (i całościowej prezentacji) oraz ciut przesunięty balans w stronę głębszego sub-basu. Nic, absolutnie nic więcej bym nie zmieniał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Vaiet napisał:

Jedyne czego bym chciał, to drobne oddalenie pierwszego planu (i całościowej prezentacji) oraz ciut przesunięty balans w stronę głębszego sub-basu. Nic, absolutnie nic więcej bym nie zmieniał :D

Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem, ale okej ;).

To co opisałeś, przynajmniej w kwestii pierwszego planu, to różnica między Owlami i oryginalnymi Hawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, timecage napisał:

Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem, ale okej ;).

To co opisałeś, przynajmniej w kwestii pierwszego planu, to różnica między Owlami i oryginalnymi Hawkami.

Bo tak w sumie, to po przeczytaniu paru tekstów wychodzi na to, że CMA400i bas raczej obetnie, niż pogłębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Vaiet napisał:

Bo tak w sumie, to po przeczytaniu paru tekstów wychodzi na to, że CMA400i bas raczej obetnie, niż pogłębi.

Temu napisałem, że nie jest to granie dla każdego. Jeden od słuchawek AQ chce gładkości, inny młota pneumatycznego :). Co nie zmienia faktu, że Questyle jest bardzo dobrą opcją, jeżeli charakter grania pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mu średnicę przybliży mocno, bas uwypukli...tak jest, górę osłabi....scenę poszerzy...na pewno ciekawy wybór....dla Hawków i Owli...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radzik55 napisał:

Tylko tam pod ładowaniem akumulator byłby cały czas, wydaje mi się że źle to robi dla baterii i całego urządzenia ?

 

Wszystko tak jak audionanik napisal (j.n.).

 

11 godzin temu, audionanik napisał:

Są osobne wej usb do ładowania i danych cyfrowych. Ja i tak najczęściej używałem go wykorzystując oba naraz z niechlujstwa i lenistwa ( niechcialo mi się pilnować stanu baterii). Mojo robił u mnie wyłącznie za stacjonarkę i sprawdzał się dobrze dopóki nie posłuchałem swojego obecnego daca, który nie ma już co prawda, tak ładnie podrobionej barwy na średnicy, ale jest rzetelniejszy na górze. Mojo miewa problemy z górą - czasem jest ona poszarpana i ostrawa; podejrzewam tu zasilanie; mianowicie z tego co pamietam, mojo daje wyższe napięcie na wyjściu niż napięcie jego baterii, co wskazuje na obecność przetwornicy, a ta już potrafi dac w kość z zakłóceniami.

 

Te problemy z napieciem mozesz rozwiazan w ten sposob, ze uzywasz Mojo jako preampa, a wzmacniacza jak koncowki mocy (tj. wiadomo, bez uzywania regulacji glosnosci). Ma tez problem z dolem, ktorega (jak i gory) nie reprodukuje w sposob idealnie roznorodny. Niemniej za taka kase, w szczegolnosci gdy pod uwage wezmiemy ceny egzemplarzy uzywanych, jest to swietny DAC. Uzyszkodnik co nie grzebal w hajendowych zrodlach prawdopodobnie w ogole nie zauway tych rzeczy. Sekcja analogowa Mojo spokojnie pozwala na w miare liniowe odtwarzenie dzwieku dla 2,5V; 80 Ohm, a to powinno starczyc dla wiekszosci wzmacniaczy. Warto, bo to smieszne Mojo rozklada na lopatki sporo DACow 4x drozszych i nie raz mialem okazje widziec trwozne miny jegomosci u ktorych podlaczalem Mojo pod ichniejsze systemy stereo :)

Z ta wydolnoscia pradowa to musze jeszcze dodac jedna rzecz - ja podlaczalem tylko pod wzmacniacze lampowe, a te jak wiecie sa wielce wyrozumiale w kwestii zarowno impedancji jak i napiecia zrodla.

W Hugo rozwiazano te wszystkie problemy, ale to kosztuje sporo wiecej $$$.

 

Ach, no i na koniec, bo przeciez mowimy tutaj o napedzaniu sluchawek w przypadku @radzik55 - Mojo na pewno poradzi sobie z Owlami i Hawkami. Mialem jedne i drugie, wiec moge reczyc.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaiet napisał:

Innymi słowy, choć cholernie mi się podoba, to sprzęt jednak nie dla mnie. Może CMA600i w takim razie?

Damian, CMA600i według mnie lepszy, niż 400i, zdecydowanie większa scena i nasycenie, co AQ dobrze zrobi. Aczkolwiek, ja bym widział tutaj jakiegoś bardzo neutralnego studyjniaka, typu Mytek 192 Stereo, albo Burson Soloist SL, lub też Conductor, a nawet Marantz HD-DAC1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności