Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz mp3/mp4 dla trochę wymagającego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję odtwarzacza mp3 / mp4 który mnie w pełni zadowoli.

Mój pierwszy odtwarzacz to był Creative Zen Mosaic,ogólnie byłem z niego zadowolony pod względem wizualnym,brzmieniowo było w nim za mało niskich tonów.

Następnie przyszła pora na Ipoda Nano 6g.Piękny malutki i porządnie wykonany odtwarzacz.Z tego co pamiętam to dźwięk mi nie odpowiadał,ogólnie za cicha i za mało dynamiczna.

Kolejnym moim odtwarzaczem była Sansa Clip + z wgranym rockboxem.Brzmieniowo była rewelacyjna,głośna z porządnym "walnięciem",niestety wizualnie bardzo brzydka i szybko łapała otarcia i rysy.

Obecnym moim odtwarzaczem jest iPod nano 3g,wizualnie jest super,cieniutki i ładnie się prezentuje,natomiast dźwięk w nim to porażka,przede wszystkim jest stanowczo za cichy,brakuje mu kopa a ustawienia EQ są tam chyba tylko dla ozdoby bo na każdym ustawieniu w słuchawkach pierdzi...


Tak więc szukam grajka który będzie posiadał takie cechy:

-ładny wygląd,
-nie za duży (nie ma przypominać smartfona),
-musi być dość głośny i mieć więcej niskich tonów,
-wszelkie przyciski (głośność,zmiana utworu,play/pauza) najlepiej jakby były mechaniczne,bez dotykowców,
-pojemność najlepiej powyżej 8GB,jednak jak będzie coś godnego uwagi z pamięcią 4GB to rozważę propozycje,

-długi czas działania na akumulatorze,



Najlepiej jakbym dostał coś do 250 - 300zł,ale jeżeli będzie coś droższego,naprawdę wartego uwagi to mogę dać max 450 - 500zł. Słucham każdej muzyki z przewagą trapu,wszelkiej elektroniki i polskiego rocka.Moje słuchawki to aJays Two,w przyszłości być może aJays Four.

Co możecie napisać o otwarzaczach Sony z serii Walkman? Są dość ładne,mają czytelne wyświetlacze OLED tylko że jak dla mnie minusem może być pojemność 4 GB.. Jak u nich z dźwiękiem?

Co do iPodów to po przygodzie z obecnym nanosem trochę nabrałem do nich dystans,jedynie na co mógłbym się zdecydować to nano 7g ale nie wiem czy warto jest wkładać w odtwarzacz prawie 700zł,jak dla mnie dźwiękowo musiałby być naprawdę głośny i "basowy",to wtedy moooże bym dozbierał pieniądze do niego.

Proszę o porady i propozycje :)
Pozdrawiam
Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o ipodzie 5.5g albo z mniejszych 1g bądź 2g? :)

 

Do tego rockboxik :)

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś lubi ciepłe brzmienie, ma basotłukowe Jays Two, a Ty mu iPoda Video 5.5gen proponujesz? :P nano 1&2gen też daleko do kluchowatej Sansy. Cowony to chyba lepszy kierunek :)

 

Chyba, że za 500 poszuka używanego FiiO X1...

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cowony są trochę brzydkie :P

 

Obecnie zastanawiam się pomiędzy iPodem nano 7g a Sony Walkman NWZ-E585. Obydwa odtwarzacze mogę dostać w podobnym przedziale cenowym,nówki Sony po ok.430zł a iPody 7g nawet poniżej 400zł da się wyrwać,oczywiście używane.

 

Jaki zagra głośniej,bardziej basowo i ogólnie lepiej?

 

 

Na plus ipoda przemawia jego wielkość i wygląd,obsługa przyciskami mechanicznymi i obsługa pilotem.Malutki minus za iTunes..

Na plus Sony przemawia mocna bateria i dobry dźwięk sądząc po recenzji za tym forum.Minusem jest wielkość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przecież to oczywiste "

Nie takie oczywiste. Na tym forum ludzie kierują się dźwiękiem :P

" Dla niektórych" - tutaj dla większości ;)

 

Nikt chyba nie powie, ,że AK jest niewiadomo jak piękny,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wrócę do cowona. Ale do iaudio 9 +. W cenie się mieści. Gra świetnie (trzeba pamiętać żeby ustawić że nie jest się w unii Europejskiej) i mocy mu nie brak. Do tego cieniutki i lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy zastanawiam się pomiędzy dwoma odtwarzaczami,tańsza Sansa Clip Sport lub droższy FiiO X1...

 

Co do FiiO X1 to jest bardzo ładny lecz dość duży,porównywalny z wielkością mojego telefonu,nawet o 3mm grubszy i tutaj nasuwa się pytanie o wygodzie w noszeniu go ze sobą w kieszeni,to tak jakby nosił ze sobą dwa telefony :P Minusem może tu być brak słuchawek w zestawie. Co do brzmienia to czytając recenzje pisali że pod względem niskich częstotliwości rewelacji nie ma,no ale sama moc tego grajka powinna to chyba zrekompensować................

 

Zainteresowała mnie również Sansa Clip Sport. Miałem plusa lecz ta mi się nie podobała.Sportowa jest ładniejsza i pod względem wykonania o poziom wyższa od plusa. Brzmieniowo podobno mocniejsza.

 

Żadnym audiofilem nie jestem,nigdy nie miałem do czynienia z odtwarzaczami z wyższej półki więc nie wiadomo czy moje uszy zanotują znaczącą różnicę pomiędzy X1 a taką Sansą Sport.

 

Proszę o dalsze porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie cenowej 450zł, kupisz fiio x1.Nie należy pomylić go z mp3/mp4 bo to inna klasa,o niebo wyżej.Można go rozbudować dokupując wzmacniacz fiio e11k za 250zł.Do tego słuchawki akg k451 za 350zł. Może z czasem nazbierasz. Jeszcze raz podkreślam nie pomylić tego zestawu z mp3/mp4.

ps. pamięć-karty sd, gabaryty-zdjęcia w internecię do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności