Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, audionanik napisał:

...

Np. codzienne używanie dokanałowek przez około godzinę w ciągu roku degraduje słuch jak kilkadziesiąt lat życia:). Ale może jest jeszcze cień nadziei dla @Spawn i rzęski mu odżyją?...

...ha ha, nie no spoko, żartowałem - taka degradacja to oczywiście proces nieodwracalny jak zużycie szkliwa na zębach:D. Na pocieszenie dodam, że używanie nawet zwykłych otwartych słuchawek jest też bardzo szkodliwe dla słuchu (co prawda, nie aż tak jak dokanałówek) wiec umiar wskazany bardzo.

Tak naprawdę wszystko zależy od ilości dB i czasu ekspozycji, a nie tego czy i jakie słuchawki używasz. Fakt dokanałowe przez odizolowanie kanału od otoczenia powodują dużo szybsze namnażanie się bakterii, ale to też niekoniecznie musi mieć negatywne skutki dla słuchu jeśli od czasu do czasu wyjmie się słuchawki i kanał się przewietrzy.

W czasach kiedy używałem dokanałowych słuchawek nie zauważyłem u siebie pogorszenia słuchu. Słuchałem na pewno ponad godzinę dziennie, ale za to bardzo cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel napisał:

Sprawa jest prosta - nie ma przesłanek, dla których NightHawki mogłyby kosztować więcej niż Beyerdynamic T90, a te ostatnie dawało się wyrwać poniżej 1500zł z wysyłką. Nie wiem jak teraz, bo te kupione 4 lata temu jeszcze mi grają. :)

Oj są baardzo duże przesłanki ku temu żeby Hawki kosztowały sporo więcej od T90...he,he.

To dwa różne światy, T90 ostre i chude żyletki dla masochistów....

Hawki to rozkosz dla ucha, jedne z najbardziej analogowo grających dynamików, rewelacja za te 1,5tys....okazja roku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbony jeszcze mają TĘ magię.

V30 nie pamietam ( chyba Sławek mi kiedyś puszczał), ale powinno być dobrze, smsl idea np daje radę.

Bardzo się wstydzę, ale z Jacka macbooka tez podoba mi się ich dźwięk - co zrobić?

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

@audionanik jako, że widzę, że wkręciłeś się na dobre... i że też, mimo ich oczywistych wad czułeś magię NH którą z kolei Owle już zgubiły moje ostatnie pytanie brzmi - czy te Carbony mają jeszcze tą magię? Podłączałbym je pod V30 - ktoś słuchał? Powinno to się razem bardzo fajnie zgrać, tak strzelam.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Tak naprawdę wszystko zależy od ilości dB i czasu ekspozycji, a nie tego czy i jakie słuchawki używasz. Fakt dokanałowe przez odizolowanie kanału od otoczenia powodują dużo szybsze namnażanie się bakterii, ale to też niekoniecznie musi mieć negatywne skutki dla słuchu jeśli od czasu do czasu wyjmie się słuchawki i kanał się przewietrzy.

W czasach kiedy używałem dokanałowych słuchawek nie zauważyłem u siebie pogorszenia słuchu. Słuchałem na pewno ponad godzinę dziennie, ale za to bardzo cicho.

Perul, pocieszaj się jeśli Ci to poprawia humor i uspokaja. Nawet jeżeli teraz odstawisz słuchawki to za parę lat i tak Ci wyjdą bokiem. 

To jak z paleniem i gorzałką, są goście co przywołują sobie postać Churchila za wzór i kozaczą, jednak ci z rakiem płuc lub czekający na przeszczep wątroby...trochę jakby mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple generalnie czy to w iPhonach czy w MacBookach daje radę dźwiękowo. Mój 3-letni Air z którymś cirrus logiciem na pokładzie wyciera podłogę wszystkimi laptopami z Windowsem, jakie znam. Zaznaczam - mówię tylko o jakości wyjścia słuchawkowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem jeszcze na torze:

mój dacF701006C-75E0-41AB-9429-6D7D797C3175.jpegC18A3293-77B8-4EB8-9940-592C250C3B62.jpeg

xlry by Johnys i smls sap9 (wyjście Jacek)...no i trafiony zatopiony. Nie wiem jak z innymi słuchawkami ( sprawdzę jeszcze hd540), ale z nh jest rewelacja. Jestem zaskoczony, bo kość z sapa - tpa6120A2 jest mi znana (holdegron) i poprawnie, ale bez szału było. W tym secie natomiast - doskonała holografia i barwa, co za kontrola nad holkami! Wow!

 

... chyba ta bezduszność tpa dobrze współgra z pogłosami i basem nh:)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień nie szukaj Sów, one nocą są... A nieprawda, bo kurier lekko po 13 zajechał z paką. Zanim się do nich dobrałem, to musiałem zwalczyć mechanizm antywłamaniowy stosowany przez AQ, potem przyszło odpakowywanie samych słuchawek, starannie zresztą chronionych gąbkami i foliami (za mało chyba nowych słuchawek kupowałem do tej pory :P). No i tak: 

 

Nie spotkałem się wcześniej z adnotacją producenta o wygrzewaniu słuchawek, może za słabo po instrukcjach szukałem... :D

Słuchawki wyglądem sprawiają dobre wrażenie, to na pewno. Pady muszą się dopasować do bani, ale od razu po założeniu ich na głowę czuć, że w końcu! mamy wygodne słuchawki zamknięte, chociaż może przesadzam - bo takie Beyery T5p2 też są niczemu sobie. Ale już Denony D7200 w tym aspekcie pozostawiały trochę do życzenia, lekkie imadła, choć też im dalej w las tym lepiej, mimo wszystko jednak... Tu od początku jest dobry feeling #oklaski

 

Duży jacek fabrycznie zaaplikowany, no to podpiąłem od razu pod stacjonarkę, pierwsze wrażenia pozytywne. Trochę gęsto, ale żadnego mulenia, absolutny brak wrzaskliwości czy przejaskrawienia. To lubię! 

 

Co dalej, posłuchamy ;)

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odebrałem dzisiaj swoje... niestety nie pachną tak jak kiedyś moje nowe Hawki :( dla mnie ten zapach był cudowny, kontrastował z zapachem Krakowskiego powietrza :) 

 

Ahhhh, znów poczuć ten klimat, lekko szara mgiełka, trochę tajemnicy. Na razie gęsto i ciemno, @Undertaker im trzeba dać powyżej 300h! I nie puszczać za żadne skarby One nocą są czy jak to się nazywa... bo Sowa zdechnie od tego...

 

... jedno co drażni od początku to kabel - audioquesta powinni na nim powiesić... jest tak solidny, że nie zostawia szans na przeżycie.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Oj tam, mi się bit podoba :D W każdym razie repertuar mam zróżnicowany. Póki co, czego bym nie puścił, to gra to bardzo dobrze. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są to słuchawki nowe i trzeba dać im czas, ale już teraz widzę, że to będzie u mnie raczej kwestia ewentualnego "zaskoczenia się" efektami wygrzewania, niż oczekiwanie na konkretne zmiany. Dźwięk podoba mi się już out of the box. 

 

Nie wiem, czy to najlepsze zamknięte jakie miałem, bo wyżej wymieniłem nielichą konkurencję (T5p.2 i D7200). Za wcześnie, żeby to oceniać. Na pewno nie odrzuciły mnie jak Beyery na początku (choć im dłużej je miałem, tym bardziej mnie przekonywały do siebie), w przypadku D7200 nie było efektu WOW, ale tam miałem wrażenie, że oprócz bardzo dobrej jakości i tonalności brakowało hmmm, takiej kropki nad i, jakiegoś wyrafinowania. Zakładając takie Beyery T1 czy właśnie NightOwle mam wrażenie, że każda z tych par kryje w sobie coś specjalnego, wyjątkowego. Przy czym AudioQuesty to fun i takie bardzo malownicze brzmienie, wrażenie bardzo spójnego przekazu, nieco zagęszczonego ale to mi się bardzo podoba. Oby się to z wygrzewaniem nie popsuło i będzie strzał w dychę :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego komentarza wynika, że Carbony NH są, że tak to ujmę "obiektywnie" lepsze od drewniaków.

No nic wybiorę się chyba do TopHifi posłuchać Carbonów, w celach porównawczych z moimi Amironami. Z tym, że będę miał to uczucie, że nie posłuchałem starszej wersji, a jej już u nich nie ma ;/

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Spawn napisał:

 

Leć bo sowy z komisu to ja pierwsze biore, albo jastrzebie od audionanika ;)

 

Ej no, nie musisz ich zaraz kupować, żeby nas trochę rozerwać miażdżącą krytyką - na ten cel mogę Ci je pożyczyć kiedyś.

Godzinę temu, pabloj napisał:

No czytałem cały ten komentarz, ale jakoś niezbyt opisał różnice, aż nie wiadomo co robić ;)

Bier nowe, są z padami ratunkowymi:lol:

1 godzinę temu, kartonik napisał:

Jutro będę na gościnnych występach w Krakowie to może zahaczę o ul. Chodakiewicza :ph34r:

Dzwoń jak będziesz, może będę w chałupie to Ci kawę zrobię.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności