Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Vaiet napisał:

Bo kabel od starych Hołków to drut. Dlatego fajnie gra, ale drut się łamie zwłaszcza, jak się go zapakuje w grubą izolację. Także ten...

Raczej druciczek; osiem druciczków - po dwa na biegun (po cztery na kanał/muszlę). Grubaśna izolacja w nowych NH właśnie poprawia sytuację - zapobiega łamaniu się żył, które mnie pracują.

6 godzin temu, LuQi napisał:

 

To musisz zlecić @Perul 'owi żeby Ci ten stockowy kabelek rozbebeszył, wyjął z niego co potrzeba, a potem wrzucił w jakiś  ładny oplot, zmontował z tego warkocza i po problemie :P

Ni-hu-ja; tego kabla nie należy ruszać; dźwiękowo jest przemyślany od a do z (łącznie z tym wymiętolonym "splotem", który mu nadaje wygląd jakby go wyciągnął psu z tyłka).

 

1 godzinę temu, Perul napisał:

W kablu stockowym, z tego co kojarzę żyły nie są zaplatane, a (z moich doświadczeń) zaplecenie poprawia separację i głębię sceny, a także ciut zmniejsza wyższy bas

Tam jest luźny "splot przypadkowy/losowy". Splecenie, a raczej wzajemne skręcenie ze sobą żył powoduje wyostrzenie dźwięku (tak dokładnie, zmniejsza wyższy bas), ale i jego osuszenie; przy bardzo mocnym skręceniu ze sobą żył kabel potrafi wpaść w krzykliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, audionanik napisał:

Poczekaj, znając mnie, to zaraz nie- sztok zacznie mnie czymś drażnić (choćby nie wiem jak dobry był - ja nie wiem jak ten AQ to robi?:ph34r:), to Ci podeślę tego taskera na odsłuch; jest mega miękki i wygodny.

Ze znanych mi kabelków wydaje mi się, że tylko Mogami z Howkami powinien się spasować. Jest najbliżej tego co prezentuje oryginalny kabel Audioquesta, widziałem na zagranicznych stronach, że robią zamienniki do Howków na przewodach tej firmy. Ale to tylko moje przeczucie.

 

Stockowy Audioquesta gra bardzo podobnie do mojego głośnikowego, też tej firmy. Bardzo przestrzennie i stereofonicznie, dźwięk wychodzi z głośników. Wysokie bardzo czyste, bez sybilizacji, lepsze niż na srebrze. Średnica żywa i muzykalna z fajna barwą, z angażującymi wokalami. Czasami ta średnica lubi być męcząca, co Howkach nie występuje. Bas dokładnie taki sam jak w Howkach,  jest dość szybki, jest go sporo ale taki trochę rozlazły, mało punktowy. Jak posłuchałem Howków pierwszy raz to od razu rozpoznałem to brzmienie i sposób prezentacji.

5 godzin temu, kartonik napisał:

A co do grania samych słuchawek, to cały czas mam z nimi problem. Strasznie są czułe na to z czym grają i chyba bym musiał specjalny tor dla nich tworzyć aby grały pod mój gust, a to już mi się za bardzo nie uśmiecha :huh:

Grajka im zaserwuj, one nie potrzebują dużo mocy. Ja tam z uporem maniaka twierdzę, że u mnie najlepiej grają bez jakichkolwiek podbić gaina (VLO) w Pionku.

Jest bardziej równo, bas ma najmniejszą bułę, uwydatnia się średnica, z wysokimi nie ma problemu i tak są czyściutkie. Ale całość gra bez nerwowości, płynniej i z czytelniejszą sceną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jd1210 napisał:

 

Grajka im zaserwuj, one nie potrzebują dużo mocy. Ja tam z uporem maniaka twierdzę, że u mnie najlepiej grają bez jakichkolwiek podbić gaina (VLO) w Pionku.

Jest bardziej równo, bas ma najmniejszą bułę, uwydatnia się średnica, z wysokimi nie ma problemu i tak są czyściutkie. Ale całość gra bez nerwowości, płynniej i z czytelniejszą sceną.

Zgadzam się. Ja mam Fiio i jestem zadowolony, to nie są jakieś strasznie wymagające słuchawki. Mają swój czar... ja jestem zachwycony nimi... tylko kabel strasznie jest niewygodny kompletny brak ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jd1210 napisał:

Ze znanych mi kabelków wydaje mi się, że tylko Mogami z Howkami powinien się spasować. Jest najbliżej tego co prezentuje oryginalny kabel Audioquesta, widziałem na zagranicznych stronach, że robią zamienniki do Howków na przewodach tej firmy. Ale to tylko moje przeczucie.

 

Janusz to kiedy będziesz miał ten kabel i przetestujesz z Hawkami, a później podzielisz się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

Janusz to kiedy będziesz miał ten kabel i przetestujesz z Hawkami, a później podzielisz się wrażeniami?

Dzisiaj będę robił zakupy, ale sam już nie robię kabelków. Stary i ślepy jestem.

Mam nadzieję, że jeden taki z tego forum mi go polutuje itp. 

A ,że jest krótko po ślubie, to jeszcze muszę prosić młodą żonę o wolny dla niego, żeby go wykonał. :D 

Serio, jak najszybciej będę się starał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bernie napisał:

Ten od starych Hołków jest w czymś lepszy od stockowego NHC?

Lepiej się uwala, sory nie mogłem się powstrzymać. :D

Też jestem ciekaw czy są soniczne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jd1210 napisał:

 u mnie najlepiej grają bez jakichkolwiek podbić gaina (VLO) w Pionku.

Jest bardziej równo, bas ma najmniejszą bułę, uwydatnia się średnica, z wysokimi nie ma problemu i tak są czyściutkie. Ale całość gra bez nerwowości, płynniej i z czytelniejszą sceną.

 

Ciekawe, muszę spróbować.

Teraz, jd1210 napisał:

Też jestem ciekaw czy są soniczne różnice?

 

@Vaiet będzie wiedział, już ma chyba wszystkie AQ i rzecz jasna wszystkie kabelki i stokowe i customowe.

I ma też pionka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jd1210 napisał:

Ze znanych mi kabelków wydaje mi się, że tylko Mogami z Howkami powinien się spasować. Jest najbliżej tego co prezentuje oryginalny kabel Audioquesta, widziałem na zagranicznych stronach, że robią zamienniki do Howków na przewodach tej firmy. Ale to tylko moje przeczucie.

 

Stockowy Audioquesta gra bardzo podobnie do mojego głośnikowego, też tej firmy. Bardzo przestrzennie i stereofonicznie, dźwięk wychodzi z głośników. Wysokie bardzo czyste, bez sybilizacji, lepsze niż na srebrze. Średnica żywa i muzykalna z fajna barwą, z angażującymi wokalami. Czasami ta średnica lubi być męcząca, co Howkach nie występuje. Bas dokładnie taki sam jak w Howkach,  jest dość szybki, jest go sporo ale taki trochę rozlazły, mało punktowy. Jak posłuchałem Howków pierwszy raz to od razu rozpoznałem to brzmienie i sposób prezentacji.

Grajka im zaserwuj, one nie potrzebują dużo mocy. Ja tam z uporem maniaka twierdzę, że u mnie najlepiej grają bez jakichkolwiek podbić gaina (VLO) w Pionku.

Jest bardziej równo, bas ma najmniejszą bułę, uwydatnia się średnica, z wysokimi nie ma problemu i tak są czyściutkie. Ale całość gra bez nerwowości, płynniej i z czytelniejszą sceną.

 

Grajków jako tako nie mam.

Próbowałem z telefonem, bas jest spokojniejszy, ale reszta robi się zbyt sucha i matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kartonik napisał:

 

Grajków jako tako nie mam.

Próbowałem z telefonem, bas jest spokojniejszy, ale reszta robi się zbyt sucha i matowa.

Apple nie masz jakiegoś, z Touchem 4g całkiem dobrze gra.

Podeślę Ci jednego 4g, mam dwa na stanie.

Edytowane przez jd1210
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Potwierdza się zasada, otwarty, jasny, trochę ostry dap, wtedy zagra.

Jakbym nie miał Pionka, to i tak zostawiłbym Howki do Toucha 4g.

Z Pionkiem jest dużo fajniej, ale z tego co do tej pory u siebie posłuchałem to taczka też daje radę.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jd1210 napisał:

Apple nie masz jakiegoś, z Touchem 4g całkiem dobrze gra.

Podeślę Ci jednego 4g, mam dwa na stanie.

Mnie akurat z 4g nie za dobrze gra. Za ciepły do Hołków. Lepiej byłoby już z 3g, 5g lub 6g.

3 minuty temu, jd1210 napisał:

Z Pionkiem jest dużo fajniej, ale z tego co do tej pory u siebie posłuchałem to taczka też daje radę.

Z Pionkiem IMO idealnie

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

 

Potwierdza się zasada, otwarty, jasny, trochę ostry dap, wtedy zagra.

Ja sądziłem, że się tak zachwycacie Hawkami za to jakie są, a nie chcecie je wysterowywać ostrymi i jasnymi źródłami, byle tylko oddalić je od ich właściwego brzmienia :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chico99 napisał:

 

Touch 4g jest ciepły ...?

Na pewno cieplejszy w stosunku do innych Taczek.

 

8 minut temu, timecage napisał:

Ja sądziłem, że się tak zachwycacie Hawkami za to jakie są, a nie chcecie je wysterowywać ostrymi i jasnymi źródłami, byle tylko oddalić je od ich właściwego brzmienia :P.

Dlatego neutralny Pionek IMO oddaje je najlepiej, najbliżej, takimi jakie są.

4 minuty temu, Bernie napisał:

 

A tak w ogóle to też kwestia preferencji.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jd1210 napisał:

Apple nie masz jakiegoś, z Touchem 4g całkiem dobrze gra.

Podeślę Ci jednego 4g, mam dwa na stanie.

Dzieki za propozycję :)

Jutro jadę na wakacje, to po przyjeździe się odezwę.

 

Odkopałem w szafie starego iriver S100 i raczej słabo to gra .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, timecage napisał:

Ja sądziłem, że się tak zachwycacie Hawkami za to jakie są, a nie chcecie je wysterowywać ostrymi i jasnymi źródłami, byle tylko oddalić je od ich właściwego brzmienia :P.

 

Chodzi o to, że można, w zależności od źródła, zmienić ich charakter. Czyli mieć kilka brzmień w jednych słuchawkach.

Właściwe brzmienie jest ok, po zmianie źródła granie jest inne ale też OK.

 

3 minuty temu, kartonik napisał:

Dzieki za propozycję :)

Jutro jadę na wakacje, to po przyjeździe się odezwę.

 

Odkopałem w szafie starego iriver S100 i raczej słabo to gra .

 

Witaj w klubie posiadaczy przepastnych szaf.

6 minut temu, Bernie napisał:

Na pewno cieplejszy w stosunku do innych Taczek.

 

Chyba, że tak.:)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności