Skocz do zawartości

Samsung Level in


hafis

Rekomendowane odpowiedzi


Przez te wszystkie lata Samsung zrobił naprawdę duży postęp w projektowaniu urządzeń. Można się spierać, czy zawsze dobiera odpowiednio wysokiej jakości surowce, ale tu wyglądają naprawdę przednio, nie ma się do czego przyczepić:

1. Kabelek- wystarczająco długi, w kształcie wstążki, z bardzo przyjemnej w dotyku gumy. Co ważne, nie ma tendencji do plątania się,

2. Pilot- obsługujący urządzenia na androidzie, w końcu coś, co nie jest nastawione na urządzenia spod znaku jabłka z wadą. Jest spory, z łatwo wyczuwalnymi przyciskami, nie ma problemu, żeby trafić w akurat ten, którego się potrzebuje. Wizualnie, bardzo ładnie, podłużny, z zaokrąglonymi końcami. Na obrzeżu ozdobiony jest gustowną srebrną ramką,

3. Słuchawki- spore, o zaokrąglonych kształtach. Plastik sprawia pozytywne wrażenie. Wewnętrzna część słuchawki ładnie kontrastuje srebrnym kolorem z białą perłą na korpusie słuchawki. Jeśli się nie mylę, mamy nawet kawałeczek aluminium w postaci nakrętki na korpusie słuchawki, tuż przy tulejce, a przynajmniej tak jest ten materiał stylizowany. Jakość wykończenia wręcz wzorowa, nie ma żadnych zadziorów, żadnych nierówności, robota na szóstkę z plusem, a nawet serduszkiem,





Level_in.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Maly update po kilkudziesieciu godzinach odsluchu. Nie, sluchawki nie wygrzaly sie, moj mozg tez sie nie przyzwyczail.

 

Jarre brzmi bajecznie, Oldfield czaruje niesamowicie, Marek i Wacek, choc to stare polskie, co mogloby wskazywac na dosc slaba realizacje, ma tyle planow i gradacji, ze Przaśniczek to sluchalem chyba ze dwadziescia razy pod rzad (okolo godziny sluchania jednego utworu, dajecie wiare? Raz to tylko praktycznie grzechotek, ktore byly gdzies przede mna lekko po prawej. Innym razem fortepianu tego blizej srodka, troszke oddalonego. Pozniej zas fortepianu tego z lewej, z przodu, blizej mnie. Tylko kto ustawil tego goscia z bebenkiem tuz przy poczatku sceny, zaraz z przodu, ale mocno po prawej?).

Takze rock jest niesamowity i nie wazne czy podlaczalem te sluchawki do DX50, czy LG G2.

No to ki czort, co jest w tych sluchawkach takiego, ze kilka razy mialem ochote rzucic je w kat i juz nie wracac.

Kwestia li i jedynie repertuaru, a w zasadzie jego realizacji. Wydania japonskie nie nadaja sie do sluchania na tych sluchawkach. Sa mdle, bez wyrazu, bas znikomy, srednica mocno zaakcentowana a wysokie tna momentami niemilosiernie. Moj, ostatnimi czasy, ulubiony Fair Warning, wlasnie w wydaniach japonskich, doprowadzal mnie do szewskiej pasji. Na dynamikach stwierdzalem dobra realizacje, na samsungach zas totalna kaszane. Te Japonce maja az tak inny sluch? Slabiej slysza wysokie? Za bardzo basowo? Zaczalem sie martwic i odstawilem sushi, choc tak je lubie (miedzy nami mowiac, to najbardziej polaczenie sosu sojowego z wasabi), coby na mnie nie przeszlo.

Nie nadaja sie takze wydania zremasterowane na nowa modle, tzn. wall of sound, lub jak kto woli loudness war.

Mam dwa wydania Bat Out of Hell II. Pierwsze i Collectors Edition, no i kupa. Zrzucone do plikow mialem collectors, po masteringu. Kto dal tym rezyserom suwaki do raczek. Tego nie dalo sie na levelach sluchac!!!

To naprawde jest sciana dzwieku, nieprzenikniona, uderzajaca czlowieka w twarz. I choc wokal dobrze slychac, to cala reszta dzwiekow powoduje, ze tego sie nie chce sluchac. Zero finezji, zero artyzmu, zero emocji.

Czy tak trudno zrobic dobrze zrealizowany material, gdzie wszystkiego jest tyle ile powinno byc? A taki zabrzmi na nich bajecznie. Audeo 012 moze sie tylko schowac, gdzie nie ma ani basu, ani gory. Levele czaruja, srednica jest co prawda chlodniejsza, ale bas pieknie wybrzmiewa, talerze wibruja, nie ma koca.

Sluchawek nie wyrzucilem. Zamiast sluchac wydan japonskich, kupilem wydania sprzed kupowatego remasteringu i jest genialnie.

 

Mala prywata- Nismovsky, jak masz wplyw na tych geniuszy od suwaczkow, wez no cos chlopie zrob, zeby tak nie partolili roboty.

 

 

 

Naskrobane wirtualnie

Edytowane przez hafis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się napaliłem...

Po chwili dotarło do mnie, że to doki. I doopa blada, bo ja w dokach nie mogę.

Ja tez nie przepadam za dokami. To kwestia pracy, w biurze nie moge sobie za bardzo pozwolic na inne. Jak mialem L1 to mi marudzili, ze za duzo slysza.

 

Szczerze mowiac to mi sie nie chce wracac do dynamikow po tych hybrydach. Zawsze gdzies jakis kompromis, a to za malo basu, a to za malo srednicy lub gora scieta. A jak juz bas i gora sa, to srednica wycofana. Przez jakis czas sluchalem hybryd-dokow od firmy na S (dzieki uprzejmosci jednego z naszych userow). Jestem mu wdzieczny, bo zaoszczedzil mi tylko niepotrzebnych wydatkow. Srednica i gora miodna, ale bas lupal midbasem. A tu wszystko jednak lepiej poukladane.

 

Moze szarpne sie na te hybrydy nauszne, jak im tam, nie pamietam, moze bedzie podobnie.

 

Naskrobane wirtualnie

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dokach mogę słuchać jak jest idealna cisza wokół mnie i żebym nie daj boziu nie musiał nic mówić.

Jeśli te powyższe rzeczy mają miejsce to błędnik tak mi wariuje, że jest to, za przeproszeniem, na granicy wymiotów.

 

Co z tymi hybrydami? Bo coś czytałem i nie mogę skojarzyć...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na naszym forum jest info o nich, polaczenie dynamikow i armatur. Armatura ma w sobie cos z magii planara, a jak jest umiejetnie polaczona z dynamikiem, na ktorym jednak najlepiej jest oddawany bas, to wtedy jest eargasm.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

 

Naskrobane wirtualnie

Mam ;)

http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/125759-Test-słuchawek-Final-Audio-Design-Pandora-Hope-IV

 

Kto taka nazwe wymyslil?

 

Naskrobane wirtualnie

I jak myslalem...za Zakupkiem:

Na myśl przychodzą także armaturowe słuchawki dokanałowe – średnica i sopran to brzmienie w tym stylu. Bas jest bardziej dynamiczny, więc bliżej słuchawkom do dokanałowych hybryd, które również mają dodatkowe przetworniki dynamiczne odpowiadające za niskie tony.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hafis zaszczepiłeś mnie dziś skutecznie tymi Levelami w czasie rozmowy na forumowym PW.
Właśnie dokonałem zakupu na allegro.

Jeśli mam podobne preferencje brzmieniowe, a czytając recenzję na Muzo ( szczególnie ostatnie zdanie ), tak wygląda, to myślę sobie, że będzie to mój zakupowy deal roku.

 

Hybryda z dwoma armaturami i dynamikiem za grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to jest best buy.jak Ci pisałem, nie widzę dla nich konkurencji do 500-600 pln. Poniżej tej kwoty mamy jedynie Audeo jednoprzetwornikowe i kilka pozycji dwuprzetwornikowych, w tym wersje hybrydowe, które też bez wad nie są.

 

Jak ktoś lubi jasne granie, ale z dobrą podstawą basowa, za takie pieniądze to jest mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękował będę jak przyjdą i jak zmuszę mój słynny błędnik do współpracy z Levelami.

Znalazłem już sprytne , plastikowe wiadereczko w piwnicy, tak więc szykuję się na serio do wojny z błędnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby z jakiej racji ?

Przecież mi do potylicy TT30 nie przystawiałeś ;)

 

Za to przemówiły Twoje racjonalne argumenty i wykres H3 :)

Tak więc wiesz ... Nawet jak mi się nie uda pokonać nudności to i tak jestem z kasą do przodu.

I to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 7,62 mm nie przystawiałem, to fakt.

 

Prawda, że fajny jest ten wykres. I co fajniejsze, ten garb mocno słychać. Niestety nie jest to miła dla ucha stopa perkusji, taka mięsista, tylko buuuumienie gitary basowej, a to fajne nie jest.

 

W levelach tego nie ma. Jest jasny przekaz, naprawdę na nich nie ma zmulonych grajków.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W levelach tego nie ma. Jest jasny przekaz, naprawdę na nich nie ma zmulonych grajków."

 

Właśnie na to liczę.

 

W zasadzie to zaintrygowało mnie w nich to, że Samsung porwał się na takie hybrydy, w przystępnej cenie, a ludzie ich nie wypróbowali.

 

Patrz jak działa magia tzw. uznanej marki. Dlatego o nich pewnie cicho było ...

No i one nie wyglądają zjawiskowo tylko wręcz przeciętnie,a kupujemy najpierw oczami, nawet jak zakup jest dla zmysłu słuchu ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na nie porwałem, bo właśnie to firma mało audiofilska je zrobiła.

 

Może przeraziła ich ta jasność przekazu, czasem wręcz tnące wysokie. To trzeba lubić.

 

Jak masz w swojej dyskografii na grajku słabsze realizacje, wyrzucisz je. Albo bardzo cicho będziesz słuchał.

 

W dx50 szukałem softu pod te słuchawki, w końcu znalazłem z wyłączoną modulacją softową, czysty dźwięk wolfsona.

 

W LG G2 powyłączałem wszystkie poprawiacze, typu czystość dźwięku w viper4android. Nie są potrzebne.

 

Właśnie słucham Play It From The Heart od Brother Firetribe, gitara klasyczna czaruje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały Levele.

 

Jestem w szoku jak są porządnie zrobione. Do tej pory miałem do czynienia z chłamem dokowym ( z racji moich problemów z błędnikiem, podejmowałem próby na różnych budżetówkach)

Tulejki długie, ale u mnie jest OK.

 

Teraz idę na skoki narciarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby maja już siłę grupy (w perswazji) na tyle, że zacząłem poważnie myśleć tych doków nie nabyć. Tylko czekam (i czekam) na te wrażenia Paratykusa, a w międzyczasie już środki asygnowałem w inne audionabytki, cholerka...

Także na polu walki z audiochorobą znów poległem :unsure::ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności