Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Philips ~sense and simplicity~


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Spytaj usera @Andrewek - coś mi się kojarzy, że chyba on słuchał jakichś electretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to N6325 były. W sumie krótko ich sluchalem. Zapamietalem je jako grajace takim "zlanym" dźwiękiem ale jednocześnie bardzo dynamiczne, swietne do bardzo szybkiej elektroniki np psytrance. Dźwięk ciekawy, ale raczej jako ciekawostka.

 

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma gość fantazję z tymi modami. Nigdy bym nie wpadł, żeby z nich zamknięte zrobić, jeszcze z takimi padami. W jednym z komentarzy ktoś się śmiał, żeby jeszcze zmodował i napisał recenzję kota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie flagowcem są X2&X1 jednocześnie to coś jak u senheisera HD600 i Hd650, tyle że dźwiękowo na odwrot. ;)

Ale lepsze X2? ;)

 

Oto jest pytanie :D

 

Nie porównywałem łeb w łeb, fantazjować nie chcę. Moim zdaniem X2 się pod względem technicznym poprawiły się, ale straciły trochę uroku, który był w X1 - choć może da się to nadrobić odpowiednim źródłem/kablem, przestałem żonglować sprzętami to nie wiem. Powiem tylko, że jednak SQ w X2 jest zbyt dobra dla mnie by wracać do X1, choć czasami o nich myślę z sentymentem. Jak ktoś dorwie używkę X1 to może być już szczęśliwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że X1 i X2 to ten sam przetwornik w nieco innej wewnątrz obudowie, lub nieco inaczej zdampingowany (bardziej prawdopodobne).

Stąd SQ powinno być bardzo zbliżone, aczkolwiek inna jest charakterystyka X1, mniej wyższej średnicy i więcej midbasu, co odbiera się w pierwszej chwili jako gorsze SQ.

Jakby X1 dało się łatwo rozebrać (a niestety nie jest łatwo przez przyklejane pady), to na 99% dałoby radę dźwiękowo przerobić je na X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawy materiał i spostrzeżenia. http://headphoneaddict.com/fidelio-x1-vs-x2-review/

 

Dobrze kombinujesz Perul, ale najlepiej jakbyś udał się do jakiegoś materiału chyba do Tylla, gdzie były tłumaczone wewnętrzne różnice jakie zaszły w strojeniu akustyki, czy zmieniali driver to tego nie wiem, nawet jeśli to pewnie tylko trochę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie Z wymyślił tego moda dla shp9500. Mówi na filmiku że ktoś inny go zrobił i zapytał czy podesłać części. I tak powstała recenzja frankensteinów ;)

Perulowy mod wydaje się mniej szkodliwy :D

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy jak wy oceniacie holografie w fidelio x2 względem konkurencji w tym samym pułapie cenowym ?

Nie wiem jak w X2, ale w X1 jest na poziomie konkurencji.

 

Jeśli chodzi o najlepszą holografię w tym pułapie to zmodowane HP100 imo są nie do pobicia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności