Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Spawn napisał:

 

Dla mnie muzyka to zlo konieczne potrzebne tylko do testowania sprzetu ;););)

 

Co byś się nie męczył już...

 

http://onlinetonegenerator.com/

 

:) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie podziękowania dla kolegów @decees za możliwość zapoznania się z Owlami oraz @Compton za podesłanie kabelka BAL :)

Zaczynam zapoznawanie się z Owlami. Z racji tego, że NHC posiadałem wiele miesięcy to czuję się jak w domu ;). Chociaż różnice są wyraźne to sposób prezentacji dźwięku identyczny.

ab908b3adb8d594f.jpg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Palpatine napisał:

Wielkie podziękowania dla kolegów @decees za możliwość zapoznania się z Owlami oraz @Compton za podesłanie kabelka BAL :)

Zaczynam zapoznawanie się z Owlami. Z racji tego, że NHC posiadałem wiele miesięcy to czuję się jak w domu ;). Chociaż różnice są wyraźne to sposób prezentacji dźwięku identyczny.

ab908b3adb8d594f.jpg

Czyli szału nie ma? ;) Ja swoje odsprzedałem i żałuję, bo tak mnie zraziły na początku, słuchać się tego nie dało. Wygrzać się im nie dałem, a tu same pienia i zachwyty. Czy graja na poziomie STAXów? Top Endów? AKG K1000? Beyerów T1? Niech będzie chociaż mega głębia z bogatą średnicą bez przestrzeni to rozwżyłbym ponowny zakup. Jak tam z tym jest i do tego po BAL? Kurde co?!! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Compton napisał:

Różnice też mogą wynikać z odmiennego toru.

To na pewno, ale teraz ciężko się odnieść...

 

35 minut temu, decees napisał:

Z tego co pamiętam Carbony były słuchane na DFR i X1S oraz stockowym kabelku.

Tutaj mamy Owle na S6 i kabelek od JD.

To się nie może nie udać :D

Zgadza się. Taki był zestaw NHC i Red. Kabla stock od Owli nawet jeszcze nie podpiąłem. Słucham. 

 

10 minut temu, matkin napisał:

Czyli szału nie ma? ;) Ja swoje odsprzedałem i żałuję, bo tak mnie zraziły na początku, słuchać się tego nie dało. Wygrzać się im nie dałem, a tu same pienia i zachwyty. Czy graja na poziomie STAXów? Top Endów? AKG K1000? Beyerów T1? Niech będzie chociaż mega głębia z bogatą średnicą bez przestrzeni to rozwżyłbym ponowny zakup. Jak tam z tym jest i do tego po BAL? Kurde co?!! ;) 

Nie słuchałem Staxów, AKG1000, T1

Ale jeśli chodzi o Owle to mają świetny subbas, midbas z fajna dynamiką, dociążoną średnicę i świetna głębie. To ich największe zalety. Góra bardzo podobna do tej z NHC czyli świetna.

NHC na pewno miały szerszą scenę na boki i w pionie stwarzały wrażenie sceny 3D niemalże dookoła głowy. Wokal był delikatnie bardziej oddalony niż w Owlach. Na pewno miały lepszą separacje i więcej powietrza na średnicy i w wysokich, ale to z pewnością przez konstrukcje samą w sobie. Z minusów NHC były bardziej powłóczyste na przełomie basu i średnicy. Owle w tym zakresie są jaśniejsze.

Natomiast adaptacja do prezentacji dźwięku słuchawek AQ wymaga czasu, a mam wrażenie że w konstrukcji zamkniętej będzie trwała dłużej.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NO jest znacznie miej pogłosów niż w NHC. 

1 minutę temu, Compton napisał:

IMO dla mnie Owle na skórkach są mniej pogłosowe, a na welurach chyba podobnie.

Welurów nie sprawdzałem jeszcze. Ale o ile w NHC pogłosy i midbas to były pierwsze cechy, które się rzucały na pierwszy plan, tak w NO tego nie ma. Za to pojawia się jakaś taka tunelowość dźwięku na średnicy, nie potrafię tego opisać słowami.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

W NO jest znacznie miej pogłosów niż w NHC. 

Welurów nie sprawdzałem jeszcze. Ale o ile w NHC pogłosy i midbas to były pierwsze cechy, które się rzucały na pierwszy plan, tak w NO tego nie ma. Za to pojawia się jakaś taka tunelowość dźwięku na średnicy, nie potrafię tego opisać słowami.

Kabelki (kanały) dobrze podłączyłeś do muszli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

pojawia się jakaś taka tunelowość dźwięku na średnicy, nie potrafię tego opisać słowami.

Średnica tak wkręca??! :o;)

Dzięki za opinię, jak będzie dobra okazja to wypróbuję :)

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Compton napisał:

Kabelki (kanały) dobrze podłączyłeś do muszli?

Podłączyłem kabelek fabryczny i czysto idealnie, wpiąłem balans na nowo i jest ok. Coś miałem źle podpięte faktycznie.

Także wycofuje się z info o średnicy. Jest czysto, idealnie. Banan na twarzy. Dzięki @Compton - PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No jestem nie zadowolony ,reklamowałem oryginalny kabel od NH i wymienili mi na ten od NO ,obawiałem się tego że będzie gorszy i chyba tak jest.

Słuchawki zagrały zupełnie inaczej ,zdecydowanie mocniejszy nacisk na wysokie ,zagrały jak by równiej ,ale po tajemniczym klimacie i głębi ślad zaginął ,nie ma już tego wyrafinowania,mam nadzieję że coś się poprawi bo to są wrażenia po pierwszej godzinie odsłuchu.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, folab napisał:

Czyli nie ma się co podniecać nowymi odsłonami tych słuchawek bo wszystko to jeden model tylko różne kable ...

Różne kable i pady. Zresztą pisaliśmy obszernie o tym w tym wątku. Nawet muszle po drewnianych NH są po chamsku pomalowane na czarno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności