Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kable do rekablingu, pytanie


eidems

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Perul napisał:

W jakim sensie delikatniejszego? Jaki jest obecny kabel i co chciałbyś zmienić/poprawić?

 

 

Złagodzić średnice :)

Obecnie zabieram się do grill moda :) i zmiany padów na skórę (ogólnie chce je ocieplić)

Marzy mi się wsadzenie ich w prawdziwe drewno... gdzieś na hed-fi widziałem właśnie 560 w drewnie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Yasioo666 napisał:

 

 

Złagodzić średnice :)

Obecnie zabieram się do grill moda :) i zmiany padów na skórę (ogólnie chce je ocieplić)

Marzy mi się wsadzenie ich w prawdziwe drewno... gdzieś na hed-fi widziałem właśnie 560 w drewnie :)

 

Pozdrawiam.

Michauczok jedne HE560 też przerobił na drewniane, ale efekt dźwiękowy niestety był zdecydowanie słabszy niż w przypadku HE-5LE (bezbasie).

Grill mod wiele w brzmieniu nie zmieni, no chyba, że obecny grill mocno powstrzymuje "podmuchy" od przetwornika.

Zmiana padów na skórkę zdecydowanie bardziej je dociąży niż zabawa z grillem, wątpię, żebyś potem musiał jeszcze kablem pogrubiać brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Perul napisał:

Michauczok jedne HE560 też przerobił na drewniane, ale efekt dźwiękowy niestety był zdecydowanie słabszy niż w przypadku HE-5LE (bezbasie).

Grill mod wiele w brzmieniu nie zmieni, no chyba, że obecny grill mocno powstrzymuje "podmuchy" od przetwornika.

Zmiana padów na skórkę zdecydowanie bardziej je dociąży niż zabawa z grillem, wątpię, żebyś potem musiał jeszcze kablem pogrubiać brzmienie.

 

 

Bo na brak mocy nie narzekam .. mam konkretne ampy zbudowane pod ortho i dynamiki.

Pady jakie byś polecił, na razie zamówiłem siate na grill :) gram na oryginalnym na razie, bo jak wpiąłem od innych hifimanów chyba he-4 to wysuszyło dzwięk masakrycznie (pewnie słabej jakości może się utlenił bo widziałem takie przypadki w HE)

 

Nad kablem też się zastanawiałem myślałem nad OCC 6N.

Te siateczki co zakładają przed grill gdzie można nabyć? bo wole coś tam dać nawet minimalnie by się syf nie pchał.

Chyba że Neotech :)

Edytowane przez Yasioo666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zapytam tutaj by nie zakładać nowego tematu. Nie wiem czy dobrze :P 

Jakieś dźwiękowe pozytywne bądź negatywne zmiany przy stosowaniu grubych przewodów? Np. Sommer 8 żył o przekroju 0,34mm2 każda. Zastosowanie stacjonarne więc waga i rozmiar małe mają znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, niedługo będę musiał wymienić przewód w moich AKG GHS-1. Jaki przewód do nich polecacie?

Wyprowadzić 2 przewody z muszli (słuchawkowy i mikrofonowy) czy kupić 4 żyłowy i rozdzielić go przy wtyczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polish_War napisał:

Wyprowadzić 2 przewody z muszli (słuchawkowy i mikrofonowy)

Jeśli korzystasz z mikrofonu, to tak będzie zdecydowanie lepiej - wspólna masa nie robi dobrze dla mikrofonu (zakłócenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny 5-cio żyłowiec z nienajcieńszymi żyłami (tak chociaż 0,1 mm2 przekroju żyły by się przydało), a na upartego może być i Canare pod warunkiem, że masę do słuchawek puścisz po ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupić np. 5x jednożyłowego CORDIAL CIK 122 czy Canare Starquad L-4E5C? Czy masa po ekranie nie odbije się na jakości mikrofonu?

I jak polecasz rozwiązać jacka, 4 pinowy i przejściówka czy od pilota poprowadzić 2 osobne przewody i jacki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najpewniej to Canare niech obsłuży słuchawki, a CIK122 mikrofon. Wpuść we wspólny oplot i przy końcu rozdziel na 2 wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności