Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to mam taki świetny słuch, że jak mi coś puknęło, stuknęło w słuchawkach, to myślałem, że ktoś tam do drzwi się dobiera; sprawdziłem, a tu nic. #sprytneSowy

 

Wychodzi na to, że to hobby nie ma litości. Tyle siły na gonienie króliczka to jeszcze trzeba tym bardziej zapierdzielać ze względu na pogorszenie się słuchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audionanik napisał:

Mi poleciał w ostatnich latach jakoś, wiec wszystko przed Tobą :D. No i górny zakres to nie wszystko, możesz mieć jeszcze wąskie studzienki na niższych zakresach:D. Ale nie tragizujmy, to nadal nie musi być przeszkoda w delektowaniu się muzyką.

 

Dopóki ktoś nie traktuje poważnie disco polo to jest nadzieja :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś je hajpowałem, a dziś sam uległem hajpowi. Trochę na usprawiedliwienie, wiedziałem, że kiedyś do nich wrócę. Pierwsze duże słuchawki pewnie od dwóch lat. Zobaczymy jak zagrają ze smartfona :)728f8bb97078c54a746773ea661459f8.jpg

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od smartfona. Z gejfona se była porażka.
Ja już dawno nie słuchałem nauszników, więc brak mi odniesienia, ale słucham z S8 i jest przynajmniej dobrze. Momentami bardzo dobrze. Co w takim razie będzie po wygrzaniu? Hawki są stworzone do jazzu.
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:

Hawki są stworzone do jazzu.

I hajpu:lol:

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Stare zdjęcie, ale do dzisiaj pamiętam jak to koszmarnie grało :D

Nie polecam takiego zestawu.

Moe724Zr.jpg

Ale Ty nie przepadasz za nimi, z tego co pamietam to z balantine Ci dopiero zagraly

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spójrzcie koledzy na wykresy odpowiedzi większości słuchawek na sygnał prostokątny - jakie tam są szpile i piki - brrrr... Imo takie strzały w ucho nie są obojętne dla kondycji słuchu, a wielu pewnie je odbiera jako odpowiedni „nerw”, agresje, szybkość, nasycenie fakturę, wincy dźwięku itp. Mnie to wykrzywia i marszczy mi gębę, męczy zwyczajnie słuch. 

Te same wykresy hawkow, to poezja, nie widziałem tak dobrych kwadratów w innych; to stąd ich gładkie naturalne brzmienie oraz odpoczynek dla uszu po borowaniu w mózgu innymi nausznikami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to teraz na serio? Jesli mowisz o pomiarach z innerfidelity to moze powiedz jak Ty je interpretujesz to porownany notatki bo cos mi sie wydaje ze patrzyny na inne dane.

 

30hz wyglada rzeczywiscie bardzo dobrze co oznacza dobry bas i subbas ale 300hz rosnie strasznie powoli co oznacza slaba wyzsza srednice i stlamszone wysokie tony. Widac za to dobra srednice.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał:

Ty to teraz na serio? Jesli mowisz o pomiarach z innerfidelity to moze powiedz jak Ty je interpretujesz to porownany notatki bo cos mi sie wydaje ze patrzyny na inne dane.

 

30hz wyglada rzeczywiscie bardzo dobrze co oznacza dobry bas i subbas ale 300hz rosnie strasznie powoli co oznacza slabe wysokie tony. Widac za to dobra srednice.

 

Ja tam się nie znam na wykresach i nigdy się nimi nie sugerowałem. Góra w Hawkach jest taka, jaką zapamiętałem - świetna.

 

Niewygrzane, ze smartfona :)

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

Ja nie slysze tam gory, nie ma jej tez na wykresie, nie ma jej na pomiarze prostokatnym ale Wy ja slyszycie. Ok ja wymiekam :)

Ty to teraz na serio?

Pewnie wolisz to

StaxSRLambdaSignature.pdf

 

:D i to

2EA5633D-6D04-4D3F-8341-2B2790D0F38D.jpeg

 

 

 

1 godzinę temu, Spawn napisał:

ale 300hz rosnie strasznie powoli co oznacza slaba wyzsza srednice i stlamszone wysokie tony.

Ha ha!!! Ja u hołków widzę tak samo strome pierwsze zbocze jak w przytoczonych wyżej staxach, tylko odpowiednio wytłumioną nadaktywność membrany i niemal idealne odwzorowanie podanego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzis wiadomo ze pomiary elektrostatow nie wygladaja az tak super ale z uwagi na kompletnie inna technologie nie mozna wynikow interpretowac w ten sam sposob. Jakby to byl pomiar dynamika to bym powiedzial ze lambdy to jasne i ostre sluchawki z dobra rowna srednica ale ze to elektrostaty to sa jasne ale nigdy ostre. Idealnie obrazuje to zdjecie ktore wkleiles, niby gwozdzie i powinien byc grymas ale jednak pan wyglada na bardzo zrelaksowanego.

 

W staxach rolloff na basie jest wiadomy bo stare lambdy z lat 80 sa znane ze slabowitego basu. 404le oraz 507 dla 30hz maja juz super wykres a do tego rowniejszy dla 300hz wiec sie to ladnie razem balansuje. Zawsze beda szly w kierunku jasnosci ale jednak jest bardzo blisko neutralnosci.

 

Bierzesz bogate, gestsze, organiczne, zrelaksowane, nie wyzylowane zrodlo, czytaj nie na ess sabre :D podpinasz pod lampowy energizer, dobierasz kabelki i gra to razem ze hej. Jest detal, niuans, szybkosc ale i naturalnosc i organicznosc bo sluchawki przekazuja wiernie to co daje dobre zrodlo a nie przeksztalcaja tego w papke. Jakbym mial ostro, nerwowo i sucho brzmiace zrodlo to rzeczywiscie bylbym tego w stanie sluchac chyba tylko na hawkach.

 

W holkach pierwsze zbocze dla 300hz jest owszem strome ale bardzo nisko siega a jak sam pewnie wiesz idealnie to powinno byc troche przestrzelone. Potem przyrost jest bardzo powolny to oznacza ze wysokich jest malusienko i sa powolne a w polaczeniu z bardzo duzym basem ledwo je slychac dlatego pisze ze sa stlamszone.

 

Po wykresie widac ze moze i maja malo znieksztalcen ale to jednak mulowate brzmienie co utwierdza mnie w przekonaniu ze jednak dobrze slysze ;) Owle maja lepsze, rowniejsze pomiary.  Gora nadal troche przygaszona ale ze bas tez rowniejszy to ogolnie blizej neutralnosci.

 

Dla mnie ogolnie wykresy nie sa wyrocznia bo jednak wole sluchac niz ogladac ale jak entuzjasta hawkow przytacza wykresy ktore potwierdzaja moje spostrzezenia z odsluchow to cos chyba jest na rzeczy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Gładziutkie te Lambdy i przyjemne jak HD800s, potwierdzam, wyraziście ale nie kalecząco ucha, bajka...czyste.

Tak tak, wystarczy tylko, że szlak trafi najwrażliwsze rzęski i potem już poezja:D

 

3 godziny temu, Spawn napisał:

Dla mnie ogolnie wykresy nie sa wyrocznia bo jednak wole sluchac niz ogladac

Dla mnie w sumie też.

 

3 godziny temu, Spawn napisał:

ale jak entuzjasta hawkow przytacza wykresy ktore potwierdzaja moje spostrzezenia z odsluchow to cos chyba jest na rzeczy.

Spójrz jakie to piękne - każdy z nas usłyszał swoją interpretację hołkowykresów:woot:. Jest więc wszystko dobrze.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh Nighthawki, pamiętam jak je kupiłem (używki od Audionanika) - wielki hajp przed pierwszym odsłuchem. 

Miałem wtedy ciemne ale świetnie grające T50RP MK2 modowane przez Perula i moje homoseksualne He-500.

 

No i podłączyłem sobie Hawki, posłuchałem 25 minut, sprawdziłem czy mi się wzmacniacz nie zepsuł, posłuchałem jeszcze 5, zmieniłem IC XLR, znowu sprawdziłem czy mi się wzmacniacz jednak nie zepsuł i odłożyłem na dwa tygodnie.

Po dwóch tygodniach, jak w nich posiedziałem kilka godzin, faktycznie słuch się przyzwyczaił i było sporo lepiej, ale i tak modowane T50RP Mk2 stawiałem wyżej, przynajmniej jako allroundery.

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na źle dobranym torze grają jak zepsute albo jak altusy na wzmacniaczu diory z podkręconym basem do oporu i w jakimś małym pomieszczeniu (takie mi skojarzenie przychodzi, mam nadzieje, że nikt nie poczuje się urażony z tego powodu jeśli lubi te słuchawki) :)

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Firegon napisał:

Ahhh Nighthawki, pamiętam jak je kupiłem (używki od Audionanika) - wielki hajp przed pierwszym odsłuchem. 

Miałem wtedy ciemne ale świetnie grające T50RP MK2 modowane przez Perula i moje homoseksualne He-500.

 

No i podłączyłem sobie Hawki, posłuchałem 25 minut, sprawdziłem czy mi się wzmacniacz nie zepsuł, posłuchałem jeszcze 5, zmieniłem IC XLR, znowu sprawdziłem czy mi się wzmacniacz jednak nie zepsuł i odłożyłem na dwa tygodnie.

Po dwóch tygodniach, jak w nich posiedziałem kilka godzin, faktycznie słuch się przyzwyczaił i było sporo lepiej, ale i tak modowane T50RP Mk2 stawiałem wyżej, przynajmniej jako allroundery.

 

 

No tak ,zgadza się ...nie wolno oceniać Hawków po kilku/nastu minutach odsłuchu bo można je skrzywdzić mocno.

Najlepiej kilka dni i tylko ich słuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

Ale owle juz calkiem przyjemne. Nadal przyciemnione i basowe ale nie do oporu. Do paru tysiecy chyba nie ma w tym momencie lepszych zamknietych nausznych sluchawek.

*zerka na swoje modowane Sonorusy VI*

*wspomina swoje modowane Sonorusy III*

*zerka na swoje MSR7SE*

Cóż, co osoba to opinia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, timecage napisał:

*zerka na swoje modowane Sonorusy VI*

*wspomina swoje modowane Sonorusy III*

*zerka na swoje MSR7SE*

Cóż, co osoba to opinia :).

Modowane sprzety maja to do siebie ze graja rewelacyjnie ale glownie dla tego kto te mody wprowadzal ;)

 

Msr7se nie znam ale zwykle msr7 z tego co zapamietalem maja dla mnie nieakceptowalne wysokie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Modowane sprzety maja to do siebie ze graja rewelacyjnie ale glownie dla tego kto te mody wprowadzal ;)

 

Msr7se nie znam ale zwykle msr7 z tego co zapamietalem maja dla mnie nieakceptowalne wysokie.

Przez mody miałem na myśli zmianę padów. I akurat słuchało ich wcale sporo osób.

No ale jesteśmy w wątku o słuchawkach Audioquesta, więc sure, Owle the best, kolejka jedzie dalej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności