Skocz do zawartości

Jaki DAC po UEA23, SA UD110v2?


FeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kolejnym krokiem po UAE23 oraz Stoner Acoustics UD110v2.

 

Nie mogę narzekać na obecnego Stonera + O2, ale przymierzam się na jakiś konretny tor. Chciałbym dowiedzieć się, co proponujecie jako rozwinięcie podanych DACów. Lubię detale, nieco rozjaśnione granie z niskim zejściem na basie z dobrą kontrolą, ogromna scena nie jest koniecznością.

 

Nie chcę zbytnio szarpać budżetu, więc jeśli uzyskam znaczącą różnicę z kwocie 300-400zł bardzo chętnie skorzystam :) Myślę, że 600-700zł to raczej max. W przyszłości (szacuję I kwartał 2015) wzmacniaczem będzie The Wire albo FCL II.

 

W każdym razie DAC musi być w obudowie, nie chciałbym małych pisklaków ala SA UD110v2, bo już oberwałem gniazdo (właściwie to mój 2,5 roczny syn, gdy podłączał sobie słuchawki pod moją nieobecność), co będę zmuszony poprawić.

 

Jeśli macie jakieś propozycje proszę pisać.

 

Ciągle wyczekuje jakiegoś meeta w okolicy Łodzi, Poznania, czy nawet Wrocławia w akceptowalnym terminie, aby posłuchać sprzetów, bo z recenzji czy nawet poprzez polecenie nie mamy pewności, czy wszystko zagra tak, jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to na moje ucho ODAC i UAE23 się znacznie różniły od siebie. Ja bym najpierw upgrade zrobił do The Wire.

 

Z DACów, to trzeba osobiście posłuchać, bo wszystko zależy od zasilania, transportu, zgrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie zrobił odwrotnie, O2 na razie zostawił.

Kasę w miarę możliwości jak największą poświęcił teraz na Daca. Zmianę wzmacniacza odłożył bym na później.

Taki rDac powinien Cię już zadowolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat za dylematem :)

Słuchałem nie dawno rDaca stokowego+O2+DT990, porównywałem z Bifrostem i wstydu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rDAC zniszczy mi budżet :) da się to kupić za mniej niż 800zł?

 

Ciężko będzie, może raty i wcześniejszy odsłuch obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie zrobił odwrotnie, O2 na razie zostawił.

Kasę w miarę możliwości jak największą poświęcił teraz na Daca. Zmianę wzmacniacza odłożył bym na później.

Taki rDac powinien Cię już zadowolić.

Generalnie tak też można. Ja po prostu widzę budżet w sam raz na "kabelka" a w stosunku do o2 będzie to postęp, zarówno mocowo, jak i pod względem sceny, kontroli i szczegółowości ogólnej "czystości grania". Potem można z nim chodzić na odsłuchy DACów. Tutaj już można spojrzeć na sprzęty firmowe takie jak np. rDAC. No, ale to kwestia podejścia. Można kupić porządnego DAC - rDACa i szukać idealnie dopasowanego do słuchawek wzmaka ( tak Grubbby bodajrze robi )

 

Tak nieśmiało powiem, opis tego co autor chce pasuje do X5, który może też robić jako w miarę DAC ;) a jeśli zatrzymywać się na all in one tylko to taki DX90 chyba też spełnia wymagania. Duże tory zdaje się dają większą naturalność i napowietrzenie, czasem większą scenę, ale te zabawki jak do po prostu cieszenia się muzyką też są niezłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 w drodze, nie planuję zakupu droższego przenośnego sprzętu audio.

 

Pytanie, co bardziej różnicuje dźwięk, czy jest to DAC czy wzmacniacz? Jedno bez drugiego nie zagra. Czy warto łączyć Stonera z The Wire/FCL II, czy może dużo droższego rDACa z O2? W każdym razie taniej wyjdzie zakupić wzmacniacz, bo sprzedam O2 i resztę dołożę do wzmacniacza. Czy naprawdę nie ma czego szukać w DACach za 500zł, trzeba od razu startować z pułapu 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie x5 to kombo stacjonarne, nie planuje trudnych do napędzenia słuchawek więc mi styka :) stacjonarki oczywiście mogą zagrać lepiej, ale właśnie raczej kwestia znalezienia fajnej synergii niż sprzętów samych w sobie.

 

IMHO jak zaczynać i w którą stronę się kierować to nie ma zasady, moim zdaniem bardziej chodzi tu o posiadanie jakiegoś usystematyzowanego podejścia, aby się w tym wszystkim nie zgubić.

 

O2 to bardzo fajny wzmacniacz i potrafi przekazać pewne efektu DACów, dobre jest to że sam sobą niczego nie wymusza. Może być na początek... lecz taki the wire to jest tym sprzętem już wyższej kategorii. Takiego FCL II nie znam, ale klon jest podatny bardzo na synergię, nie pokaże całej swojej klasu, z uboższym źródłem The wire już tak.

 

Na DACach się nie znam, ja lubię jak są neutralne, choć są i takie które czarują, zawsze jest coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było takie proste... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... kabonkę :)

 

Zakupić The Wire i potem szukać DAC'a który osiągnie jakąś tam synergię?

Sam musisz zdecydować co jest Ci bardziej potrzebne. Nie zazdroszczę sytuacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok po zakupie DT990Pro do toru Stoner + O2 powoli zanika, potrzeba kolejnego bodźca. Może na razie pociesze się X1, JVC HA-S680 i SHP9500, w końcu pieniądz ten sam a szok też mogą wywołać. Ewentualnie sprzedam all i będzie The Wire :) tyle opcji a wyboru jednak trzeba dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy które słuchałem to każdy miał swoją specyfikę. The wire po prostu wyciągnie niedociągnięcia źródła. The wire + odac zagrało mi super, ale z uae23 i aune już było niesmacznie. Z LC było na odwrót, z ODAC było syntetycznie, a z UAE23 fajnie, z aune bardzo fajnie przy O2 podobnie do LC ale jak dla mnie lepiej z hifimediy.

 

Tutaj jest wiele czynników i raczej czaso-funduszo-chłonne hobby, chyba że masz okazje posłuchać lepszego zestawu i wziąć od ręki po odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności