Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Soundman1200 napisał:

ale kasy brak, szczęściarze....:)

 

Czyżby to było powodem?:

 

 

 

 

 

8 godzin temu, audionanik napisał:

Ej no, nie musisz ich zaraz kupować, żeby nas trochę rozerwać miażdżącą krytyką - na ten cel mogę Ci je pożyczyć kiedyś.

 

I jak Ci niby potem spojrze w oczy podczas oddawania? Będę się czuł zupełnie tak samo jakbym rano żegnał dziewczyne mówiąc: "było fajnie, napewno zadzwonie" - chociaż wcale nie mam zamiaru....... ;) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ale się rzucili na te przecenione Hawki, jak po mięso za komuny...kaszankę rzucili, hurmem do sklepu...he,he.:D

Ale się śmieję bo sam bym poleciał...ale kasy brak, szczęściarze....:)

 

Walczyłem ile sił, ale nie dałem rady. Przywalili takim promo że po prostu ten przelicznik cena/jakość jest brutalny. Trzeba było kupić. 

 

Nie wiem tylko, jak mogłem się w ogóle zastanawiać. Chociaż wiem. Beyery T1. Szkoda mi ich będzie...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ale się rzucili na te przecenione Hawki, jak po mięso za komuny...kaszankę rzucili, hurmem do sklepu...he,he.:D

Ale się śmieję bo sam bym poleciał...ale kasy brak, szczęściarze....:)

A może to Ty jesteś szczęściarzem? Ja to się nawet cieszę, że mnie nie stać na nowe altusy 380, bo pewnie bym nie wytrzymał i kupił :ph34r:

 

Promocja dobra na te hołki, są warte tej ceny ;) ja będę szukał chyba używanych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można albo nie mieć pieniędzy, albo już mieć co się chciało. Oba sposoby dobre na zakupową gorączkę :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180418_161315.jpg

Najlepsze towarzystwo dla NH z jakim miałem do tej pory do czynienia jak dla mnie (a było tego sporo). Nie moja sprawa, nie mój biznes, ale bierna postawa naczalstwa Mp3stora (jeśli chodzi o marketing wyrobów smsl) jest dla mnie niepojęta:woot:.

Dźwięk idealny, bas kopie, wędruje swobodnie góra-dół pokazując tysiąc oblicz; średnica bez żadnych dodatków, poświaty, ale i bez braków; góra punktowa bez fleszów/rozbłysków, przy tym miękka i naturalna; całe pasmo pod doskonałą kontrolą; genialna holografia....cena 6 paczek:ph34r:

(Sanskrit sk pha też super, nawet lepiej, ale jaśniej)

Teraz tylko kabel z xlrem dorwę do hołków i zdrowy.

 

...i ta czystość przekazu...ta idealna cisza w tle...ten brak zniekształceń...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że już zmiana kabelka w Hawkach nie zawsze jest na plus...

Nadal mnie zadziwia jak specjalistyczna firma od kabli wypuściła tak słabe technicznie kable, psujące się, za krótkie, dźwiękowo bajka....ale, niesmak mocny pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, timecage napisał:

No można albo nie mieć pieniędzy, albo już mieć co się chciało. Oba sposoby dobre na zakupową gorączkę :).

No można albo nie mieć pieniędzy, albo już mieć co się chciało. Oba sposoby dobre na zakupową gorączkę :).

 

Na drugie zawsze jest dobry czas.

 

Pierwsze to nie przeszkoda dla prawdziwego audiofila. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audionanik napisał:

 

Ej no, nie musisz ich zaraz kupować, żeby nas trochę rozerwać miażdżącą krytyką - na ten cel mogę Ci je pożyczyć kiedyś.

Bier nowe, są z padami ratunkowymi:lol:

Dzwoń jak będziesz, może będę w chałupie to Ci kawę zrobię.;)

 

Dzięki za zaproszenie :), ale nie byłem sam i musiałem się zadowolić szybkim odsłuchem w Top hiFi.

No i powiem, że jestem skołowany. Po podłączeniu Sów do ich zestawu (Lehman + odtwarzacz sieciowy Node) zagrało to słabo. Średnica głucha, drewniana, bas słaby. Mocno się zdziwiłem. Potem sprzedawca podłączył mi  Carbony i to zagrało jak jak należy. Nielubiany przeze mnie pogłos był słyszalny ale jakoś tak mniej mi przeszkadzał, niż jak miałem pożyczone poprzednie "drewniane" NH. Każdy powrót do Sów powodował u mnie szybką chęć  zmiany na NHC. I teraz nie wiem, czy sprzęt towarzyszący nie służył Sowie, czy po prostu one tak grają w stosunku do NHC. Po internetowych opisach miało być pewne, że Sowy bardziej mi przypadną do gustu a stało się odwrotnie.

Z tego co mówił sprzedawca, to Sowy były już trochę wygrzana, a NH wyjął prosto z pudełka. Mogło to mieć znaczenie, ale na pewno nie aż tak duże, jak to było słyszalne.

 

 

 

 

 

Edytowane przez kartonik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kartonik, ja wybrałem karbony nie dla wygłupu, tylko dla mnie one są lepsze. Pisałem że Sowy „obiektywnie” są lepsze mając na myśli oczekiwania tzw. „większości” audiofilskiej. Jakbyś se jeszcze podłączył karbony do tego całego sapa9, to stwierdziłbyś: a co to są w ogóle pogłosy?

 Sposób w jaki prezentowane są te najlepsze ever słuchawki, w sieci sprzedaży....a dobra, bez komentarza...

Ale muszę chociaż o tym jak sprzedawany jest do nich alternatywny oryginalny kabel: żadnego info o istnieniu, chyba ze se wyprosisz, żadnego info o cenie budowie brzmieniu itd chyba ze wyzebrasz, aby kupić musisz go zadatkować(Sic!), następnie jak zapłacisz (!) masz  CZEKAĆ co najmniej dwa tyg. ze wskazaniem na znaaacznie dłużej. Innymi słowy jak chcesz kupić wielokrotnie przedrozony produkt (600 pln za 2m z xlrem) to może ci zrobimy tę łachę i cię oskubiemy, ale najpierw wejdź pod stół i szczekaj.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedak...Cześć jego pamięci...zaprzedał się muzykalności, gdy nawet najtańsze Staxy rozwalają Hawki jak chcą...

Witam w mojej rodzinie, ciemna strona mocy z chęcią przyjmuje nowy narybek, zbroję i karabin laserowy odbierzesz u ....ha,ha.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, audionanik napisał:

@kartonik, ja wybrałem karbony nie dla wygłupu, tylko dla mnie one są lepsze. Pisałem że Sowy „obiektywnie” są lepsze mając na myśli oczekiwania tzw. „większości” audiofilskiej. Jakbyś se jeszcze podłączył karbony do tego całego sapa9, to stwierdziłbyś: a co to są w ogóle pogłosy?

 

Wszystko pięknie, ładnie ale te Sowy w stosunku do Carbonów grały jakby kosztowały max 500 zł. Coś tu jest nie tak.

A tak w ogóle, to Carbony grają tak samo jak NH i tylko różnią się kolorem muszli, czy jednak jest jakaś tam różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Soundman1200 napisał:

Mieć Staxy a przejść na Hawki...to jak zamienić Merca na Poloneza...niby też jedzie ale....he,he.

Raczej karocę na limuzynę.

2 minuty temu, kartonik napisał:

A tak w ogóle, to Carbony grają tak samo jak NH i tylko różnią się kolorem muszli, czy jednak jest jakaś tam różnica?

 Nie podejmuje się z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Staxy majà jedynie lepszy bas (duża płaska membrana) i czasem średnicę, są też jaśniejsze, resztę wolę holkową, a zwłaszcza górę która jest i bardziej naturalna, i bardziej szczegółowa. NH w ogóle są bardziej szczegółowe od wszystkich staxow jakie słyszałem. Z resztą th900 też, ale one nie są naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednego nie mogę pojąć i wybaczyć Audionanikowi, że się na DT150 nie poznał...to do tej pory jeden z moich największych zdziwień ever w życiu...

Wydawało by się że mamy te same zaopatrywania na muzykę a jednak...

A nawet Evil je docenił...he,he...choć o T1 nie wspomniał, ja mu dam...

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Frenchcore napisał:

Ktoś testował pady hybrydowe na Carbonach i odwrotnie Proteina na starych starych NH ?

Jeśli to one tak uszczuplają pogłos to chętnie sobie kupie w top HiFi 250 kosztują

Ja grałem na starych nh z proteinami, ale wróciłem do hybryd. Na karbonach mam micro suede i w to mi graj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

 

Staxy majà jedynie lepszy bas (duża płaska membrana) i czasem średnicę, są też jaśniejsze, resztę wolę holkową, a zwłaszcza górę która jest i bardziej naturalna, i bardziej szczegółowa. NH w ogóle są bardziej szczegółowe od wszystkich staxow jakie słyszałem. Z resztą th900 też, ale one nie są naturalne.

No dobrze to ja maniak dynamików i fan planarów coś powiem...co to się porobiło...

Gdzie świni przed perły?

Żadne ,podkreślam żadne dynamiki czy też planary nie zagrały mi tak czysto i naturalnie jak Staxy i tu nie ma co dywagować...

Oczywiście dynamiki nadrabiają podbitym basem i ocieploną, zniekształconą średnicą by się gęba uśmiechała ale do realności to się ma nijak.

Można gadać tak czy siak, ale Staxy rządzą na rynku muzycznym i basta...co nie oznacza że je bym kupił, ależ skąd...są niewygodne i po co mi prawda w życiu jak ja chcę bajki?!

Tak więc rozumiem że ktoś woli Hawki od nich, piękna to ci bajka oj piękna, ale konkurować?.....szkoda gadać...nie ta technologia panie tego...

Staxy zjadają 98% słuchawek na rynku i tyle...polecam posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Noah napisał:

 @audionanik co ja czytam , hawki maja bardziej  detaliczna górę od staxow ?

To chyba słabszy dzień albo tydzień Audionanika, pogubił się nam kolega, zamienia się w Soundmana....:P

Nawet najtańsze Staxy rozwalają górą oraz detalem większość konkurencji na rynku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

 

Staxy majà jedynie lepszy bas (duża płaska membrana) i czasem średnicę, są też jaśniejsze, resztę wolę holkową, a zwłaszcza górę która jest i bardziej naturalna, i bardziej szczegółowa. NH w ogóle są bardziej szczegółowe od wszystkich staxow jakie słyszałem. Z resztą th900 też, ale one nie są naturalne.

Chyba mamy drugiego Soundmana, jak tak popatrzeć pod kątem eksplozji nieskrępowanych zachwytów ;). A Lambdy 700 słyszał? Bo ja mam je oraz Hawki i podczas gdy górę tych drugich zdecydowanie uwielbiam, to z tymi pierwszymi szans nie ma.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności