Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przed zakupem mojego laptopa (Dell 7537 FHD) spotkałem się z opiniami, że tragicznie gra na słuchawkach. Ot, rynkowy standard, pomyślałem - inne zalety i tak przekonały mnie do tego sprzętu. Niestety okazało się, że nie tylko audiofil czy meloman, ale nikt nie może słuchać czegokolwiek na tym laptopie z przyjemnością.
Źródła problemu nie znalazłem, wypiszę więc jedynie objawy i spostrzeżenia dla zainteresowanych.

- sterownik Della / Realteka w różnych wersjach: bardzo głośny szum, dodatkowo ciągły pisk po przestawieniu na 44.1 (16/24). Pseudo-ulepszenia OFF.

- standardowy sterownik systemowy (Windows 8.1 oraz Ubuntu Live): szum 2-3x cichszy, nic nie piszczy, ale i tak jest tragicznie

- okazjonalne przerywanie dźwięku i zniekształcenia, szczególnie przy odtwarzaniu z zewnętrznego HDD - konieczność zwiększenia bufora w Foobarze

- niekorzystne efekty i ich skala są niezależne od DS / WASAPI w Foobarze oraz opcji zasilania i źródła prądu

- Fiio E07K jako wzmacniacz nie poprawia sytuacji w żadnym stopniu, ale jako DAC + AMP działa prawidłowo.

Ogólnie gorzej niż w odtwarzaczach no-name sprzed 10 lat... W laptopie za prawie 4k PLN...

 

W związku z powyższym przejdę do właściwego tematu - szukam sposobu na obejście problemu i normalne odtwarzanie z laptopa, konkretnie za pośrednictwem miniaturowego DAC + AMP.

 

Punkt odniesienia - LG Swift G E975, czyli całkiem przyzwoicie grający smartfon na "integrze" Qualcomma. Względem E07K praktycznie nie odczułem różnicy.
Nie mam audiofilskich skłonności, ale zamiłowanie do eleganckich przedmiotów już tak. Hipotetycznie, Samsung wydaje metalowego Galaxy S6 droższego od wersji "plastic fantastic" o 20-25% - propozycja godna rozważenia ;)

 

Słuchawki - Phonak Audeo 022 z tipsami Custom Art, zamierzam dalej iść w kierunku Universal / Custom IEM o podobnym charakterze. No, może w którymś momencie dokupię wygodne otwarte słuchawki do domu, za max kilka stówek - do filmów czy gier. Na razie brak planów zakupu głośników, wzmacniaczy, itd.

 

Budżet - jak najmniejszy, by tylko osiągnąć przyzwoity efekt. Najchętniej 100-200, z bólem rozważę i 600-700, jeśli naprawdę warto. Mogą być używane.

 

Funkcje i możliwości - może być sam minijack do słuchawek, do wzmacniacza jako sam DAC niekoniecznie.

Zależy mi na niskiej wadze i bardzo niewielkich rozmiarach, by przy przenoszeniu laptopa nie martwić się o "cegłę" smutno zwisającą na kablu. E07K jest do tego za duży i odrobinę za ciężki. Zasilanie z USB.

 

Xonar U3, HiFiMan HM-101 (podobno mocno szumi i zbiera śmieci), WISS Audio Stealth 1 (dość tajemniczy, nie wiem nawet na jakich kościach...) - niedrogie, ale czy akceptowalne? SMSL M2 jest od nich niestety dużo większy, podobnie modele Fiio.

 

HiFiMeDIY Sabre U2 i podobne tanie miniaturowe DACi - czy od biedy nadają się do używania ich bez wzmacniacza słuchawkowego? Różnie w necie piszą...

 

Dragonfly, Cambridge DacMagic XS, Audioengine D3 (podobno słabszy), HRT microStreamer - to już powszechnie znane i polecane urządzenia, ale czy w mojej sytuacji warto aż tyle do nich dopłacać?

 

Jeśli jakiekolwiek większe urządzenie, to tylko DAP z możliwością odtwarzania z komputera - chyba niczego tańszego niż Fiio X3 nie znajdę...?

 

Z góry dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości.

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dobrze wiedzieć bo w przyszłym tygodniu będę miał identycznego Della, już do mnie leci.

 

Jak podłączę do Audinsta to mogę zdać relację ale raczej nie ma prawa szumieć jak podepniesz innego DACa.

 

Tyle że Audinst będzie dla Ciebie za duży podejrzewam mimo że jest pędzony z USB, jeżeli chodzi o sticki USB jako DAC to nie mam doświadczenia ale sam w takie coś nie chciałem iść, tutaj muszą inni doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop ogólnie rewelacyjny, o ile mówimy o wersji FHD. Elegancki, świetnie wykonany, całkiem wydajny w grach, długo działa na baterii i jest absolutnie bezgłośny (SSD) przy niewielkim obciążeniu, lub słychać tylko dysk. Poleciłbym z czystym sumieniem, gdyby nie te szumy... :/

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E10K, ale podobno SMSL M2 jest lepszy i tańszy.

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/21/fiio-e10k-olympus-2-test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M2 dodałem do tagów, ale w poście już pominąłem... Tak, jest to chyba fajna opcja, choć jest trochę za duży (dobrze, że choć płaski...). Z tego też powodu niestety odpadają wszystkie Fiio.

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie FHD to już niefajny ? Bo ja mam z tą mniejszą rozdziałką, tyle że ja to będę miał monitor do niego.

 

Małopolska masz wpisane więc jak chcesz wbić ze sprzętem do zapraszam do Krakowa na ruczaj jak gdzieś blisko mieszkasz, w przyszłym tygodniu dell będzie u mnie, jest audisnt słuchawki i reszta sprzętu.

 

Btw Audinst jest mniejszy od SMSLa, ale jak wychodzą w porównaniu to nie wiem, wiem tyle że audinsta nie chcę na nim zmieniać, na LME49990 robi mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet - iFi iDSD. Właśnie sprawdziłem z Audeo i wyciąga z nich dużo dobrego, nawet ze swojej dziurki. Pod Windowsem należy wgrać sterowniki, w linuksach odpala z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena $50 za SMSL M2 jest realna? Podrabiają je już? ;)

http://www.aliexpress.com/store/product/SMSL-M2-USB-Decoder-DAC-External-Sound-card-Built-in-Amp-Fiber-Analog-Output/1140113_1874057216.html

Kusi, i to bardzo. Istnieje już jakaś recenzja czy chociaż krótkie porównanie z konkurencją?

 

@Filip widzę, że chcesz kupić HRT MicroStreamera - czyżby Dragonfly był niedługo na sprzedaż?

 

 

Dodano:

 

Zamówiłem właśnie SMSL M2, za 50$ minus 5$ za rejestrację :) Dam znać gdy dojdzie, może dam też komuś z Krakowa do recenzji.
Aby zdobyć rabat należało wejść na stronę główną Aliexpress, znaleźć pole do wprowadzenia adresu email (co ciekawe, tam napisali o 3$) i poczekać na wiadomość. Tylko przy rejestracji z linku przysłanego mailem można dostać zniżkę.
Dodano_2:
SMSL M2 dotarł w mniej niż 2 tygodnie. Na pewno u mnie zostanie na dłużej ;)
Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Czy cena $50 za SMSL M2 jest realna? Podrabiają je już? ;)

http://www.aliexpress.com/store/product/SMSL-M2-USB-Decoder-DAC-External-Sound-card-Built-in-Amp-Fiber-Analog-Output/1140113_1874057216.html

Kusi, i to bardzo. Istnieje już jakaś recenzja czy chociaż krótkie porównanie z konkurencją?

 

@Filip widzę, że chcesz kupić HRT MicroStreamera - czyżby Dragonfly był niedługo na sprzedaż?

 

 

Dodano:

 

Zamówiłem właśnie SMSL M2, za 50$ minus 5$ za rejestrację :) Dam znać gdy dojdzie, może dam też komuś z Krakowa do recenzji.
Aby zdobyć rabat należało wejść na stronę główną Aliexpress, znaleźć pole do wprowadzenia adresu email (co ciekawe, tam napisali o 3$) i poczekać na wiadomość. Tylko przy rejestracji z linku przysłanego mailem można dostać zniżkę.
Dodano_2:
SMSL M2 dotarł w mniej niż 2 tygodnie. Na pewno u mnie zostanie na dłużej ;)

 

No nieźle go teraz Chinole podrożyli - po 65 dolców stoi

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem go przez chwilę nawet za $40, u tego samego sprzedawcy. Strasznie niezdecydowany :D Ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie.

 

Dodano:
Wygląda na to, że rzeczywiście wszędzie cena skoczyła w górę. Została jeszcze ostatnia oferta na Ebay za $55...

Edytowane przez Makaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności