Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jaworrr napisał:

Zostaw sobie na piecyku, niech sobie pograją, na niedzielę jeszcze nie będą gotowe ale do 300h będzie już bliżej. Producent podaje 150, ale lepiej więcej, przegrzać się nie da :) 

Dokładna liczba godzin wygrzewania to ponoć 264, chociaż znawcy tematu po wielu badaniach skłaniają się raczej ku 271.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał:

Nie rozumiem również opisów w stylu "są mało szczegółowe" "nie do analizowania muzyki raczej" "nie do delektowania się niuansami" itp:woot:

 

Co co wczoraj usłyszałem to było pogrubione brzmienie, źle oddające szmery bajery i zbyt ciemne aby doszukiwać się tam niuansów. Ok one potrafiły błysnąć ale to tak troche jak światło odbite od lustra wody w studni. Ja już dobrze po trzydziestce jestem ale słysze do 15khz. Przy Hawkach wystarczy słyszeć do 4khz bo potem się już nic tam nie dzieje, ilość basu to jeszcze potęguje.

 

Już złagodzone i eufonicznie brzmiące Denony D7000 mają więcej iskry i mniej basu. Widać to na wykresie z innerfidelity.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z head-fi:

 

"Hello AudioQuest Dealer,
After much thought and discussion, AQ is leaving the headphone category and will stop production of the NightHawk and NightOwl headphones. These have been very popular, and we have sold tens of thousands of pairs, but to fully develop the range would take all our efforts away from our cable business, which is why we are all here in the first place! Therefore, once we have sold out existing stocks we will not be ordering more from the factory. 
This will be sad news for many of you, and we are very grateful for all of the effort that you put into making these a global success for AudioQuest. The reviews and dealer acceptance have been fantastic, which only makes the next stage easier for us all: we now have an opportunity for you all to take part in a great sell-out action!"

 

Spieszcie się kochać jastrzębie, tak szybko odlatują.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spawn napisał:

Ja już dobrze po trzydziestce jestem ale słysze do 15khz.

To nie ma większego znaczenia, najważniejsze są częstotliwości do ok. 9khz; ja słyszę do 13khz, a Maksymiuk pewnie do siedmiu w jego wieku - może zechcesz z nim powalczyć kto  trafniej wytypuje do kogo należą niedostrojone skrzypce w orkiestrze?

 

28 minut temu, Spawn napisał:

było pogrubione brzmienie, źle oddające szmery bajery i zbyt ciemne aby doszukiwać się tam niuansów

To jest właśnie efekt przyzwyczajenia do innej sygnatury dźwięku; niuansów akurat jest w hawkach bez liku, inne mogą o tym pomarzyć.

 

28 minut temu, Spawn napisał:

wystarczy słyszeć do 4khz bo potem się już nic tam nie dzieje.

Żonama słyszy do 18khz, w porywach 19 khz - sprawdzone (coż taki wynik, bo geny plus nie używa słuchawek;))sprawdzałem na niej zakres jaki odtwarzają hawki...i powiem Ci, że konfabulujesz ale rozumiem to;) - nie denerwuj się, pisałem przecież że jak na pierwszy kontakt z prawdziwym dźwiękiem, to i tak nie było źle.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Spawn napisał:

 

Co co wczoraj usłyszałem to było pogrubione brzmienie, źle oddające szmery bajery i zbyt ciemne aby doszukiwać się tam niuansów.

Bo wiele słuchawek na rynku te szmery bajery uwypukla i potem wydaje nam się, że to naturalne, że są tak bardzo wyraźne :).

 

Ktoś liczy ile fal tej samej dyskusji było już w tym wątku? :D Nie to, żeby mi to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

powiem Ci, że konfabulujesz ale rozumiem to;) - nie denerwuj się, pisałem przecież że jak na pierwszy kontakt z prawdziwym dźwiękiem, to i tak nie było źle.

 

Dźwięk w hawkach jest bardzo prawdziwy, niemal tak prawdziwy jakbym słuchał koncertu na żywo tyle że mając miejsca wykupione w kotłowni pod sceną i dźwięk dobiegał z kanału wentylacyjnego ;) 

 

Pozdrów żonę ode mnie :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał:

Bo wiele słuchawek na rynku te szmery bajery uwypukla i potem wydaje nam się, że to naturalne, że są tak bardzo wyraźne :).

 

Ktoś liczy ile fal tej samej dyskusji było już w tym wątku? :D Nie to, żeby mi to przeszkadzało.

Audionanik likes this!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, timecage napisał:

Bo wiele słuchawek na rynku te szmery bajery uwypukla i potem wydaje nam się, że to naturalne, że są tak bardzo wyraźne :).

 

Pewnie są takie co uwypuklają ale te szmery bajery są na nagraniu studyjnym. Wokalista śpiewa prosto do mikrofonu, mikrofon stoi zaraz przy gitarze więc szmery bajery tam są więc czemu sprzęt odtwarzający za pare tysi miałby je pomijać? Jak idziesz na koncert to siedzisz ileśtam dziesiat metrów od sceny i dochodzi Ci akustyka pomieszczenia dlatego nigdy nie ma dwóch tak samo brzmiacych koncertów. Hawki natomiast same robią sobie akustykę wnętrza i zacierają detale które są na nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

... Ja już dobrze po trzydziestce jestem ale słysze do 15khz...

 

14 minut temu, audionanik napisał:

To nie ma większego znaczenia, najważniejsze są częstotliwości do ok. 9khz; ja słyszę do 13khz, ...

Żona ma słyszy do 18khz, w porywach 19 khz - sprawdzone (coż taki wynik, bo geny plus nie używa słuchawek;))...

Stare dziadki - ja 16kHz jeszcze słyszę :P

Co do żony, to chyba bardziej kwestia genów i ćwiczenia słuchu - moja siostra śpiewaczka (kształciła się muzycznie łącznie ze 20 lat) słucha na słuchawkach, a mimo to ma nawet nadwrażliwość na wysokie tony. Usłyszeć 18kHz to dla niej nie problem, chyba do 22kHz jej kiedyś wyszło.

 

Poniżej charakterystyka moich Fostexów T40rp (odwrócona), nałożona oczywiście na mój słuch ;)

Fostex T40rp - char.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

 

Pewnie są takie co uwypuklają ale te szmery bajery są na nagraniu studyjnym. Wokalista śpiewa prosto do mikrofonu, mikrofon stoi zaraz przy gitarze więc szmery bajery tam są więc czemu sprzęt odtwarzający za pare tysi miałby je pomijać? Jak idziesz na koncert to siedzisz ileśtam dziesiat metrów od sceny i dochodzi Ci akustyka pomieszczenia dlatego nigdy nie ma dwóch tak samo brzmiacych koncertów. Hawki natomiast same robią sobie akustykę wnętrza i zacierają detale które są na nagraniu.

Zacierają jedno, uwypuklają drugie, no popatrz - zupełnie jak większość słuchawek na rynku :D. Dlatego nie rozumiem w czym problem. Jak są takie TH900, których średnica egzystuje w czarnej dziurze, to jest okej, ale jak Hawki rozpływają część mikrodetali w pogłosach to już są złe? Nie, nie złe, inne.

 

Poza tym mam wrażenie, że przez detale masz na myśli mikrodetale, a to robi sporą różnicę.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

 

Dźwięk w hawkach jest bardzo prawdziwy, niemal tak prawdziwy jakbym słuchał koncertu na żywo tyle że mając miejsca wykupione w kotłowni pod sceną i dźwięk dobiegał z kanału wentylacyjnego ;) 

 

Pozdrów żonę ode mnie :)

 

Co robiłeś w kotłowni podczas koncertu?! giphy.gif

Rozumiem jakieś audiofilskie doznania... ale wentylacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage Hawki nie są złe tak samo jak th900 nie są dobre. Ich indywidualne charakterystyki dla jednych są wadą dla innych zaletą o czym pisałem już wcześniej tyle że Ty to słyszysz i podoba Ci się to, a @audionanik jakoś inaczej to słyszy ;) 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh boy

 

może będą warte melony za kilka lat

 

@audionanik przyznaj się, ile % masz od mojego zakupu? :D

 

20180420_104240_HDR.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

@timecage Hawki nie są złe tak samo jak th900 nie są dobre. Ich indywidualne charakterystyki dla jednych są wadą dla innych zaletą o czym pisałem już wcześniej tyle że Ty to słyszysz i podoba Ci się to, a @audionanik jakoś inaczej to słyszy ;) 

Mnie się podobają i Staxy, i Sonorusy VI, i Hawki, i nawet EL-8. Lubię jak jest ciekawie :D.

 

3 minuty temu, Seler666 napisał:

Dobrze dobrze, całe forum się obkupi, to w komisie po 5 stówek będą latać. ^^

Jak się tak wszyscy obkupili to może mi ktoś jedną parę padów odsprzeda :ph34r:.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te słuchawki intrygują, ale pamiętam, jak w którymś sklepie je założyłem, podpiąłem pod grajka i od razu mi się wypadek ze studnią z dzieciństwa przypomniał. Straszna trauma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, aż mi się stare czasy po takich wpisach przypominają, jeszcze tylko na Hibiego czekamy! :)

Super słuchaweczki te NH, dzięki którym forum odżywa chociaż w jednym temacie!

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

to chyba bardziej kwestia genów i ćwiczenia słuchu - moja siostra śpiewaczka (kształciła się muzycznie łącznie ze 20 lat) słucha na słuchawkach, a mimo to ma nawet nadwrażliwość na wysokie tony. Usłyszeć 18kHz to dla niej nie problem, chyba do 22kHz jej kiedyś wyszło.

Ile ma siostra lat? Wiek ma tu największe znaczenie. Ja mam 49, żona jest 10 lat młodsza, więc ja jestem w normie, a ona znacznie powyżej.:D

 

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

@audionanik przyznaj się, ile % masz od mojego zakupu? :D

image.pngto za zakup, bo normalne wyszli.

Co do profitów, to w nagrodę zaproponowano mi dwutygodniowy czas oczekiwania na kabel od AQ po zadatku, z prolongatą do ŚWIĘTEGO KIEDYŚ TAM W PRZYSZŁOŚCI, tak więc nie w kij dmuchał!

 

Godzinę temu, Seler666 napisał:

Dobrze dobrze, całe forum się obkupi, to w komisie po 5 stówek będą latać. ^^

Hajp mi na rękę jest, bo se dokupię w komisie drugą parę na zapas (skoro mają zakończyć produkcję [?]).

 

@Spawn, dzięki przekażę żonie:).

Ja uważam, że określenie "niezłe" to za mało w stosunku do hołków. Wg mnie są wybitne. Trudno mi tu argumentować; podobnie jak przekonywać do jakiegoś arcydzieła, które choć wysokiej próby, nie leży w guście oponenta. Na dokładkę mam skłonności do wymądrzania się, wyzłośliwiania i lekkiego dymienia na forum - to nie ułatwia sprawy, ponieważ i Ty cięty jęzor masz. Masz też sporo racji mówiąc o wadach hawków (ale nie do końca, bo trochę przesadzasz), więc jestem trochę w dupie. Mam jednak nadzieję, że kiedyś poświęcisz im więcej uwagi, dobrej woli i może otworzysz się na ich sposób prezentacji, a w konsekwencji - tuszę - docenisz (grado to zła analogia - zbyt pojechane i te zniekształcenia!).

10 minut temu, kartonik napisał:

Co się tu dzieje. Taki hype robicie, że chyba nie wytrzymam i kupię te słuchawki :ph34r:

Słusznie.

37 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ahh, aż mi się stare czasy po takich wpisach przypominają, jeszcze tylko na Hibiego czekamy! :)

Super słuchaweczki te NH, dzięki którym forum odżywa chociaż w jednym temacie!

Ha ha, Hibi czai się do skoku ukryty.

Czekamy, będzie weselej:D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Ile ma siostra lat? Wiek ma tu największe znaczenie. Ja mam 49, żona jest 10 lat młodsza, więc ja jestem w normie, a ona znacznie powyżej.:D

Siostra wpół do czterdziestki ;) .

Nie strasz, że mi w 5-6 lat tyle słuch poleci - szczerze w to wątpię, bo mi ostatnio nawet szumy uszne zniknęły :)

Jedynie pisk w uszach pozostał, ale mam go odkąd pamiętam (a pamiętam od średniego dzieciaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał:

Siostra wpół do czterdziestki ;) .

Nie strasz, że mi w 5-6 lat tyle słuch poleci - szczerze w to wątpię, bo mi ostatnio nawet szumy uszne zniknęły :)

Jedynie pisk w uszach pozostał, ale mam go odkąd pamiętam (a pamiętam od średniego dzieciaka).

Mi poleciał w ostatnich latach jakoś, wiec wszystko przed Tobą :D. No i górny zakres to nie wszystko, możesz mieć jeszcze wąskie studzienki na niższych zakresach:D. Ale nie tragizujmy, to nadal nie musi być przeszkoda w delektowaniu się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności