Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Psucie psuciem, ale widać niektórzy tutaj ze zdziwieniem reagują na czyjąś szczerą przyjemność ze słuchania muzyki :) .

Hawki są jakie są, nigdzie nie napisałem, że doskonałe i bez wad. Ale mają swoje brzmienie i za tę unikalność je doceniam. Najwyraźniej nieźle się komponuje z dużą częścią moich muzycznych gustów.

Edytowane przez timecage
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to już dawno,świetna cena,miałem brać przed Th610, ale że kabel w Sowach i Carbonach tylko 1,2 m długości...to wymiękłem.

Trzeba by zaraz zamawiać u Jimmiego 3m kabelek z prawdziwego zdarzenia...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat taka długość pasuje, można powiedzieć że się męczę z 3m kablem w 7200kach, a że ostatnio mnie wzięło na słuchanie bardziej funowej muzyki to baaardzo jestem ciekaw sówek, ciekawe czy maja w mp3store wygrzany egzemplarz do przesłuchania, aż chyba jutro przedzwonie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, decees napisał:

 

Chyba w miarę OK.

 

W Top Hi FI płaciłem 2400 za nówki (trzeba podjechać i trochę pomarudzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice na padach przy dobrze wygrzanych słuchawkach są ogromne. W zasadzie słyszalne od pierwszej minuty odsłuchów. Wykresy to można sobie traktować jako ciekawostkę. 

Hybrydy są najbardziej geste i pogłosowe, proteinowe delikatnie zdejmują zagęszczenie na przełomie niskich ze średnimi, a welurowe rozjaśniają ten przekaz jeszcze bardziej, rozjaśniają średnicę, poszerzają scenę i niwelują sporo pogłosów. Hawki na welurach to taka mocno ugrzeczniona wersja, najbardziej transparentna. Mi te ostatnie najbardziej przypadły do gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, no to teraz widać ile warte są pomiary - różnice między padami są tak wyraźne, że rozpoznałbym je z watą w uszach.
Zresztą w pomiary przestałem wierzyć od kiedy zobaczyłem  wykresy kilku modeli staxów.

No to ja się przyznam, że do tej pory opierałem się w jakimś stopniu na pomiarach, ale tu wyszły naprawdę niezłe jaja. Każdy kto założy welury zarzeka się, że basu zeszło, a według mikrofonów ni huhu.
Może to przez zmniejszenie pogłosowości na welurach, ludzkie uszy odbierają jako mniej niskich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lolomanolo napisał:

Może to przez zmniejszenie pogłosowości na welurach, ludzkie uszy odbierają jako mniej niskich...

 

Myślę że coś w tym jest. Ja na welurach nie zauważyłem jakiegoś większego ubytku na basie. Za to pogłosowowść się wyraźnie zmniejsza co daje jakby efekt większego wyrównania w poszczególnych pasmach. Dla mnie Carbony na welurach grają zdecydowanie najlepiej. 

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie jak to w ogóle pomierzyć? Bo jeśli mikrofony są przy driverze, to nie dziwne, że nie wyłapią zmiany dźwięku na padach.

Pomiary są robione za pomocą hats i ten dobrze zmierzy odpowiedź czestotliwościową i tylko tyle. Jeśli o pogłosy chodzi to pewnie csd miałby lepsze zastosowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma chyba większe różnice pomiędzy lewym i prawym kanałem na tych samych padach niż pomiędzy padami. Coś ostatnio mu nie idzie z tymi pomiarami jak z Sony MDR-Z1R.

Warto spojrzeć na jego pomiary Nighthawków pełne i odpowiedzi na prostokąt.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słyszą nie tylko kanałem usznym, ale również małżowiną i kośćmi czaszki. Zwyczajny mikrofon wsadzony w słuchawki tego nie zamodeluje. Różnice dźwiękowe między różnymi padami są oczywiste i to nie tylko w przypadku Hawków.

Ja osobiście nigdy nie rozumiałem na co komu te pomiary, no ale to ja ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sposób nagrywania dźwięku jaki prowadzi Syntax na swojej stronie eardrummer.pl, pokazuje jasno że zmodowane te same słuchawki ,grają już inaczej...inne pady ,inne granie,ciemniej ,jaśniej...kto nie wierzy warto na jego stronie posłuchać próbek dźwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności