Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Pawel_PK napisał:

@timecage wypada cytowac cale zdanie a nie jego czesc ?. Czytac tez zeby zrozumiec przekaz?.

 

Owle dla nastolatkow ojoj. Raczej powiedzialbym dla preferujacych rowniejsze i mniej poglosowe granie w zamknietej konstrukcji.

Niestety mam złe wieści - w języku polskim stwierdzenia "Mam Hawki Carbon i Owle", a "Mam Hawki i Owle Carbon" mogą być nieco inaczej rozumiane.

 

Apropo czytania ze zrozumieniem - nie napisałem, że Owle są dla nastolatków, a że ich przekaz w porównaniu do Hawków jest jak dla nastolatków, czyli bardziej in-your-face.

 

30 minut temu, Vaiet napisał:

Dobra, Panowie. Konkretnie i konstruktywnie. Ktoś zmieniał kabel w Owlach ze stocka? Chcę coś pod balans, ale nie wiem jak one reagują na zmianę przewodnika. No chyba, że waszym zdaniem nie ma sensu inwestować w kabel do Owli.

Ja czekam na kabelek do Owli od JD. Jak dotrze to dam znać, czy słyszę różnicę. Bo ergonomicznie na pewno będzie lepiej.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę zmieniał kabel w Owlach. Można wziąć miedź 7n z audeos albo od jimmiego. 

Miałem kiedyś Hawki z takim kabelkiem (jednym i drugim) i było ok, tzn bez drastycznych różnic, ale pogłosu było mniej i jeśli dobrze pamiętam to sopran nie zamiatał tak wysoko i delikatnie jak na stocku, czyli coś za coś jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaworrr napisał:

Też będę zmieniał kabel w Owlach. Można wziąć miedź 7n z audeos albo od jimmiego. 

Miałem kiedyś Hawki z takim kabelkiem (jednym i drugim) i było ok, tzn bez drastycznych różnic, ale pogłosu było mniej i jeśli dobrze pamiętam to sopran nie zamiatał tak wysoko i delikatnie jak na stocku, czyli coś za coś jak zawsze.

To na czym one straciły? W Owlach akurat, jak na mój gust, delikatne wygładzenie sopranu i ograniczenie wyższych średnich (wypchnięcie wokali w tył) byłoby idealne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaworrr napisał:

@Vaiet no, to kabelek siądzie jak trza!

 

Ale spróbuj Owli na welurach, również robią to co opisałeś :)

 

Zobaczę później, ale jak się okaże, że bas traci za dużo, to będzie no-go :P Ewentualnie może gdzieś się doszukam hybrydowych padów od oryginalnych NH, bo wolałbym jednak uzbierać na CMA400i, niż kupować Hołki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić te microsuede, tym bardziej, że system zmiany padów w AudioQueścieto kolejne mistrzostwo świata - serio - wymiana padów chyba nigdy nie była tak banalna, szczególnie, że zapasowe pady też mają te plastiki mocujące i nie trzeba ich "nawlekać". Kilka sekund roboty. 

 

Dźwiękowo według mnie jest nieco tylko mniej gładko, za to równiej, troszkę, i celowo używam zdrobnienia, mniej basu, nieco mniej wysokich. Barwa się też trochę zmienia, może mniejsza głębia. Ogólnie coś za coś. Dźwięk nieco mniej "magiczny", ale za to jeszcze bardziej rzetelny. Co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_PK napisał:

 

Owle (...) Raczej powiedzialbym dla preferujacych (...) mniej poglosowe granie.

Ojoj! Hola hola...prrrr...

Są tacy co słyszą więcej po(głosów:ph34r:) w Oułlach właśnie.

 

54 minuty temu, Undertaker napisał:

system zmiany padów w AudioQueścieto kolejne mistrzostwo świata - serio - wymiana padów chyba nigdy nie była tak banalna,

Bo nie miałeś do czynienia z Sonus Faber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto niby? Nazwiska! :)

 

A tera poważnie to ja starych Hawków nie mogłem słuchać przez pogłos. Pogłos który budował dystans, odgradzał mnie szarym półmlecznym światłem, tak chyba takim właśnie, od muzyki. Tak było, tak było... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem jak Hołki, bo ich nie miałem, ale Owle grają typowo jak zamknięte słuchawki. Nie grały tak D7200 (albo inaczej: grały nieco mniej w tym stylu, a bardziej otwartym dźwiękiem), zupełnie nie grają tak Kennertony Magister. Te ostatnie to w ogóle zupełnie inne brzmienie już. 

 

Inna sprawa, że raz miałem efekt podobny do tego, który opisywał @Spawn odnośnie Hawków typu: echo ECHO echo, ale wystarczyło docisnąć wtyczki od kabla i problem znikł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Sprawdziłem microsuede i chociaż w dotyku wzbudzają wręcz orgazmiczne doznania zmysłowe, to dźwiękowo skóra. Nie ma innej opcji :D I powiem tak, słuchałem ostatni raz Owli, jak miały... Niespełna 200h. Teraz mają ~270 i... Góra nie jest już trak natarczywa, wokale się odsunęły, bas nieco uściślił... Jasny gwint :D Podpiąłem DX150 jako USB DAC, puściłem muzykę... Serio, nie pamiętam takiego uczucia, żeby aż mi się z radości oczy zaczęły pocić :D

 

Poniżej winowajca zamieszania. Nawet, jeżeli DR w 24-bitowym FLACu ma całe 1 xDDDDDDDDD

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu mam hołki, tym razem carbon na welurach - bardzo dobrej klasy granie, bas ma lepszą kontrolę i już nie łapie przesady, to mi się podoba bardziej niżbw starych hałkach

 

kabel to bardziej do akwarium wodę wybierać niż do audio... ergonomia fatalna, sonicznie to pewnie jak zwykle super, ale ja jednak wymienię

 

poprzednio próbowałem kilku kabli, bo chciałem bal. i forza hybrid grała podobnie, choć mniej magi, miedź jimmiego trochę dodawała funu, co mi nie pasowało

 

teraz najpierw spróbuję lavri ultimate srebro, bo dobre srebro kontroluje bas i górę lepiej niż miedź, imho

 

 

tak czy siak, za 1111,11 zł nie ma lepszych dużych słuchawek, dziękujemy ci aq i audionanik nanik-nanik

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik ano, nie miałem tych trumienek, ale szczerze mówiąc to poziom padołatwozmienialności jest w Owlach na naprawdę satysfakcjonującym poziomie. ;)

 

Kurde, wczoraj wieczorem i dzisiaj prawie cały dzień zrobiłem sobie przerwę od Owli i zapuściłem Beyery T1, jako że nikt ich nie chce :P A czemu o tym znowu nudzę, no bo co jak co ale Bajery to (przynajmniej dla mnie, trzeba brać poprawkę, że zbyt wielu flagowców nie słuchałem), absolutna referencja jeśli chodzi o neutralność. Szczególnie średnicy. Brak podkolorowań. 

 

I cholera, Owle są baaaardzo blisko. Tak, są zamknięte. I tę ich zamkniętość najbardziej słychać właśnie w bezpośrednim porównaniu. Ale co z tego, mi to nawet pasuje, bo ja lubię mieć dźwięk "w głowie", Beyery to już za to lecą totalną (prawie) otwartością i swobodą. Niestety góra pasma zachowuje się miejscami jakby była na dopalaczach, ale ja tak odbieram wszystkie Tesle, które miałem ostatnio (T5p.2). Może problem leży po stronie słuchacza. 

 

D7200, niby fajnie zbalansowane tonalnie, ale podkolorowane. Nie to, żeby mi się nie podobały. Kennerton Magister to już w ogóle czary-mary, płaski dźwięk z wokalem na wierzchu, choć ciekawie grają, zwiewnie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Undertaker napisał:

szczerze mówiąc to poziom padołatwozmienialności jest w Owlach na naprawdę satysfakcjonującym poziomie. ;)

 

9 minut temu, Undertaker napisał:

I cholera, Owle są baaaardzo blisko. Tak, są zamknięte. I tę ich zamkniętość najbardziej słychać właśnie w bezpośrednim porównaniu.

A jaki jest poziom izolacji w Owlach?

Dźwięk nie "wycieka" mocno na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie trochę wycieka dźwięk, ale czy jakoś bardzo? Jak słuchać cicho, to pewnie problemu nie będzie. 

 

Takie t5p.2 też wyciekały, z tego co pamiętam. 

 

Raczej nie jest to poziom Kennertonów/Brainwavz HM5, gdzie jak tylko pady ze sobą złączyć, to dźwięk magicznie znika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Chyba faktycznie trochę wycieka dźwięk, ale czy jakoś bardzo? Jak słuchać cicho, to pewnie problemu nie będzie. 

 

Takie t5p.2 też wyciekały, z tego co pamiętam. 

 

Raczej nie jest to poziom Kennertonów/Brainwavz HM5, gdzie jak tylko pady ze sobą złączyć, to dźwięk magicznie znika :D

Na średnim poziomie głośności siedzącej obok żony nie słychać, więc jak dla mnie izolacja idealna :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o izolację w obie strony, a w nocy nawet bardziej w tę drugą stronę. :) Żeby właśnie drugiej osobie nie przeszkadzać.

No tak, w Hołkach same pady za bardzo nie izolują, więc nie inaczej jest spodziewam się w Owlach.

I jednak mimo tych zamkniętych kopułek Sowy nie są w pełni zamknięte i Owle mistrzami izolacji nie są.

Szkoda, bo myślałem o nich jako o uzupełnieniu Hołków do takiego bardziej późnonocnego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia z przejściówkami ze standardowego kabla carbonw na wyjście zbalansowane? Jakaś przejściówka godna polecenia?

Chciałbym się wpiąć do zbalansowanej dziurki Aune S6.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Pawel_PK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pawel_PK napisał:

Ma ktoś doświadczenia z przejściówkami ze standardowego kabla carbonw na wyjście zbalansowane? Jakaś przejściówka godna polecenia?

Chciałbym się wpiąć do zbalansowanej dziurki Aune S6.

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Nie można podłączyć zwykłego kabla do wyjścia zbalansowanego przez przejściówke bo zrobisz zwarcie w wzmacniaczu. Musi być osobny kabel zbalansowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności