Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

dziś pograją cały dzień kolejny i zobaczymy jak to będzie. Ciekawi mnie jednak co jest powodem dotychczasowej dosyć ciemnej sygnatury. Czyżby to lane drewno itd. Ciężko mi to ocenić. Tak naprawde na chwile obecną jedyną rzeczą której brakuje to kontrola nad basem w utworach tego gatunku co wcześniej wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odniosłem wrażenie, że są strasznie delikatne, i że za moment rozleca się w rękach. Kabel to jakaś zwykła sznurowka.

No ale za to są bardzo wygodne, pod tym względem super.

Brzmienie to jeden wielki pogłos z tendencjami do cykania. Odniosłem wrażenie, że to dźwięk jak ze starego telefonu z tuba :-(

Zapodalem klasykę, rocka, pop - nie dało się słuchać, basu jest po prostu za dużo. Góra scieta. Generalnie dla mnie zamulone wycofane brzmienie z przedziwny pogłosem (non stop włączony efekt hali)

Może rzeczywiście potrzebują długiego wygrzewania, ale to co usłyszałem było NIE AKCEPTOWALNE.

Mówiąc szczerze wolałbym Takstary HD 6000 albo Pro80.

Edytowane przez Baele
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda. Miałbym wtedy jakieś potwierdzenie lub zaprzeczenie swoich obserwacji :(

Dobrze. Wróciłem właśnie do domu. Słuchawki wygrzewały sie kolejne 12h czyli mamy już 30h wygrzewania. Co mogę powiedzieć. Faktycznie bas coraz mniej rozlewa się na inne pasma i zaczyna być bardziej kontrolowany.

Przyznaje że zaczyna ten dźwięk wyglądać tak jak powinien

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odniosłem wrażenie, że są strasznie delikatne, i że za moment rozleca się w rękach. Kabel to jakaś zwykła sznurowka.

No ale za to są bardzo wygodne, pod tym względem super.

Brzmienie to jeden wielki pogłos z tendencjami do cykania. Odniosłem wrażenie, że to dźwięk jak ze starego telefonu z tuba :-(

Zapodalem klasykę, rocka, pop - nie dało się słuchać, basu jest po prostu za dużo. Góra scieta. Generalnie dla mnie zamulone wycofane brzmienie z przedziwny pogłosem (non stop włączony efekt hali)

Może rzeczywiście potrzebują długiego wygrzewania, ale to co usłyszałem było NIE AKCEPTOWALNE.

Ryka napisał, że po wygrzewaniu stają się jeszcze bardziej pogłosowe. Ale też stają się jaśniejsze, więc może do agresywnej muzy staną się dobre.

 

Tak jak wykres pokazuje to nie są słuchawki neutralne i takie wcale nie miały być, strojono je właśnie by uzyskać założony styl brzmienia. Z tego co czytam to słuchawki te często albo odrzucają, albo ludzie się w nich bezgranicznie zako****ą uważając je za lepsze nawet od flagshipów innych firm. Takie słuchawki typu kochasz lub nienawidzisz.

 

5a76ea4e_5b914a417fd53d56a7d21ae68927e02

 

Jeden gość na headfi, któremu przysłali nowy kabel porównał, że starym i stwierdził, że

na tym nowym są zamulone. Więc to kabel w nich się głównie wygrzewa.

 

Co do jakości tej sznurówki:

 

dce8725a_IMG_3351.jpeg

 

019f48a2_IMG_3299.jpeg

źródło

 

Potwierdza się to co niektórzy uważają, producenci zawsze dają nienajlepsze kable.

Nawet tak doświadczony producent kabli, jak Audioquest, najwyraźniej nie wyłamał się od tej reguły.

 

Ciekawy czy ten stock kabelek sonicznie jest dobry, myślę, że warto byłoby sprawdzić inny.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy juz 42h na liczniku. Za każdym takim etapem różnica jest coraz mniejsza i coraz bardziej subtelna. Bas jest coraz bardziej trzymany w ryzach i też się jego ilość nieznacznie przez to zmniejsza ale to może wrażenie rozlewania się na różne pasma.

 

 

 

Jeden gość na headfi, któremu przysłali nowy kabel porównał, że starym i stwierdził, że
na tym nowym są zamulone. Więc to kabel w nich się głównie wygrzewa.

 

posłuchałem Ciebie bo wogóle nie wziąłem tego pod uwagę. W końcu przeciez firma słynie z kabli. Wyjąlem z kabla drugi kabelek który z założenia jest do urządzeń przenośnych i różnica jest zauważalna bynajmniej nie na plus dla tego dedykowanego stacjonarnie. Na kabelku przenośnym słuchawki brzmią jaśniej i mają więcej góry co za tym idzie brzmienie nie jest tak przyciemnione. Przyznam szczerze że to troche fail ze strony AudioQuesta. Kabel u nich powinien być najmocniejszą stroną i nie podlegać pod żadne wygrzewanie itd które zmienia jego brzmienie. Wygrzewania kabla nie zauważyłem bo nie mami do porównania ale na drugim brzmią stanowczo lepiej

 

Ciekawostką jest przedstawione w wątku zamontowanie padów od Alpha Dogów. Przymierzyłem je tak na szybko i jakie wnioski.

Scena według kolegi na HeadFi się poszerzyła. Według mnie poszerzyła się nieznacznie. Stało się coś innego zgoła. Słuchawki dosłownie zmieniły strony z ciepłej na neutralną. Straciły dociążenie przez co zeszła dla wielu irytująca/ lub uwielbiana otoczka takiego zaciemnienia które z kolei przeszkadzało w odbiorze utworów rockowych itd.

 

Co kształtuje więc w głównej mierze brzmienie słuchawek. Wcale nie komora ale pady, ich rodzaj, kształt wielkość, oraz kabel ;) yafud

 

edit: a z kolei do padów AlphaDog ten stacjonarny kabel w miarę pasuje :)

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skylar Gray z AQ pisze, że nie chodzi o to, że kabel się dosłownie wygrzewa, a musi on być rozruszany i potem używany, by znów nie trzeba było go ponownie "wygrzewać": http://www.head-fi.org/t/749762/audioquest-nighthawk-impressions-and-discussion-thread/165#post_11879200

7ab38931_cable-dielectric.jpeg

 

 

 


Ciekawostką jest przedstawione w wątku zamontowanie padów od Alpha Dogów. Przymierzyłem je tak na szybko i jakie wnioski.
Scena według kolegi na HeadFi się poszerzyła. Według mnie poszerzyła się nieznacznie. Stało się coś innego zgoła. Słuchawki dosłownie zmieniły strony z ciepłej na neutralną. Straciły dociążenie przez co zeszła dla wielu irytująca/ lub uwielbiana otoczka takiego zaciemnienia które z kolei przeszkadzało w odbiorze utworów rockowych itd.


W sumie normalne zachowanie, większa odległość ucha od przetwornika to większa odległość przez którą dźwięk się niesie, masa ulega zmniejszeniu i przestrzeń się zwiększa. To, że ktoś pominął fakt zmniejszenia masy akurat jest normalne dla niektórych :P Bo dla wielu jaśniej, detaliczniej, techniczniej to bezwzględnie lepiej. Może częsciowo to też z tego wynika, że wygrzanie było większe, więc tej masy było już na tyle mniej, że wyłapanie tego było trudniejsze.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby one takie dopieszczone się wydawały, łącznie z wytłumieniem komór http://www.innerfidelity.com/content/ces-2015-audioquest-nighthawk-headphone#430dVD3euYzHzbyh.97 , a teraz się okazuje, że bez modowania to jednak Nocny Jastrząb skrzydeł nie rozwija ;) Może jak się im dobierze jeszcze odpowiedni kabelek, zrobi z nich zamknięte, to będzie można je postawić obok R10 ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę sie z wami zgodzić. Pady Alpha Dogów dały im luzu i powietrza. a i zamknięcie komór i o kablu nie wspominajac dają o jedno oczko klasy wzwyż. Można z całą serdecznością podsumować że niestety ale recenzja PR (nie chce użyć tego słowa) ale czy aby na pewno nie była naciągana z różnych przyczyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę sie z wami zgodzić. Pady Alpha Dogów dały im luzu i powietrza. a i zamknięcie komór i o kablu nie wspominajac dają o jedno oczko klasy wzwyż. Można z całą serdecznością podsumować że niestety ale recenzja PR (nie chce użyć tego słowa) ale czy aby na pewno nie była naciągana z różnych przyczyn ?

To fajnie, że Ci Jastrzębie zaczynają grać co raz lepiej :) Co do recek to ja tam PR lubię, za różne fajne teksty, ma swoje opinie i gusta, więc na pewno nie jest nieomylny. Zresztą jak nikt. Był kiedyś jakiś meet i się dziwił, że np. nie wszyscy tak jak on uznali jakieś tam Grado za wyższe bezwzględnie od Beyerów :P Za recki niektóre kasa idzie ktoś mówił, ale który portal skajał i zmieszał z błotem cokolwiek? Jak coś jest tragiczne to się odmawia płatnej recenzji po wstępnych oględzinach, zresztą kto by za taką złą reckę płacił :P PR nawet gdy pisze dobrą reckę czegoś to wielokrotnie w komentarzach się przyznaje, które słuchawki mu bardziej pasują, czego niektórzy recenzenci mam wrażenie wolą nie czynić. O ile np. za legendarne słuchawki niektórzy uznają np. Orfeusza, SR-Omegę, R10, czy K1000 to zawsze znajdą się tacy, którym coś będzie nie pasować, bo żadne słuchawki nie są na tyle uniwersalne, by każdemu przypasować. Idealne słuchawki to tak bzdurny koncept jak np. idealny samochód - rajdowiec, przewoźnik czy ojciec dużej rodziny potrzebują zupełnie innych samochodów. Ze słuchawkami tak samo - każdy słucha innej muzy i ma inną budowę uszu.. Więc można mówić tylko o idealnych słuchawkach do danych zastosowań, zresztą niektórzy jak już nieraz widziałem wzbraniają się przed porównywaniem zamkniętych do otwartych, czy ciemnych do jasnych, bo to po prostu bez sensu, gdyż nie są dla siebie konkurencją, gdyż w inne zastosowania celują. Oczywiście można się smiać, że wszystkie słuchawki służą do odtwarzania dźwięku, ale inne będą dla melomana, inne do studio itp.

 

Co do Nighthawków to jak już pisałem jest wiele zachwytów w necie, ale są też rozczarowania, więc to kwestia czy ktoś takiego grania szuka, czy innego. Recenzja hififilosophy raczej nie wydaje się wcale niczym przesadzonym porównując z innym opiniami. Tak w ogóle to nie uznał ich za poziom K1000 jak można zrozumieć z recenzji, choć zrównał z LCD3 czy Oppo PM2.

 

Całe to opowiadanie o ANkach martwi mnie. Już myślałem, że dobre otwarte się kroją.

Ale one są półotwarte ;)

Nie martw się, Twój portfel i rodzina się ucieszą :D

Edytowane przez oblivion
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że PR po prostu nigdy wprost nie przyzna że coś zawiodło jego oczekiwania i ubierze to w takie a nie inne słowa. Gdyby na stół położyć MonsterBeatsy ubrane w inną nazwą np AKG lub Ultrasone uwierz nie byłoby mówienia sztuczny napompowany dźwięk zalewający basem tylko doszukiwanie się superlatyw i trochę wad żeby nie było. A niestety na początku Nighthawki tak brzmiały :/

Teraz jest dużo lepiej ale dopiero modyfikacja dopełniła całosci należycie i wszystko brzmi tak jak powinno. Już zamówiłem 2x pady alpha dog. Jedne do Beyerów. Drugie do Nighthawków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda niektórym cena gra, ale nie każdemu ;) Np. Obravo się nie zachwycał, więc nie wiem czy na pewno byłoby tak jak mówisz.

Nighthawki on wygrzewał 100 czy 200h, więc może mu brzmiały inaczej niż Tobie, nie wspominając o dostępności większej ilości sprzętu do ich sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej możliwe :)

Nie jestem nieomylny jednakże trzeba sobie gdzies postawić granice. Słuchawki słuchawkami ale ciągłe zmiany sprzętu pod każde słuchawki to nie dla mnie :) Nie będą mi "kiepskie" słuchawki mówiły jaki mam szukać do nich wzmacniacz.

 

Jednakże w porównaniu Nighthawków do STAX SR-507, SR 007 MKI, HD800, k1000, SR-404LE wypadły przede wszystkim sztucznie :) (w zdecydowanej większości repertuarów) tak więc jakieś tam porównanie jest. Są to więc w wersji produkcyjnej słuchawki dla specyficznej grupy odbiorców nie mające raczej nic wspólnego z realizmem, detalicznością czyli czymś czego wiele osób szuka w sprzęcie.

Zgodzisz sie wiec jezeli przy tak szacownym gronie słuchawki wypadają źle to raczej są one dość specyficznym produktem tak delikatnie mówiąc. Ok nikt nie odbiera pewnej dozy magii dźwiękowej ciepłemu brzmieniu ale niech będzie ciepło/ciemno i detalicznie / poukładanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności