Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio Show 2014


all999

Rekomendowane odpowiedzi

a MBL? nie bylo? :(

Nie w Sobieskim

 

No i niestety weekend cały zajęty i nie mogłem wpaść... Może za rok.

@piotrus_g, coś więcej o Lime Ears Ether? Jakaś nowa konstukcja od Emila? :)

CI+DTEC+TWFK, 5 driver 4way. Brzmienie podobane do LE3, nieco ciepławe, ale zbalansowane, łagodna góra.

 

 

Keiser Acosutic Chiara - jedne z najfajniejszych kolumn na wystawie. Małe ale bas wchodził w podłogę jak zły. To były jedne z niewielu kolumn gdzie bas był odczuwalny ale nie był wybitnie słyszalny.

Sounddeco - kolumny za 36k ale grające na poziomie kolumn kosztujących 10 razy tyle na wystawie.

 

Chiara - :) Zastanawialiśmy się (nie tylko my) czy to nie piętro niżej coś pokój "rozsadza", bo podłoga ewidentnie "chodziła" :)

Sounddecco - dzisiaj też zaglądałeś? ;)

 

Szkoda, że Lampizator znowu wstawił wielkie tuby do małego pokoju (podobno nie udało się załatwić większego), przez co dobry dźwięk się "udusił", nie tylko zresztą dźwięk, ale uczestnicy też (zamknięte prezentacje po 20 minut). Myślę, że w którymś z sal na dole mogłoby być świetnie.

 

Dzisiaj mnie nie było ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak promował się na AS komis Nomos (winyle były w dedykowanej papierowej torbie z uchem rozdawane za darmo).

Co więcej, płyta gra i jest to album Johnny Clegg & Savuka - African Shadow Man - dzięki, znowu odkryłem fajną muzykę i to zupełnie przypadkowo!

nomos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, zdjęcia panowie i panie powrzucajcie!

 

_MG_2985.jpg

Według mnie najlepszy dźwięk wystawy (byłem tylko w Sobieskim).

 

 

_MG_3020.jpg

A to drugie miejsce w moim prywatnym rankingu.

 

 

_MG_2955.jpg

Kto powiedział, że nie było MBL w Sobieskim?

_MG_2930.jpg

_MG_2949.jpg

_MG_2958.jpg

_MG_2963.jpg

_MG_2967.jpg

_MG_2992.jpg

_MG_2994.jpg

_MG_2997.jpg

_MG_3004.jpg

_MG_3017.jpg

_MG_3030.jpg

_MG_3033.jpg

_MG_3035.jpg

_MG_3043.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dźwięk rzucił Cię na podłogę? z pokoju audiostereo? Ja nie bylem nic nie wiem, napisz cos słowami moze , konkretnie SWS audio? EARSTREAM,? bo mię się już rypią wszystkie plotki...

_MG_2986.jpg

Ten system DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro - SWS audio było prezentowane tylko w odsłonie słuchawkowej, choć Tomek prezentował również wzmacniacze kolumnowe z dziurkami słuchawkowymi.

 

W pokoju audiostereo było faktycznie dobrze, DIY w Polsce wychodzi znacznie szerzej poza ludzi znanych z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DIY to mi się w tym roku podobało, ale mogło być lepiej. Na tych czerwonych było za dużo dołu, z tych drugich podłogowych zaś wszystko się wlokło i była mała przestrzeń. Gramiak zagrałby lepiej z lepszą władką (była tam zwykła wkładka MM ortofonu). W tamtym roku w drugim pokoju diy (były dwa- jeden z klonem accuphase, a drugi z gramiakiem i autorskim wzmakiem) grało super.

 

W Sobieskim efektownie (ale nie chciałbym tak na co dzień) grał lampizator, więcej po systemach stereo nie chodziłem, chociaż ludzie chwalili sobie pokój 101- tam grało bdb potwierdzam. Ze słuchawek OPPO zdecydowanie na plus, pokój 710 mi nie urwał, przepraszam. Ale wzmaka Fatso miał gites. Przez "nie urwało" mam na myśli, że było bardzo dobrze, równo, ale były lepsze rzeczy.

 

W Tulipie na plus polska firma MYTEK i ich nowy dac manhattan. Ponadto przesłuchałem STAXy, które grały zdecydowanie za lekko, podobno to przez słabe źródło.

 

W Bristolu najbardziej zachwycił mnie pokój z dcs vivaldim, audio research i wilson audio- pierwszy raz w życiu słyszałem cyfrę, która grała jak rasowy analog, dźwięk był po prostu jak żywy, idealny. Do tego spoko był rodzimy Zontek oraz prezentacja McIntosha.

 

3 największe wtopy audioshow 2014:

3. Zestaw słuchawkowy McIntosha za 50k (słuchawki, wzmak i sacd)- grało tak słabo, że nawet wystawca stwierdził, że nie jest to dźwięk najwyższych lotów. Było po prostu słabo.

2. Brzmienie stoiska wilsona w Tulipie to jakieś nieporozumienie- bas dudnił jak ze studni.

1. Na wystawę nie dotarł długo oczekiwany wzmacniacz Naim Statement (to miała być jego polska premiera- koszt 240k$). Miał on grać z wielkimi utopiami, niestety nie dotarł, a razem z nim podobno miał jechać jakiś super odtwarzacz Naima. W związku z tym na dole do systemu za 1,5 miliona złotych podłączono cdka za... 4... tysiące. Kolejny rok z rzędu na stoisku Focala jest lipa, no lipa.

 

PS szkoda, że spotkałem mało osób z forum, powinien być wcześniej wątek w hydeparku to może byśmy się jakoś spotkali czy cuś.

Edytowane przez Bula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcia, zdjęcia panowie i panie powrzucajcie!

attachicon.gif_MG_2955.jpg

Kto powiedział, że nie było MBL w Sobieskim?

 

barneynoooo.gif

Noooo!

 

słuchał ktoś nowych altusów ?

Słuchał, moim zdaniem za duże kolumny na za mały pokój. I efekt był niezbyt specjalny

 

Unitra okazała się zwykłym skokiem na kasę, więc oby lepiej.

Unitra grała w miarę przyzwoicie i wyglądała "audiofilsko" Dźwięk z kolumn był ok. Bas był nieco zbyt oderwany od średnicy - generalnie efekt był jak Sennki HD380.

 

Co do DIY, grało to nieźle, byłem tam dwa razy jak grały dwa różne zestawy i za każdym razem wyszedłem zadowolny z tego co słyszałem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności