Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, saudio napisał:

On trochę inaczej mierzy, nie ma komory bezechowej chyba itd.

 

No właśnie jest prostokątem, popatrz na inne słuchawki gdzie membrany latają jak nie powiem kto gdzie....

 

W hołkach jest bardzo mocny damping przetwornika, przekłada się to na małe zniekształcenia :).

 

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Jakby mi tak grały NH jak nagranie na blogu Syntax'a to nigdy bym ich nie kupił ;)

No mi właśnie tak grały jak przesiadłem się z neutralnych słuchawek. Ale słuch dość szybko się zaadoptował i takie brzmienie stało się akceptowalne, a w niektórych utworach wręcz genialne dzięki "wartości dodanej" od słuchawek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał:

No mi właśnie tak grały jak przesiadłem się z neutralnych słuchawek. Ale słuch dość szybko się zaadoptował i takie brzmienie stało się akceptowalne, a w niektórych utworach wręcz genialne dzięki "wartości dodanej" od słuchawek :) .

Carbony dzięki innemu kablowi i innym padom grają znacznie mniej pogłosowo i jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Jakby mi tak grały NH jak nagranie na blogu Syntax'a to nigdy bym ich nie kupił ;)

 

Też słuchałem tych nagrań na żywo to NH grały inaczej niż według tego co zarejestrował Syntax.

Z tych wszystkich próbek to tylko AKG na modach bas mi pasowały .

Osobiście dla mnie te próbki nic nie wnoszą bo na żywo inaczej to gra, Ważne jest to na czym się je odtwarza.

Edytowane przez Frenchcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Frenchcore napisał:

 

Też słuchałem tych nagrań na żywo to NH grały inaczej niż według tego co zarejestrował Syntax.

Z tych wszystkich próbek to tylko AKG na modach bas mi pasowały .

Osobiście dla mnie te próbki nic nie wnoszą bo na żywo inaczej to gra, Ważne jest to na czym się je odtwarza.

Dla mnie te próbki dają pogląd czym różnią się poszczególne modele. Znając któryś z nich nieźle jestem w stanie z grubsza określić jak grają pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dokładnie ten zakup wygląda? Bo na tej swojej stronie chyba nie mają sklepu online. Mailowo się to z nimi załatwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lolomanolo napisał:


Moim zdaniem nie warto kupować całych skórzanych mając hybrydy. Włóż cienki pasek że skóry na wewnętrzą ściankę pada i masz to samo.

A moim zdaniem warto, bo to zawsze świeże, nieużywane pady na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolomanolo napisał:

Jeśli potrzebujesz świeżych na zmianę to jak najbardziej.

Dziękuję za przyzwolenie :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, folab napisał:

Nie jestem pewien czy to samo.

 

No bo nie bedzie to to samo. Raczej nie uda Ci sie znalezc kawalaka takiej samej skory jak reszta pada. Biorac jednak pod uwage, ze roznica w dzwieku miedzy hybrydami, a proteinami mimo, ze dobrze slyszalna jest mala, a w budowie sprowadza sie do tego "weluru" na wewnetrznej sciance pada, ktory mial za zadanie pochlaniac troszke srednie hz, zastapionego skora, to roznica miedzy seryjnymi proteinkami a modowanymi hybrydami bedzie jeszcze o wiele, wiele mniejsza i watpie gdyby ktos ja uslyszal. Mi sie nie udalo...

Warto przy tym pamietac, ze to mod kompletnie odwracalny, bo przeciez taki skorzany krazek mozna w kazdej chwili wyjac i trwa to 2 sekundy.

 

9 godzin temu, timecage napisał:

Dziękuję za przyzwolenie :P .

 

Luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Muszę jakoś od Imperatora Palpatine pożyczyć te Carbony,jak jeszcze nie sprzedał...ciekawym jest jak wypadną w konfrontacji z TH610...

Moje dwie ulubione słuchawki na biocelulozie...

Stety niestety ale przejąłem je i na razie nie widzi mi się gdziekolwiek je przekazywać :) swoją drogą to moje pierwsze porządne słuchawki (przesiadka z niskobudżetowych CALi czy Superluxów) - zdecydowanie czuć że mają swój charakter, a co ciekawe pierwsze nutki wcale nie są przyjemne, dopiero bliższe zapoznanie sprawia że można się w nich zakochać lub ostatecznie znienawidzić. Teraz idą do mnie jeszcze sennki hd600, bo niestety hawki się do zastosowań studyjnych nie nadają (tak dobrze mi w nich wszystko brzmi że mix można by zostawić jak jest :D) to może skrobnę jakieś mini porównanie, chyba że to już było to proszę o uprzedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje drakkvuko, takie słuchawki po CAL to spory przeskok jakościowy...

Ja bym miał te Carbony,ale kabelek za krótki to mnie zniechęciło, lubię po pokoju chodzić ze słuchawkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos to napiszę taką ciekawostkę, że byliśmy z żoną przesłuchiwać w ramach zakupu nowych słuchawek takie pozycje jak Beyerdynamici 880/990, AKG (chyba) 701, B&W P7, ATH AD900X / MSR7 ; czyli wszystko mniej więcej w kwocie 900-1500, i w porównaniu właśnie z CALami czy Superluxami uznaliśmy wspólnie że to zdecydowanie za mały skok jakościowy żeby dopłacać (a oboje sporo gramy, ja gitarrry, ona skrzypaczka - więc o uszy się nie martwię :D) natomiast przy AQ NightHawkach uznaliśmy że warto zaryzykować - a było tak że przesłuchaliśmy w tophifi na 95% niewygrzane v1, i po tym odsłuchu zdecydowaliśmy się na tzw leap of faith żeby kupić carbony ;) i to był naprawdę strzał w 10 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie welury bo są wygodniejsze. W sumie jeszcze nie robiłem jakiegoś większego porównania między padami, bo skoro welury są zdecydowanie wygodniejsze to po co się męczyć? ;) ale pewnego dnia jak będę miał czas to przysiądę i posłucham na obu wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności