Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed chwilą wróciłem z wypadu na miasto, miałem ze sobą Owle i Fiio X5gen2. Nawet już taki zestaw gra świetnie, więc przypuszczam, że z ibasso będzie super.

 

5 godzin temu, Undertaker napisał:

wysokie nie męczą, nie sybilują

Tu akurat różnie bywało zależnie od słuchacza ;).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, timecage napisał:

Ja przed chwilą wróciłem z wypadu na miasto, miałem ze sobą Owle i Fiio X5gen2. Nawet już taki zestaw gra świetnie, więc przypuszczam, że z ibasso będzie super.

 

Tu akurat różnie bywało zależnie od słuchacza ;).

 

Dokładnie. Tutaj na forum niektórzy się dziwili jak pisałem o sybilacji w t5p.2. Nie była ona nachalna, podobnie jak w T1.1, ale miejscami jednak słyszalna. 

 

Z drugiej strony właśnie Denony mi nie sybilowały, a niektórym syczały, szeleszczały. 

 

Ot, audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ugiąłem się i zgarnąłem NightOwle :DSowy będą w środę i mam nadzieję, że DX150 także.

 

W każdym razie, czy ktoś testował w NO/NH pady inne, niż stockowe? I jak wygląda w nich kwestia zmiany brzmienie przy zastosowaniu innego kabla?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Vaiet napisał:

No, ugiąłem się i zgarnąłem NightOwle :DSowy będą w środę i mam nadzieję, że DX150 także.

 

W każdym razie, czy ktoś testował w NO/NH pady inne, niż stockowe? I jak wygląda w nich kwestia zmiany brzmienie przy zastosowaniu innego kabla?

 

Ja testowałem różne wariacje z HM5 na oryginalnych NH i efekty były mierne. Lepiej trzymać się trzech fabrycznych opcji, na dzień dobry w Sowach masz dwie, więc nic ponad to raczej nie wyciśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Ja testowałem różne wariacje z HM5 na oryginalnych NH i efekty były mierne. Lepiej trzymać się trzech fabrycznych opcji, na dzień dobry w Sowach masz dwie, więc nic ponad to raczej nie wyciśniesz.

Tak myślałem i w sumie specjalnie mnie to nie martw, bo stocki są super wygodne. A ktoś jakieś eksperymenty z okablowaniem podejmował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Soundman1200 napisał:

One już sprzedane, tylko jeszcze nie ściągnięte z allegro :)

10 minut temu, Soundman1200 napisał:

One już sprzedane, tylko jeszcze nie ściągnięte z allegro :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, all999 napisał:

 

Niestety, nie wysyłają do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Vaiet napisał:

Panowie, jakie macie kabelki poza stockowymi do swoich AQ?

I czy ktoś testował hybrydowe pady od Hawków z Owlami?

Ja testowałem, ale nic mi się w uszy mocno nie rzuciło. Powiedziałbym, że Owle na hybrydach tracą tyci wypełnienia średnicy i zyskują tyci głębin basowych, ale jeśli nawet to są to raczej subtelne zmiany - przynajmniej dla moich uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

To może być ostatnia szansa na zakup nowych, starych Hawków

Czyli tych najprawdziwszych, które najbardziej reagują na zmiany kabli, toru i padów; które najlepiej różnicują materiał muzyczny i jego jakość.

Owle i NH karbon mają wiele cech wspólnych w brzmieniu, mimo że są inaczej zestrojone; dają jednak swój charakterystyczny "narzut" w większym stopniu niż czekoladowe/kawowe/drzewniane; szczególnie na wyższej średnicy i górze.

Jak dla mnie to: NH>NHC>NO. Przy czym NH i NHC uwielbiam, zaś jeśli chodzi o NO, to uznałem po kilku odsłuchach, że nie są mi potrzebne.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tych najprawdziwszych, które najbardziej reagują na zmiany kabli, toru i padów; które najlepiej różnicują materiał muzyczny i jego jakość.
Owle i NH karbon mają wiele cech wspólnych w brzmieniu, mimo że są inaczej zestrojone; dają jednak swój charakterystyczny "narzut" w większym stopniu niż czekoladowe/kawowe/drzewniane; szczególnie na wyższej średnicy i górze.
Jak dla mnie to: NH>NHC>NO. Przy czym NH i NHC uwielbiam, zaś jeśli chodzi o NO, to uznałem po kilku odsłuchach, że nie są mi potrzebne.
A tego SAP-9 nadal polecasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, all999 napisał:
43 minuty temu, audionanik napisał:
Czyli tych najprawdziwszych, które najbardziej reagują na zmiany kabli, toru i padów; które najlepiej różnicują materiał muzyczny i jego jakość.
Owle i NH karbon mają wiele cech wspólnych w brzmieniu, mimo że są inaczej zestrojone; dają jednak swój charakterystyczny "narzut" w większym stopniu niż czekoladowe/kawowe/drzewniane; szczególnie na wyższej średnicy i górze.
Jak dla mnie to: NH>NHC>NO. Przy czym NH i NHC uwielbiam, zaś jeśli chodzi o NO, to uznałem po kilku odsłuchach, że nie są mi potrzebne.

A tego SAP-9 nadal polecasz?

Do Audiokłestów jak najbardziej - dobrze się dogadują brzmieniowo; co do innych słuchawek zalecałbym ostrożność.

Z smsl-a bardzo dobre wrażenie z NHC wywarł też na mnie SK PHA Sanskrit - granie jaśniejsze, (ale bez różnych dodatków np. w postaci jasnego "halo" czy jednostajnych wtrętów w brzmienie) z bardzo dobrą artykulacją.

 

Aha, dodam jeszcze, że teraz kupiłbym pewnie sapa10 (zasilanie w środku i większa moc, choć do NH w sumie niepotrzebna:D),a SK PHA pewnie jeszcze se kupię.

Słuchałem NH i NHC na kilku innych wzmakach (między innymi na nowym headoniku) i nie czułem potrzeby ich zakupu pod Audiokłesty - wszystkie coś mi mienszały z dźwiękiem, dawały jakiś audyofylsky sznyt; tia... jednak ta beznamiętność i rzetelność kości TPA6120A2 imo dobrze robi NH, he he (ale miłośnicy efektów typu duża przestrzeń, dodatki brzmieniowe i barwowe będą zawiedzeni). Od dłuższego czasu jest u mnie Icon hdp i po pierwszym "wow! fpyte gro" wylądował w szufladzie, z której czasem wychodzi na testy (np do sprawdzenia czy mi się cuś nie pomieszało we łbie), po czym wraca z powrotem - jednak za bardzo konfabuluje ten klocek.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Czyli tych najprawdziwszych, które najbardziej reagują na zmiany kabli, toru i padów; które najlepiej różnicują materiał muzyczny i jego jakość.

 

A nie jest to tylko kwestia innych padów, hybrydowych, ewentualnie kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bernie napisał:

A nie jest to tylko kwestia innych padów, hybrydowych, ewentualnie kabla?

Nie,

mam NH i NHC; żonglowałem kablami i padami.

Stare NH są ciemniejsze i sprawiają wrażenie mniej szczegółowych, ale po wniknięciu z impetem w głąb ich mrocznych zakamarków okazuje się to bzdurą.

No i tak jak wyżej pisałem - bardziej niż nowe reagują na wszystkie zmiany; zwłaszcza na górze, która imo jest bardziej u nich zróżnicowana i w mniejszym stopniu obarczona charakterem własnym (i to mimo  mniejszej "ilości światła" niż w nowych wersjach)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audionanik napisał:

Nie,

mam NH i NHC; żonglowałem kablami i padami.

Stare NH są ciemniejsze i sprawiają wrażenie mniej szczegółowych, ale po wniknięciu z impetem w głąb ich mrocznych zakamarków okazuje się to bzdurą.

No i tak jak wyżej pisałem - bardziej niż nowe reagują na wszystkie zmiany; zwłaszcza na górze, która imo jest bardziej u nich zróżnicowana i w mniejszym stopniu obarczona charakterem własnym (i to mimo  mniejszej "ilości światła" niż w nowych wersjach)

Widzę, że nie tylko w stosunku do Owli jest taka różnica. Hawki są bardziej oddalone i bardziej spójne, przez co w pierwszej chwili mogą sprawiać wrażenie mniej atrakcyjnych. Ale to takie ich wyrafinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 14:46, Vaiet napisał:

Panowie, jakie macie kabelki poza stockowymi do swoich AQ?

I czy ktoś testował hybrydowe pady od Hawków z Owlami?

Założyłem temat o kablach do AQ w dziale DIY . Zapraszam do pisania tam o przewodach, które podłączacie do swoich jastrzębi i sów.

 

Edytowane przez hemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Myślę więc, że jestem już w stanie dzielić się moimi przemyśleniami co do Owli, skoro mają już prawie 200h :)

 

Na początku mnie nie rzuciły. Ani za pierwszym, ani za drugim razem, żeby było zabawniej, choć to akurat zapewne kwestia źródła. Najpierw bowiem, w salonie kiedy to miały 150h podłączyłem je do Opusa #1 po SE. Wiem, głupota, ale chciałem bardzo ich posłuchać i jakoś nie siadło mi to wcale. Potem na AVS, niestety z DF Black, bo Red nie chciał działać z telefonem mimo, że DFB śmigał bez problemu. Obsługa nie potrafiła pomóc. W każdym razie wtedy z miejsca wskazałem na Hołki w karbonadium - dźwiękowo i designersko.

 

Tak w gruncie rzeczy, to nadal mi się nie podobają, ale mając je na głowie interesują mnie tylko dwie rzeczy - jak leżą i jak grają.

 

Leżą... Musiałem się przyzwyczaić, bo nauszników nie używałem częściej, niż 1-2h w tygodniu do oglądania jutuba i to było dziwne. Ciągłe szukanie ułożenia, gmeranie - trochę w przód, trochę w tył, poprawianie opaski na głowie... Cholera, czy one leżą? Czy jest szczelność? Wszystko przylega? Przeszło po kilku założeniach mimo, że te trwały po kilka minut. W końcu siadło i bogowie, jakie one są wygodne... Mięciutko, uciskają tak jak trzeba i ledwo je czuć na głowie. Jakbym miał wokół uszu moją ulubioną poduszkę, z której płyną dźwięki.

 

A te dźwięki... Och te dźwięki   D :       Póki co po SE z DX150, ale do końca miesiąca będzie balans w niezwykłej mieszance. Going flagship, że tak to ujmę, o ile rozsądek nie weźmie góry ^^

Ten bas. TEN BAS.   T E N    B A S! Kiedy jeszcze byłem na etapie rozważań pomyślałem sobie... Hmm... Massive Attack. To musi na tym zagrać spektakularnie. I wiecie co? Ponad oczekiwania i wyobrażenia ^^ Nie wiem, może goście z AudioQuesta stroili je mając "Mezzanine" na loopie. Pojęcia nie mam. Nie mniej "Mezzanine" i "The Spoils" to jest po prostu przeżycie. @timecage miałeś rację, piętnaście tysięcyt faktur basu i średnicy, ale górze nie można odmówić dobroci. Te wszystkie smaczki, przeszkadzajki i cudaki brzmią pięknie. Wszystko jest rozłożone na wielkiej przestrzeni, choć wszystko przechodzi między planami z taką płynnością, że momentami czuję, że mi się skarpetki filcują z wrażenia. Nie podają chamsko detali, próbując je wypchnąć w przód jakby chciały wykrzyczeć, że są mistrzami wyciągania ostatniego szmeru z nagrania. Tło jest tłem, chórki chórkami - po prostu wszystko jest tym, czym być powinno. Tak naprawdę to brakuje mi słów w tym momencie, żeby wszystko należycie ubrać w słowa i powiedzieć, ile to we mnie wzbudza emocji. Z jednej strony grają blisko, nawet wydaje mi się, że bardzo blisko. Z drugiej strony przestrzeń jest taka, że nawet jeżeli wszystko dzieje się niemal w głowie, to ten dźwięk ma gdzie uciec, gdzie się rozwinąć. Robią dobrze to co robią źle tak dobrze, że przestaje mi to przeszkadzać :D

I w ogóle to w "Slaying the Prophets ov Isa" wiedzieliście, że jest przez niemal cały utwór mega zajedwabisty chór? :D I tyyyle brudu w średnicy, na gitarach, jakby struny namoczno krwią nieochrzczonych dzieci xD I jak one mogą być przy okazji tak niesamowicie dynamiczne, że nie czuję spowolnienia ani ociężałości, kiedy Inferno znęca się nad garami w "Arcana Hereticae"?

 

Za te półtora tysiąca... dla mnie? Grzech nie brać. Nawet jeżeli kabel, to ergonomiczna porażka :D Nie ważne. Lana del Rey - Ultraviolence. CO TAM SIĘ DZIEJE!  *__*

Edytowane przez Vaiet
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności