Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Przez chwilę posłuchać Hołki, to nie wiem czy ma sens.

Ja się do nich przekonałem po kilku dniach dopiero...dziwne są, inne granie.

Mógłbym to porównać do sytuacji jak wchodzimy do dużego pomieszczenia, mamy zasłonięte oczy.

Po zdjęciu opaski czuć że jest lekko ciemno,ale jest dużo sztucznego światła, jakieś lampy,świece itd.

Klimatycznie , ale wydaje się że oprócz kliku mebli mało co tu jest...

Jednak jak wzrok przyzwyczai się do otoczenia, czytaj słuch, to zaskoczenie bo jest na półkach mnóstwo książek,

jakichś bibelotów, coraz coś nowego widać, pokój wydaje się większy niż z początku wydawał się na pierwszy rzut oka.

Jest głębia i tajemnica w tym pokoju, chce się odkrywać dalej te zakamarki...

Znowuż są słuchawki jak dla mnie np:T90 lub DT990 600ohm ,gdzie po wejściu do pokoju mam uczucie że jestem w jasno oświetlonym pomieszczeniu, środek dnia. Wszystko widać jak na dłoni, każdy szczegół, mało tego nawet kurz na półkach...zero klimatu i tajemniczości.

Łatwiej być oczarowanym tym jasnym przekazem,tą przejrzystością, ale ja wolę tajemnicę i klimacik.

Dłużej trzeba się przekonywać do tego drugiego przekazu jak w Hołkach ale dla mnie są ciekawsze i mniej nudne przez to.

Ale wiadomo,co kto lubi...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęgę brzmienia mówisz. To też zależy co przez owa potęgę dana osoba rozumie. Dla mnie np potęgę brzmienia wyznacza podstawa basowa danych słuchawek ale dla kogoś innego będzie to szybkość i precyzja. Osobiście mam na codzień LCD 3 jak i Nh i w mojej prywatnej opinii NH są potezniejszymi brzmieniowo słuchawkami (w moich kategoriach czyt podstawy basowej) nadającej ostatecznemu brzmieniu charakter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę posłuchać Hołki, to nie wiem czy ma sens.

Ja się do nich przekonałem po kilku dniach dopiero...dziwne są, inne granie.

Mógłbym to porównać do sytuacji jak wchodzimy do dużego pomieszczenia, mamy zasłonięte oczy.

Po zdjęciu opaski czuć że jest lekko ciemno,ale jest dużo sztucznego światła, jakieś lampy,świece itd.

Klimatycznie , ale wydaje się że oprócz kliku mebli mało co tu jest...

Jednak jak wzrok przyzwyczai się do otoczenia, czytaj słuch, to zaskoczenie bo jest na półkach mnóstwo książek,

jakichś bibelotów, coraz coś nowego widać, pokój wydaje się większy niż z początku wydawał się na pierwszy rzut oka.

Jest głębia i tajemnica w tym pokoju, chce się odkrywać dalej te zakamarki...

Znowuż są słuchawki jak dla mnie np:T90 lub DT990 600ohm ,gdzie po wejściu do pokoju mam uczucie że jestem w jasno oświetlonym pomieszczeniu, środek dnia. Wszystko widać jak na dłoni, każdy szczegół, mało tego nawet kurz na półkach...zero klimatu i tajemniczości.

Łatwiej być oczarowanym tym jasnym przekazem,tą przejrzystością, ale ja wolę tajemnicę i klimacik.

Dłużej trzeba się przekonywać do tego drugiego przekazu jak w Hołkach ale dla mnie są ciekawsze i mniej nudne przez to.

Ale wiadomo,co kto lubi...

Miałem je kiedyś przez kilka dni, słabo wygrzane były, wtedy mi nie podeszły. Teraz zmieniły mi się preferencje (muzyczne), a hawki wspominam właśnie tak jak napisałeś, nie do końca oświetlona czeluść. Ech, gdyby nie kosztowały 2k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobra cena, okazyjna niemalże...

Połączenie TH900 z LCD3 w cenie 2tys, do tego świetna ergonomia, nie za ciężkie, odpinane kable.

Niedługo też pewnie pady welurowe, te słuchawki mają przyszłość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je kiedyś przez kilka dni, słabo wygrzane były, wtedy mi nie podeszły. Teraz zmieniły mi się preferencje (muzyczne), a hawki wspominam właśnie tak jak napisałeś, nie do końca oświetlona czeluść. Ech, gdyby nie kosztowały 2k...

 

Czy Ty nie miałeś moich chwilę? Były wygrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem je kiedyś przez kilka dni, słabo wygrzane były, wtedy mi nie podeszły. Teraz zmieniły mi się preferencje (muzyczne), a hawki wspominam właśnie tak jak napisałeś, nie do końca oświetlona czeluść. Ech, gdyby nie kosztowały 2k...

 

Czy Ty nie miałeś moich chwilę? Były wygrzane.

 

Twoje miałem :) Ale coś mi chodzi po głowie, że ze 150h miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem je kiedyś przez kilka dni, słabo wygrzane były, wtedy mi nie podeszły. Teraz zmieniły mi się preferencje (muzyczne), a hawki wspominam właśnie tak jak napisałeś, nie do końca oświetlona czeluść. Ech, gdyby nie kosztowały 2k...

 

Czy Ty nie miałeś moich chwilę? Były wygrzane.

 

Twoje miałem :) Ale coś mi chodzi po głowie, że ze 150h miały.

 

 

Miały co najmniej 400 na liczniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..Holki u ich wlascicieli robia sie roraz wspanialsze, jeszcze troche i nie beda mialy zadnej konkurencji.... Teraz to i ja musze je wypozyczyc! Ale na chwile obecna od jutra zaczynam sluchac audeze SINE (z wielkimi nadziejami, obym nie byl mocno rozczarowany). Potem sprawdze dla spokoju ducha Holki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęgę brzmienia mówisz. To też zależy co przez owa potęgę dana osoba rozumie. Dla mnie np potęgę brzmienia wyznacza podstawa basowa danych słuchawek ale dla kogoś innego będzie to szybkość i precyzja. Osobiście mam na codzień LCD 3 jak i Nh i w mojej prywatnej opinii NH są potezniejszymi brzmieniowo słuchawkami (w moich kategoriach czyt podstawy basowej) nadającej ostatecznemu brzmieniu charakter.

Tylko że elcedeki 2/3 kładą nacisk na najniższe partie basu. Hołki na środkowy i wyższy (choć najniższego wcale nie brakuje). Kolory instrumentów basowych zdecydowanie lepiej oddają AQ. Audeze - masaż; NH - pompowanie/tłoczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj dobrze wygrzanych z Pono i wbrew zapowiedziom spodobały mi

się od razu. Bardzo fajna głębia, bardzo ciepłe i muzykalne, ładnie wybrzmiewająca góra - wyraźna, ale naturalna. Są tez wygodne i wyglądają na trwałe. Z minusów - za obly bas i trochę pogłosowe, ale nauczyłem sie, ze mózg sie do tych aspektów przyzwyczaja. Dla mnie to takie lcd2, ale z powietrzem i górą. Rozumiem, dlaczego można je uwielbiać i uważam, ze swoją ceną i jakością dają prztyczek w nos tuzom branży.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - one mają i górę i powietrze, ale grają jakoś tak ciasno i duszno (podejrzewam, że to przez te pady).

Bas wytwarza bardzo duże ciśnienie ( nie mylić z potęgą ;) ) i brakuje mu trochę swobody wybrzmień.

Średnica ze sporym pogłosem.

Góra rzeczywiście najlepsza. Lepsza na pewno od niejednych droższych słuchawek.

Mogą dać pstryczka tuzom, ale myślę że dopiero na padach welurowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - one mają i górę i powietrze, ale grają jakoś tak ciasno i duszno (podejrzewam, że to przez te pady).

Bas wytwarza bardzo duże ciśnienie ( nie mylić z potęgą ;) ) i brakuje mu trochę swobody wybrzmień.

Średnica ze sporym pogłosem.

Góra rzeczywiście najlepsza. Lepsza na pewno od niejednych droższych słuchawek.

Mogą dać pstryczka tuzom, ale myślę że dopiero na padach welurowych.

Wystarczy odchylić pady dosłownie tyci, tyci od czaszki, rozszczelnić po prostu i mamy inne słuchawki :) , tzn owe ciśnienie basu się zmniejsza, a przestrzeń powiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzę Ryce ,jeżeli pisze że potęga brzmienia jest większa niż LCD 3 ( po całości ,nie tylko w basie) ,to tak jest w końcu kto tu ma tyle takiego sprzętu do porównania co on ?

Z tym że on słucha NH na kablu za 2500zł i to z tym kablem potęga jest jeszcze większa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioQuest pracuje nad dwoma parami nowych padów do NH. Jedne na pewno będą welurowe.


Ja tam wierzę Ryce ,jeżeli pisze że potęga brzmienia jest większa niż LCD 3 ( po całości ,nie tylko w basie) ,to tak jest w końcu kto tu ma tyle takiego sprzętu do porównania co on ?

Z tym że on słucha NH na kablu za 2500zł i to z tym kablem potęga jest jeszcze większa .

 

Nie sądzę żeby w przypadku AQ zmiana kabla dużo wniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioQuest pracuje nad dwoma parami nowych padów do NH. Jedne na pewno będą welurowe.

Ja tam wierzę Ryce ,jeżeli pisze że potęga brzmienia jest większa niż LCD 3 ( po całości ,nie tylko w basie) ,to tak jest w końcu kto tu ma tyle takiego sprzętu do porównania co on ?

Z tym że on słucha NH na kablu za 2500zł i to z tym kablem potęga jest jeszcze większa .

 

Nie sądzę żeby w przypadku AQ zmiana kabla dużo wniosła.

Ja już od czterech miesięcy wypatruję tych padów jak kania dżdżu, niech szybciej ten AudioQuest pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od czterech miesięcy wypatruję tych padów jak kania dżdżu, niech szybciej ten AudioQuest pracuje.

 

Myślę, że jakoś specjalnie im się nie spieszy, raczej nie narzekają na sprzedaż NH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie - one mają i górę i powietrze, ale grają jakoś tak ciasno i duszno (podejrzewam, że to przez te pady).

Bas wytwarza bardzo duże ciśnienie ( nie mylić z potęgą ;) ) i brakuje mu trochę swobody wybrzmień.

Średnica ze sporym pogłosem.

Góra rzeczywiście najlepsza. Lepsza na pewno od niejednych droższych słuchawek.

Mogą dać pstryczka tuzom, ale myślę że dopiero na padach welurowych.

Wystarczy odchylić pady dosłownie tyci, tyci od czaszki, rozszczelnić po prostu i mamy inne słuchawki :) , tzn owe ciśnienie basu się zmniejsza, a przestrzeń powiększa.

 

Dokładnie tak też robiłem i było zdecydowanie lepiej. Stąd też moje gdybanie na temat welurów. :)

Tak jak Ci pisałem na PW, napisze tutaj, że podobny problem (w moim miemaniu) mają LCDki. W ich przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzają się Vegan Pads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzę Ryce ,jeżeli pisze że potęga brzmienia jest większa niż LCD 3 ( po całości ,nie tylko w basie) ,to tak jest w końcu kto tu ma tyle takiego sprzętu do porównania co on ?

Z tym że on słucha NH na kablu za 2500zł i to z tym kablem potęga jest jeszcze większa .

Ja na szczęście nie musiałem wierzyć recenzentowi, bo miałem pod ręką HE-6. A LCD-3 to już z pamięci, na utworach, które wywoływały u mnie ciarki. Na Hawkach niestety tego nie było.

I żeby nie było zaraz krzyków, to myślę, Hawki w swoim przedziale cenowym nie mają konkurencji pod tym względem (nie wiem jak D7100, bo nie słuchałem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak pamiętać że LCD3 to w pełni otarte słuchawki a Hołki półzamknięte, inny odbiór, inny nacisk na zakresy przekazu.

Jutro już będą Hołki u mnie, ciekaw jestem tego basu, bo jestem w tym zakresie wymagający.

Z pamięci te pożyczone co miałem to grały ok.

Od razu zaaplikuję im wygrzewanie całodobowe, nie ma łatwo u mnie...

Jak nie podejdą to od razu do żyda... :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka ciekawostka.

Różnica między NH a HE-6 na potencjometrze (przy tym samym poziomie głośności), to 6 h. :)

 

AQ grają już głośno na 9 godzinie. Są bardzo łatwe do wysterowania i świetnie grają juz z telefonu.

Głośne i optymalne ustawienie dla HFM to godz. 3.

Ja HE-6 ściszam schodząc do godziny 12.

Musiałem bardzo uważać, aby nie włączyć Hawków z takim ustawieniem potka, bo najgłośniej jak ich słuchałem, to na godzinie 10. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś gdzieś pisali że wersja z welurami będzie na jesieni :(

Skylar pisał na head-fi. To nie będzie welur, tylko coś podobnego, ale trwalsze i mają zdjąć 1-2 db basu i delikatnie otworzyć. Drugi typ ma podbić górę.

 

 

 

Zgadza się.

 

 

We are working on 2 types of alternative earpads that will be available soon. One of these is our take on velour, but we're actually using a microsuede that we think is much more comfortable, durable, and overall higher quality. The effect is the same...better ventilation and controlled leakage for about 1–2dB less bass.

 

The other earpad type is what we call a "boost" pad. Take a look at your stock pads. Notice that the inner ring is a microfiber material. This is used to help control reflections in the presence region. Our "boost" pads replace this inner ring with the same protein leather as the rest of the pad. The result is about 1–2dB boost in presence. It's very subtle, but we have found some of our testers prefer it to the stock pads.

 

So by the fall, we will have our microsuede and boost pads available. We'll send out an email to our warranty registrants and mailing list subscribers when the time comes. And I can announce here as well if that is helpful and acceptable.

 

 

 

Szykuje się dobra jesień :)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja już od czterech miesięcy wypatruję tych padów jak kania dżdżu, niech szybciej ten AudioQuest pracuje.

 

Myślę, że jakoś specjalnie im się nie spieszy, raczej nie narzekają na sprzedaż NH :)

 

A nikt jeszcze z hybrydami HM5 nie spróbował? Jak ktoś mi podeślę to ja mogę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności