Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Spawn napisał:

 

Niestety dane nam tylko o nich poczytać ;)

Zatem czytaj:

"Skrętka NETSET BOX U/UTP kategorii 5e to najwyższej jakości, skrętka komputerowa przeznaczona do wykonywania profesjonalnych instalacji wewnątrz budynków.
Skrętka NETSET jest najnowszą generacja skrętek typu NETSET.
Posiada średnice zewnętrzną zmniejszoną do 5,0 mm, co znacznie ułatwia układanie skrętki w korytkach i rurach. Dobrano specjalne tworzywo izolacji żył, ułatwiające nakładanie złącz RJ-45.
Cechy wyróżniające skrętki NETSET U/UTP kategorii 5e:

najwyższej jakości materiały, perfekcyjny sposób wykonania potwierdzony 15 letnią gwarancją,
parametry znacznie przewyższające wymagania kategorii 5+
przedprodukcyjna kontrola jakości surowców oraz poprodukcyjna kontrola jakości gotowego wyrobu,
znacznik metrowy,
żyły jednodrutowe miedziane o średnicy Ø 0,50 mm (24 wg AWG),
izolacja żył wykonana z polietylenu PE jednolitego, izolacyjnego, barwionego w masie, średnica żył: Ø 0,88 mm, kolory izolacji żył: biało-zielony/zielony, biało-pomarańczowy/pomarańczowy, biało-brązowy/brązowy, biało-niebieski/niebieski,
żyły izolowane skręcone w pary, średnica pary Ø 1,8 mm,
pary skręcone w ośrodek, średnica ośrodka ~ Ø 4,0 mm,
powłoka kabla wykonana z polwinitu PCV w kolorze szarym RAL 7032, średnica zewnętrzna Ø 5,0 mm,
błąd w metrażu nadruku max. 0,5%"

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

Cóż ten Audionanik ma za zbalansowanego wzmaka na chacie?

Dał za niego ponad pięć stówek!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audionanik napisał:

@Spawn chyba wolę wakacje w Tajlandii.

 

Ja spedzilem w Tajlandii prawie miesiac za polowe tej kwoty w 2013r ale cholera jak teraz czytam o tym kablu sieciowym to zaluje ze nie wzialem wtedy recznika i nie poszedlem po prostu na Bagry ;)

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

Ja spedzilem w Tajlandii prawie miesiac

Ja nie,

no i jak będę nadal obijał gruchę, siedział na forum miast tyrać, to nadal nie spędzę.

15 minut temu, Spawn napisał:

cholera jak teraz czytam o tym kablu sieciowym to zaluje ze wzialem wtedy recznika i nie poszedlem po prostu na Bagry ;)

Może coś opuszczą z ceny, targujże chłopie!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten kabelek uwypukla wibrato w głosie? ;);)

Weźcież go w oplot jaki, bo nawet niech płynne złoto leje w uszy, jak tak brzydki to aż wstyd używać. Albo może zlutować wprost w płytkę wzmacniacza, z pominięciem gniazd :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. pożartowali-my, to teraz co robi ten brzydal z dźwiękiem (bo robi rzecz jasna).

Przede wszystkim "uwypukla wibrato w głosie" - kurdę miało być serio? - ale to akurat prawda; @timecage niechcący trafił...i byłoby to nawet wkurzające jak w tych całych nieszczęsnych elearach, ale na szczęście kabel zachowuje tu umiar, no i zachowuje się jednak trochę inaczej niż oszalała metalowa membrana z tego bubla. Rzeczywiście wszelkie wybrzmienia i wykończenia, modulacje zanikających dźwięków są wyeksponowane, jakby podpompowane, ale to się może podobać.

Jest też ogólne doświetlenie, wszystkie instrumenty od typowo basowych przez głosy do najwyższych piszczałek otrzymują swoją dodatkową porcję światła; może to zostać uznane przez hołkosceptyków za remedium na ich rzekomą duszność, ciemność lub postrzegane jako większa szczegółowość. Ale jest to oczywiście bzdura - połysk werniksu na obrazie nie daje przecież lepszego wglądu w szczegóły, podobnie jak halo Księżyca nie ułatwia podziwiania kraterów.

Tak więc dźwięk ze skrętką robi się żywszy, bardziej połyskliwy, dostaje jakby oddechu i ma jaśniejszą barwę; kabel utwardza też i niestety nieco spłaszcza wyższą średnicę.

Czy jest najlepszy? Z nieaudiokłestowych, z którymi miałem do czynienia raczej tak, a czy lepszy od oryginalnych? Dla mnie na pewno nie, ale dam se rękę uciąć, że wielu wolałoby właśnie jego.

Aaaa, wróć; na pewno jest lepszy od tej oryginalnej sznurówki "mobilnej" dołączonej jako drugi kabel do starej wersji NH; tamto totocoś było słabe i nijakie, a skrętka przynajmniej ma wykop i jest ciekawa.

 

Zapomniałem o najważniejszym; cena jest śmieszna; biorąc ją pod uwagę to warto ukręcić se taki kabel i mieć jako alternatywę dla sztoka, bo sq wysokie.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to pojechałeś...zjadą Cię Focalomaniacy za to..."no i zachowuje się jednak trochę inaczej niż oszalała metalowa membrana z tego bubla"

Powiedziałbym więcej, membrana w Focalch to jak żołnierz na defiladzie, perfekcyjna sprawa...za to membrana z Hawkach to jak...impreza bez końca,  idziemy na całość, co tam wierność muzyce...to się nie liczy...he,he,he

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

zjadą Cię Focalomaniacy

Do lasu niech lepiej zjadą; tam śpiew ptaków, szelest liści, szum wiatru.

22 minuty temu, Soundman1200 napisał:

membrana w Focalch to jak żołnierz na defiladzie, perfekcyjna sprawa

Chyba jak przedwojenny oficer - wyprasowany, umyty, ogolony i lekko podpity...a raczej z klasycznym delirium tremens jeśli już porównywać do elearów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zbyt już Hawkami przesiąkłeś jak tak...owszem są surowe i bezlitośnie prawdziwe w przekazie Eleary...ale też , perfekcyjnie doskonałe, czego niestety Twoje Hawki za Chiny nie potrafią...hi,hi...muszę się odwdzięczyć za złapanie mi Hawków brązowych z przed nosa no....teraz się męczę i  dogorywam z kurierami by Pioneery odzyskać zakupione...wszystko przez Audionanika...ehhh...zakupione w poniedziałek, nadal nie mam ich, ciekawe czy dojdą...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seler666 napisał:

Nawet miałem ochotę spróbować tych Jastrzębi, ale fanatyzm ich kościoła mnie skutecznie odrzuca. Elear bubel? Serio? Ja za nimi nie przepadam, ale bubel? 

Nie grupuj proszę fanów tych słuchawek w jedną grupę z Audionanikiem, bo on jest ewidentnie przypadkiem bardzo specjalnym ;).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seler666 napisał:

Elear bubel? Serio?

Serio.

Cytuj

Nawet miałem ochotę spróbować tych Jastrzębi, ale fanatyzm ich kościoła mnie skutecznie odrzuca

 

Użyj inteligencji, dodaj trochę poczucia humoru, a wtedy uda Ci się podzielić fanatyzm przez cztery.

....Nie posłuchać jakiegoś modelu z powodu czyjegoś "fanatyzmu"?... Serio?

image.png

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

Serio.

Użyj inteligencji, dodaj trochę poczucia humoru, a wtedy uda Ci się podzielić fanatyzm przez cztery.

....Nie posłuchać jakiegoś modelu z powodu czyjegoś "fanatyzmu"?... Serio?

Ale to nie ja napisałem :D. Coś Ci się źle zacytowało.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze zastanawiało jak to można czegoś nie kupić, nie posłuchać, bo np. "w komisie jest fala sprzętu X czy Y", a jeśli już czepiamy się hajpu, to co druga para słuchawek na forum nie miałaby racji bytu, albo wręcz wszystkie :D

 

Nie no, każdy robi jak uważa. Ja gdyby nie hajpy czy zwyczajne zainteresowanie danym sprzętem po przeczytaniu sporej ilości (zazwyczaj pochwalnego, a jakże) materiału, to pewnie bym wielu słuchawek czy wzmacniaczy nie wypróbował. No i bym nie wiedział, jak zacne są Sowy (a Hołki pewnie też). 

 

1500 złotych? Za 2 koła chyba teraz Denon wypuszcza model niższy niż D7200, które uważam za poziom Sów, choć nie jestem pewien, czy góra jest tak detaliczna, średnica bardzo ok i nawet potrafiła czarować, ale w porównaniu do T1 trochę cyfrowy dźwięk całościowo mi się wydawał (na Sowach tego nie odczułem). Dalej, jeśli chodzi o zamknięte - Beyery T5p.2 - nowe ok. 4 tysięcy - to samo, klasa dla mnie podobna, miałem je też niedawno i w zasadzie sprzedałem z kaprysu (znamy to hobby), im dłużej ich słuchałem tym bardziej mi się podobały, ALE - miały wady. Przynajmniej u mnie. Nieco kartonowy bas i sybilanty (okazjonalnie, ale jednak). Wygoda pierwsza klasa. 

 

Z tych wymienionych słuchawek Owle od początku do końca mają swój styl, 0 ostrości, żadnej techniczności na pałę, czysty fun ale nie przegięty, ja tam żadnych tanich sztuczek nie słyszę. Do tego wygoda pierwsza klasa, zestaw też niekiepski przecież, bo i dobry kabel (mi akurat 1,3 m odpowiada, grubość jak grubość, ale przynajmniej nie jest ciężki), drugie pady w zestawie (1500 zł!), solidny futerał na zamek... 

 

O samym zapakowaniu słuchawek było już mówione. 

 

@kartonikowi się nie podobały, @Spawnna spokojnie docenił. A nawet jeśli pozostali hajpują, to w moim odczuciu to co jak co, ale akurat ten hype jest cholernie uzasadniony. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Serio.

 

Użyj inteligencji, dodaj trochę poczucia humoru, a wtedy uda Ci się podzielić fanatyzm przez cztery.

....Nie posłuchać jakiegoś modelu z powodu czyjegoś "fanatyzmu"?... Serio?

image.png

 

Niestety, mam IQ kartofla. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności