Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, audionanik napisał:

Słuchawki o idealnie "równym paśmie" (:D) nie muszą wcale przypominać rzeczywistości; mogą być równie naturalne jak zawsze gotowa i proporcjonalnie zbudowana, nadmuchiwana sexy doll.

 

Nienaturalne pasmo, bo 1khz jest wycofane i przez to damskie wokale w przeciewieństwie do męskich ostro dostają w tyłek.

Nie mówię, że słuchawki grające jakby słuchało się z balkonu czy ostatnich rzędów są złe (choć nie są neutralne), ale to wszystko musi się trzymać kupy, a nie, że jedne dźwięki oddala, inne przybliża.

Wykresów trzeba się trzymać w pewnym stopniu, bo zazwyczaj pokazują pewne aspekty grania słuchawek i to jedna z niewielu obiektywnych spraw w tym hobby.

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

- zza kulis,

- kwintet słuchany w mieszkaniu z sąsiedniego pomieszczenia przez lekko uchylone drzwi,

- j.w. tylko z ulicy przez otwarte okno

- zza kulis oddzielonych od muzyków kotarą

 

A ja myślałem, że klasyki słucha się normalnie, a nie z okna, zza ściany czy z piwnicy :P Do takich zastosowań może te słuchawki się sprawdzą:

http://www.medicinaelegalita.org/images/medicinaelegalita/beats-by-dre-sale-solo-justin-bieber-justbeats-purple-headphones-s254604_936.jpg

(pamiętam, że któreś Beatsy Bieber Edition mają naprawdę takie pasmo, że przebija pomysłowością  nawet najbardziej pokrętne modele Ultrasone)

 

2 godziny temu, lolomanolo napisał:

@audionanik nie wiem, czy w odpowiednim wątku to napisałeś.

 

Przeniesiono za offtop w okazjach zakupowych.

 

3 godziny temu, lolomanolo napisał:

Ja po kilku miesiącach słuchawkowego odwyku (nie licząc doków w komunikacji) wziąłem sobie hołki na wyjazd służbowy.

Nigdy się ich nie pozbędę! Ta ich unikalna prezentacja jest niesamowicie angażująca, ale z drugiej strony muzyka poprostu płynie i bardzo relaksuje. Cholera nie wiem jak to lepiej opisać...

 

Napisz, że mają wbudowane lampy i subwoofer ;) Co do pozbywania to ktoś już pisał, że je do grobu zabierze, a teraz siedzi w K701, bo niby jeszcze bardziej muzykalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, oblivion napisał:

Przeniesiono za offtop w okazjach zakupowych.

Nic nie przeniesiono; to ja Ci tu odpisałem po prostu.

 

41 minut temu, oblivion napisał:

Nienaturalne pasmo, bo 1khz jest wycofane

A Ty dalej swoje:wacko:..

 

 

41 minut temu, oblivion napisał:

Wykresów trzeba się trzymać w pewnym stopniu

 

41 minut temu, oblivion napisał:

to wszystko musi się trzymać kupy

Miast trzymania się kupy:ph34r: i wykresów spl/db, lepiej trzymać się "wodospadów", odpowiedzi na impuls, wykresu zniekształceń, czy też odpowiedzi na sygnał prostokątny.

Przypominam, że kupa śmierdzi i często miewa konsystencję, która uniemożliwia solidne jej trzymanie; natomiast wykres spl/db niewiele mówi o klasie i naturalności słuchawek.

 

41 minut temu, oblivion napisał:

jedne dźwięki oddala, inne przybliża.

Wrażenie bliskości/oddalenia, wielkości dźwięków jest wynikiem dość skomplikowanych zjawisk fizjologicznych, w różnych zakresach różne ich zasady się sprawdzają. Nie ma sensu tu tego rozwijać, bo temat rzeka. Krótko - NH dają dźwięk, który w niektórych warunkach występuje na też żywo, o czym biłem pianę wiele postów wyżej.

 

41 minut temu, oblivion napisał:

A ja myślałem, że klasyki słucha się normalnie, a nie z okna, zza ściany czy z piwnicy

Różnie się słucha; kiedyś byłem na koncercie, na który ledwo co się wcisnąłem i stałem gdzieś z boku za filarkami, oddzielony od artystów ciżbą i jakimiś ustrojstwami scenograficznymi...i to nadal był naturalny dźwięk;), w przeciwieństwie do tego z hd800 np. W niewielkich knajpach składających się z kilku pomieszczeń też grają klasykę, ale oczywiście Ty możesz o tym nie wiedzieć.

41 minut temu, oblivion napisał:

Do takich zastosowań może te słuchawki się sprawdzą:

http://www.medicinaelegalita.org/images/medicinaelegalita/beats-by-dre-sale-solo-justin-bieber-justbeats-purple-headphones-s254604_936.jpg

(pamiętam, że któreś Beatsy Bieber Edition mają naprawdę takie pasmo, że przebija pomysłowością  nawet najbardziej pokrętne modele Ultrasone)

Nie słuchałem, ale nie sądzę, spróbuj może Ci podejdą.:)

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, audionanik napisał:

Nic nie przeniesiono; to ja Ci tu odpisałem po prostu.

 

Aha to mądrze z Twojej strony, wreszcie ktoś mnie posłuchał o offtopie :D

 

46 minut temu, audionanik napisał:

A Ty dalej swoje:wacko:..

 

Nic nie poradzę tak już mam :D Ty zresztą też "swoje" masz :P

 

47 minut temu, audionanik napisał:

 Przypominam, że kupa śmierdzi i często miewa konsystencję, która uniemożliwia solidne jej trzymanie

 

Tego akurat nie będę negował :D

 

49 minut temu, audionanik napisał:

natomiast wykres spl/db niewiele mówi o klasie i naturalności słuchawek.

 

Ale przynajmniej pokazuje, czy słuchawki mają średnicę, nie zalewają basem, a góra nie istnieje lub jest podbita o 20db, a to chyba dla większości osób w tym hobby, jest istotniejsze niż sama "klasa i naturalność", no chyba, że się słucha 1 gatunku muzyki, gdzie pewne problemy będą nieistotne.

 

53 minuty temu, audionanik napisał:

Krótko - NH dają dźwięk, który w niektórych warunkach występuje na też żywo, o czym biłem pianę wiele postów wyżej.

 

Ok, ale fajniej jak słuchawki dają świetny dźwięk w większości nagrań, a nie tylko w nielicznych utworach. Dlatego lubię recki, gdy recenzenci zarówno krytykują co jest złe i podkreślają co jest dobre i do czego słuchawki się nadają świetnie, a do czego gorzej.

 

56 minut temu, audionanik napisał:

 Różnie się słucha; kiedyś byłem na koncercie, na który ledwo co się wcisnąłem i stałem gdzieś z boku za filarkami, oddzielony od artystów ciżbą i jakimiś ustrojstwami scenograficznymi...i to nadal był naturalny dźwięk;), w przeciwieństwie do tego z hd800 np.

 

Ale ja do takiej prezentacji na słuchawkach nie dążę :P To akurat dobrze świadczy o HD800 :D

 

57 minut temu, audionanik napisał:

 Nie słuchałem, ale nie sądzę, spróbuj może Ci podejdą.:)

 

Jak będę miał okazję posłuchać to czemu nie, po takim doświadczeniu może się okazać, że nagle wszystkie moje słuchawki docenię dużo bardziej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oblivion napisał:

To akurat dobrze świadczy o HD800

Ale co? ze graja tak nienaturalnie, ze wypadaja gorzej w tym wzgledzie nawet w konfrontacji z tak kiepskimi warunkami jak podalem? Wiele tańszych sluchawek wypada lepiej, w tym o podobnej do hd800 charakterystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grają w taki sposób:

Cytuj

kiedyś byłem na koncercie, na który ledwo co się wcisnąłem i stałem gdzieś z boku za filarkami, oddzielony od artystów ciżbą i jakimiś ustrojstwami scenograficznymi

to według mnie to dobrze, a nie źle :lol: Bo jednak słuchawki powinny dawać dźwięk tak jakby się siedziało na normalnym miejscu, a nie pod drzwiami ;)

Ale widzę, że mówisz, że one grają jeszcze gorzej niż zacytowana wyżej sytuacja, więc to zupełnie zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, może po prostu jednym ludziom podobają się takie słuchawki, a innym inne. Odkrycie, nie? ;) Tak samo są typy ludzi, dla których nie do pomyślenia nie trzymać się wykresów, tabelek, standardów i jakiejś (bardziej lub mniej) urojonej obiektywności. Są też typy ludzi, którzy po prostu słuchają i się cieszą, i tyle im do szczęścia potrzeba. Można by powiedzieć, że nasze forum by zmarło gdyby jedni drugich nie potrzebowali koniecznie edukować i nawracać, no ale seriously, nie szkoda Wam życia? :)

Mi na ten przykład nigdy przenigdy do głowy nie przyszło zastanawiać się, czy dany model słuchawek oddaje naturalnie/neutralnie rzeczywisty dźwięk instrumentów granych ze sceny (to tak jako przykład). Niby mógłbym, bo w życiu byłem po obu stronach takiej sceny, ale nie czuję kompletnie potrzeby. Albo mi się granie nauszników podoba, albo nie. A czy są naturalne, równe, czy też nie - a co mnie to :D.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, timecage napisał:

Można by powiedzieć, że nasze forum by zmarło gdyby jedni drugich nie potrzebowali koniecznie edukować i nawracać, no ale seriously, nie szkoda Wam życia? :)

 

E tam to tylko niewinne dyskusje dodatkowo zabarwione żartem gdzieniegdzie ;) Swoją drogą nawracanie w okazjach allegro, gdzie audionanik odnośnie Elear dodał piękny obrazek jest mistrzowskie :lol:

 

17 minut temu, timecage napisał:

Mi na ten przykład nigdy przenigdy do głowy nie przyszło zastanawiać się, czy dany model słuchawek oddaje naturalnie/neutralnie rzeczywisty dźwięk instrumentów granych ze sceny (to tak jako przykład). Niby mógłbym, bo w życiu byłem po obu stronach takiej sceny, ale nie czuję kompletnie potrzeby. Albo mi się granie nauszników podoba, albo nie. A czy są naturalne, równe, czy też nie - a co mnie to :D.

 

No ja też, ale lubię jednak jak słuchawki mają bas, średnicę i górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, matkin napisał:

Porównywał ktoś dźwięk biocelulozy AQ NH z Sony MDR-CD3000?

Ja nie, ale bioceluloza biocelulozie nierówna - wystarczy porównać sobie świetnej jakości wysokie tony z AQ, z tymi z D2000, które imo są gorsze niż w "biocelulozie" z CAL.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/20/2018 o 21:01, timecage napisał:

 

Mi na ten przykład nigdy przenigdy do głowy nie przyszło zastanawiać się, czy dany model słuchawek oddaje naturalnie/neutralnie rzeczywisty dźwięk instrumentów granych ze sceny (to tak jako przykład). Niby mógłbym, bo w życiu byłem po obu stronach takiej sceny, ale nie czuję kompletnie potrzeby. Albo mi się granie nauszników podoba, albo nie. A czy są naturalne, równe, czy też nie - a co mnie to :D.

 

A widzisz! To ja mam podejście totalnie w odwrotną stronę. Poziom zniekształceń (niskie) to dla mnie najważniejsza cecha i głośników i słuchawek. Zdolność do reprodukcji live'ów to dla mnie podstawowe kryterium doboru.

 

 

Dawno mnie tu nie było. Grzecznie melduję, że AQNO nadal pozostają moimi ulubionymi słuchawkami dynamicznymi :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowszy kabel AQ ,w bezpośrednim porównaniu z dodatkowym kablem od AQ NH ( tym cienkim) wypada gorzej ....załamka.

Przesadziłem ,nie jest gorszy a lepszy ,jakoś tak przez chwilę mi się wydawało.

 

Edytowane przez folab
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że nawet w TopHifi Nighthawki są już do wykoszenia za 1500zł.

 

Mam pytanie, obecnie wygrzewam sobie (już pewnie będzie 100h+) Beyerdynamic Amiron i grają całkiem fajnie (na pewno są to najlepsze słuchawki jakie dotąd miałem), ale chyba jednak lepiej ze zdjętymi poduszkami z frontów przetworników. Zastanawiam się czy można by lepiej w tym zakresie cenowym i zapatruje się na Hifiman Sundara oraz właśnie Nighthawki, tyle, że jest ich całkiem sporo rodzajów, te stare niby drewniane, nowe Carbony, oraz NightOwle. Najbardziej zależy mi na scenie, holografii, śpiewającej (ale nie piskliwie) górze, dźwięcznej średnicy, muzykalności oraz od czasu do czasu dopier...lenia w basie. Tego ostatniego elementu ewidentnie Amironom brakuje. Ale reszte mają całkiem całkiem grając z Aune S6.

 

Jak waszym zdaniem Audioquest seria Night(Hawk)/(Owl)/(Carbon) wypada przy Beyerdynamic Amiron oraz Hifiman Sundara?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiokłesty nie służą do porównywania, tylko do kochania (lub przeciwnie, ale takiej postawie mówimy stanowcze NIE!).

Napisaliśmy już chyba wszystko o tych słuchawkach; między innymi to, że są inne i trzeba ich posłuchać kilka dni przed decyzją o zakupie; wtedy albo łykniesz ten klimat:)...

albo nie - ale wtedy spalimy Ci mieszkanie, przetniemy przewody hamulcowe, a ubranie oblejemy kwasem masłowym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pabloj napisał:

Widzę, że nawet w TopHifi Nighthawki są już do wykoszenia za 1500zł.

 

Mam pytanie, obecnie wygrzewam sobie (już pewnie będzie 100h+) Beyerdynamic Amiron i grają całkiem fajnie (na pewno są to najlepsze słuchawki jakie dotąd miałem), ale chyba jednak lepiej ze zdjętymi poduszkami z frontów przetworników. Zastanawiam się czy można by lepiej w tym zakresie cenowym i zapatruje się na Hifiman Sundara oraz właśnie Nighthawki, tyle, że jest ich całkiem sporo rodzajów, te stare niby drewniane, nowe Carbony, oraz NightOwle. Najbardziej zależy mi na scenie, holografii, śpiewającej (ale nie piskliwie) górze, dźwięcznej średnicy, muzykalności oraz od czasu do czasu dopier...lenia w basie. Tego ostatniego elementu ewidentnie Amironom brakuje. Ale reszte mają całkiem całkiem grając z Aune S6.

 

Jak waszym zdaniem Audioquest seria Night(Hawk)/(Owl)/(Carbon) wypada przy Beyerdynamic Amiorn oraz Hifiman Sundara?

 

Sundary są ponoć rozjaśnione troszkę, więc to może nie być to czego szukasz.

 

NightOwle niby poprawione, bardziej ucywilizowane, ale straciły trochę tej inności, klimatu oryginalnych NH - chyba wolałbym te stare. Nie wiem jak wypadają Carbony, ale posluchałbym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karbonach i ołlach są dwie pary padów (różne brzmienia) i inny kabel niż w pierwowzorze (też inne granie nieco); ponoć też inne tłumienie:ph34r:.

Obiektywnie oułle produkują poprawniejszy dźwięk niż stare drzewniane hołki.

Subiektywnie to ja wolę stare, ewentualnie karbony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności