Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Palpatine napisał:

Czy zgadzacie się moją opinią, że dźwiękowo kable od AQ (NHC, Owle) są bardzo dobre, tylko wykonanie fatalne, czy też kable z wyższej półki zmieniają dźwięk na plus?

Ja słuchałem co prawda jedynie kabla od Hawków, ale zgadzam się, że dźwiękowo jest bardzo dobry - to głównie zasługa tego, że jest solid core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek maja dobry. Przed wysyłką HEków miałem okazję posłuchać jeszcze Owli na stocku Hifimana, zarówno po jacku jak i XLR oraz na grubej miedzi Jimmiego.

Teraz mam czyste srebro od saudio i nie wdając się w szczegóły, to tonalnie jest tak po środku między grubą miedzią a srebrem i najbliżej mu do miedzi srebrzonej od HE1000.
Ja mimo wszytko zawsze wymieniam kabel na custom. Mam już zamówioną miedź u Smoka. Tak na marginesie, to ten całkiem dobry DUM od Flow również wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widziałem sensu trzymać FAW Claire HPC Mk2. Fakt, wyciągał trochę góry i polepszał fakturę basu, przy czym go trochę odejmując, ale uważam to na tyle (dla mnie) kosmetyczną zmianę, że wolałem go sprzedać. ;) Choć w sumie ja głuchy jestem - ile to razy zmiany miały być drastyczne, wielkie, a dla mnie były bardzo delikatne... :)

Edytowane przez snuffdbko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że już pisałem o tym.

Dla mnie grały na AS2016 bardzo podobnie, z tym że Owle miały założone welury.

Ta sama szkoła, z drobnymi detalami. Ktoś kto słuchał jednych, bardzo szybko odnajdzie się w drugich

20161106_164420.jpg

Owle są mniej pogłosowe, bardziej zdyscyplinowane na basie, nie takie tłuste na średnicy. Choć góra na Hawkach zdaje się była jednak lepsza.

Ale odnoszę nieodparte wrażenie, że teraz grają mi znacznie lepiej, niż wtedy.

Może inny tor, a może słuchawki za własne pieniądze grają lepiej niż cudze? :D

Mam teraz założone skórki, i nawet nie próbowałem welurów, tak mi jakoś fajnie na nich grają.

 

Edytowane przez Compton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Compton napisał:

A właśnie mi marzyło się aby Hawków posłuchać na welurach. :)

Co Ci w tym połączeniu nie siadło?

 

Też miałem możliwość posłuchać Hawki na welurach i wytrzymałem tylko kilka minut. Całkowicie rozjechał się w nich dźwięk i zrobiła się niestrawna papka.

Edytowane przez kartonik
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mi marzyło się aby Hawków posłuchać na welurach.
Co Ci w tym połączeniu nie siadło?
Tak jak pisze Kartonik - rozjechało się tam wszystko trochę. Ale dla mnie najistotniejsze było to, że hołki straciły swój niepowtarzalny klimat. To nie są uniwersalne słuchawki, ale jest spora część repertuaru, który zagrają jak żadne inne i dlatego nie sądzę, żebym kiedykolwiek się ich pozbył. Na welurach to wszystko zniknęło.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak to zrobiłeś
Ano wyjąłem te plastiki ze środka i wsadziłem te od Hifiman'a. Początkowo myślałem, że nic z tego ale ten materiał w który wchodzi plastikowy insert zaczął się elegancko poddawać i w sumie łatwo poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności