Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, timecage napisał:

Czemu dziwnie? Ja w Hawkach łaziłem i w Owlach też. Bardzo fajne nauszniki na miasto.

@timecageSerio? Ja nie jestem taki kozak. Dla mnie takie nauszniki są za duże na miasto. No i z Hołków wszystko słychać, jak idziesz między ludzi.

8 minut temu, jd1210 napisał:

Tak jest, sklepowe odsłuchy to nie jest dobry pomysł. W domowym zaciszu znacznie lepiej jest porównywać.

Ale miałem do dyspozycji zaciszny pokoik w Top Hi Fi i głęboki fotel, pełna kulturka, nikt nie przeszkadzał. :)I Hołki podeszły w czasie takiego odsłuchu, Owle nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bernie napisał:

@timecageSerio? Ja nie jestem taki kozak. Dla mnie takie nauszniki są za duże na miasto. No i z Hołków wszystko słychać, jak idziesz między ludzi.

Ale miałem do dyspozycji zaciszny pokoik w Top Hi Fi i głęboki fotel, pełna kulturka, nikt nie przeszkadzał. :)I Hołki podeszły w czasie takiego odsłuchu, Owle nie.

To super, ale ja na przykład potrzebuję więcej czasu do takich porównań. Robię sobie przerwy, słucham o różnych porach itp.

A jak masz wyznaczoną godzinę, to nie zawsze jest się w formie. Ale i tak sklep zapewnił Ci bardzo dobre warunki.

A hostessy też były? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bernie napisał:

@timecageSerio? Ja nie jestem taki kozak. Dla mnie takie nauszniki są za duże na miasto. No i z Hołków wszystko słychać, jak idziesz między ludzi.

Jedyne w czym nie miałem odwagi wyjść na miasto to Sonorusy :D.

A Hawki na miasto są okej, aż tyle nie wypuszczają. Dopiero w komunikacji miejskiej byłby problem - dlatego kupiłem Owle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Howków całą noc i 8h (praca). Teraz wchodzą we mnie, jak nóż w masło.

Nie ważna jak muza, łykam wszystko.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jd1210 napisał:

To super, ale ja na przykład potrzebuję więcej czasu do takich porównań. Robię sobie przerwy, słucham o różnych porach itp.

A jak masz wyznaczoną godzinę, to nie zawsze jest się w formie. Ale i tak sklep zapewnił Ci bardzo dobre warunki.

A hostessy też były? :D

Tak, najlepiej mieć z tydzień i w domu, można wypożyczyć za kaucją.

Niestety hostess nie było, :)w tych salonach audio zawsze sami panowie, ale obsługa miła.

Nie we wszystkich sklepach mają takie warunki. Ja umawiam się zwykle wcześniej na odsłuch tak na ok. 2h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jd1210 napisał:

To super, ale ja na przykład potrzebuję więcej czasu do takich porównań

Bierz przykład z Szakovskiego; on chyba nawet nie musi wpinać słuchawek do wzmaka. Podobno już wie jak grają flagowce Hifimana z 2020r.

 

18 minut temu, jd1210 napisał:

A hostessy też były?

Nie no, hostessy mogą spowodować szum w uszach od gwałtownego wzrostu ciśnienia krwi...ykhhmm...nawet w naszym wieku.

42 minuty temu, timecage napisał:

Czemu dziwnie? Ja w Hawkach łaziłem i w Owlach też. Bardzo fajne nauszniki na miasto.

Jesteś kozak.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to fajnie grają te Hawki. Pamiętam, że w Owlach po wyjęciu z pudełka brakowało mi nieco dźwięczności, tutaj wprost przeciwnie. Takiej średnicy nie słyszałem w żadnych innych słuchawkach. Może AKG K240 Monitor 600 ohm vintage? Ale tam już trochę muliło. Basu wcale według mnie nie jest za dużo. Wysokich mi nie brakuje. Te ostatnie chyba rzeczywiście lepsze niż w Owlach, takie bardziej wyrafinowane. 

 

Zdaje mi się, że są swobodniejsze niż Owle. Jak to ktoś tu w temacie napisał, dźwięk nie ma wyraźnej granicy, ściany - pewnie dlatego, że są półotwarte. Jest spokojniej, bardziej z klasą. 

 

Bardzo dobrze słychać zróżnicowanie planów. No i dynamika jest imponująca. 

 

Owle bardzo mi się podobały i w zasadzie bez powodu konkretnego je sprzedałem, ale mając Hawki to nie tęskno mi za nimi, szczerze mówiąc. 

 

Za Beyerami T1 też nie. 

 

Szukam i szukam tego strasznego pogłosu, dudnienia, tunelowości, studni i znaleźć nie mogę. No, żeby być fair, to coś tam czasami słychać nieco dziwniej niż w innych słuchawkach. Ale żadnego przeraźliwego echa przesłaniającego przekaz. 

 

Najlepsze słuchawki jakich dane mi było słuchać. Kropka. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Undertaker napisał:

Najlepsze słuchawki jakich dane mi było słuchać. Kropka. 

I tym ostatnim zdaniem Undertakera powoli będziemy zamykać ten temat. :D

Poproszę napisy końcowe. ?

 

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie słucham na moich ulubionych HD600, klasykę gatunku czyli Vivaldiego i gra mi to milusio. Przy dobrych wiatrach może jutro będę słuchał tego repertuaru na NHC :)/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bernie napisał:

Moje dwa podejścia do Owli wyglądały tak, że za pierwszym razem podpięte tylko do Pionka w ogóle mnie odrzuciły, zagrały ciemnym i głuchym dźwiękiem jak ze studni. Za drugim razem już ze wzmacniaczem było lepiej, ale bez rewelacji, porównywałem je sobie z Nighthawkami Carbonami i grały jakoś bezpłciowo, nieangażująco, a bas wydawał się jakiś drewniany w porównaniu do soczystego basu Hołków.

 

 

Takie samo wrażenie odniosłem po krótkim odsłuchu w Krakowskim Top HiFi. Wydaje mi się, że coś z Owlami było nie tak, bo nie mogły aż tak słabo grać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kartonik napisał:

 

Takie samo wrażenie odniosłem po krótkim odsłuchu w Krakowskim Top HiFi. Wydaje mi się, że coś z Owlami było nie tak, bo nie mogły aż tak słabo grać.

One rozwijają skrzydła poza sklepem :D Słuchałem w sklepie i na AVS, szału nie było. W domu usiadłem na spokojnie, założyłem i potem godzinami szukałem laczków, bo jak je szarpło, to dziury w suficie zostały. Dobrze, że skarpetek nie zdjęło xD

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

Tak się zastanawiam czy są tu jeszcze jacyś posiadacze i fani Owli poza @timecage czy @audionanik już wszystkich przekonał do Hawków? :P

Ja mam i jedne i drugie, a pozbędę się prędzej Hawków ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kartonik napisał:

 

Takie samo wrażenie odniosłem po krótkim odsłuchu w Krakowskim Top HiFi. Wydaje mi się, że coś z Owlami było nie tak, bo nie mogły aż tak słabo grać.

Nie tylko ja odniosłem więc podobne wrażenie. Owli słuchałem dwa razy, w dwóch różnych salonach w poznańskim Top Hi Fi, więc raczej były to dwa różne egzemplarze. Jedynie co, to mogły być niewygrzane, chociaż w Top Hi-Fi zwracają uwagę na wygrzewanie słuchawek. Za pierwszym razem "z doskoku", krótko z ciekawości i wtedy brzmiały jak przysłowiowa studnia, potem już dałem sobie więcej czasu, żeby porównać z NHC  i zagrały co prawda lepiej, jak dłużej posłuchać, ale słabiej niż Jastrzębie.

Na razie więc z Nocnych Sów się wyleczyłem, co nie znaczy, że je hejtuję, nie wiem czy ich jeszcze nie sprawdzę w domowym zaciszu.

9 godzin temu, snuffdbko napisał:

Widzę, że temat zaraz podzieli się na NH MAFIA i NO MAFIA:ph34r:

Wśród NH Mafii jeszcze podzieliłbym na ortodoksów, którzy wolą stare brązowe Hołki i nieortodoksów wolących drugą rewizję NHC.

A w NHC zwolenników padów proteinowych i padów microsuede. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bernie napisał:

Wśród NH Mafii jeszcze podzieliłbym na ortodoksów, którzy wolą stare brązowe Hołki i nieortodoksów wolących drugą rewizję NHC.

A w NHC zwolenników padów proteinowych i padów microsuede. :ph34r:

 

Może kiedyś powstanie jakaś ogólnodostępna ankieta gdzie każdy będzie mógł się opowiedzieć za opcją którą finalnie wybrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bernie napisał:

Wśród NH Mafii jeszcze podzieliłbym na ortodoksów, którzy wolą stare brązowe Hołki i nieortodoksów wolących drugą rewizję NHC.

A w NHC zwolenników padów proteinowych i padów microsuede. :ph34r:

Miejsce na ustawkę trzeba będzie rozsądnie wybrać, żeby sprawiedliwie było z dojazdem. Ponadto trzeba ustalić barwy; no i Panowie - umawiamy się, że bez maczet i kastetów.

Aha, termin z wyprzedzeniem obwieścić, bo ja to muszę się trochę rozruszać.

1 godzinę temu, LuQi napisał:

Może kiedyś powstanie jakaś ogólnodostępna ankieta gdzie każdy będzie mógł się opowiedzieć za opcją którą finalnie wybrał :)

Ankietę, he he - dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś miał Owle, a ma Hawki, to wzorem meczów legend przez część ustawki jest w jednej drużynie, a potem w drugiej? :D

 

A może team AQ Carbon vs orthodox, jak tu już @Bernie zaproponował.

 

Niby miałem może dwa czy trzy miesiące te Owle a brakowało tego Audiokłestowego sound'u. Oj, brakowało. 

 

A tu w Hawkach jest go jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności