Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś słuchał Owli lub Hawków i mu się spodobały to pewno warto posłuchać również tych drugich, najlepiej na spokojnie, ze swojego źródła i na utworach które się dobrze zna, a później wybrać te które najlepiej wpasowują się w obecny gust. Zarówno Owle jak i Hawki zasługują na swoją szansę, a które zostaną to już indywidualna sprawa. Jak by co zawsze można zostawić obie pary :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze powstrzymuję, choć nie wiem jak długo mi się uda, przed kupieniem do pełni kolekcji oryginalnych Hawków i jeszcze nowych padów hybrydowych dla spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pytałem w klubie Fostex o słuchawki.. doradzili NightHawk Carbon.. dziś posłuchałem ich w TopHifi i efekt taki, że siedzę w domu i ich słucham...

w takim razie dopisuję się do klubu.... teraz czekam mnie wygrzewanie... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Wczoraj pytałem w klubie Fostex o słuchawki.. doradzili NightHawk Carbon.. dziś posłuchałem ich w TopHifi i efekt taki, że siedzę w domu i ich słucham...

w takim razie dopisuję się do klubu.... teraz czekam mnie wygrzewanie... 

 

Jak spodobały Ci się niewygrzane i je kupiłeś,

to co się będzie działo dalej ...:)

Witaj w klubie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że kabel to jednak porażka ergonomi.... taki kabel może być 3 m do stacjonarki... trzeba będzie kabel dorobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Corvin74 napisał:

Muszę przyznać, że kabel to jednak porażka ergonomi.... taki kabel może być 3 m do stacjonarki... trzeba będzie kabel dorobić..

Kabel faktycznie jak do betoniarki, ale może sonicznie dobry. Stwierdzić będzie to można jak się go podmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jd1210 napisał:

Kabel faktycznie jak do betoniarki, ale może sonicznie dobry. Stwierdzić będzie to można jak się go podmieni.

Nie mam doświadczenia z wymianą kabli, tutaj idzie o ergonomię, ten kabel to istny boa dusiciel, za sztywny do sprzętu przenośnego. A o efektach sonicznych nie będę się wypowiadał, bo brak mi doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Nie mam doświadczenia z wymianą kabli, tutaj idzie o ergonomię, ten kabel to istny boa dusiciel, za sztywny do sprzętu przenośnego. A o efektach sonicznych nie będę się wypowiadał, bo brak mi doświadczenia.

Jakoś tak jest dziwnie z tym kablem, słuchawki nie są portable a kabel już tak. :D

Ja słucham przy biurku, w domu więc mi aż tak bardzo nie utrudnia życia. Ale sam też chętnie bym go czymś zastąpił.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jd1210 napisał:

słuchawki nie są portable

Ach, assumptions :rolleyes:. Może skoro dali taki kabel i jeszcze pokrowiec, to z nich punktu widzenia właśnie są portable.

 

Ja też Owle kupiłem niewygrzane, od razu grały dobrze. Kabelek zmieniłem, ale różnic nie słyszę, widać mam słabowity słuch :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Ach, assumptions :rolleyes:. Może skoro dali taki kabel i jeszcze pokrowiec, to z nich punktu widzenia właśnie są portable.

 

Ja też Owle kupiłem niewygrzane, od razu grały dobrze. Kabelek zmieniłem, ale różnic nie słyszę, widać mam słabowity słuch :ph34r:.

Jaki masz kabelek, coś gotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jd1210 napisał:

Kabel faktycznie jak do betoniarki, ale może sonicznie dobry. Stwierdzić będzie to można jak się go podmieni.

 

Ja w hawkach classic mam z tym spokój. W komplecie dwa oryginalne kable.

Jeden długi i trochę sztywny, rzeczywiście. Drugi sporo krótszy, cieńszy i

miększy.

Jak owle dokupię to zaoszczędzę, nie trza będzie dodatkowych kabli.:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po szybkich konsultacjach z JD zamówiłem kabel zbalansowany do Jastrzębi... chyba jest chory ze szczęścia... i wydaję kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na prawdę objawioną.

 

Jakie życie, taki ptak.

 

Co trzy ptaki, to nie jeden :D

 

Lepsze ptaki w domu, niż Staxy w sklepie.

 

 

Dziękuję :D

 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część eksperymentów i doświadczeń, z moimi NH. Zastanawiałem się nad torem stacjonarnym do hawków i zakupem czegoś z dziurką. Jednak wydatek mnie, szczęśliwie, ominął. Przypomniałem sobie o mojej, he,he przepastnej szafie i jej zawartości.

Tym razem wyjąłem z kartonu i przygotowałem do pracy CA Azur. Pionek jako źródło na wejściu.  I .... efekt zaskakujący, pozytywnie rzecz jasna. Hawki kompletnie zmieniły sygnaturę brzmienia. Zagrały nie jak hawki, być może jak owle. Góra zrobiła się jasna i bardzo szczegółowa, zaryzykowałbym stwierdzenie, analityczna. Średnica bez zmian. Bas, też zaskoczenie, stał się punktowy, trochę twardy, szybko wybrzmiewający. Praktycznie znikł też efekt pogłosu.

Nie spotkałem się jeszcze, z taką zmianą brzmienia słuchawek, po zmianie toru, przy zachowaniu klasy i kultury grania.

Dziurka w CA jest dosyć jasna, nawet sucha trochę. Inne moje słuchawki współpracują z nią raczej średnio, dlatego też Azurek leżał sobie, spokojnie, w kartonie. Dopiero NH pozwoliły ujrzeć mu, i raczej na czas dłuższy, światło dzienne.

Wniosek jest taki, z tymi słuchawkami warto eksperymentować, zmieniając im tor lub jego elementy. Spowoduje to, często, bardzo korzystne i ciekawe efekty. Bo choć NH zAzurem w parze to nie moje granie, to nie mogę odmówić, takiemu zestawieniu, jakości o innym charakterze brzmienia.

 

 

 

foto.jpg

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

Kolejna część eksperymentów i doświadczeń, z moimi NH. Zastanawiałem się nad torem stacjonarnym do hawków i zakupem czegoś z dziurką. Jednak wydatek mnie, szczęśliwie, ominął. Przypomniałem sobie o mojej, he,he przepastnej szafie i jej zawartości.

Tym razem wyjąłem z kartonu i przygotowałem do pracy CA Azur. Pionek jako źródło na wejściu.  I .... efekt zaskakujący, pozytywnie rzecz jasna. Hawki kompletnie zmieniły sygnaturę brzmienia. Zagrały nie jak hawki, być może jak owle. Góra zrobiła się jasna i bardzo szczegółowa, zaryzykowałbym stwierdzenie, analityczna. Średnica bez zmian. Bas, też zaskoczenie, 

stał się punktowy, trochę twardy, szybko wybrzmiewający. Praktycznie znikł też efekt pogłosu.

Nie spotkałem się jeszcze, z taką zmianą brzmienia słuchawek, po zmianie toru, przy zachowaniu klasy i kultury grania.

Dziurka w CA jest dosyć jasna, nawet sucha trochę. Inne moje słuchawki współpracują z nią raczej średnio, dlatego też Azurek leżał sobie, spokojnie, w kartonie. Dopiero NH pozwoliły ujrzeć mu, i raczej na czas dłuższy, światło dzienne.

Wniosek jest taki, z tymi słuchawkami warto eksperymentować, zmieniając im tor lub jego elementy. Spowoduje to, często, bardzo korzystne i ciekawe efekty. Bo choć NH z

Azurem w parze to nie moje granie, to nie mogę odmówić, takiemu zestawieniu, jakości o innym charakterze brzmienia.

 

 

 

foto.jpg

Ach te twoje szafy, co jeszcze skrywają. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę też podpiąć się do CA - mam w domu jako wzmacniacz kolumnowy... to ma jeszcz przecież dziurkę...posłucham..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności