Skocz do zawartości

Fiio X1 - test


jd1210

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam go dopiero od kilku dni i tak z czym jego słuchałem ( firmware 1.3):

Sennheiser MOE - za dużo basu , szczególnie ten od 100hz daje się we znaki biję masakrycznie mocno, dla bassheada pewnie by podeszło , średnica czysta X1 trochę ją podciąga do przodu ale dla mnie gitary i tak są za daleko, góra w porządku bez kłucia , scena nieduża dobra separacja .

Shure 840 - bas mniejszy ale wyższe partie lekko dominują , pamiętam ze w wersji firmware1.2 było bardziej synergicznie na dole , średnie bardzo wyraźnie , duża szczegółowość , gitary ładne acz mogły być bardziej wypełnione, wysokie tony jest ich sporo czasem może męczyć przy słabszych nagraniach ,na 1.2 góra była świetna nic nie kłuło ..

Grado SR80 - już pisałem.

HD600- nawet nie ma sensu ich podpinać , brak mocy :)

Hd238- dobre połączenie , ciepły miękki dół i taka sama średnica , lekko kremowo ale tak melodyjnie , funowo, góra precyzyjna , nie kłuję , czasem słychać lekki cyfrowy nalot na wysokich, scena średnia jak na portable to w porządku.

Hd228- tragedia , jak ze studni, słabe są te słuchawki Sennheisera .

Brainwavz M1- wg.mnie najlepsze połączenie jako całość tylko że to doki i grają w głowie .

Sony MDR-EX300- dużo basu , ogólnie gorzej od M1 , bardziej matowy dźwięk , słabsza góra, szybciej się kończy .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, tylko bardziej pytałem o grajka niż słuchawy

Mnie nowe 60-ki pasują bardzo.

Liczę jednak na żródło, które da im miecha i zaspokoi góre, nie wycofując środka, czyli to co prezentują tylko ze wzmocnieniem ze strony playera.

I przyznam, że gdyby góra była bardziej otwarta to X1 bym zostawił, a tak uważam, że braki są cenowo nieuzasadnione.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dla mnie połaczenie pro80 i X1 to rewelacja. Ale nie słuchałem urządzeń z wyższej półki żeby się nie zmanierować :P . Więc w tym budżecie z tą ceną zestawu (ja kupiłem osobno drożej) to bardzo dobra opcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Szukajka nie odnalazła, a jestem niezmiernie ciekaw jak wypada X1 2nd gen. Może źle szukałem, jednak nie znalazłem żadnej recenzji na forum.

X1 posiadałem i niestety musiałem się go pozbyć. Teraz pojawiła się okazja na zdobycie środków na nowego grajka i tak trafiłem na informacje o drugiej generacji X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności