Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - W poszukiwaniu lepszego dźwięku.


Krul-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Zastanawiam się do czego warto by podpiąć AKG k550 co by zagrały lepiej...

Słuchawki zdecydowałem się kupić jakiś rok temu - [wbrew poradom Pana z MP3store] :P Muzyki słucham z CD przez radio, jak i z mojej Noki N8. Oczywiście słucham niekompresowanych formatów, a nie jakiś tam empetrójek 128kbs. Dźwięk płynący z tych słuchawek jest dla mnie OK (chociaż, scena mogłaby być większa, brakuje mi też trochę basu). Ostatnio tknęło mnie aby poszukać jakiegoś lepszego źródła dźwięku... Niestety w kompie mam tylko integre, a kasy na jakąś dźwiękówkę/DACa wciąż brak.

Dzisiaj przypomniało mi się, że mój Wujek ma amplituner podłączony do zestawu 5.1. pod TV. Byłem, sprawdziłem - jest to Onkyo TX-SR606.

Co myślicie o podłączeniu tych moich k550 przez dużego jacka do tego ampli? Płytki wrzucałbym do blue-ray'a, a to podłączyłbym przez HDMI do Onkyo. Jakość dźwięku się poprawi? Czy będzie tak, jak przez radio? Czy może jest to kiepski pomysł i lepiej odkładać dalej na dźwiękówkę/DACa?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tak będziesz Wujkowi tyłek zawracał ? Chodził rano i wieczorem ? Kup AMP/DACa dla siebie . Albo player co może robić także za DACa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet? Ja przy K550 to bym zainwestował po prostu w dobrego dapa, X1, X3, X5, DX90, zależy ile $. Wzmacniacza nie potrzebują a dobre źródło im pomoże. W dodatku będzie mobilnie. Amplituner do słuchawek - jaki to sens?

 

btw, zły dział.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uugh max 500zł. W zaistniałej sytuacji wydaje mi się, że zwykła dźwiękówka będzie lepszym roziązaniem...

masz http://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464

już ze wzmacniaczem odpowiednim - sprzęt który kończy poszukiwania jakości - oczywiście dla pc

i nie jest to zwykła dźwiękówka

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uugh max 500zł. W zaistniałej sytuacji wydaje mi się, że zwykła dźwiękówka będzie lepszym roziązaniem...

masz http://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464

już ze wzmacniaczem odpowiednim - sprzęt który kończy poszukiwania jakości - oczywiście dla pc

i nie jest to zwykła dźwiękówka

 

Mi odpowiedziano, że do K551 nie będą pasować

A sam interesowałem się nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uugh max 500zł. W zaistniałej sytuacji wydaje mi się, że zwykła dźwiękówka będzie lepszym roziązaniem...

masz http://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464

już ze wzmacniaczem odpowiednim - sprzęt który kończy poszukiwania jakości - oczywiście dla pc

i nie jest to zwykła dźwiękówka

 

Mi odpowiedziano, że do K551 nie będą pasować

A sam interesowałem się nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uugh max 500zł. W zaistniałej sytuacji wydaje mi się, że zwykła dźwiękówka będzie lepszym roziązaniem...

masz http://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464

już ze wzmacniaczem odpowiednim - sprzęt który kończy poszukiwania jakości - oczywiście dla pc

i nie jest to zwykła dźwiękówka

 

Mi odpowiedziano, że do K551 nie będą pasować

A sam interesowałem się nią

 

ponieważ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o 551. Jak mi wiadomo, to niedużo różnią się od k550.

550 są bardziej analityczne w brzmieniu,więc niewiem jak tobie ale IMO "robi to" dużą różnicę...

;)

sorry za offtop...

Edytowane przez daras66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności