Skocz do zawartości

AUNE T1 MK2 DAC kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się ostatnio nad zakupem nowego sprzętu i wybór padł nad AIM'em SC808 (ale musiał bym zaczekać na dostawę) lub AUNE T1 MK2 (z naciskiem na Aune) ale ogólnie słucham 50% muzyki a drugie 50% to gry.

I tutaj rodzi się pytanie czy Aune nadaje się do gier np. do takiego CS:GO czy dobrze pozycjonuje itp.? A może nie kupować Aune i poczekać na koniec listopada aż będzie dostawa do sklepu AIM'a?

Edytowane przez CheshirePirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od słuchawek, lampy jaką mu wsadzisz. Z czym to będzie grało?

Jak na razie nie jestem zamożny aby kupić słuchawki za tysiaka (wszystko z czasem pomału nie śpiesząc się) jak na razie mam niedawno kupione Pioneery SE-A1000 i niestety zauważałem że kupno Sound Blastera Z kilka miesięcy temu nie było dobrym wyborem (jednak co sprzęt to sprzęt) Słuchawki Grają pięknie ale brakuje im hmmmm niestety Basu

 

 

a co do tych Pioneerów to na AudioFanatyku przeczytałemi:

na dobrym źródle jest w stanie konkurować z dwa-trzy razy droższymi słuchawkami, przebijając je na współczynniku ceny do możliwości

 

Wiec jak to z nimi jest?

Edytowane przez CheshirePirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podepne sie. Jak sie ma do Aune T1 takie combo jak Schiit Modi + Schiit Magni? Ciekawil mnie swojego czasu tez EF2A. Wszystkie podobnie cenowo, wszystkie wychwalane. Słyszałem, ze T1 zjada EF2A, a jak z combo od Schiita? Mimo tej opinii EF2A nie skreslilem ostatecznie, bo z tego co czytałem to fajnie ociepla, co przy K612 PRO posiadanych przeze mnie by nie zaszkodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podepne sie. Jak sie ma do Aune T1 takie combo jak Schiit Modi + Schiit Magni? Ciekawil mnie swojego czasu tez EF2A. Wszystkie podobnie cenowo, wszystkie wychwalane. Słyszałem, ze T1 zjada EF2A, a jak z combo od Schiita? Mimo tej opinii EF2A nie skreslilem ostatecznie, bo z tego co czytałem to fajnie ociepla, co przy K612 PRO posiadanych przeze mnie by nie zaszkodzilo.

Tez sie podepne, a co?! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na aune t1 z dt990 pro i powiem szczerze, że pozycjonowanie to bajka. Gram esl w skill sf2 potrafię wszystko dokładnie określić, ale myślę, że duże znaczenie ma też umiejętność gry i obeznanie w mapach. Nie mam porównania do innego sprzętu ale mi do gier jak najbardziej pasuje taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 ma świetną stereofonie z dobrą seperacją. To akurat rzeczy przydatne w pozycjonowaniu, ale nie należy zapominać o słuchawkach. Na szczęście na tym forum nikt zainteresowany takim Aune nie wyskoczy z Roccatami, Razerami czy innymi tworami z brzmieniem często karykaturalnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja się dołączę :P

Panowie - właśnie wczoraj zakupiłem Aune (za 809 zł w Audiomagic - taniej chyba jak wszędzie) ale mam w związku z tym dwa pytania:

na zakupek.pl w rezenzji która była zamieszczona u nas na forum jest częstotliwość podana 44100 do 192000, natomiast w sklepie górna granica to 96000 - a jak jest naprawdę?

 

Drugie pytanie. Po USB wyprowadzę dźwięk do Aune i tu mam zamiar się wpiąć "roboczymi" (do gier i swobodnych odsłuchów) słuchawkami Phiaton MS 400.

Czy będę musiał heblem przestawiać na line ażeby dźwięk poszedł z kolei po RCA do FCL`a w które bywają wpięte Grado 325 is czy to jest jakoś zmostkowane?

 

Czy ktoś z Was korzysta z tego dobrodziejstwa pod linuksem? - jeśli tak to bym prosił o wyniki poleceń:

 

aplay -L
aplay -l
amixer controls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tego zestawu Shiita i nie jest zle, wydaje sie byc bardziej zywiolowy i dynamiczny od T1, bardzo wydajny pradowo.

Moze nie gra jakos szeroko i gleboko ale jest poukladany, zdaje sie, ze szerzej scenowo lepiej troche jest w T1.

 

Gdybym mial wybrac, pewnie mialbym problem.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Drugie pytanie. Po USB wyprowadzę dźwięk do Aune i tu mam zamiar się wpiąć "roboczymi" (do gier i swobodnych odsłuchów) słuchawkami Phiaton MS 400.

Czy będę musiał heblem przestawiać na line ażeby dźwięk poszedł z kolei po RCA do FCL`a w które bywają wpięte Grado 325 is czy to jest jakoś zmostkowane?

(...)

 

 

A więc jako posiadacz mogę sobie odpowiedzieć, że gdy hebel jest ustawiony na line ów czas dźwięk idzie tylko na FCL'a, natomiast w pozycji na USB idzie zarówno na słuchawki wpięte do aune jak i na FCL'a.

Miłym zaskoczeniem jest dla mnie możliwość sterowania poziomem głośności pod linuksem z automatu (PCM) - nie trzeba się bawić w softvol pliku .asoundrc.

 

Gra przyzwoicie. Jestem zadowolony.

Mimo, iż przesyłkę otrzymałem 3 h temu - mogę powiedzieć, że na Essence STX przy wymianie opampów nie udało mi się uzyskać takiego dźwięku jaki prezentuje aune "od strzału". Najogólniej podoba mi się lekko zaoblony bas, który jest bardziej sprężysty (nie jestem jednak specjalistą w opisie dźwięku :P)

 

Kuszony opiniami zakupiłem sobie lampę ZSRR 6N23P-EW. Raczej jako zapas oraz porównanie dwu różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem ustawiając PCM poniżej 0dB nie zmiejszasz sygnału wysyłanego do DACa, co skutkuje obniżoną jakością dźwięku? Jakoś tak zapamiętałem, że o ile adresując wzmacniacz PCM ustawiamy w połowie skali, to w przypadku DACa jest to działanie typu streng verboten

 

ps.

Masz gałę, to kręć ;)

Edytowane przez redflow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że pierwsze się spotykam z taką opinią. Ale może i być - nie zaprzeczam :)

 

Panowie, a jeszcze jedna rzecz, która nadal nie daje mi spokoju - mianowicie wspomniane już wcześniej częstotliwości.

Na stronie producenta www.auneaudio.com dla aune T1 mk2 wartość max podana jest jako 96 kHz, nie 192 jak podaje recenzja na zakupek. Tak też wskazuje http://pic3.hifidiy.net/www/2014/aune/manual/T1_MK2_manual_20140512.pdf

Czy się mylę? - jeśli tak to nakierujcie mnie proszę na linka.

Edytowane przez nUmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nUmer, przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd. Teraz jeszcze pogrzebałem i okazuje się, że się pomyliłem - odbiornik Savi Audio rzeczywiście obsługuje do 96 kHz, to DAC PCM1793 obsługuje do 192 kHz, ale w MK2 jednak ogranicza go odbiornik. Sam w pewnym momencie zgłupiałem, bo w wielu miejscach podają 192 kHz, na stronie Aune również jest o tym wzmianka, ale to raczej tyczy się samego DACa. W teście będzie poprawka, chociaż w praktyce znaczenia to raczej nie ma - no chyba, że w kwestii konfiguracji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności