Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie tak jest. Docisniecie muszli powoduje chwilowe zduszenie przetwornika poduszka powietrzna, cos jak w mechanizmie automatu tlumiacego/zamykajacego drzwi.

Co do beyerow, to sorry ale nawet jak holki zajada kartonem, to i tak gore maja o wiele lepsza niz 880

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te słuchawki do wygrzewania potrzebują sprzętu bardzo wysokiej klasy,w przeciwnym razie mogą grać 1000 godzin i się nie wygrzeją dobrze (Ryka pisał )

Czyli nie wystarczy wpiąć jacka do ziemniaka:(

Ja na szczęście wygrzewałem na laptopie za 3000! On ma super bas. Ciepły, dobry do wygrzewania:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te słuchawki do wygrzewania potrzebują sprzętu bardzo wysokiej klasy,w przeciwnym razie mogą grać 1000 godzin i się nie wygrzeją dobrze (Ryka pisał )

 

Dla pewności muszę spytać, bo coraz trudniej jest mi odróżnić niektóre teksty - czy powyższa wiadomość jest na poważnie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIotr Ryka pisze:


Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.



To nie był żart :ph34r:


Edytowane przez folab
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIotr Ryka pisze:

3 lipca 2016 o 23:12

Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.

To nie był żart :ph34r:

Na szczęście kilka dni temu napisał, że mój DP-X1 jest zaje.bi.sty. Hawki uratowane.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wygrzeje moje FA-003 Ti zatem? Kto ma dobry sprzęt? :D

 

Tylko czy ja potem na swoim te dobrodziejstwa takiego wygrzewania usłyszę... No ale Headonika mam i The Wire na zastępstwie, a sam DAC też przez majkela grzebnięty...

 

Normalnie widzę furtkę do nowego audio-biznesu: profesjonalne wygrzewanie słuchawek, nasza firma ma do dyspozycji audiofilskie urządzenia tylko do tego celu, 19,99 PLN za godzinę wygrzewania. Dodatkowo nasza firma oferuje ugniatanie nauszników w celu dalszej poprawy dźwięku i komfortu odsłuchu - dopłata do uzgodnienia.

 

Masakracja. Jak dobrze być ignorantem :)

 

Ale już do rzeczy - Panowie, macie prawdopodobnie zarąbiste słuchawy, pozostaje cieszyć się i słuchać muzyki, a nie wygrzewać :P Bo to w paranoję można popaść jakąś.

 

P.S. W końcu DACi i wzmaki się wygrzewa, czy niet?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale musiał byś zainwestować w sprzęt do wygrzewania ,może 150 tyś zł by starczyło :huh:

 

Może by się kiedyś zwróciło, ale chyba same Hawki by nie wystarczyły :P

 

@ Gregio - i w tym coś być może. Ale coś w tych słuchawkach musi chyba być, skoro intrygują one swoim brzmieniem posiadaczy na tyle, że dają im szanse i je wygrzewają. Gdyby nie miały "tego czegoś", to pewnie od razu wracałyby do sklepów. A że do tego wygodne ponoć są - no coś musi być. I tu niby podśmie****ki, ale w Komisie już dwie oferty kupna tylko z wczoraj naliczyłem. Sam, nie powiem, musiałbym pewnie zwalczać ewentualną chęć zakupu jakby się jakaś okazja na nie nieoczekiwanie pojawiła. Póki hajp trwa :D

 

No ale skoro one takie zmienne, to pozostaje życzyć, żeby po 1000h wygrzewania zostały same najlepsze cechy, które to słuchawki prezentowały w czasie tego maratonu - prowadzicie dzienniczki, robicie notatki? :P

 

No i jeśli nie wygrzewaliście ich według wskazówek z tego tematu, to kto wie, czy nie trzeba będzie lecieć od nowa: http://forum.mp3store.pl/topic/43301-skuteczne-wygrzewanie-sluchawek-grado/ *

 

* W razie gdyby słuchawki zmieniły charakterystykę dźwięku w nie do końca pożądanym kierunku, to co złego, to nie ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To coś" to zapewne nasycona i dociążona średnica oraz konkretny bas, może też w jakimś stopniu góra. Nie słuchałem tych słuchawek, ale z opisów tutaj to własnie tak grają.

Bardzo mało jest słuchawek ze średniej i wyższe półki, z dobrze dociążonymi średnimi, stąd pewnie ich wyjątkowość. Przy okazji nie kuleją w innych pasmach jak inne, nieliczne wyjątki.

Podejrzewam, że bardzo by mi takie granie przypadło do gustu, ale z drugiej strony, czy aż tak bardzo będą różnić się od X1, w których bas jest też konkretny a wysokie są naprawdę wysokiej jakości? Jedyne do czego można się czepić w X1, to wycofane średnie choć barwą naturalne i dobrze nasycone. Na odpowiednim torze potrafią trochę wyjść z tego wycofania.

 

PS. Jak Hawki zachowują się w teście subbasu Daft Punk "Solar Sailer"? Jest dobrze wyczuwalny? Z tego co piszecie to na wyższy bas raczej są nastawione, więc tu niekoniecznie muszą się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PIotr Ryka pisze:

Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.

To nie był żart :ph34r:

 

Pozwolę sobie zacytować sygnaturkę

 

 

 

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PIotr Ryka pisze:

Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.

To nie był żart :ph34r:

 

Pozwolę sobie zacytować sygnaturkę

 

 

 

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

 

No, coś koło tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Jak Hawki zachowują się w teście subbasu Daft Punk "Solar Sailer"? Jest dobrze wyczuwalny? Z tego co piszecie to na wyższy bas raczej są nastawione, więc tu niekoniecznie muszą się sprawdzić.

Odpaliłem ten utwór z Tidala w 320 kbs ,słyszę mocną podstawę basową ,nie dominuje ,nie odciągą uwagi od smyków (elektroniczne ?) i całej reszty ,raczej towarzyszy ,nie mam porównania więc nie wiem czy powinno być mocniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIotr Ryka pisze:

3 lipca 2016 o 23:12

Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.

To nie był żart :ph34r:

Ty na prawde bierzesz takie stwierdzenia na powaznie? Przeciez to jest jedna wielka bujda. Zeby miec podstawy do takiego twierdzenia to Piotr musialby miec wiele egzemplarzy tych sluchawek, wygrzewac je w rozny sposob na roznych sprzetach ze juz nie wspomne o wstepneh weryfikacji czy aby wszystkie graja tak samo od poczatku. To jest typowy trik typu "moj sprzet jest swietny wiec tulko ja moge prawidlowo wygrzac i docenic te sluchawki". Kolejna bajka z mchu i paprici w ktorych Piotr sie lubuje

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PIotr Ryka pisze:

3 lipca 2016 o 23:12

Można. Można je przede wszystkim sforsować, grając nimi za głośno. Poza tym można ich nie dogrzać jakościowo, to znaczy zrobić przebieg powiedzmy 500 godzin, ale jeżeli na sprzęcie nie dość dobrym jakościowo, to i tak nie pokażą całego potencjału. Dopiero po kilkudziesięciu godzinach na takim naprawdę dobrym pokażą co potrafią.

To nie był żart :ph34r:

Ty na prawde bierzesz takie stwierdzenia na powaznie? Przeciez to jest jedna wielka bujda. Zeby miec podstawy do takiego twierdzenia to Piotr musialby miec wiele egzemplarzy tych sluchawek, wygrzewac je w rozny sposob na roznych sprzetach ze juz nie wspomne o wstepneh weryfikacji czy aby wszystkie graja tak samo od poczatku. To jest typowy trik typu "moj sprzet jest swietny wiec tulko ja moge prawidlowo wygrzac i docenic te sluchawki". Kolejna bajka z mchu i paprici w ktorych Piotr sie lubuje

 

Wszystko popsułeś, a było już tak zabawnie i audiofilsko :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności