Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki douszne 250 +/- zł Pomoc w wyborze


KillDarney

Pytanie

Cześć

Piszę z prośbą o radę. Po niedawnej awarii moich słuchawek Sennheiser MX 880 nadszedł czas zakupu nowej pary słuchawek ale w obliczu tak dużego wyboru producentów ciężko mi wyłowić coś specjalnego. Od wielu lat korzystałem tylko i wyłącznie z produktów firmy Sennheiser i byłem bardzo zadowolony z brzmienia jakie mi one oferowały. Niestety teraz z przykrością zauważyłem, że firma ta (jak i wiele innych) wycofuje się z produkcji słuchawek dousznych. Wiem, jakie to żmudne przerabiać wybór nowych słuchawek dlatego wydaje mi się, że dość jasno określiłem swoje potrzeby i liczę, że razem coś wybierzemy.

*Słuchawki muszą bezwzględnie być douszne (NIE dokanałowe, NIE nauszne, NIE zauszne - piszę w taki sposób bo zdaje się, że w Internecie wielu jest apostołów nowej generacji słuchawek dokanałowych. Ja kategorycznie odmawiam słuchania w takiej formie i toleruję jedynie klasyczne słuchawki douszne)

*Słuchawki powinny mieć kabel symetryczny, aczkolwiek jeśli zdarzy się jakaś fajna para z kablem na szyję to również się jej przyjrzę.

*Na słuchawki chciałbym przeznaczyć max 250 zł (300 jeśli propozycja będzie naprawdę usprawiedliwiona) - zależy mi na słuchawkach solidnych i z dobrych materiałów.

*Bardzo lubię basowe brzmienie. Takie brzmienie oferował zawsze Sennheiser ale teraz w obliczu czasów słuchawek dokanałowych zdaje się, że muszę zrezygnować z tej firmy. Wiem wiem, słyszałem to już n razy: "Na pchełkach nie uświadczysz dobrego basu". Ja tak nie uważam, ale żeby ukrócić spory to przyjmijmy, że MX 880 miało taki bas, który mi odpowiadał i dla mnie był dobry. Szukam czegoś właśnie w takim stylu. Zależy mi na czystym, dokładnym brzmieniu, z przewagą basu nad wysokimi częstotliwościami. Słucham wszystkiego, głównie metalu, rocka ale również elektro, muzyki filmowej i słuchowisk.

*Dobrze by było, gdyby słuchawki wyglądały NORMALNIE. Nie chcę nosić w uszach dziwacznych kształtów i kolorów. Gustownie wyglądały Sennheisery MX 880 i w takim kierunku chciałbym iść z wyborem. Następca tego modelu (MX 990) wyglądał już zbyt kosmicznie (ale jeśli parametry techniczne będą usprawiedliwiały wybór to również proszę o propozycję). Słuchawki często noszę pod czapką lub kaskiem, dlatego powinny dobrze przylegać do ucha i jednocześnie nie wystawać znacznie za małżowinę uszną.

Ze wstępnego researchu zainteresowały mnie słuchawki Cresyn C500E, a z przejrzanych postów wyłowiłem Awei ES10, AKG K319 i Soundmagic EP30. Czy to dobre sztuki uwzględniając moje upodobania? Co jeszcze byście wymienili? Mógłbym rzecz jasna kolejny raz kupić MX880 ale potrzebuję jakiejś zmiany :]

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mordy moje kochane. Taka sama sytuacja tutaj. Need dobre słuchaweczki (najlepiej pchełki) do maks 250 zł. Nie ogarniam za bardzo tematu więc nie chciał bym sie naciąć na jakiś crap. Potrzebujemy tu w poscie jakiegoś ogarniętego audiofila, który doradział by jakiś dobry sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@autor - naprawdę dobre pchełki to HSA Live/Living, albo wspomniane przez Ciebie Sennki (o)mx980, są jeszcze pchełki Yuin, które wyglądają najbardziej klasycznie (jak pchełki z kiosku). W Twoim budżecie będzie ciężko dostać ww. modele, więc musisz szukać używek. Jeszcze dzisiaj miałem na sprzedaż HSA Live, które spełniałyby Twoje wymagania, ale już poszły w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. Chciałbym raczej słuchawki nowe. Przyjrzałem się zaproponowanym przez Ciebie modelom i biorę je pod uwagę, ale zastanawia mnie jeszcze który z wymienionych przeze mnie w pierwszym poście modeli polecasz najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę polecać te, które mam/miałem, czyli albo HSA Live, albo Sennki (o)mx980, ale o tych napisałeś, że są zbyt kosmiczne, więc zostają HSA. Live to starszy model - u nas jest dostępna wersja Living (patrz stronka sonusmobile) z trwalszym kablem i PODOBNO jeszcze lepsza dźwiękowo, tyle że one sporo kosztują, a poza tym może się okazać, że są dla Ciebie za ciężkie i będą wypadać z ucha (Live zresztą też), bo są wykonane w dużej mierze z metalu. Ja problemu nie miałem, ale czytałem, że takie historie miały miejsce.

 

W kwestii ilości basu, to poczytaj jeszcze recki - dla mnie było go pod dostatkiem, ale ja za dużą ilością basu nie przepadam - HSA to nie jest typowe pchełkowe dudnienie basem.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności