Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jd1210 napisał:

No właśnie gusta mi się zmieniły na starość i powiem Ci w sekrecie, że myślałem o sprawdzeniu\kupieniu HD600\HD650\HD650s. Tylko wstydziłem się zapytać. :D

I między innymi dlatego zawitały u mnie Howki

I co Ty na to?

 

 

Jak się namyślisz to możemy zrobić barter, Twoje hawki za moje HD650.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

 

image.png

Schody Penrose'a to nie złudzenie! To wykres jakości słuchawek wg @Soundman1200-a

Jak dla mnie to jest cały czas jeden poziom, jak by nie wchodził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

Schodzi wiecznie w dół, czy ma cały czas pod górę?

 

8 minut temu, jd1210 napisał:

ak dla mnie to jest cały czas jeden poziom, jak by nie wchodził.

Dżizas, przecież to jasne.

Na stopniach leżą różne słuchawki rozmieszczone w dowolnej kolejności, a Soundman porusza się w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara.

Ale co najistotniejsze - czerpie z tego nieudawaną radość!!!! I tak trzymać.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia jest rzeczywiście jak pisze jd1210 na tym samym poziomie....he,he.

Co zapewne dotyczy też większości użytkowników tego forum...jakby tak ich podliczyć to...ale zostawmy to, niech mają dobry humor?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Carbonów słucham z Pionkiem bez żadnego EQ.  Przy High Gain i Line Out zwykle na głośności zwykle 100-120 w zależności jak głośno jest nagrany utwór. Niestety Hołki lubią większą głośność. Na vol. 90 da się słuchać, zwłaszcza w nocy lepiej jakoś się słucha, ale bez podkręcenia gubi się dużo szczegółów, nie ma takiego impaktu, faktury basu. Może stąd u Kolegi Janusza brak basu.

Ale na Pionku słucham na stockowej aplikacji. Z Pioneerem est świetna synergia, jednak te słuchawki lubią w ogóle więcej prądu. Lepiej jeszcze jest jak podłączę Pionka z Aune B1 po Line Out, a w ogóle najlepiej z małym Schiit Magni i Modi. Z Schiitami są lekko ocieplone, ale dalej bardzo rozdzielcze i szybkie, wydaje mi się że jest mniejsza scena, ale za to dużo mniej pogłosu, przez co wydają się bardziej "normalne" . Ze wszystkim u mnie jak na razie dobrze się zgrywają. Najlepiej wydawało mi się jednak grały  w sklepie na bardzo jasnym wzmaku, to był Moon 230 HAD (jeszcze z Moonem 250i ale na tym 230 była większa magia) niestety za kilka tysi. Na Moonie grały jak mi się  wydawało lepiej od słuchanych też wtedy LCD-2C.

 

Niestety nie słuchałem na dedykowanej czerwonej ważce. Ciekaw jestem też czy dobre połączenie byłoby z Mojo? Podobno Rob Watts, ten od Chorda ma osobiście Hołki i słucha ich właśnie z Mojo. 

 

Carbony nie są dla mnie wcale ciemne, to inne słuchawki wydają się później po prostu przejaskrawione i mniej naturalne. Mnie w ogóle nie męczą i mogą być zarówno relaksacyjne jak i energetyczne. NHC wolę bardziej na padach zamszowych. Bardzo "szybkie" słuchawki, wystarczy włączyć kawałek jakiejś szybkiej muzyki, choćby taką Owerturę z Carmen, jak to brzmi. :) 

 

Niby najbardziej z początku pasowały mi do zadymionych, powolnych, kameralnych nastrojowych jazzowych klimatów,  jak Norah Jones.

 

 

Ale po dłuższym czasie, a wygrzane są już grubo ponad 500 h, uważam, że są uniwersalne i sprawdzają się w każdym rodzaju muzyki.  Ja ich w każdym razie na pewno nie sprzedaję, być może nawet zostaną dożywotnio. :)

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Jednak bas nie ma tej faktury i czystości co LCD2 , zejścia, średnica tej czystości, góra planarnej magii.

Technologii nie da się tak łatwo przeskoczyć

Z basem częściowo można się zgodzić, choć w audeze nacisk mamy na niski bas (mam na myśli nie pomiar tylko to co się odczuwa), sztucznie odseparowany od średnicy (coś takiego w ogóle nie istnieje "na żywo", ale jest efektowne i powoduje audiofilskie cmokanie);

średnica nie jest czysta, tylko namacalna, fizjologicznie przyswajalna jak napój izotoniczny z elektrolitami - lecz mniej szczegółowa niż w staxach czy hołkach;

góra planarna jest dobra jak jest wycofana, bo jakości, zróżnicowania i rozdzielczości jest tam jak na receptę od endokrynologa dziecięcego - lepiej jej nie eksponować, bo się robi tylko jednostajne mlaskanie i plaskanie; w lcd2 jest odpowiednia jej ilość/obecność (na granicy) - w hołkach góra to pierwsza liga, ektraklasa.

19 minut temu, Bernie napisał:

Carbony nie są dla mnie wcale ciemne, to inne słuchawki wydają się później po prostu przejaskrawione i mniej naturalne. Mnie w ogóle nie męczą i mogą być zarówno relaksacyjne jak i energetyczne. NHC wolę bardziej na padach zamszowych. Bardzo "szybkie" słuchawki, wystarczy włączyć kawałek jakiejś szybkiej muzyki, choćby taką Owerturę z Carmen, jak to brzmi. :) 

 

19 minut temu, Bernie napisał:

są uniwersalne i sprawdzają się w każdym rodzaju muzyki

O to to to, złociutki-Ty-mój!!!

 

22 minuty temu, Bernie napisał:

Niestety nie słuchałem na dedykowanej czerwonej ważce. Ciekaw jestem też czy dobre połączenie byłoby z Mojo? Podobno Rob Watts, ten od Chorda ma osobiście Hołki i słucha ich właśnie z Mojo. 

Ważka daje radę; jak z innymi słuchawkami nie była lepsza od smsl idea, tak z hołkami zagrała lepiej, płynniej, przyjemniej.

Swoich poprzednich hołków, też brązowych, głównie słuchałem na mojo - i tu już bardzo dużo zależy od materiału muzycznego oraz jego formatu; przeważnie było bardzo dobrze, ale na niektórych nagraniach góra traciła gładkość, dostawała postrzępionych pazurków.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bernie napisał:

Niestety nie słuchałem na dedykowanej czerwonej ważce. Ciekaw jestem też czy dobre połączenie byłoby z Mojo? Podobno Rob Watts, ten od Chorda ma osobiście Hołki i słucha ich właśnie z Mojo. 

Z DragonFly Red osobiście nie polecam, jak dla mnie lipa. Sam teraz mam Mojo i sobie chwalę. Wahałem się jeszcze nad S6 (słuchałem tylko S16 v2016), ale właśnie z racji, że na S16 mi się rozlewał bas, olałem, a i Mojo sobie mogę wygodnie przenosić. :D Generalnie z pamięci wydaje mi się (ale wiadomo jak to z pamięcią się sprawy mają), że S16 to ogółem nieco wyższa klasa, niż Mojo, ale co poradzić, jak Mojo lepiej pasuje do NH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, snuffdbko napisał:

Z DragonFly Red osobiście nie polecam, jak dla mnie lipa

Nie w kontekście ceny. Przy kompie takie tam sympatyczne granie (w tych kategoriach ją oceniałem i porównywałem do smsl-a idea). W skali bezwzględnej oczywiście nie ma dyskusji - mojo o wiele wiele lepsze.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jd1210 napisał:

No właśnie gusta mi się zmieniły na starość i powiem Ci w sekrecie, że myślałem o sprawdzeniu\kupieniu HD600\HD650\HD650s. Tylko wstydziłem się zapytać. :D

I między innymi dlatego zawitały u mnie Howki.

I co Ty na to?

AKGK551 na Allegro.

 

 

O widzisz, a ja się przymierzam do sprzedaży HD650 bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz je słuchałem. Wolę HD600, a ostatnio nawet znowu zacząłem słuchać CAL!

Faktycznie w naszym wieku to się już różnie gust zmienia, poza jednym, dalej wolę młodsze kobiety od starszych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kartonik napisał:

O widzisz, a ja się przymierzam do sprzedaży HD650 bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz je słuchałem. Wolę HD600, a ostatnio nawet znowu zacząłem słuchać CAL!

Faktycznie w naszym wieku to się już różnie gust zmienia, poza jednym, dalej wolę młodsze kobiety od starszych :P

To i w kwestii kobiet myślimy podobnie. To musi być tylko i wyłącznie wina podeszłego wieku. :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Bernie napisał:

Ja Carbonów słucham z Pionkiem bez żadnego EQ.  Przy High Gain i Line Out zwykle na głośności zwykle 100-120 w zależności jak głośno jest nagrany utwór. Niestety Hołki lubią większą głośność. Na vol. 90 da się słuchać, zwłaszcza w nocy lepiej jakoś się słucha, ale bez podkręcenia gubi się dużo szczegółów, nie ma takiego impaktu, faktury basu. Może stąd u Kolegi Janusza brak basu.
 

Bas jest i to konkretny, faktycznie im więcej prądu dostają tym ten bas jest bardziej muskularny. To są bardzo skuteczne nauszniki, podobnie jak JVC HA-S680 i X2 i z nimi miałem też problemy. Ale Pionek ma tą świetną funkcję z ustawieniami VLO i Gain, że jak mam VLO wyłączone + High Gain to mi dźwięk pasuje. Bas mam na środku głowy, w przeciwnym wypadku atakuje mnie z boków, wprost do bębenków. Przy moich ustawieniach jest może bardziej wyluzowany, ale już tak mam i muszę z tym żyć. :D

Korektor ogólnie jest be, ale ustawiałem go na słuch, pod swoje stare uszy i wyszło coś takiego. Coś komuś przypomina ten wykres.

 

pionek korektor.jpg

krzywa.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jd1210 napisał:

Bas jest i to konkretny, faktycznie im więcej prądu dostają tym ten bas jest bardziej muskularny. To są bardzo skuteczne nauszniki, podobnie jak JVC HA-S680 i X2 i z nimi miałem też problemy. Ale Pionek ma tą świetną funkcję z ustawieniami VLO i Gain, że jak mam VLO wyłączone + High Gain to mi dźwięk pasuje. Bas mam na środku głowy, w przeciwnym wypadku atakuje mnie z boków, wprost do bębenków. Przy moich ustawieniach jest może bardziej wyluzowany, ale już tak mam i muszę z tym żyć. :D

Korektor ogólnie jest be, ale ustawiałem go na słuch, pod swoje stare uszy i wyszło coś takiego. Coś komuś przypomina ten wykres.

 

pionek korektor.jpg

krzywa.jpg

IMO Pioneer dobrze sam w sobie zgrywa się z Hołkami, co nie znaczy że nie lepiej je podłączyć do mocniejszego źródła. Nie chodzi o to żeby było głośno, tylko  mają wtedy więcej energii. Ale jako taki kanapowo mobilny zestaw zasadniczo sobie radzi z Hołkami na średnio wyższej głośności i VLO. I najlepiej jest moim zdaniem z wyłączonym EQ, bo jak się pokręci... no to właśnie wyjdzie nie wiadomo co. Ja używam stockowej aplikacji, chociaż Powerampa mam zainstalowanego, bo inne aplikacje niż ta stockowa omijają ponoć układ DAC Sabre.

W sumie nie dziwię się, ze słuchasz na 90 vol. bo na Poweramp jest dużo głośniej i przy VLO i HG max dla mnie to właśnie 80-90, jak teraz włączyłem dla porównania. Ale gra to inaczej, basu więcej, mniej kontroli, robi się "bułowato".

 

P.S Lepszy dla mnie jest Foobar2000 ze sklepu Google Play, tez go mam na Pioneerze, gra lepiej od Powerampa.

 

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Poweramp jest w ogóle bardziej rozbudowany i funkcjonalny. Jednak nie korzysta z Sabre i Pionek gra jak średniej klasy smartfon. Na pewno gra wtedy głośniej, ale IMO mniej  wyrafinowanie, ze słabszą rozdzielczością, z mniejszą kontrolą, bas robi się rozlazły, bułowaty trochę, co zwłaszcza Hołkom nie służy. Ale co komu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K812pro wyraziste bardzo, neutralne, dobry bas, ciemnawe...nie za duża scena..

Jeżeli się lubi przekaz w stylu Staxów lub Elearów....to jak najbardziej K812 można mu polecić.

Gdy lubimy muzyczny, przyjemny, relaksujący przekaz...omijać K812 na milę....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem marudzić, że offtopują, ale na szczęście chico uratował sytuację :).

Hawki/Owle są jak sok pomarańczowy - wyrazisty, ale słodki i pełen głębokiej barwy. 812 w porównaniu powiedziałbym, że limonka :D. Niby dobre, ale wykrzywia.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności