Skocz do zawartości

Sample rate w AIM Sc808 kilka pytań.


Dariuus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań odnośnie próbkowania dźwięku. Wcześniej miałem oprócz integry, xonara dg. W nim nie miałem problemu z przestawieniami próbkowania.

 

1 Dlaczego przy próbie ustawienia ustawień parametrów wyższych niż 48kHz/24bit, zamiast muzyki mam szumy, a przy 192kHz cisza.

 

2 Czy może być to uszkodzona częściowo karta, że nie działają wyższe ustawienia?

 

3 Czy ASIO4all mogłyby pomóc w rozwiązaniu problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvilKillaruna mam jeszcze jedno pytanie, działa ci sterowanie głośnością?

Nie działa mi sterowanie z poziomu Windowsa ani przez panel sterowania karty dźwiękowej.

Tylko z foobara mogę głośność zmienić.

Edytowane przez Dariuus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za wtracanie, ale sie podepne z pytaniem:

 

 

jakie sluchawki tak do powiedzmy 1000 zl (za nowe) byscie mogl polecic do karty aim sc808? jakies ciemno grajace chyba sie najlepiej zgraja?

chcialbym zeby bylo to zrownowazone w miare (mozliwosciami) polaczenie tzn. zeby zarowno karta, jak i sluchawki sie nie marnowaly w duecie.

slucham glownie rocka, elektroniki, synth-popu, ambientu, nieco popu, house'u/dubstepu/dnb (niewiele).

czy raczej trzeba zbierac na sennki hd650?

ps w foobarze z ta karta jakiego uzywacie wyjscia (standardowego czy cos w rodzaju asio/wasapi itp), i a jakiego probkowania/sample rate i 16/24-bit)? Czy ustawianie 24-bit do sluchania plikow 16-bitowych na sens (czy poprawi cos w dzwieku w stosunku do ustawienia 16-bit)?

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumię że jeżeli korzystam z JRivera lub cPlay i mam w nich ustawione asio a w czasie słuchania działa mi suwak od głośności w panelu karty to sygnał nie idzie bezpośrednio bezstratnie na kartę? Czy mam coś źle ustawione? (win7 64, aktualne drivery Aima) Częstotliwości działają wszystkie od 44.1kHz do 192kHz.

Jeszcze jedno, nie wiem czemu programy pokazują 32bit a w panelu karty mam ustawione 24bit. Mam założonego dodatkowego śledzia do 7.1 ale w ustawieniach karty na glośniki stereo.

 

 

Z elektroniką trochę jestem na bakier a dotrły do mnie kości - w które dipy załadować dwa lme 49720 a w który muses 8820?

odp.

Gdyby ktoś miał wątpliwości to: w DIP-8 położony najbliżej wyjścia HP (słuchawkowego) ładujemy musesa.

 

 

Wymodzę coś o wrażeniach ze słuchawkowego:

 

Słucham praktycznie wszystkiego z wyłączeniem klasyki, metalu, discopolo ;) , od ngrań bardzo starych po nowe, ostatnio głównym źrudłem komp.+ tylko format FLAC

 

Na OPA fabrycznych

Dźwięk na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza za tą cenę, klasa wyżej o Xonara DX którego miałem wcześniej (mnie udało się wżucić w koszty więc realnie 380 zł, gdyby karta przyjęła się na rynku jak Superluxy to taka cena powinna być ostateczna dla klienta)

Ogólnie w porównaniu do klasycznych torów sprzętowych z CD karta ma zbyt suche i słabo wybżmiewajace wysokie które przy długim słuchaniu męczą a próba regulacji korektorem daje tylko efekt ściszenia i mniejszej szczegółowości oraz spłaszczenia. Przestrzennośc - scena na dobrym średnim poziomie. Tak jak było to już powiedziane karata bardzo zbliżona do serii Xonra Essence stx stxII na którego się nie przesiadłem ze wzgledu na cenę.

 

Dynamika, krystaliczność i analityczność brzmienia to dla mnie zalety karty bo:

 

Po przejściu na OPA 2 x lme49720 i muses8820 robi się naperawdę genialna karta dorównujaca sprzętom z "wysokiej półki".

Do wspomnianej wcześniej dynamiki, krystaliczności i szczegółowości dochodzi:

brak suchych, ostrych męczących wysokich - da się słuchać bardzo zróżnicowaną muzykę łącznie ze współczesną mocno skompresowaną i zmaksymalizowaną (brak przestrzeni), wysokie zczęły dobrze wybżmiewać nie tracąc szczegółowości.

bardzo ładna, zrównoważona scena, która w dobrze zrealizowanych nagraniach jest genialna,

Czuć durzą przestrzenność

Środek jak najbardziej wpożądku a tony niskie nabrały miękkości.

 

Wszystko odnoszę do zmodowanych HD681 evo z otwartym dodatkowym basreflexem

Na cPlay'u odtwarzam najlepiej nagrane płyty bez najmniejszej korekcji czysty bitstream, a płyty gorzej lub specyficznie zrealizowane z JRivera gdzie nie zaobserwowałem wprowadzenia jakiś większych zniekształceń przez korektor i mozna spokojnie pod siebie ustwić - w tym wypadku ujmuję trochę w przedziałach 100 - 200 Hz bo mod słuchawek zbyt mocno je podbija a nie chcę tracić smego dołu.

 

Na dzień dzisiejszy odnoszę wrażenie że budżetowe Evo są najwęższym gardłem w tej konfiguracji a karta pokazała by dużo więcej na lepszych słuchawkach.

 

Dodam że po RCA też jest bardzo przyzwoicie i w mojej opinii to odpowiednik minimum średniej półki cenowej CD. Za tą kasę to jeszcze parę lat wstecz można by pomażyć tylko o takiej jakości.

 

Opis dotyczy stereo bo dla osób potrzebujących zestawów do gier i kina domowego (5.1, 7.1) to lepsze będą nawet starsze modele creativa bądź asusa, w tej karcie blado to wygląda, dodtkowo wejście mikrofonowe nie ma wzmocnienia i słabo słychać.

Edytowane przez mousi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnił się problem z próbkowaniem, winny był system, nie wiem co mogło nie działać. System przeczyściłem ComboFix (robię przynajmniej raz na miesiąc), i o dziwo zadziałało, nie wiem jak, ale działa. Już nie mam problemów z ustawieniem próbkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki mam już od paru dni, jest zauważalna różnica jakości dźwięku. Umiem sobie radzić z elektroniką, więc mi takie narzędzie nie było potrzebne. Przyszły na dip8 i nie było problemu z montażem.

Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś i po jakiej cenie?

Wiem, że szukałeś kostek pod kątem większego basu i sceny - czy te które kupiłeś sprawdziły się?

 

Posiadam dość ciemne i analityczne słuchawki Audio-Technica A700x. Po przesiadce ze zintegrowanej karty na aim sc808 dźwięk zyskał na klarowności i jakości, ale jak dla mnie jest zbyt jasno i sucho/surowo. W związku z tym, że słucham głównie hard rocka, chciałbym 'dociążyć' dźwięk, dodać więcej funu.

Edytowane przez rolandobloom23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kostki mam już od paru dni, jest zauważalna różnica jakości dźwięku. Umiem sobie radzić z elektroniką, więc mi takie narzędzie nie było potrzebne. Przyszły na dip8 i nie było problemu z montażem.

Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś i po jakiej cenie?

Wiem, że szukałeś kostek pod kątem większego basu i sceny - czy te które kupiłeś sprawdziły się?

 

Posiadam dość ciemne i analityczne słuchawki Audio-Technica A700x. Po przesiadce ze zintegrowanej karty na aim sc808 dźwięk zyskał na klarowności i jakości, ale jak dla mnie jest zbyt jasno i sucho/surowo. W związku z tym, że słucham głównie hard rocka, chciałbym 'dociążyć' dźwięk, dodać więcej funu.

 

 

Udało znaleźć mi je na allegro od razu gotowe (LME49990 że są jednokanałowe trzeba lutować je na stoliku po dwie), cenowo wyniosło mnie ok 150zł. Wrażenia z kostek później opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności