Skocz do zawartości

Jak odtwarzać kolekcje CD jak CD-Plejer padł, (pliki :))


pierotero

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyki słuchać trzeba i trzeba mieć na czym. Kolejnego CDPlejera nie kupię. Tym razem będzie DAC + transport na miniPC z linuxową http://www.daphile.com/ która da jako taki bit-perfekt.

Mp3 320kb robione w Foobarze odpada, odstaje od jakości CD. Pare flaków zassanych z sieci dla porównania tego co mam na płytach pokazała też że nie tędy droga. Poprostu chciałbym aby pliki grały tak jak płyty CD.

Większość odtwarzaczy dyskowych, streamplayerów, czy oprogramowania odtwarzającego rippuje do Flac. Kiedyś wzorcem było w EAC bezpiecznie do Wav.

 

Zapewne większość ludzi dzisiaj poleci dBpoweramp bo szybko i bezstresowo. W/g tego tutka tak najlepiej i najdokładniej: http://www.cdrinfo.pl/artykuly/accuraterip/ !? Można też EACa w trybie szybkim i w nosie błędy jak i tak większość nie usłyszy. Cholera nie chciałbym się doktoryzować za długo w rippingu bo i poco a po drugie jak postawie Daphile to ona automatycznie zripuje bezstratnie do Flac.

 

Napiszcie proszę czy opłaca się bawić AccurateRip w EACu czy w/g Was zupełnie bez sensu i taki np. dBp załatwia sprawę bezapelacyjnie. Przydałby się jakiś tutek w razie do niego.

 

 

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz na PC z płyty to w jaki sposób FLAC może gorzej grać skoro słuchając właśnie płyty ripujesz ją na bieżąco do odsłuchu?

Poradników mnóstwo, wystarczy użyć google, na samym forum dużo odpowiedniej treści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare flaców zassanych z sieci celem testów pewnie mizernie skleconych. Dźwięk typowo 'cyfrowy'.

Słuchajcie odpaliłem EAC i ten AccurateRip jakiś bardzo niejasny.
Nie mogę znaleźć i zainstalować bazy danych płyt kluczowych freedb oraz jakiś tam bibliotek.
Robię według http://www.cdrinfo.pl/artykuly/accuraterip/
Napęd znajduje się na liście obsługiwanych, znalazłem z 10 płyt też pasujących do ich bazy. Wkładam do szuflady Krallową-The look of love, szybko odczytuje i powinno wyrzucić komunikat że Accuraterip musi zweryfikować przesunięcie napędu i potrzeba 3 płyt kluczowych dla powtarzalności...
Zamiast tego daje odrazu po pierwszej płycie: Gratulacje, Accuraterip został skonfigurowany pomyślnie. Zaleca się zgranie celem sprawdzenia napędu i Podaje wyliczone przesunięcie!!??
To wszystko po pierwszej płycie a nie 3-ech.
Czy tak to teraz wygląda czy coś pomerdałem E19.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w świecie paranoi :D

 

paranoia.jpg

 

Ale śmieszne -_- jak się wkurzę to naprawdę włączę ten tryb :)

Zgrywa szybko, napewno nie jest to godzina. Jakość dobra - 0 zastrzeżeń, mam tylko wrażenie lekkiego cykania wysokich w porównaniu do oryginału.

Większość utworów - kopia bezbłędna ale zawsze 1-2 się trawią z brak synchronizacji :huh:

W załączniku sprawozdanie ze zgrania Krallowej The Look Of Love. Ustawienia na szybko, co mogę jeszcze zrobić dla bezbłędnej jakości?

https://www.dropbox.com/s/f06g43o5w64gs9j/Nieokre%C5%9Blony%20tw%C3%B3rca%20-%20The%20Look%20Of%20Love.log?dl=0 (poprawione)

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb paranoiczny w EAC paradoksalnie często powoduje niższą jakość niż tryb burst (szybki), kiedy napęd zachowuje się jak "głupi stacjonarny" napęd CD i korzysta wyłącznie z własnych wewnętrznych mechanizmów korekcji (np. interpolacja) co jest jedynym (sic!) sposobem na bezbłędne skopiowanie płyt zabezpieczonych "błędnymi sektorami" (np. płyty P.O.D.) :)


bezbłędną jakość sprawdzasz porównując hasz z accuraterip - jeśli się zgadza, to albo wszyscy źle ripują, albo dokładnie tak ma to brzmieć...


... pamiętaj że napęd stacjonarny działa jak tryb burst w eac, nie jak tryb paranoiczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności