Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, lolomanolo napisał:

Tak. Hybrydy AQ sa robione w ten sposob, ze nieskorzana czesc zajmuje tylko wewnetrzna scianke boczna padow pochlaniajac troszke wyzsza srednice/nizsza gore. Cale skorzane natomiast ten zakres "odbijaja" odrobine rozjasniajac dzwiek w stosunku do hubryd oczywiscie, ktore to sa oryginalnymi padami wypuszczonymi z pierwsza wersja NH.

Tak właśnie jest, Lolo słusznie prawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że basowość idzie w parze z pogłosowością, z rozjaśnianiem wyższej średnicy i powietrzem: hybrydy>skóra>welur.

Fani grania gęstego i ciemnego najbardziej zadowoleni będą z hybryd. Skóra delikatnie podbija wyższą średnicę i niweluje delikatną "kluskę", welury zdejmują sporo basu, podbijaą wyższą średnicę, najadają jej sporo holografii i powietrza oraz zdejmują sporo pogłosowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na welurach tracą sporo z tej magii Howków...gęstego aż zadymionego mocno pogłosowego grania. Zatracają swój pierwotny charakter. Oczywiście nie całkowicie, ale jednak nie jest to już granie tak bardzo love or hate jak MK1. To mocno ugrzeczniona wersja pierwowzoru. A co dokładnie zmienia się na gorsze to już musiałby ktoś napisać kto bardzo dobrze zna hybrydy. Ja ich słuchałem ledwie kilka godzin. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karmazynowy napisał:

W zasadzie to wg tego opisu eliminują wszystkie wady NH. :) 

Nie wiem na ile welury poprawiają zejście basu i dodają przestrzeni ale to już bardziej pobożne życzenia.

Poza tym, po powyższym opisie zapowiada się interesująco.

 

Ktoś miałby pożyczyć Hawki na welurach?

W zamian mogę jedynie użyczyć HE-4 na Focus padach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

Nie wiem na ile welury poprawiają zejście basu i dodają przestrzeni ale to już bardziej pobożne życzenia.

Co masz na myśli poprawiają zejście basu? Basu na welurach jest mniej...i tyle. Mniej zachodzi na średnicę, rozjaśnia ją w wyższych partiach, napowietrza oraz zmniejsza pogłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chronic_pl napisał:

co rozumiecie pod słowem "pogłosowość" ? :) czy chodzi o jakieś echa ?

Pogłos (rewerberacja) – zjawisko stopniowego zanikania energii dźwięku po ucichnięciu źródła, związane z występowaniem dużej liczby fal odbitych od powierzchni pomieszczenia (z wiki).

 

To raczej kwestia przetwornika, bo wytłumienie komory nie wpływa na pogłosy. 

Ale nie wyobrażaj sobie echa, to tylko króciutki pogłos - którego jednak nie ma w większości konstrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

Tylko pewnie trzeba kombinować z przekładka padów na ringi. A w fabrycznych welurach mamy click-click ;)

Nic nie trzeba kombinować. Pady od Beyera mają krótkie kołnierze i nawet nie nachodzą na te zatrzaski, ale są na tyle długie, że nie spadają etc.

18579045_1315558748552289_1653102857_n.jpg

Edytowane przez snuffdbko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności