Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=19202]Vaiet[/mention] A ja od kiedy jestę audiofilę, próbuję Mezzanine na wszystkich swoich zestawach i nie kumam skąd pomysły, że to jest wybitnie zrealizowany album. Kiedyś znalazłem go w jakimś super zestawieniu. Muzycznie jest miazga, ale realizacyjnie Massive Attack ma lepsze albumy (Heligoland). A co do basu, to tu brak subbasu, a za dużo jest wyższego.

 

Owli nie znam, ale właśnie słucham Carbony z V30.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:

@Vaiet A ja od kiedy jestę audiofilę, próbuję Mezzanine na wszystkich swoich zestawach i nie kumam skąd pomysły, że to jest wybitnie zrealizowany album. Kiedyś znalazłem go w jakimś super zestawieniu. Muzycznie jest miazga, ale realizacyjnie Massive Attack ma lepsze albumy (Heligoland). A co do basu, to tu brak subbasu, a za dużo wyższego.

 

Owli nie znam, ale właśnie słucham Carbony z V30.

 

 

 

Już "The Spoils" jest lepiej zrealizowane, a to tylko EP ? Po prostu uwielbiam ten album, mogę go słuchać bez końca i słyszałem go w sumie już na pewno co najmniej tysiąc razy :D Nie nudzi mi się od jakichś 7-8 lat, ani trochę. I gra mi on cudownie, bardzo mi się po prostu podoba to, co się wydobywa z Owli :)

 

Gdyby nie to, że się specjalnie mnie to nie opłaca, to bym chyba zamienił Note 8 na V30...  :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, saudio napisał:

No i nie wiadomo na co odpowiadasz, ktoś tu jest nadgorliwy. Trochę luzu.....

 

Luz jest, nie ma tu się o co spinać przecież. ;) Co do tego fragmentu, to pozwoliłem się odnieść częściowo do jednego z ostatnich postów @Comptona.

Ta emotka też nie bez powodu się tam znalazła. 

 

@Vaiet - bardzo ciekawy opis, po którym widać, że Owle siadły :) Co do wygody, to myślałem już, że ja jestem jedyny, dla którego te słuchawki początkowo (i nawet teraz miejscami) sprawiały jednak małe problemy. Nie mogłem się przyzwyczaić do ułożenia ich na głowie, jednak jakby nie patrzeć to nieczęsto chyba spotykany patent, ta autoregulacja, słuchawek Audio-Techniki nie miałem, a ten typ regulacji pałąka znam z bądź co bądź nieco wyeksploatowanych starych AKG. W przypadku Owli miałem wrażenie, że słuchawki jakby nie do końca luźno leżały, za to opaska ściągała je z powrotem do góry, siłowała się nieco. Same muszle trochę dociskały. Ale wystarczyło nieco skorygować położenie i najwygodniejsze, no może nie, ale jedne z wygodniejszych słuchawek. Ot, zagwozdka. A może nie tyle zagwozdka, co po prostu nowy produkt. Który swoje musi przegrać, żeby nie tylko się wygrzać, ale i wyrobić. I faktycznie, już tylko okazjonalnie coś tam do nich mam w tym względzie. Nie wiem, czy już tam dźwiękowo "pstryknęło", ale miałem pisać, czy to czasem nie pstryka pałąk, jak po pół godzinie słuchania się sam przestawia :P

 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

@Vaiet walnął tak zaraźliwego posta, że niech go trak szlafi. Kilka razy słuchałem Oułli i teraz będę musiał znowu, ino dłużej ?

Oj no, wybacz. Fakt, hajpuję mocno, ale naprawdę fajnie to gra. Może mam dziś po prostu głód muzyki, a może one są takie super. Nie wiem, bo ja się na nausznikach nie znam, a jednak trochę inaczej prezentują dźwięk, niż nawet doki z wyższej półki :) Niemniej jestem na tyle zadowolony, że chcę przeznaczyć na kabel do nich prawie połowę tego, ile mnie kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, all999 napisał:

[mention=19202]Vaiet[/mention] A ja od kiedy jestę audiofilę, próbuję Mezzanine na wszystkich swoich zestawach i nie kumam skąd pomysły, że to jest wybitnie zrealizowany album. Kiedyś znalazłem go w jakimś super zestawieniu. Muzycznie jest miazga, ale realizacyjnie Massive Attack ma lepsze albumy (Heligoland). A co do basu, to tu brak subbasu, a za dużo jest wyższego.

 

Owli nie znam, ale właśnie słucham Carbony z V30.

 

 

 

 

Właśnie przymierzam się do v30 jako posiadacz V10 ,słucham tego od dawna z NH i narzekać nie mogę bo jest zacnie.W związku z tym mam pytanie jak sprawdza się v30 i czy masz przypadkiem porównanie do v10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V10 miałem pewnie z dwa lata temu. Wtedy miałem zupełnie inny zestaw słuchawek i pamiętam, że tam uruchomić DACa nie było tak łatwo.

 

Co do V30, po prawie miesiącu od przesiadki z S8, nie żałuję i nie tęsknię. Wszystko działa szybko, bateria dobra, ergonomia super. No i gra to naprawdę zacnie.

 

https://m.ebay.de/itm/AudioQuest-Nighthawk-Liquid-Wood-Letzte-40-stuck-Neu-in-ungeoffnete-Verpackung/292569027076?hash=item441e791204:g:IwMAAOSwdIFX2Cg~

 

Zostały trzy sztuki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, all999 napisał:

V10 miałem pewnie z dwa lata temu. Wtedy miałem zupełnie inny zestaw słuchawek i pamiętam, że tam uruchomić DACa nie było tak łatwo.

 

Co do V30, po prawie miesiącu od przesiadki z S8, nie żałuję i nie tęsknię. Wszystko działa szybko, bateria dobra, ergonomia super. No i gra to naprawdę zacnie.

 

https://m.ebay.de/itm/AudioQuest-Nighthawk-Liquid-Wood-Letzte-40-stuck-Neu-in-ungeoffnete-Verpackung/292569027076?hash=item441e791204:g:IwMAAOSwdIFX2Cg~

 

Zostały trzy sztuki.

 

Że też wypłata dopiero w piątek... I nadal będzie brakować 2 stów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Versand nach: Weltweit

Ausgeschlossen: Polen

>>> Kein Versand nach Polen

W dniu 1.06.2018 o 18:28, Grucha napisał:
W dniu 1.06.2018 o 18:25, Bernie napisał:

napisałem i dostałem odpowiedź, że wysyłka do Polski jest możliwa. Ale kosztuje 49 EUR.

Dzięki za radę, ale już zamówiłem przez mailboxde

W dniu 2.06.2018 o 12:51, all999 napisał:

Ja przez borderlinx, zobaczymy kto się szybciej uwinie :)

Są na to sposoby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 00:32, Undertaker napisał:

 

Luz jest, nie ma tu się o co spinać przecież. ;) Co do tego fragmentu, to pozwoliłem się odnieść częściowo do jednego z ostatnich postów @Comptona.

Ta emotka też nie bez powodu się tam znalazła. 

 

@Vaiet - bardzo ciekawy opis, po którym widać, że Owle siadły :) Co do wygody, to myślałem już, że ja jestem jedyny, dla którego te słuchawki początkowo (i nawet teraz miejscami) sprawiały jednak małe problemy. Nie mogłem się przyzwyczaić do ułożenia ich na głowie, jednak jakby nie patrzeć to nieczęsto chyba spotykany patent, ta autoregulacja, słuchawek Audio-Techniki nie miałem, a ten typ regulacji pałąka znam z bądź co bądź nieco wyeksploatowanych starych AKG. W przypadku Owli miałem wrażenie, że słuchawki jakby nie do końca luźno leżały, za to opaska ściągała je z powrotem do góry, siłowała się nieco. Same muszle trochę dociskały. Ale wystarczyło nieco skorygować położenie i najwygodniejsze, no może nie, ale jedne z wygodniejszych słuchawek. Ot, zagwozdka. A może nie tyle zagwozdka, co po prostu nowy produkt. Który swoje musi przegrać, żeby nie tylko się wygrzać, ale i wyrobić. I faktycznie, już tylko okazjonalnie coś tam do nich mam w tym względzie. Nie wiem, czy już tam dźwiękowo "pstryknęło", ale miałem pisać, czy to czasem nie pstryka pałąk, jak po pół godzinie słuchania się sam przestawia :P

 

 

Jak najbardziej ten sposób regulacji pałąka już przerobiono, Pioneer już od wieków go stosuje...moje SE-A1000 dobrym przykładem....jak i inne modele tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki po raz drugi. Sprawdziłem na razie na tranzystorze i póki co zdania o nich nie zmieniam. Brzmią jakbym założył akwarium na głowę, nalał wody, a potem puścił dźwięk. Niby muzyka jest, ale po prostu coś z nią nie tak. Chociaż z jednym mogę się zgodzić, są skubane zaskakująco detaliczne. W sumie i dół i góra nie są złe, ale kiedy tylko wchodzi wokal, po prostu muszę je zdjąć z uszu.

Może później je podłączę do lampy, ale szczerze jakoś nie wierzę, żeby to coś zmieniło.

Ale dalej ich nie lubię. Szczególnie, że kosztowały tyle co HE5-LE, a te to wg. mnie sporo wyższy poziom.

 

Oczywiście to tylko moja opinia, jak się komuś podobają, to niech słucha i się nie przejmuje. Ważne żeby słuchawki sprawiały przyjemność.

Edytowane przez Firegon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Firegon napisał:

Hawki po raz drugi. Sprawdziłem na razie na tranzystorze i póki co zdania o nich nie zmieniam. Brzmią jakbym założył akwarium na głowę, nalał wody, a potem puścił dźwięk. Niby muzyka jest, ale po prostu coś z nią nie tak. Chociaż z jednym mogę się zgodzić, są skubane zaskakująco detaliczne. W sumie i dół i góra nie są złe, ale kiedy tylko wchodzi wokal, po prostu muszę je zdjąć z uszu.

Może później je podłączę do lampy, ale szczerze jakoś nie wierzę, żeby to coś zmieniło.

Ale dalej ich nie lubię. Szczególnie, że kosztowały tyle co HE5-LE, a te to wg. mnie sporo wyższy poziom.

 

Oczywiście to tylko moja opinia, jak się komuś podobają, to niech słucha i się nie przejmuje. Ważne żeby słuchawki sprawiały przyjemność.

Ale to nadal te same słuchawki, nie zagrają inaczej za drugim razem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Firegon napisał:

Ale tor zupełnie inny ;) Poza tym cena okazyjna, no i taki hype zrobiliście, że zapomniałem już wszystkiego co o nich wiedziałem.

 

Są słuchawki, które mocno reagują na tor, ale moim zdaniem Hawki do nich nie należą. Mają bardzo silnie ukształtowany własny charakter grania i nie dadzą go sobie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, timecage napisał:

Są słuchawki, które mocno reagują na tor, ale moim zdaniem Hawki do nich nie należą. Mają bardzo silnie ukształtowany własny charakter grania i nie dadzą go sobie zabrać.

Mają swój charakter, to prawda, ale i reagują na najdrobniejsze zmiany w torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Firegon napisał:

Ale tor zupełnie inny ;) Poza tym cena okazyjna, no i taki hype zrobiliście, że zapomniałem już wszystkiego co o nich wiedziałem.

 

 

jak będą we komisie po 777 zł, to normalnie kupię trzeci raz

 

także hajpować hajpować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audionanik napisał:

Mają swój charakter, to prawda, ale i reagują na najdrobniejsze zmiany w torze.

Reagują, ale nie jest tak, że to nagle inne słuchawki. Zatem jeżeli ktoś nie lubi ich grania, to duża szansa, że tor tu nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał:

Reagują, ale nie jest tak, że to nagle inne słuchawki. Zatem jeżeli ktoś nie lubi ich grania, to duża szansa, że tor tu nic nie zmieni.

Wytłuszczone dotyczy wszystkich słuchawek. Chude zasadniczo też, ale w przypadku NH reakcja np. na kabel słuchawkowy lub icki, jak dla mnie jest bardziej wyraźna niż w innych nausznikach.

Słyszałem zestawienie na którym nie poznałbyś NH;).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Wytłuszczone dotyczy wszystkich słuchawek. Chude zasadniczo też, ale w przypadku NH reakcja np. na kabel słuchawkowy lub icki, jak dla mnie jest bardziej wyraźna niż w innych nausznikach.

Słyszałem zestawienie na którym nie poznałbyś NH;).

 

Zdziwiłbyś się jakie rzeczy Ty słyszysz wyraźnie, a ja wcale :P.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś przyszło do głowy zamawiać słuchawki przez pośrednika "borderlinx", to nie radzę. Wczoraj ogłosili, że zawieszają wszystkie wysyłki. Zaraz po tym jak opłaciłem usługę DHL Express. Wygląda jak by zwijali biznes. Nikt tam nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy i czy w ogóle dostanę swoją paczkę.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności