Skocz do zawartości
  • 0

Przenośny sprzęt grający do 25000 zł


Crystal

Pytanie

Witam, jaki przenośny sprzęt grający do 25000 zł?. Zastanawiałem się nad AK240 i Ultrasone Edition 5 lub Piano Forte X-G. Czy to dobrze zagra? Jakie są różnice w dźwięku między tymi słuchawkami? Jak długo (ile godzin) posłucham wysokiej jakości muzyki na takim sprzęcie (po każdym ładowaniu do pełna…)? Czy może doradzacie coś innego lepiej grającego? To mój trzeci zakup tego typu sprzętu. Pierwszy to Iriver S10 2GB Black i słuchawki do niego dodawane pograło to u mnie około ponad pół roku ale dźwięk był z tego dla mnie bardzo kiepski. Postanowiłem, że sprawię sobie coś extra i szarpnąłem się na sprzęt za około 2500 zł (Cowon S9 i Shure SE 530 PTH) dźwięk był dla mnie w miarę dobry. Teraz sobie myślę, że nie będę marnował pieniędzy na coś co pewnie znowu mnie nie zadowoli a myślałem o np. AK100 + IE800… podobno 2x wyższa cena nie oznacza, że dźwięk będzie 2x lepszy :(

I teraz pytanie czy taki Hi-End sprzęcik naprawdę dobrze gra czy dźwięk mnie zadowoli?

W domu używam sprzętu używanego za około 16000 zł który podobno gra jak nowy za około 50000 zł i szczerze powiedziawszy jestem raczej zadowolony z dźwięku, ale pod warunkiem że gra muzyka z dobrze nagranych płyt CD i to całkiem głośno.

Czy będzie to duży przeskok jakościowy od tego co gra mi w domu?

Doradźcie coś PLZZZZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja polecę wynajęcie muzyków, którzy będą chodzić za Tobą i grać co chcesz :P

 

Dobra, na poważnie: nie myślałeś o CIEMach? Dużo lepsze rozwiązanie przenośne, a i dźwięk łatwiej spersonalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja coś czuję, że to wkrętka...ale to tylko moje skromne zdanie.

 

 

Ja też tak czuję.

Żadna wkrętka... pytam serio :P:)

 

 

A ja ( gdybym moderował to forum) to po IP bym Cię sprawdził. I czy przypadkiem nie lecisz sobie z zapasu przez jakieś azjatyckie proxy.

 

:)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale na kwartet smyczkowy lub przenośną kapelę rockowo-popową starczy i zabrzmi to lepiej niż mp3@128kbps z kałacha :P
No i dźwięk jest wtedy zawsze REFERENCYJNY. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ej ja naprawdę pytam serio.

 

 

Wiem, że może moje byłomoderatorskie pisilabowe geny się odzywają, ale...

 

...ale założę się o grubą kasę żeś zwykłym, przyziemnym Zapasem.

 

Lecimy dalej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ten troll jest miły, może go nie tępimy?

 

 

Zamkniemy go w rezerwacie i będziemy dokarmiać/obserwować jak dorasta? :D

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A kto tam będzie wiedział, że mam drogi sprzęt... myślicie, że ludzie się znają? Pomyślą, że mam jakiegoś tam taniego smartphona + głupkowato wyglądające wystające z uszu słuchaweczki... :P


Dyskretnie będę korzystał ze sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm

 

Roland Corporation – japońska firma, produkująca elektroniczne instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny oraz oprogramowanie komputerowe. Została założona 18 kwietnia 1972 r. w Osace, przez Ikutaro Kakehashi z kapitałem 33 milionów jenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja robię kontrofertę: 15k za słuchawki z autografem 50 Centa lub Donatana/Cleo (do wyboru) :D
A do tego Sansa Clip Zip Very Limited Nismovsky Edition (1 of 1). Tylko 3k.

@Up - Wulkan mu podpowie i razem będą szukali sprzętu na miasto. Kto jak nie on uratuje sytuację zatroskanego audiofila, który nie wie co ma zrobić z 2-letnią pensją minimalną, którą chce przeznaczyć na audio? ;)

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności